17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

USA: Demontáž Baracka Husseina Obamy - 1

Kdo že vlastně byl tento osm roků v Bílém domě sídílí fenomén, za Afro-Američana, tedy černocha se vydávající syn bělošské matky a keňského otce, jehož od svých dvou let nikdy neviděl, nicméně knihu o něm údajně napsal?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 7.2.2017 9:21

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

Silná slova. Vyčkejte času pane Donát. Možná, že ještě budeme vzpomínat.

S. Donát 7.2.2017 9:27

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

Velká svině = silná slova. Projevil jsem svůj pohled na toho ušatého zmetka, nic víc, nic méně. Jestli bude Trump lepší, nebo horší, to uvidíme :-)

M. Valenta 7.2.2017 11:39

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

Vidíte, prohrál jsem 2:0 na body, i když se nemohu zbavit pocitu, že ti dva samozvaní rozhodčí nejsou zcela nezaujatí.

S. Donát 7.2.2017 14:28

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

Nesnažím se nad nikým vyhrávat. Jen píšu, jak to vidím :-). Tak ty body berte jako "lajk" :-)

Š. Hašek 7.2.2017 9:28

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

Bod pro pana Donáta. Jen bych zůstal u zcela jasného "prolhaného muslima".

P. Lenc 7.2.2017 9:48

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

Dovolím se pane Hašku připojit.Mimochodem, jak budou nazývat bílého jihoafričana, jehož rodina žije na území jižní Afriky déle než dnes dominující Zulové, který se přestěhuje do USA?Bude také "afroameričan"?

Š. Hašek 7.2.2017 10:54

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

Chcete po mně moc. Já se v tom přestávám orientovat.

Jako malej kluk jsem od otce slyšel všeliké názvy/charakteristiky spoluobčanů i podle barvy kůže (jednou za dva roky stál i černoch na refýži), solidnosti, pracovitosti, výšky postavy. Taky i podle vyčištěných bot (v tramvaji). Ty čisté boty mi připadaly dost jako otcem vymyšlená, naprosto nesmyslná olovina, tedy tehdy, dneska už ne.

Mrknu se do gógla, jak to vidí Šabatová/Fišerová! Nechci, aby mně ucvakly internet!!

J. Vintr 7.2.2017 9:23

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

Nelze jednoduše posoudit účinkování člověka v politice. Mnoho věcí zůstane trvale skryto, mnoho věcí se projeví až v delším časovém horizontu. Navíc neexistuje srovnání, jak by se věci vyvíjely, kdyby byl v dané době politikem jiný člověk. Jedno ale viditelné je, že Obama prakticky zdvojnásobil dluh Ameriky. Kam všude ty peníze šly a co všechno způsobily se asi také nikdy tak úplně nepodaří objasnit.

M. Prokop 7.2.2017 9:58

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

Zajímavé, takže třeba za co dostal tu Nobelovku? Za nevybočování?

V. Novák 7.2.2017 17:39

Re: Už záčínáte být trapný Oto,

Za naději.

S. Netzer 7.2.2017 8:46

Si tacuisses ...

Š. Hašek 7.2.2017 9:34

Re: Si tacuisses ...

Domnívám se, skromně, že článek pana Ulče nebylo filosofování. Ale upozornění na "zajímavá" fakta v životopise Husseina Obamy. Sice opakovaně. Nevadí. Opakování - matka moudrosti.

Zkuste nám tedy bod po bodu vyvrátit fakta z článku pana Ulče. Ale děkuji za připomenutí moudrosti citátem.

R. Tesařík 7.2.2017 9:45

Re: Si tacuisses ...

Nezkusí..nemá na to.

P. Smutný 7.2.2017 10:07

Re: Si tacuisses ...

Trapná muslimská přisluhovačka že by něco vyvrátila ?

J. Nový 7.2.2017 6:39

44

Jen bych zdůraznil, že se moc nikde neuvádí, že prezident Trump je 44 bílým prezidentem. Proč to zdůrazňovat? No protože po volbě Obamy bylo všude rasisticky uváděno, že je prvním černošským (afro-americkým) prezidentem a nepochybuji o tom, že pokud bude někdy v budoucnu zvolen další černý prezident, bude opět zdůrazněno, že je druhým černošským prezidentem. Já bych prezidenty podle barvy kůže neodlišoval, ale média to pokládají za správné, tak držme dvě početní řady amerických prezidentů. :-)

M. Šejna 7.2.2017 9:03

Re: 44

on je trochu rozdíl být v něčem první a být v něčem čtyřicátý čtvrtý. To platí nejen ve sportu, ale i v politice.

M. Berka 7.2.2017 9:10

Re: 44

Ano je to podpora "jinakosti" a úchylek. Kdo bude prvním prezidentem se dvěma pindíky??? :D

M. Šejna 7.2.2017 9:35

Re: 44

Masaryk byl prvním československým prezidentem. Netuším, jestli byl z tohoto důvodu úchyl, nebo měl dva pindíky, nebo byl jinak "jinakostní", ale to prvenství mu už nikdo neodpárá.

R. Tesařík 7.2.2017 9:47

Re: 44

To je poněkud zcesty.

M. Šejna 7.2.2017 12:48

Richarde, máte problém s chápáním?

Znovu opakuji, že Obama byl první americký prezident černé pleti. Na to nevidím nic rasistického. Jen je to konstatování faktu, že tu bylo něco POPRVÉ. Takže co na tom vidíte zcestného?

Masaryk byl první československý prezident, Gagarin byl první kosmonaut, Obama první černošský prezident USA, ..... atd. ....

P. Švejnoch 7.2.2017 14:48

Re: Richarde, máte problém s chápáním?

No, a Donald Trump je 44. bělošským prezidentem.

Je na tom konstatování něco závadného, pane Šejno? Nebo proč si myslíte, že pan Nový má méně pravdu než Vy?

J. Kombercová 7.2.2017 10:07

Re: 44

I Američané měli svého prvního prezidenta. Vždycky je někdo první.

P. Smutný 7.2.2017 10:10

Re: 44

To ovšem aktivista Šejna ví moc dobře, ale agituje jako obvykle, tedy blbě.

M. Šejna 7.2.2017 12:42

aktivista Smutný ...

Agitující aktivista Smutný nepochopil, že přesně o tom píšu. tedy že vždy je někdo první. Proto má Obama primát prvního černého prezidenta. Jenže Smutný jako obvykle nic nechápe, protože chápe blbě.

M. Šejna 7.2.2017 12:50

ano paní Kombercová

i Američané měli svého prvního prezidenta. Vždycky je někdo první. A přesně o tom píšu. Jen pan Nový v tom vidí rasismus.

Š. Hašek 7.2.2017 9:27

Re: 44

Bod pro pana Nového.