19.6.2024 | Svátek má Leoš


Diskuse k článku

USA: Amerika hoří

Vyděste lidi, že jde o život. Zavřete je v domácím vězení. Zrušte kulturu. Zrušte sport. Zrušte návštěvy. Zrušte společenské odreagování. Zvyšte nezaměstnanost. Snižte příjmy. A pak už jen čekejte, komu přeskočí prvnímu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Bok 8.6.2020 18:51

No, všechny znaky umělého přilkádání pod kotel, takových případů bývá i u nás pár do roka. Prostě někomu se to hodilo (volby) a televize se do toho vložily mírou nevídanou ... No, multikulti asi nebude lékem na naše problémy.

P. Staronový 8.6.2020 18:17

Taky na toto téma: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zavisli-cernosi-bila-spodina-Je-to-jinak-Dusan-Neumann-z-USA-o-nasili-i-Trumpovi-626597?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

O. Roldán 8.6.2020 21:43

Dík za odkaz R^

R. Brzák 8.6.2020 15:51

ad H.Rybnická - "W.Churchil jednou řekl...demokracie není dokonalá, ale prozatím ten nejlepší systém, který máme k dispozici. Tak asi i k sociálnímu systému.

V USA je demokracie velmi dlouho - a jde o zemi nejsvobodnější (zatím) a rozhodně demokratickou. Přesto je to právě sociální systém (dnes v USA nabývající a bující), který zhoršuje podmínky pro život i těch nejchudších. Neboť se na jejich zhoršujících se schopnostech se adaptovat ve společnosti založené na konkurenci/dobrovolné spolupráci ukazuje starý známí fakt nevhodnosti danajských darů a medvědích služeb... Sociální systém v každé zemi dříve nebo později začne požírat celou ekonomiku - protože si na sobě vytvoří příliš velkou skupinu závislých... Za dlouhá desetiletí pozitivní diskriminace (affirmative action), která je vlastně obráceným rasismem se ukazuje, že schopnost afroameričanů dosahovat úspěchu v životě se snižuje. Je to ostatně logické - když dnes, díky podporám pro svobodné matky apod, vyrůstá většina mladých černých mužů bez otcovského vzoru - a proto vyhledává řada z nich vzor v gangu na ulici...

P. Krasny 8.6.2020 16:56

R^

V. Bok 8.6.2020 17:54

Sochy Churchila už na dvou místech shodili do řeky...

P. Aron 8.6.2020 14:23

Další k neomarxismu :

Pochopte, že vše co vidíte a štve vás pochází z neomarxismu. Tady článek o represivní toleranci H.Marcuse :

Východisko je podle něj takové, že je nutné systém vychýlit na opačnou stranu. A to prý „může vyžadovat zjevně nedemokratické prostředky.“

Dále pokračuje, že tyto prostředky „by mohly zahrnovat odebrání tolerance k projevu a shromažďování skupinám a hnutím, které podporují šovinismus, rasovou a náboženskou diskriminaci“ atd. To završuje tvrzením, že zavedení nových pořádků by vyžadovalo: „netoleranci k hnutím pravice a toleranci k hnutím na levici.“

Své argumenty podporuje odkazováním na fašismus. Tvrdí, že poválečná společnost je stále ohrožena vzestupem „nacismu“ a proto prý je „mimořádné přerušení práva na svobodu projevu a shromažďování ospravedlnitelné“.

Tedy každý, kdo bude označen za rasistu, xenofoba, fašistu, nacistu, homofoba, či islamofoba má ztratit právo projevu a má být odstraněn z veřejného života. To vše postupně přešlo ve větší či menší míře do praxe v mnoha západních zemích.

Liberální tolerance je podle Marcuseho také cílem, ale současně tvrdí, že tolerance závisí na míře rovnostářství v dané společnosti. Dokud je tedy společnost (z pohledu neomarxistů) diskriminační, nehumanistická a nerovnostářská, tak nemá být všeobecná tolerance uplatňována.

Takže plnohodnotná tolerance všech názorů může být zavedena až poté, co se neomarxistům podaří vytlačit všechny opačné názory a zničit všechna nacionální a konzervativní hnutí. Až budou mít všichni výhradně rovnostářské, multikulturní, genderové, antirasistické a neomarxistické názory, tak může být nastolena plnohodnotná liberální tolerance.

K. Pavlik 8.6.2020 15:31

Pozoruhodna teorie. To si fakt myslite se to tak pracuje napriklad i v Cesku?

Jak do te vasi pseudo teorie zapada Islam?

P. Aron 8.6.2020 16:38

Pseudo-teorie ? Víte něco o neomarxismu ? Slyšel jste někdy pojmy jako : Frankfurtská škola, Kritická teorie, kulturní marxismus. Dlouhý pochod institucemi ? Říkají vám něco jména : Marcuse, Adorno, Gramsci, Lukács ?

K. Pavlik 8.6.2020 16:54

Slysel jste neco o Islamu?

V. Petr 8.6.2020 16:52

Jako snaha prosadit ZLO!

