20.1.2022 | Svátek má Ilona


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Holub 28.11.2021 23:31

Tomu co spravne popisuje p. Homola se vetsinou v USA rika "deep state". Moc teto byrokracie prameni z toho ze neustale rostou, a v podstate pracuji hlavne pro sebe. Za tech tech 55 let co ziju v Americe, za kazdeho prezidenta (vcetne Reagana) jejich mnozstvi rostlo. Pripomina mi to rakovinne bunky - taky se mnozi, az znici nakonec i samy sebe... Je to jakesi prerozdelovani.... Jakmile poklesne duvera (v "elity") pod urctou mez, prijde krize. Jak to rika egyptolog Barta. A take Astronomer Roayl Martin Rees.

J. Cervenka 26.11.2021 19:44

Juraxuv problem je, ze nevi, ze v US v poslední generaci (33let) rasismus skoro neexistuje, jen ve vzácných výjimkách. Neni mene rasisticka společnost na světe než jsou nyní USA. To se ale meni tim, ze cernosky rasismus je na dramatickém vzestupu, podporovan casti bile populace.

J. Cervenka 26.11.2021 14:10

oprava : ne Minnesota černých lidi ale "černých young adults."

J. Cervenka 26.11.2021 14:07

Skvele napsano. Dodam: 50% obyvatel věznic jsou černoši ( ac mají jen 13% v populaci) Mnohonásobné převazuji v násilných zločinech. 50% Minnesota černych lidi ma policejní záznam a z nich 50%bylo ve vezeni.Pri zatykani 70% černochů se bráni násilím. Tyto situace je výsledkem kulturních mému prenasenych po generace.

J. Jurax 26.11.2021 17:54

Data Vámi uvedená je ovšem třeba správně interpretovat.

Polovina osazenstva věznic jsou černoši, ač jsou pouze necelou osminou obyvatelstva. A každý druhý černý puberťák se už dostal do konfliktu se zákonem. Toť jest vpravdě burcující!

Ale - což to není nezpochybnitelný důkaz rasismu, útlaku a bílého teroru? Vždyť černí si jen béřou spravedlivé odškodnění za léta otroctví a útlaku! Jest se pak divit, že zatýkaní černoši se onomu teroru a donebevolající nespravedlnosti bílých rasistů brání?

A kdo by byl snad tvrdil, že černoši páchají nepoměrně více trestných činů a tudíž je jich i nepoměrně více arestováno, je zřejmý rasista určitě bílý! Nechápe, že rasistický systém černochy ke kriminalitě přímo poňouká až nutí!

Takový výrok by ostatně byl splňoval znaky předsudečné nenávisti na základě rasy, jakož i diskriminace na témže základě, a je tudíž naprosto nepřípustnou interpretaci na sociálních sítích po zásluze trestanou banem nejlépe doživotním a v reálu veřejnou dehonestací, vyhazovem z práce a profesní likvidací.

Pro sichr upozorňuji, že v příspěvku bylo použito ironie a sarkasmu ... :-)

F. Zrcek 26.11.2021 12:39

Podle závěru článku je organizace US tajných služeb dokonalý FUBAR, viz p.Kechlibar jinde. Napadá mi, že prvotní účel, to jest boj s reálným nepřítelem, je to nepoužitelné. Zkonstruovali dokonalého Bigbrothera, akorát teď nevědí, co jeho jednotlivé části právě piklí, a kdy se stanou jeho další obětí. V postdemokratické společnosti, kterou USA právě jsou, je to perspektivně využitelné jen pro přípravu další civil war (war of states, jak to potom nazvali jižani).

V. Novák 26.11.2021 11:04

Albert Speer, především nechal pro Německo upracovat k smrti desetitisíce jiných - a měl kliku, že mu v Norimberku uvěřili, že o tom nevěděl, takže to za něj slízl třeba Saukel. Ne že ten by si špagát nezasloužil, nomen-omen.

P. Mareš 26.11.2021 9:14

Račte si laskavě opravit "Od Obamovi éry..." na "Od Obamovy éry".

J. Pokoutný 26.11.2021 8:30

Dobrý nástřel analýzy.