26.7.2021 | Svátek má Anna


Diskuse k článku

USA: Bitva u Chlumce po americku

Amerika přechází od tradičního anglosaského modelu, založeného na střídání vlád, k modelu skandinávskému, v němž pravidelné volby fungují jako potvrzení jediné vládnoucí strany. Po volbách je to zcela zřetelné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 18.11.2012 13:48

Vynikající článek

Není na něm co měnit, není potřeba něco dodávat. Snad jen to, že v unijních státech, v nichž zvítězili republikáni vzniká početné hnutí (petice), které požadují jejich odtržení od USA. Mezi těmi, kteří chtějí úspěšné americké idee spolu s jejich nositeli zničit a těmi, kteří je chtějí zachránit, totiž není žádný kompromis možný (nepřítel už je za branami). Musíme doufat, že vysýchající korýtka přesvědčí některé chudé i bohaté (hloupé i vychytralé) "parazity", že i oni budou brzo (prvními) obětmi této politiky.

Děkuji autorovi

B. Rybák 18.11.2012 13:29

Re: Bože, to je hovadina!

Nevím, jakého Boha se dovoláváte, ale ani ten určitě nemůže ospravedlnit fakt, že za hovadinu jste označil článek, aniž by jste se alespoň pokusil vyvrátit nějaký podstatný argument pana Hampla.

I pouhý zdravý selský rozum stačí k pochopení toho, že ti, kteří jsou závislí na "sociální", a dotační politice státu nebudou nikdy volit pravici, protože ta by hned ukončila klientelistickou politickou korupci (nákup voličů) "demokratů" a zastavila tu zničující "žranici na dluh". Není divu, že všichni ti za státní peníze podnikající "zelení" pseudopodnikatelé pochopitelně štědře sypou část svých dotací do pokladny "demokratů". Závislých "chudáků" i boháčů už je jak v neveřejném a přesto zveřejněném projevu oznámil pan Mitt Romney už 47%. Díky hyenismu "demokratů", kteří se pokračují v masivním dovozu nepřizpůsobivých imigrantů a nestydí se využít i těch, kteří jsou v USA nezákonně, jich bude v dohledné době víc než 50%. Opravdu je pro Vás tak těžké pochopit, jaké to bude mít následky?

M. Kosejk 16.11.2012 17:39

----

Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže.

A tím prstenem je mediální svět. Z každého drobného republikánského žblebtu vyrobí novinářský svět aféru.  Ale o Obamových pochybeních se téměř nemluví.

V. Novák 16.11.2012 16:10

No, to je blbý, když ten majetek dokáže vzít flintu do ruky

a snažit se, aby už nikdy majetkem nebyl. V Evropě to proběhlo dřív, někde zdola a krvavě (ve Francii), někde nekrvavě a shora, jako v Rakousku, ale nikdo ten "majetek" o který hlavně šlo, neuhlídal...

Ani v Rusku, kde to stihli pár let před USA.

V. Novák 16.11.2012 16:05

Bože, to je hovadina!

Pravda je, že pluk vojáků s mušketami a bodáky dokázal rozprášit libovolný počet sedláků s kosami. Dokonce i když těmi sedláky byli Chodové. Ale to je taky jediná pravda v článku.

Když chci jít volit, tak prostě volit půjdu. Půjdu, i když mi v televizi budou vykládat, že je to zbytečné, že stejně můj kandidýt prohraje - a nebo že to má tak jistý, že na mém hlase nezáleží. Pokud nejdu, neměl bych si stěžovat, že mě oblbla nefér propaganda. Každá propaganda je nefér- včetně reklamy na prací prášek. Kdo je oblbnutelný, nemá u voleb so dělat.

REPs udělali spoustu chyb. Takovou spoustu, že pravděpodobně musel Obama řízeně prohrát první debatu, aby zmobilizoval své voliče, aby to nebylo jako když jezdil F1 Schumacher (ten původní Schumi, ne ta mátoha, která se pokusila o comeback). REPs věřili nakonec jen své propagandě a průzkumům, které si sami zfalšovali - věřili jim natolik, že Romney neměl připravený proslov pro případ prohry a naopak měl připravený oslavný ohňostroj na tak časnou hodinu, že nutně musel čekat jasnou výhru velmi brzo.

Když Silver publikoval své odhady na základě veřejně dostupných průzkumů a vycházelo mu, že Obama s přehledem zvítězí na státy a volitele, bylo mu od REPů spíláno, že nedělá vědu, ale propagandu, že výsledky falšuje. Nakonec se ukázalo, že falšoval někdo jiný - Silver se nesekl ani v jednom státě! A to je u statistiky výsledek úžasný. Takže ne, že by nikdo netušil, jak to dopadne a tedy je výsledek dílem nějakých machinací - kdo postupoval vědecky, věděl. Kdo si lhal do kapsy, čumí.

Vlastně ještě jedna pravda je v článku obsažena - pokud budou REPs i nadále hledat chybu všude jinde než u sebe a pokud nedokážou vyprodukovat osobnosti lepší a volitelnější, než šly do letošních primárek - tak to DEMs mají posichrované na věčné časy... Ani se nemusí moc snažit.

J. Vyhnalík 16.11.2012 14:56

Re: Společná evropsko-americká měna. Nebylo by těžké ji prosadit.

To je snad jediný bod, ve kterém s autorem nesouhlasím.

