16.9.2021 | Svátek má Ludmila


Diskuse k článku

USA: Biden pověřil Harrisovou smrtícím úkolem

Kamala Harrisová je na své první zahraniční cestě ve funkci americké viceprezidentky. Pro tuto političku tím končí období covidové virtuální diplomacie a začíná velmi nepříjemná část její politické kariéry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 14.6.2021 23:02

Tak tak, bez pozitivních příkladů to nejde. Nemůžu si pomoct, ale "tývole, černoch a von umí hrát na trubku" JE respektující výrok: "netušil jsem, že černoch může něco takového dokázat" neboli "černoši jsou lepší, než jsem si doteď myslel". Skutečnost, že černoši v evropských klubech válcují domácí hráče JE hodno respektu, a to nezávisle na tom, že patriotická část mého srdce při pohledu na napůl černou Slavii v čínských rukou krvácí. Ta druhá půlka ví, že nerespektovat takové lidi znamená lhát sám sobě.

Ale pokleknutí ve prospěch jedné rasy je něco podobného jako účast v prvomájovém průvodu v 80. letech: kdysi to možná mělo smysl.

Z. Lapil 14.6.2021 22:44

To mi dává smysl. Nechce se mi totiž věřit, že "co černoch, to líná veš". Vždyť v té Africe žili tisíce let bez sociálních dávek a ani v Kalahari ani v pralese taky nelítají pečení holubi do huby.

A naopak - ukažte mi mezi bílými toho blázna, co bude tvrdě makat, když nemusí. čímž nehovořím o nutnosti drába, ale o tom, že osobně mě moje práce baví a chodím tam dobrovolně, ale kdybych za to nebral peníze na živobytí, tak mě tam nedostanou ani heverem.

E. Pribijl 14.6.2021 19:14

Pokřivená Harris už je za vodou. Má už nahrabané svoje miliony, dostala se tam kam by se za normálních okolností nedostala, je chytrá na to aby pochopila že její bolševický kamarádi zem táhnou do velkého průšvihu, nějaké ideály jsou jí ukradené.

J. Kostelanský 14.6.2021 16:08

Americká masová imigrácia je výrazne odlišná od tej európskej. Do USA prichádzajú z juhu

a. ľudia, ktorí v USA naozaj chcú pracovať a sú ochotní robiť tie najhoršie práce.

b. sú to kresťania, presnejšie katolíci. Takže paradoxne môžu zbrzdiť liberálne smerovanie USA.

Mnohí sa divili, prečo tak veľa Hispáncov volilo republikánov, keď sú to prisťahovalci. Je to preto, že sú to aktívne veriaci a základom ich života je široká a rozvetvená rodina. To s liberalizmom moc nejde dokopy.

Hispánci nakoniec majú k bielym Američanom podstatne bližšie než černosi alebo Arabi.

Iná vec je zvýšená náchylnosť mladých Hispáncov k združovaniu sa v gangoch.

L. Novák 14.6.2021 14:44

To je ta přirozená záporná zpětná vazba... Když demence Bidena poleze voličům na nervy (už to asi začalo), bude muset odejít nebo jej někdo odstřelí. Pěkně po americku. :-P

A. Renjascu 14.6.2021 14:32

Pokud by tam vyrazil Babiš či kdokoliv jiný z ČR (třeba i taiwansec Milouš Vystrčil), tak by byl ihned obviněn z rasismu, netolerantnosti a necitlivého přístupu a media by takového člověka ihned vylíčila jako amorální lidskou zrůdu.

R. Gramblička 14.6.2021 13:35

to by nebylo špatný. A mohli by si ho tam nechat

R. Gramblička 14.6.2021 13:33

Že by srážka blbců s realitou? :-P

V. Církva 14.6.2021 13:08

To bude pravda. Když člověk čte o té černošsské studentce co ji museli doprovázet policisté do školy, určitě tomu fandím, tehdy šlo o rovnost o příležitosti a rasismus v USA tehdy rychle opadal. V 70tých a 80 tých letech přišla Woppie Goldberg, Eddie Marphy Michael Jackson a lidé jim přirozeně fandili, předtím Armstrong a další.

Dnes jde o násilnou pozitivní diskriminaci, která se nezastaví ani u lumpů horších než Floyd.

J. Jurax 14.6.2021 13:02

Výstižně řečeno.

V. Církva 14.6.2021 13:01

R^

J. Jurax 14.6.2021 12:50

Proč by to dělal?

Dopadl by stejně jako ta Harrisová. Pošlou ji, ovšem jemně, diplomaticky kulantně, do perdele, a pašerácké gangy budou tolerovat dál, jistě ne zadarmo.

D. Mach 14.6.2021 12:42

Harrisová udělala to, o čem se v EU diskutuje jen v "anarchistických kroužcích". Vyrazila do zemí, odkud migranti do USA přicházejí s jasným vzkazem, že v USA už nejsou vítáni. Premiér Babiš navrhoval na jednání EU totéž. Což kdyby šel příkladem a vyrazil do Sýrie, do Afghánistánu nebo na sever Afriky? Zvláště tam se prý dokáže domluvit.

V. Církva 14.6.2021 12:29

Tak "Jedním z nezamýšlených – i když očekávatelných" Tak to by musel být Bidet úplný idiot, je jen poloviční. Podobné platí pro misi horizontální Harris. Byla by to sebevražedná mise, pokud by s tím chtěla něco udělat. Ale ona ví že má za sebou progresivisty, kterých je čím dál na Západě víc. Takže nejlépe jí projde když neudělá nic.

