17.2.2020 | Svátek má MiloslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Guvernér a senátorŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 26.8.2011 22:51, přehled diskusí

MILA REDAKCE NP UZ JSTE JAKO OBEHRANA DESKA:
Autor: J. Podhradsky Datum: 26.8.2011 5:44

Zda se, ze nemine den  aby tady na NP nebyl zarazen nejaky clanek, nebo casto i  uvodnik jehoz jedinym cilem se zda byt zostouzeni soucastneho americkeho prezidenta. Nektere z techto vytvoru jsou tak ubohe, ze je to az bije do oci  zacina byt jasne, ze pro  jejich zarazeni  na portal bylo jedine kriterium,  co nejhorazneji pomlouvat americkeho prezidenta. A tenhle vyplod   do toho dobre zapada. A nejhorsi je to , ze je do teto trapne novinarske perverze muze byt zatahovana ceska zidovske komunita. Skoro to dela dojem , ze je to nejak organizovano, kolem tohoto portalu. A to by bylo opravdu skoda.

Re: MILA REDAKCE NP UZ JSTE JAKO OBEHRANA DESKA:
Autor: J. Pašek Datum: 26.8.2011 6:19

Máš  na mysli half-breed numbnuts Husseina Obámu?

Re: MILA REDAKCE NP UZ JSTE JAKO OBEHRANA DESKA:
Autor: J. Podhradsky Datum: 26.8.2011 8:55

Pane Pesku,  jestli se nepletu, tak vase jmeno tady na Psu vidivam uz nejakou dobu,ale nikdy jsem si nevsimnul, jaky jste "inteligent", az dnes, po precteni vasi poznamky.  A pro vasi informaci B.H. Obama  ma doktorat prav z Columbia University a z Harvard University a to jsou jedny z nejlepsich universit na svete a / podle pruzkumu provedenych nezavisle  v UK a Cine v Sanghaji /   a podobne dobre  je na tom i Obamova  manzelka.  Navic na Harvardu byl Obama jako studen presidentem tzv. "Harvard Law Review", to je prestizni odborny casopis studentu prav na teto skole, kde pracuji ti nejlepsi studenti, prezident casopisu je volen studenty fakulty. A Obama skutecne byl jednim z nejlepsich / a i nejoblibenejsich / studentu ve svem rocniku, coz je nekolik set lidi,  a hodne z nich jsou ti nejlepsi z USA a z celeho sveta. A navic ani B.H.O. ani jeho manzelka nemeli penize na skolne,  na harvardu je asi 35.000 dolaru rocne a to znamena ze potrebovali stipendium a ze museli byt extra dobri, protoze ti lide kteri ta stipendia schvaluji, to nejsou  zadni pitomci ti si zjisti co v te hlave mate, kdyz si k nim date zadost.

 Ja nevim, kolik toho mate vy na svem resume, mozna dokonce vice nez B.H.Obama, ze se na nej divate tak svrchu, ale mozna take ne, mozna jste v zivote tak ddobre vzdelaneho a uspesneho clovek ani nepotkal, nebo dokonce ani nevidel. To si preberte  sam.

Re: MILA REDAKCE NP UZ JSTE JAKO OBEHRANA DESKA:
Autor: P. Drahovzal Datum: 26.8.2011 10:39

A jste si jisty, ze dostal prave prospechove stipendium? Protoze je docela mozne, ze se na skolu dostal diky rasove kvote, diky ktere musi univerzity prijimat i studenty z rad cernochu, hispancu nebo jinych etnik.

Mozna byl na skole obliben, to jeste neznamena, ze je to dobry prezident. Jestli nahodou jeho uspech (zvoleni prezidentem) neskonci katastrofou pro lidi, ktere zastupuje. Na absolvovani prrestizni skoly byvam u Obamy casto upozornovan i ja. Malokdo si dokaze dohledat, ze i jeho predchudce, GWB byl absolventem prestiznis skol, a to Yale a Harvard.

Co se tyka jeho manzelky, tak ta za sveho studia vyplodila nejednu velmi rasove nevyvazenou publikaci (rasistickou).

Clanek je sice spekulativni, ale kritika BHO se vetsinou ozyva proto, ze je to spatny prezident, ktery skodi USA jak na domaci, tak na zahranicni pude a pokud nam bude Nebe milostivo, snad tento pokus 20. ledna 2013 skonci.

