3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

USA: Jako zabít ptáčka

Americký Senát už neměl jinou čestnou možnost než schválit Kavanaugha soudcem Nejvyššího soudu USA. Alternativou by byl mediální lynč a (úspěšný) atentát na osobní reputaci. Bez důkazů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novak 11.10.2018 23:27

Povinná četba v USA

Lee Harper: Kill mockingbird - Jak zabít ptáčka je tady v USA více méně povinnou četbou, zato třeba na Marka Twaina či Ernesta Hemingwaye už zapomněli.

P. Szirotný 11.10.2018 21:36

Mě osobně

se na tom příběhu zdálo od začátku podezřelé jedno. Pokud před těmi 30 lety skutečně došlo k nějakému obtěžování či dokonce znásilnění, tak ta žena neměla dost odvahy aby to ohlásila. Když byl Kavanaugh středoškolským studentem. Ale po 30 letech, když je váženou a vlivnou osobností a kandiduje na jeden z nejvlivnějších postů v USA najednou tu odvahu dostala ?

J. Kanioková 11.10.2018 21:14

Tamní demokrati a feministky, to je šílená fraška

Bývalá americká ministryně Madelaine Albrightová po dlouhém váhání přispěla svým příběhem do kampaně MeToo. Prozradila, kdo ji v mládí plácl po zadku. „Byl to císař František Josef. Stavoval se u nás pro vyprané prádlo a když kolem mě procházel, otřel se o mě a plácl po zadečku, až jsem se celá zatřásla. Měla jsem tehdy asi šestnáct let a do dnešního dne z toho mám trauma,“

Jak se Madeleine Albrightová stala feministickou ikonou - https://www.thelily.com/how-madeleine-albright-became-a-feminist-icon/

I. Širůček 11.10.2018 17:13

Podle mého názoru se mělo zjistit

zda ten padouch měl potom poškrábanej ksicht! Protože jinak to přípomíná tu story: "No, vážený súde, najprv som sa bránila, ale pak som si povedela - len si trtkaj, šak súdy sú spravodlivé!".

V. Braun 11.10.2018 15:40

Kolik procent odpovědnosti za znásilnění nese žena?

Uvažoval jsem ještě trochu o názorech paní Svobodové níže. Už víme, že podle ní v popsané situaci (večírek, pije se, žena jde s mužem do soukromí) tak pokud pak dojde ke znásilnění tak si za něj žena může z 50ti procent sama.

Chtěl bych paní Svobodovou požádat, aby podobně procentně ohodnotila i jiné situace. Například: mladá žena v minisukni jede z večírku posledním autobusem, vystoupí na konečné a jde přes neosvětlený park. Kolik procent odpovědnosti na případném znásilnění nese? Také jak se dané procento změní, když bude místo minisukně v kalhotech a park bude osvětlen?

Děkuji předem.

I. Širůček 11.10.2018 17:18

Re: Kolik procent odpovědnosti za znásilnění nese žena?

To jako myslíte vážně? Možná ano, ale já bejt mladou ženou, nevic v minisukni, tak do osvětlenýho parku nevlezu ani za nic bez doprovodu! Teď jsem viděl v televizi, že kdesi medvěd potrhal nějaké ovce - půjdete se tam jen tak vydat časně ráno na houby?

I. Širůček 11.10.2018 17:20

Re: Kolik procent odpovědnosti za znásilnění nese žena?

Pardon, chtěl jsem napsat do "neosvětlenýho", ale vlastně .. v noci ani do toho osvětlenýho! Nezlobte se, ale nepřipadáte mi dost ... ehm ... moudrej ...

J. Jurax 11.10.2018 18:35

No, víte, přes Sherwood v centru Prahy bych v noci taky radši nešel. A to jsem chlap takměř metrákový, byť postarší. Proč zbytečně tahat tygra za ocas?

J. Anděl 11.10.2018 18:58

Re: Kolik procent odpovědnosti za znásilnění nese žena?

Není podstatné, kolik nese zodpovědnosti, nýbrž kolik nese důsledků, zda lze některé důsledky předvídat a zda lze některým předcházet.

Nejde přitom o to soudit, jestli je madam chytrá nebo blbá. Jde o jediné: žádný soud ani trest nevrátí život do stavu před násilným činem.

P. Grigar 11.10.2018 19:13

Re: Kolik procent odpovědnosti za znásilnění nese žena?

.. v kursech sebeobrany se v první hodině probírá základní pravidlo- předvídat a vyhýbat se nebezpečným situacím.

D. Bystriansky 11.10.2018 20:08

Re: Kolik procent odpovědnosti za znásilnění nese žena?

Co to motáte, cesta domů z večírku nevede přes ložnici!!!, do té ložnice jej mohla sama vtáhnout, kdo to má po 35 letech vědět. Přepadení v parku je znásilnění ze sta procent.

D. Novak 11.10.2018 22:52

Re: Kolik procent odpovědnosti za znásilnění nese žena?

