23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

USA: Bushovo dědictví

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Irena 25.9.2008 17:07

Re: Re: Pánové

Zato i ve slově došli se pochopitelně všem omlouvám, ale chybička se vloudí!

R. J. 25.9.2008 20:55

Re: Re: Re: Pánové

Milá Ireno, to "i" mě fakt vůbec nevadí, s tím ostatním je to však již horší.

tsstss 25.9.2008 11:03

Řízni ho, píchni ho, pusť mu krev, náš prápor nade trůny vlááááje

:-D Jachachachacha !!!!

Imperialisti naskákejte do moře ! Zalijeme vám chřtány mírovou ocelí !

To jsou ale konce. Ještě to chce nějakou americkou obdobu směrš a je to vyhraný. Ale, soudruzi, hlavně tu pětiletku, bez tý to nepůjde a nepůjde.  A pak NEP ! ;-D

Honza 25.9.2008 11:01

Problém je v tom,

že ekonomie je v zásadě pavěda. A jestliže začnou ekonomové na základě svých teorií zasahovat do eknomiky, vždycky je to jen na škodu a někdy to končí i pořádným průšvihem

bukowsky 25.9.2008 10:05

McCain skončil u čeho začal

vina je někde mimo, za zločiny můžou policajti nikoliv zločinci.

jak by mohl zaujmout jiné stanovisko, když je spoluúčastníkem?

certik 25.9.2008 9:37

trosku hlubsi pohled

...by odhalil, ze McCainovi pres ekonomiku radi Phil Gramm, nekdejsi senator a nyni lobbista. Grammovo zivotni skore: ceho se dotkne, to se zmeni na obrovskou hromadu dluhu. Jako priklad vezmu zakon o deregulaci trhu s energiemi, ktery umoznil Exxonu podvodne vykazovani zisku; pozdejsi bankrot Exxonu stal stamiliardy. Ciste shodou okolnosti stala v tu dobu v cele Enronu Grammova manzelka. Zakon o deregulaci financnich trhu take nese Grammovo jmeno. UBS zaplatila Gramma jako poradce a lobbistu, a uz se topi v dluzich.

Volte McCaina, dostanete Grammovu ekonomiku. A to nebudu mluvit o zivotnim skore Fioriny, dalsi McCainovy poradkyne pres ekonomicke problemy. Tyhle zbankrotovale existence by chtely do Bileho domu; nejlepsi cesta tam vede pres republikanske vymyte lebky.

pbla4024 25.9.2008 9:57

Re: trosku hlubsi pohled

Exxon zkrachoval? Opravdu? Jste si jistý?

certik 25.9.2008 10:26

Re: Re: trosku hlubsi pohled

Panajana, Enron, ne Exxon. Podruhe to tam mam dobre, dekuji za opravu.

pbla4024 25.9.2008 10:40

Re: Re: Re: trosku hlubsi pohled

A co má deregulace trhů s energií společného s účetními podvody? Vzhledem k tomu, že podstatná část vedení Enronu bručí, nebude výrok "zákon umožnil" patrně pravdivý.

certik 25.9.2008 11:11

Re: Re: Re: Re: trosku hlubsi pohled

Existuje tzv. Enron loophole, coz jsou dve pismena toho zakona, ktere Gramm protlacil podle vseho na prani lobbistu Enronu, kterymi se to v jeho kancelari tenkrat jen hemzilo. Ty umoznily vykazovat imaginarni zisky. Ze se podarilo nektere zodpovedne lidi poslat do basy za poruseni jinych zakonnych ustanoveni, to je dilci uspech.

Deregulace zcela bezne predchazi velke ucetni podvody. A to proto, ze behem psani onech deregulacnich zakonu jsou pritomni zakonodarci jako Phil Gramm, kteri za pakatel do tech zakonu propasuji drobne formulace, ktere ty podvody budou castecne kryt, pripadne umozni zavadejici ucetnictvi aj. Je to pro vas velka novina?

pbla4024 25.9.2008 15:00

Re: Re: Re: Re: Re: trosku hlubsi pohled

Máte ponětí, co jsou to účetní standardy?

certik 25.9.2008 16:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: trosku hlubsi pohled

No vyborne, udelate mi pojednani, jak kazde lajne v uctech velkych organizaci je treba bezmezne verit? Vygooglujte si, jakym zpusobem byla Enron loophole pouzita k vykazovani fiktivnich zisku, je to dobre prostudovana zalezitost, protoze bylo treba tomu triku do budoucna zamezit.

tsstss 25.9.2008 8:31

Soudruzi, to chce především kvalitní a pevně ukotvený pětiletý plán.