Naprosto s vámi souhlasím,:
Autor: J. Kanioková Datum: 26.8.2011 17:51

nejen kvůlí těch kvót, což popisoval pan Ulč, že mnozí právě pro svůj původ dostávají už předem a nefér "plus faktor".

 Obama JE neštěstím Ameriky, stačí číst ze všech možných zdrojů, co jeho regulační výmysly přinesly..

...proč se USA v posledních týdnech dostaly do druhé fáze krize.?..   Uregulovat byznys k smrti  - Z pohledu těch, kdo se zabývají makroekon. agregáty, totiž nějak zmizela skutečnost, že na malé podniky dopadl během posledních 18 měsíců největší SKOKOVÝ NÁRŮST regulace od 70. let. Nejvíce nových pravidel vešlo v platnost od začátku roku 2011. Rozhodlo se o tom v prvních měsících Obamovy vlády, kdy Kongres (tehdy s demokr. většinou) svěřil pravomoc vydávat nové regulace vládním agenturám. Ty teď mohou vystupovat jménem Kongresu, aniž by si musely nechat svá rozhodnutí schvalovat.

Jen Min. živ. prostředí (EPA) vydalo 203 nových nařízení. Většinou se jedná o záležitosti, které by nenašly dostatečnou podporu v Kongresu. Pak je tu reforma zdravotnictví, která nejen, že dramaticky zvýšila náklady na zaměstnávání lidí, ale přinesla také obrovské administr. břemeno. Pak tu jsou záležitosti téměř povinného členství v odborech a zřizování zaměstnaneckých rad, což se dosud malých podniků netýkalo. Většina těh opatření zasáhne podniky do 25 zaměstnanců, jejichž roční výdaje na plnění nových směrnic převýší 10tis. dolarů na 1 zaměstnance   Podle údajů U. S.Chamber of Commerce (největší americký podnikatelský svaz) vydalo jedenáct vládních agentur celkem 259 nových regulačních směrnic.

Je samozřejmě otázka, jestli je právě 259 to správné číslo. Wall Street Journal došel k tomu, že pouze za červenec 2011 bylo vydáno dokonce 379 nových regulací (záleží, jak definujeme slova směrnice, pravidla a regulace). V každém případě se podařilo rozběhnout nesmírně výkonný stroj na nařízení, která komplikují podnikání. Jen samotná změna pravidel, která regulačním orgánům umožňuje neomezeně protahovat rozhodování o výstavbě nových elektráren, připravila o práci 250 000 lidí.

Ještě odkaz:
Autor: J. Kanioková Datum: 26.8.2011 18:10

Kořeny amerického průšvihu: Úředníci učí podnikatele podnikata to není jediný článek v tomto duchu, natož jen český..

http://www.finmag.cz/cs/finmag/penize/koreny-americkeho-prusvihu-urednici-uci-podnikatele-podnikat/

Re: MILA REDAKCE NP UZ JSTE JAKO OBEHRANA DESKA:
Autor: P. Sulc Datum: 26.8.2011 19:57

Vazeny, R. Reagan se poklada tady, v Americe za jednoho z nejlepsich presidentu, a to nema zadny doktorat, ani z university v Plzni ne. Takze university ani doktoraty nedelaji dobreho presidenta. Wilson byl profesor, jako president ale nic moc. Theodor Roosvelt doktorat nemel, ale byl dobrym a dodnes vazenym presidentem. Obama je nyni, po pocatecnim okouzleni , neoblibeny, hlavne pro jeho nemocenske pojisteni a pro ohromne zadluzeni zeme.Ja doufam ze pri pristich volbach to projede.Neco jako Carter.

Re: MILA REDAKCE NP UZ JSTE JAKO OBEHRANA DESKA:
Autor: P. Brodský Datum: 26.8.2011 11:49

Pane Pašku, nejsou Vaše příspěvky rasistické?

Re: MILA REDAKCE NP UZ JSTE JAKO OBEHRANA DESKA:
Autor: R. Gramblička Datum: 26.8.2011 6:49

to víte, pane Podhradský, Pravda často bolí, ale je třeba ji vynášet na světlo, zda se vám to hodí nebo ne. Ostatně, pokud byl Obama veleben a zahrnován slávou a obdivem, bylo to vše OK. Obvykle to ale bývá, že samozvaní mesiáši degradují na odpad společnosti

Re: MILA REDAKCE NP UZ JSTE JAKO OBEHRANA DESKA:
Autor: B. Volarik Datum: 26.8.2011 7:40

Soudruha Barackpálinku Hussejnoviče Obamenka není třeba zostuzovat. Zvládne to sám a to v míře nebývalé...!!