V. Kain 14.6.2021 12:24

A většina z nich se silnou nadváhou.

J. Ganaur 14.6.2021 12:04

Je.;-D;-D;-D

J. Pokoutný 14.6.2021 11:42

Ono to s těmi černochy může být dost jinak - podle černých konzervativců, jako jsou Thomas Sowell, Larry Elder nebo Candace Owens nabrala integrace černých pozitivní tah hned po WW2, kdy rostla černá inteligence, pak ale přišli hippies a pozitivní diskrimance po r.1960 a demokrati začali černé rozmazlovat. Teď už se jim poctivě pracovat nechce a stala se z nic (cca 10+ jsou normální a makají) "nároková menšina".

M. Sedláček 14.6.2021 11:33

Vážně ty původní indiány vyhubili? Není jich náhodou dneska víc než původně?

K. Křivan 14.6.2021 11:33

Tavící kotlík přetavoval evropské migranty. A to je plně jiná kvalita než ti z Afriky, Arabie a latinské Ameriky.

P. Hatina 14.6.2021 10:28

Popsal jste to naprosto správně "..zřejmě to fungovalo jen u civilizačně blízkých komunit". O to právě šlo, jak popsal svým veršem, Břímě bělochů, pan Kipling. Ostatní rasy arciť takové šance ani v Americe neměly.

Nicméně, pořád je nutné chápat melting pot jako historický fenomém, v době a za podmínek, kdy se sice každý mohl - ale zároveň i musel, nejen o svůj úspěch, ale vůbec i o živobytí sám postarat a porvat. Což tedy šlo obvykle pouze za podmínky (a jeho schopnosti) integrace. A týkalo se to hlavně těch imigrantů když do země svobody přicházeli

Samozřejmě že tohle všechno padlo se vznikem sociálních států, kdy je naopak povinnost států se o všechny občany na svém území postarat, a ti se nemusí starat, ani se snažit, ani integrovat vůbec, když nechtějí. Stejně dostanou od státu co potřebují, popřípadě i co si vyřvou, čím víc, tím líp. Kdo by o to neměl zájem? Asi zrovna ten, kdo skutečně pracuje (podniká) musí platit ze svých daní;-D

M. Hoblík 14.6.2021 10:08

USA se chlubí, že jsou zemí přistěhovalců? Někteří byli dováženi jako otroci, někteří přišli sami. Mají totiž v USA dost místa po vyhubených původních indiánských obyvatelích.

F. Navrátil 14.6.2021 9:23

Kamala se k moci dostala radikálné rétorikou podporující voliče latinos. A jako správná liberální demokratka (čti levicová aktivistka) na realizaci programu, který ji dostal k moci, zvysoka kašle. Naštěstí.

J. Vágner 14.6.2021 8:55

Limity schopnosti společnosti integrovat nově příchozí ukazuje bohužel nejlépe Amerika. Tavící kotlík byl zjevně jedním, velikánským mýtem. Proboha, vždyť se ukazuje, že Afričany nedokázali integrovat ani za 200 let. Zřejmě to funguje jen u civilizačně blízkých komunit a v podmínkách, kdy máte k osídlení prázdný kontinent. Který ovšem, ať už záměrně , či ne, zbavíte původních obyvatel. Jít do restaurace k Číňanům, Indům, k Thajcům je báječné, pokecat s Turkem o fotbale je radost, ale integrace velkých skupin populace nefunguje. Neumí to nikdo. Měli bychom toho rychle nechat, nebo vyrobíme veliký kopec neštěstí.

D. Polanský 14.6.2021 8:30

Nojo, realitě neutečeš, maximálně v předvolebních slibech.

V. Kuhaj 14.6.2021 8:27

Pane Fingerlande, já nevím, jestli naše komentáře čtete, ale nedá mi to; nezlobte se na mě, ale Biden si nechá od Harrisové a spol doslova nakadit na hlavu. Harrisová že má nevděčný úkol?! Pane, jen ona ho musela dostat, aby se vlk nažral, a koza nejen zůstala celá, ale pořádně se napásla! S čímkoli Harrisová na tomto poli přijde, bude pseudořešení. Je to celé komedie. Ano, šlo o to podkopávat Trumpovu pozici, klidně i za cenu migrace. Teď už je Trump ten tam, takže problém zůstal na hrbu "demokratů", ale teď nastupuje fáze II. - levičácké kničení o právech lidí, vybrat si kde chtějí žít, a Harrisová opravdu není ta, která tohle rozporovala. Nevyřeší nic!

L. Masar 14.6.2021 7:20

Totok asi skonci totalnim debaklem Demokratu pristi rok, kdy Republikani doufaji, ze ziskaji zpet jak House, tak i Senat. Pokud by se tak skutecne stalo a sem-tam nejake to RINO by nebylo zvoleno, znamenalo by to konec Josifovy legislativni prevahy - do konce sve instalace by nepodepsal zadny levicacky zakon.

Toz uvidime.

J. Pilny 14.6.2021 5:42

Proč chce vymýšlet dávno vymyšlené. Naši piráti by jí poradili geniální řešení nelegální migrace. Všechna migrace bude legální a všichni budou "dobrovolně" migranty vítat. A je vyřešeno.