25.5.2020 | Svátek má Viola


USA: Kauza Kavanaugh

5.10.2018

Psycholožka Fordová, odvážná to paní, si po více než 35 letech – jako na potvoru ausgerechnet když Brett Kavanaugh je v Senátu slyšen jako kandidát na soudce Nejvyššího soudu - vzpomněla, že ji chtěl na nějakém mejdle, kde nejspíš byli všichni namazaní a možná i sjetí, znásilnit. Hrozně se bála, proto to neoznámila. Nikdo to nepotvrzuje. Jen její vystrašená tvář psycholožky-herečky a pohnutí je dle mainstreamových médií a demokratů důkazem, že mluví pravdu. Půlka USA má jasno a v médiích a na sociálních sítích je štvanice jak žito. Brett Kavanaugh nemůže být soudcem Nejvyššího soudu. Nikdy. FBI vyšetřuje ve stanovené lhůtě.

Je to otřesný svět, kde bez důkazů může někdo - jako tato podlá existence - ničit člověka, který po desítky let znamenitě dělá svojí práci a má skvělou pověst. Presumpce viny, to je americká současnost. Osobně té dorotě nevěřím, protože po více než 35 letech bych nevěřil nikomu, pokud by k tomu neměl sakra vyargumentovaný, doložitelný důvod. Pokus o znásilnění je vážný delikt a není jediný důvod s tím nejít hned na policii, dokud je stopa horká. Vždyť ten kandidát není z žádné mafiánské či jiné zločinecké rodiny, aby byl důvod se bát jít na policii a oznámit jeho chování. Takto to vypadá, když pustím trochu uzdu fantazii, že - pokud vůbec ti dva spolu měli něco mít - tak ji rozbalil, spolupracovala a pak si to třeba rozmyslela. Možná, opravdu možná ale tam jen byli a nic dalšího nebylo. I to je ve hře. Že to není legitimní názor? Ale no tak, když bez jakýchkoli důkazů může mít pravdu ta ženská, co jen tak vypálí účelově svoje obvinění, proč ne zrovna já. Je to otřesný případ, jak zvlčila americká společnost a co se stalo z amerických zhýčkaných a zpovykaných měštek.

Otřesné také ovšem je, jak kandidát na soudce reagoval. Brečel - a to by neměl. Nikdy. Kandidát na tak váženou funkci, jakým soudce Nejvyššího soudu v USA je, by měl být chlap nejen pevných zásad, ale i nervů a nenechat se vytočit takovou trapnou komediantkou. Ona se bojí, on se bojí. Všichni se bojí. Tak nevím, zda Donald Trump zvolil dobrého kandidáta, byť jinak mu nelze asi nic profesně vytknout.

Dobře, že si Trump z toho na shromáždění svých příznivců tropil legraci a nebojí se to říci. Někdo se musí nebát. Nic jiného než tropit si z té ženské legraci se nedá. Někdo konečně musí říci, že tyto štvanice po desetiletích nezaslouží než pohrdání, pokud nejsou opřena o vážné nezpochybnitelné důkazy. Já si ho za to vážím, protože to není v USA vůbec jednoduché postavit se této tsunami idiocie.

Podle posledních zpráv to vypadá, že FBI zjistila úplné kulové. Dobře tak. Že pro demokraty bude Kavanaugh tak jako tak padouch, protože jednou nařčený - vždycky vinný, je téměř jisté, protože nejde o nic jiného než zabránit přechýlení misek vah v Nejvyšším soudu pro konzervativní část soudců a zabránit tak dalšímu blbnutí. Teď jde jen o to, aby se 51 republikánských senátorů a senátorek nepodělalo a hlasovalo pro kandidáta, který je jejich. Anebo aby někdo z demokratů našel čest a řekl si: když nejsou důkazy o tom, že se choval kandidát před lety jako prase, pak je rozhodující jeho profesní kvalita. A té nelze nic vytknout.

Zbývá jen otázka: není na místě stíhat tu potvoru pro křivé obvinění? Ale co na druhou stranu. Jestli si sáhl na tuhle kr...asavici, pak je to trest za špatný vkus.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.