V. Pravda 8.6.2020 16:04

Neomarxismus je zločin proti lidství a jejímu řádu - nerovnost je v lidské společností potřeba, je to evoluční výběr ve společnosti. Pokud zmizí nerovnost, budou se mít všichni stejně... chudě. Vytahuje na světlo pojmy "správné myšlení"; "skok vřed" či "spravedlivé dělení (obrat lidi co pracují a dát to chudým a vychcaným). Neomarxismus je stejně úžasný jako říct "liberální totalita"

V. Novák 8.6.2020 16:51

Marcuse byl vůl, který si z marxismu vzal jenom název.

P. Aron 8.6.2020 14:22

Co byste měli vědět o neomarxismu :

Dalším „příspěvkem" Frankfurtské školy bylo, že si uvědomili, že cesta ke kulturní hegemonii vede přes psychologické formování, a nikoli přes filosofický argument.Děti lze ve škole formovat k odmítnutí sociálních a mravních přesvědčení svých rodičů jako rasistických, sexistických a homofobních a k přijetí nové morálky.Škola otevřeně prohlašovala, že pro děti je podstatnější, jestliže si ve škole zformují správné postoje, než zda se naučí faktům a zda si osvojí dovednosti.

P. Aron 8.6.2020 14:20

Paní Šichtařová, myslím, že se trochu mýlíte. Tady nešlo výbuch sudu prachu. Tomu odporuje to co se děje po celém světě. Demonstrace levičáků proti údajnému rasismu, poklekávání atd. Ne, ne. Tady jde o organizovanou snahu neomarxistické levice o zničení západní společnosti.

L. Florner 8.6.2020 13:37

Je otázka, do jaké míry "USA hoří". Pokud by situace skutečně byla tak kritická, neodrazilo by se to na stavu obchodování? Nepadaly by burzy kvůli nastalé panice, všeobecnému násilí, ale hlavně - kvůli nejistotě? S&P, NASDAQ i DOW rostou už skoro měsíc v řadě, nereagují ani se zpožděním. Není tedy náš vjem "hořící Ameriky" spíš odrazem kombinace bombastických novinových titulků, neschopnosti aktuálního prezidenta USA zvládat krize a vlastní zvrácené touhy vidět "chcípat sousedovu kozu"?

P. Krasny 8.6.2020 13:45

Nehoří. Pokud guvernér příslušného státu dělá to co má dělat, tak je klid. Ale demokraté - jako ten kretén co vládne u nás, ve Virginii - o klid nestojí.

H. Lukešová 8.6.2020 13:51

Četla jsem, že G.W.Bush i M.Romney budou podporovat J.Bidena. Takovou nenávist cítí k D.Trumpovi. To považuji za otřesné, že lidé, kteří si hráli na pravičáky, budou volit levicového liberála Bidena. Tedy jestli je to pravda.

P. Krasny 8.6.2020 14:00

Ano. W to řekl nedávno a Romney se takhle chová od roku 16. Biden je celkem neškodnej senila, až na to omakávání holčiček, ale pokud vyhraje tak bude jen loutkou clintonů, obamů a podobných stvůr.

D. Nowodny 8.6.2020 16:53

Trole !

P. Krasny 8.6.2020 16:55

Konečně teplé, lidské slovo. Jdi si hrát někam jinam, ajnštajne a neotravuj, když se baví dospělí.

H. Lukešová 8.6.2020 18:14

Bezva argumentace...

V. Braun 8.6.2020 14:01

Nevím jestli budou podporovat Bidena ale četl jsem, že Bush odmítl podporovat Trumpa. Asi také vnímají, že Trump není žádný pravičák.

J. Vintr 8.6.2020 14:50

To spíš není žádný pravičáky Bush.

H. Lukešová 8.6.2020 14:53

Trump je právě jediným pravičákem, které nabízí současné americké politické spektrum, a proto čelí tak zuřivé nenávisti zbývajících levicových politiků, ke kterým Romney i Bush ml. patří.

D. Nowodny 8.6.2020 16:52

bla bla !

P. Han 8.6.2020 17:15

Dejte si něco na žaludek. A jíst suchý rohlíky, pít neslazenej čaj.

H. Lukešová 8.6.2020 13:26

S velikou bolestí a lítostí musím uznat a připustit, že ačkoliv jsem žena, považuji počínání mnohých žen-političek za skutečnou pohromu pro Evropu.

Byla to německá Merklice, která otevřela Evropu pro miliony muslimských migrantů brány Evropy, je to švédská feministická vláda, která jezdí do Íránu s šátkem na hlavě klanět se šítským ajatoláhům, švédská feministická vláda pravidelně prosazuje bojkoty Izraele a počínání žen-političek v Evropském parlamentu považuji za pohromu.

A obecně evropské političky jsou k islámu velmi nakloněné, nechápu proč, islám ženami neskonale pohrdá a považuje je jen jako nástroje na rození dětí a kvůli těmto bestiím ženy v Evropě přijdou o všechna svá práva a situace v Evropě bude vypadat jako v muslimských státech.

I. Pávek 8.6.2020 13:50

Správně paní Lukešová

P. Princ 8.6.2020 14:04

Žena je submisivní tvor, ač to tak mnohdy nevypadá.