Jedním z důvodů počátečního posilování Eura na úkor USD bylo to, že Euro částečně nahrazovalo USD v rezervních portfoliích velkých finančních institucí. Generovalo to poptávku po Eurech a naopak nabídku uvolněných USD na trhu. Pokud by obě měny měly splynout, znamenalo by to kurzové ztráty pro obě. Navíc proti mluví tradiční evropský a zejména francouzský antiamerikanismus. Nejspíš nedokážou američanům zapomenout to ponížení, že jim USA musela tolikrát zachraňovat zadek.

P. Krasny 16.11.2012 12:14

Trefne

az neuveritelne.  Az z toho mam depku ;(

V. Ondys 16.11.2012 10:38

:))))))))) Nemusíme se obávat gigantické zadluženosti

až mírumilovní levičáci definitivně zvítězí, vytáhnou osvědčené eso z rukávu a za souhlasu konzumentů s jejich nároky všechny protivníky s případnými oponenty naženou do pracovních táborů s vědecky vypočítanými parametry na ekonomicky dokonalé vytěžení nejpokrokovějších otroků v nejefektnějším časovém rozsahu jako exemplárně nedokonalých viníků selhávání dokonalých systémů. :)))))) Vždyť všichni nejpříkladnější lidumilové stále lišácky i neochvějně tvrdí, že zdroje na zaplacení astronomických státních dluhů jsou a :))))))) zatím stačí jenom platit úroky, než si budou jisti, že je už nikdo neodstaví od moci.

E. Tocháček 16.11.2012 10:35

Dobře píšete.

Pohodlný život plný civilizačních vymožeností je sice příjemný, ale jsou to podmínky na které nejsme stavění.  Bojím se, že jsme už dostali na konec řetězece - Já se ve svém životě uskromním, hlavně aby se moje děti měli lépe. Svůj život spotřebováváme jen pro své potěšení. Dobře to má příroda zařízené. Takže teď zpátky na začátek !

J. Dobrý 16.11.2012 9:21

Re: Ano, je to demografický a sociologický

Nemuze a nefunguje, vysledek je raketove tempo rustu dluhu. Nejen vnejsiho, ale hlavne vnitrniho dluhu ktery dlouho neni poznat.

Kouknete jak se vyviji hodnota dluznich upisu centralnich bank zvanych penize. Treba dolaru dnes a pred 50 lety.

J. Dobrý 16.11.2012 9:17

Nate Silver

Neni pravda, ze by drtivy uspech BHO nikdo neprodpovidal. Napriklad Nate Silver pouzil statistiku na agregovani volebnich pruzkumu a nepsletl se v jedinem state. Malo kdo mu veril.

J. Urban 16.11.2012 8:40

Ano, je to demografický a sociologický

problém. USA neznám, ale ten totální přechod k levici u nás předpovídali sociologové už asi před 6 lety. Ani já jim tehdy nevěřil - kdepak u nás vyhrát komunisti! Je to ale jednoduché a strašné zároveň: když vybijete střední třídu, jejím zbytkům nejen že nic nenabídnete, ale ještě naopak vykradete kapsy, nemá už pravici kdo volit. Zůstane pár miliardářů, přisátých na cecky státu a pak už jen proletariát a lumpenproletariát (přisátý na cecky státu). Jak dlouho to může fungovat, nevím.

P. Lenc 16.11.2012 8:38

Prostě

tomu mohou říkat jinak, ale je to socialismus v praxi.Demokraté se usilovně učí v Evropě.

J. Mannheim 16.11.2012 7:31

Re: Dobré zhodnocení.

pokud tím majetkem myslíte pár chudáků přivezených proti své vůli z Afriky, tak máte pravdu

K. Kužel 16.11.2012 6:21

Případ Kalifornie

je velmi ilustrativní. Transformovat Silicon Valley na Flintstone Valley je majstrštyk amerického socialismu. Proč to tak je, vysvětluje nádherně Petr Hájek ve své nové knížce Smrt v sametu. Velice doporučuji. Jen je třeba se prokousat první - silně mystickou - třetinou. Případně ji přeskočit.

P. Maleček 16.11.2012 6:01

Kdo je líný makat a množit se, toho matka příroda zlikviduje

Nad všechny analýzy je prosté konstatování, že republikáni slibovali víc práci než přerozdělování a demokraté, chytře s poločernochem v čele, víc přerozdělování než práci. Kdo vyhraje je předem jasné.

Když se civilizace založená na práci a morálce ( cca. to co historicky bylo v Evropě na sever od Florencie) vybodne na svoji morální podstatu, a na fyzickou práci a množení si natáhne masy z jihu je její konec dřív či později jistý.

Stejně jako to, že až nebude z čeho přerozdělovat, tak ty lenivé jižany převálcují čiperové z východu. Jak vidno matka příroda vždy zvítězí. I nad fousatým křesťanským bohem.

J. Kanioková 16.11.2012 4:04

Společná evropsko-americká měna. Nebylo by těžké ji prosadit.

No... pokud by takový nápad někdo chtěl prosadit a nepovstala by celá Evropa i Amerika, pak by to už definitivně svědčilo o drůbežím intelektu

L. Krajicek 16.11.2012 3:04

Dobré zhodnocení.

Marxismus naruby: Levicoví boháči a pravicová chudina.

Ovšem v USA nic nového. Ve stejném duchu se přece vedla válka sever proti jihu. Sice za trochu jiných podmínek, ale stejně ti farmáři hájící svůj majetek neměli šanci.

V. Ondys 16.11.2012 2:27

Neschopní, schopní všeho a schopní

Je to smutný, když se dva spojí a třetí to musí zaplatit jako nejsnadnější kořist, poněvadž je daňový poplatník.

T. Nemec 16.11.2012 0:52

vynikajici

velmi dobre shrnuti. zase mam vic argumentu pro nekonecne debaty s priznivci baracka spasitele...