29.9.2022 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

USA: Bitva u Chlumce po americku

Amerika přechází od tradičního anglosaského modelu, založeného na střídání vlád, k modelu skandinávskému, v němž pravidelné volby fungují jako potvrzení jediné vládnoucí strany. Po volbách je to zcela zřetelné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 16.11.2012 16:05

Bože, to je hovadina!

Pravda je, že pluk vojáků s mušketami a bodáky dokázal rozprášit libovolný počet sedláků s kosami. Dokonce i když těmi sedláky byli Chodové. Ale to je taky jediná pravda v článku.

Když chci jít volit, tak prostě volit půjdu. Půjdu, i když mi v televizi budou vykládat, že je to zbytečné, že stejně můj kandidýt prohraje - a nebo že to má tak jistý, že na mém hlase nezáleží. Pokud nejdu, neměl bych si stěžovat, že mě oblbla nefér propaganda. Každá propaganda je nefér- včetně reklamy na prací prášek. Kdo je oblbnutelný, nemá u voleb so dělat.

REPs udělali spoustu chyb. Takovou spoustu, že pravděpodobně musel Obama řízeně prohrát první debatu, aby zmobilizoval své voliče, aby to nebylo jako když jezdil F1 Schumacher (ten původní Schumi, ne ta mátoha, která se pokusila o comeback). REPs věřili nakonec jen své propagandě a průzkumům, které si sami zfalšovali - věřili jim natolik, že Romney neměl připravený proslov pro případ prohry a naopak měl připravený oslavný ohňostroj na tak časnou hodinu, že nutně musel čekat jasnou výhru velmi brzo.

Když Silver publikoval své odhady na základě veřejně dostupných průzkumů a vycházelo mu, že Obama s přehledem zvítězí na státy a volitele, bylo mu od REPů spíláno, že nedělá vědu, ale propagandu, že výsledky falšuje. Nakonec se ukázalo, že falšoval někdo jiný - Silver se nesekl ani v jednom státě! A to je u statistiky výsledek úžasný. Takže ne, že by nikdo netušil, jak to dopadne a tedy je výsledek dílem nějakých machinací - kdo postupoval vědecky, věděl. Kdo si lhal do kapsy, čumí.

Vlastně ještě jedna pravda je v článku obsažena - pokud budou REPs i nadále hledat chybu všude jinde než u sebe a pokud nedokážou vyprodukovat osobnosti lepší a volitelnější, než šly do letošních primárek - tak to DEMs mají posichrované na věčné časy... Ani se nemusí moc snažit.

B. Rybák 18.11.2012 13:29

Re: Bože, to je hovadina!

Nevím, jakého Boha se dovoláváte, ale ani ten určitě nemůže ospravedlnit fakt, že za hovadinu jste označil článek, aniž by jste se alespoň pokusil vyvrátit nějaký podstatný argument pana Hampla.

I pouhý zdravý selský rozum stačí k pochopení toho, že ti, kteří jsou závislí na "sociální", a dotační politice státu nebudou nikdy volit pravici, protože ta by hned ukončila klientelistickou politickou korupci (nákup voličů) "demokratů" a zastavila tu zničující "žranici na dluh". Není divu, že všichni ti za státní peníze podnikající "zelení" pseudopodnikatelé pochopitelně štědře sypou část svých dotací do pokladny "demokratů". Závislých "chudáků" i boháčů už je jak v neveřejném a přesto zveřejněném projevu oznámil pan Mitt Romney už 47%. Díky hyenismu "demokratů", kteří se pokračují v masivním dovozu nepřizpůsobivých imigrantů a nestydí se využít i těch, kteří jsou v USA nezákonně, jich bude v dohledné době víc než 50%. Opravdu je pro Vás tak těžké pochopit, jaké to bude mít následky?