:-D A ještě jednu věc to chce - pevnou a nerozbornou jednotu dělnictva, rolnictva a pracující inteligence !!! :-D

Irena 25.9.2008 17:04

Re: Soudruzi, to chce především kvalitní a pevně ukotvený pětiletý plán.

Toť výkřik zoufalého hňupa, který se silně zklamal ve svém idolu, a v současné době je přinejmenším argumentačně impotení!!!

Tonevadí 25.9.2008 8:19

Není to sice k věci: Ta fešná fotečka p. Autora s fajfkou v hubě.

Teď když se všude brojí proti kouření, natož se tak zveřejňovat? 

Ale ono to jaksi přidá na inteligentnosti.  Mnoho spisovatelů zvučných jmen se v minulosti takto nechávalo zvěčňovat.

JaS 25.9.2008 9:01

Re: Není to sice k věci: Ta fešná fotečka p. Autora s fajfkou v hubě.

To máte pravdu, ale ten článek je dobrý, to je hlavní.

vlasta 25.9.2008 9:04

Re: Re: Není to sice k věci: Ta fešná fotečka p. Autora s fajfkou v hubě.

Souhlas R^

Standa 25.9.2008 7:14

Všimněme

si, jak mál se poučili moudří z krize 30. let. Znova se opakuje obvyklý cyklus. Jak je možné, že země, která dala světu tak významné ekonomy a vykládá jak to dělat v ekonomice, sama nezvládá dobře ekonomicky řídit vlastní zemi! Jak je možné, že vysokoškollsky vzdělaní lidé něco pododobného mohli dopustit? Je chyba v teorii? Je chyba ve vykladačích teorie? Je nutné přehodnotit teorie? Jak je možné, že tomu nedokázeli zabránit? Mají na to naši komentátoři "kvalitní" názor, když ho mají na všechno ostatní? Jak to, že špatný hospodář stát zachraňuje situaci před dobrými hospodáři mimo stát? Jak je možné, že špatný hospodář stát to umí lépe než vychvalovaní hospodáři soukromníci?

mt 25.9.2008 9:54

Re: Všimněme

O tom to právě je , špatný hospodář stát to neumí lépe , to je socialismus , zachraňuje situaci na úkor daňových poplatníků , řešení se obrátí nakonec proti všem.

certik 25.9.2008 10:36

Re: Re: Všimněme

Nesmysl, je zcela bezne, ze stat hospodari lepe nez soukromnici, porovnejte napriklad vysledky v zasade statniho koncernu Volkswagen s vysledky Fordu nebo GM v posledni dobe. V takovem Aeru Vodochody i komunisticky stat hospodaril lepe nez Boeing. V konkretnim pripade toho velkeho Paulsonova programu samozrejme nic neni jiste, protoze detaily jsou na nem to nejdulezitejsi a ty jeste nejsou hotove.

Didi 25.9.2008 11:09

Re: Re: Re: Všimněme

Myslíte ten státní Volgswagen, který si vede tak skvěle, že ho nakonec koupila soukromá společnost Porsche ?

Co se týče Aera Vodochody: Je dosti problematické srovnávat Moskvou řízenou zbrojovku (v letech 1973 až 1991 šlo do Sovětského svazu 2081 kusů Albatrosů L-39 z celkem vyrobených 2892 kusů, předtím podobný poměr u Delfínů L-29), s leteckou továrnou, která se musí prosazovat sama ve světové konkurenci, navíc v době po skončení studené války a při celosvětovém útlumu nákupu vojeské techniky.

Co se účinkování Boeingu týče, jednalo se především o snahu zlepšit si pozici při vyjednávání o prodeji letounů F-16 českému letectvu. Zájmy Aera byly druhořadé.

certik 25.9.2008 11:20

Re: Re: Re: Re: Všimněme

Ano, presne ten Volkswagen myslim. Mimochodem zakon, podle ktereho ma Sasko rozhodujici vliv v rade Volkswagenu, se nijak nezmenil, i kdyz Porsche bude mit nebo snad uz ma vetsinu akcii.

Vase hodnoceni tureckeho hospodareni Boeingu v Aeru je zcela spravne, a zcela potvrzuje co rikam: stat muze (ale take nemusi) hospodarit lepe nez soukromnici. Nekdy proto, ze ti soukromnici maji jine zajmy nez dobre hospodareni, jindy proto, ze tou soukromou firmou hybe par lidi, kteri hledi jen na osobni propech a nikoliv na prospech firmy.

J. 26.9.2008 10:23

Re: Všimněme

A jak je asi mozne, ze pokud nekdo tuto planetu sam znici, bude to prave clovek, nejinteligentnejsi a nejschopnejsi zivocich, ktery na ni kdy zil ?