Re: MILA REDAKCE NP UZ JSTE JAKO OBEHRANA DESKA:
Autor: V. Heidlerová Datum: 26.8.2011 9:38

Nebyla bych až tak přílrá, ale není sporu o tom, že president Obama nevede dobrým směrem ani USA, ani zahraniční politiku, ani neplní volební sliby - takže ani ta nejprestižnější škola na světě mu na úspěšnosti v politice nepřidá.  USA i svět potřebují nového Reagana.

Re: MILA REDAKCE NP UZ JSTE JAKO OBEHRANA DESKA:
Autor: M. Trhlík Datum: 26.8.2011 10:25

Paní Heidlerová a což odbočit od prezidenta  Obamy a podívat se,jakým směrem  se ubírá naše vláda a jak se plní volební sliby? A co podle Vás potřebujeme my?  Nebo je snad někdo přesvědčen že prezident Klaus nastíní politikům co dělat? Já  vím,že to není v jeho pravomocích,ale jako tolik vychvalovaný ekonom,který je znám,svými názory"po celém světě",by snad pomoci mohl.

Dívat se a naslouchat měl např. Obama:
Autor: B. Rybák Datum: 26.8.2011 11:56

Byl to pan prezident V. Klaus kdo se snažil např. prosazovat vyrovnaný rozpočet jako ústavní princip už v době, kdy francouzští a němečtí politici hrdě a pitomě porušovali dokonce i zásadu max. 3% rozpočtového deficitu, kterou ES sami vnutili, aby teď vyrovnanost rozpočtu slavně objevili (nebo přeci jenom trochu naslouchali?). Před nebezpečnou recesí hrozícími "bublinami" vznikajícími dokonce i na akciových trzích s t.zv. high technologiemi varoval V. K. dost dlouho před tím, než se v r. 2001 téměř zhroutili. Před vznikem Eura, bujením EU-byrokracie, neufinancovatelností evropského sociálního státu, multikulturalismem, politickou korektností, agresivním feminismem, enviromentalismem... přesvědčivě a oprávněně varuje neustále. Dělá v tomto směru víc než všicnni EU-"politici" dohromady. On má na rozdíl od např. většiny současných světových "politiků" pozitivní hodnocení v dějinách zajištěno.

P.S. Je k nevíře, kam se až diskuze o usvědčeném zkorumpovaném americkém levicovém politickém hochštaplerovi dostala.

Re: Dívat se a naslouchat měl např. Obama:
Autor: T. Valek Datum: 26.8.2011 17:42

12:17 | 27.12.2009 27.12.2009

Díra v rozpočtu bude rekordní. Klaus podepsal rozpočet. Český deficit tak nebude 5,3 procenta HDP, jak plánoval ministr financí Eduard Janota, ale až 5,5 nebo dokonce 5,7 procenta.

Bruselská pravidla pro přijetí eura přitom požadují, aby země dodržovaly rozpočtová pravidla, která nedovolují mít schodek větší než tři procenta HDP. Rozhodování české vlády v otázce rozpočtu? Bez tlaku EU by rozpočtový schodek byl mnohem vyšší. Co nato KLaus? ČTK : 3. 5. 2010, Klaus: Statni rozpočet v rukou EÚ? Konec sveta.

Re: MILA REDAKCE NP UZ JSTE JAKO OBEHRANA DESKA:
Autor: V. Heidlerová Datum: 26.8.2011 22:51

Přečtěte si titulek článku ,  téma se týká USA, tak co sem  motáte Klause. Až  bude článek věnovaný téíto problematice, pak se budu věnovat těmto otázkám.  Někdo holt potřebuje  zamotat do všeho českou politiku a otřít se o presidenta.  Mně se doma líbí, jsem spokojená, 20 let po pádu komunismu je krátká doba k tomu, aby to tu bylo dokonalé.  Jedině mne štve, jak jsme my ˇCeši, kdysi docela chytrý a vtipný národ, oblblí komunistickou propagandou. Ale asi to chce čas.