Sice to není dotaz na mne. Ale napadlo mi, jak by se žena vyvarovala podílu vinny na svém znásilnění. Neměla by nosit sukni, kalhoty či namalované rty. Měla by nosit burku. A jako doplněk pás cudnosti.

R. Fiala 11.10.2018 13:30

Proč se vlastně máme touhle americkou

politickou břečkou pořád brodit? Ono už stačí ty neustálé přírodní kalamity, střílení na školách atd. Někdo by řekl no přeci oni nám (jako naše policie) pomáhají a nás chrání. Ale takových hlasů už moc není, spíš se tak nějak jen mlčí. Nebo se v té tísni zastanou Trumpa ačkoli je to velmi krkolomné. Já se ho můžu zastat jen v jediném případě, když plácl, že když nebudou všichni členové NATO - včetně nás - dávat domluvená(?) 2% na armádu, USA vystoupí z NATO. To se mu povedlo jenže to asi sotva nedodrží.

R. Fiala 11.10.2018 13:32

Re: Proč se vlastně máme touhle americkou

oprava:...sotva DODRŽÍ.

V. Student 11.10.2018 12:33

Velmi aktuální příspěvek.

Zejména odkaz na film z dvaašedesátého o nespravedlivě obviněném černochovi běloškou je "in". S těmito určitě vylhanými, rasistickými obviněními se nám, zejména v západní Evropě, poněkud trhá pytel. Je třeba zasáhnout, že pane Jochu?

P. Klíma 11.10.2018 12:11

👏👍😁

V. Lunák 11.10.2018 12:00

Srovnání případu Kavanaugh s uvedenou

knihou je vskutku obscénní, nikoliv však s ohledem na autora překvapivé.

Podstata celého sporu však spočívá v něčem jiném. Z informací, které vyšly najevo již před hlasováním, vyplynulo, že Kavanaugh několikrát nemluvil (pod přísahou) pravdu především v souvislosti s tím, co všechno za svého působení v BD ovlivňoval. Většina materiálů nebyla poskytnuta (uvádí se až 90 %). Z informací k případu Ford, pokud by byl řádně vyšetřen, lze rovněž tušit, že nemluvil vždy pravdu (což ještě neznamená, že udělal přesně to, co tvrdila Ford). Soudce, který nemluví pod přísahou pravdu, by zřejmě neměl být doživotně ústavním soudcem, a snad ani žádným jiným. To je asi tak celé.

D. Novak 11.10.2018 12:05

Bingo! Lez jim nevadi, hlavne kdyz pomuze zvratit Roe vs Wade.

T. Hraj 11.10.2018 14:43

Re:

A v čem že to lhal konkrétně? A čím je dokázáno, že to byla lež?

R. Langer 11.10.2018 18:47

Re: Srovnání případu Kavanaugh s uvedenou

Jo? Tak co tedy vyšlo najevo? Povídejte, přehánějte...

P. Papež 11.10.2018 20:55

Věta o tušení, na které máte postavenou žalobu na soudce Kavanaugha je super. Určitě ho zažalujte, protože mate tušení. A tak to má byť.

Ś. Svobodová 11.10.2018 10:51

Z mého ženského pohledu

je to tak: když jde holka dobrovolně s klukem z mejdanu do soukromí, musí vědět že nejde hrát piškvorky. A za následcích nese poloviční podíl. Což dobře ví a proto o tom mlčí (nebo ne, pokud to bylo super). A pokud to vytáhne po 30 letech, měli jjí říct maximálně: " To jste byla ale pitomá, co?"

D. Novak 11.10.2018 11:53

Kvuli takovym nazorum, ze zena ma polovicni podil, nehlasi zeny znasilneni. Zena nenese na svem znasilneni zadny podil. Jenomže NE u konzervativcu nezname ne.

R. Langer 11.10.2018 11:57

Re:

Vaše představa ovšem nemá s realitou nic společného, soudruhu.

D. Novak 11.10.2018 12:03

Takze podle Vas ma tedy žena na svem znasilneni podil?

P. Klíma 11.10.2018 12:15

To snad někdo řekl?

Bavte se ad rem, pokud to umíte...

D. Novak 11.10.2018 12:21

Prectete si prispevek pani Svobodove. Na ten reaguji.

V. Braun 11.10.2018 13:14

Re: To snad někdo řekl?

Ptá se na názor k dané věci, co na tom není ad rem?

Z. Lapil 11.10.2018 12:25

Re:

Při přepadení v parku obvykle moc ne. Ale na jak částečně řečeno v předpříspěvku: jde-li jeden s druhým do soukromí, riskuje stejně blbě jako někdo, kdo v pochybné čtvrti vykřikuje, kolik má peněz v peněžence. Loupež tím nepřestává být loupeží a znásilnění znásilněním, ale ani pitomost nepřestává být pitomostí.

Navíc: u toho znásilnění nemusí být situace úplně jasná.

Navíc: naprosto zásadně pochybuju, že to, co si člověk po třiceti letech o emotivním případu pamatuje, je to, co se opravdu stalo.

D. Novak 11.10.2018 12:27

Pitomost neni trestna, znasilneni ano. Pitomoce lze volit, nasilniky ne.