28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

USA: Americe hrozí evropská nákaza

Ještě před padesáti lety by takový prezident ve volbách masivně propadl bez ohledu na kvalitu oponenta. Američané tehdy nebyli politicky rozdrobeni na nejrůznější sociální, etnické, náboženské a kdovíjaké nesourodé menšiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Blecha 15.11.2012 4:22

Volby

Američtí voliči volili stejně jako u nás menší zlo. Na Garyho Johnsona a libertariány padá v USA ještě větší stín nešvaru "propadlého hlasu" než u nás. Američtí republikáni jsou na tom stejně jako naše ODS, plná huba pravicových řečí a když jsou u moci tak socialisticky přerozdělují. Demokraté v USA jsou jako naši socani a stejně jako oni jsou čím dál více říznutí komunismem.

Malý důkaz: http://www.mises.cz/videa/demokrate-zakazme-zisky--122.aspx

J. Kanioková 15.11.2012 3:51

Ano, vyhrála hlavně Obamova mistrovská rétorika ale i nešťastný výběr republikánského kandidáta.

Ne moc výrazný, s mormonskými hodnotami. Obama vyhrál proto, že bílá Amerika volila nerasově, černá rasově a latinos sociálně. I proto, že politická korektnost a emoce stále víc převažují. Romney nemá improvizarční pohotovost, takže reagoval stále stejnými fakty až to vypadalo nepřirozeně. Obama hraje na city. USA rostly na imigraci, ale v minulosti se nově příchozí učili americkou cestu.. Dnes mají plná ústa demokracie. Amerika byla její vyšší formou, dnes upadá do kolektivistického modelu.

Přesto, že komunismus zkrachoval, protože jej převálcovala realita, jeho odnože žijí pořád dál… Politická korektnost, pozitivní diskriminace, neomarxismus, feminismus, pacifismus,  multikulturalismus a další různé ismy… Zatímco komunismus ničil charaktery, rodinu, a soukromé vlastníctví přímočaře,  „ismy“ to dělají nenápadně. Zákeřně podkopávají pilíře záp. civilizace, aby v konečném důsledku přivodili její pád, aby mohli ovládat svět.

Ve volbách nešlo jen o ekon. problematiku, ale o dlouhodobý střet o hodnoty. Na tom se teď Amerika láme – má být stát silnější, či slabší? Sociálnější, či liberálnější? A jak silná má být federální vláda? Ještě větší vášně v lidech budí otázka potratů, sňatků osob stejného pohlaví, i otázka rovných práv žen či menšin. Co vítězí.. ? Obama podporuje silnější a sociálnější stát

Problém je, že v západních zemích čím dál víc teče moc ekonomiky přes stát a to, že stát zasahuje do přirozeného chodu ekonomiky. Vždyť jen hypoteční banky, u kterých to tentokrát začalo. Přes sociální dávky a státní hypoteční ústavy se k hypotékám dostali i ti, kterým by nikdo nepůjčil. Obama k dluhům zdatně přispíval už jako právník, který u Nejvyššího soudu vysoudil, že banky nesmí diskriminovat neplatiče při žádostech o další půjčky.

Důležity je vliv kongresu a senátu. Od 2007 do 2010 dluh narostl zhruba o 5,5 bilionů, byl jak kongres tak senát ovládaný demokraty, naopak od 1995 až do 2006, kdy se dluh zvýšil o zhruba 4 biliony, ovládali kongres republikáni.

D. Švik 15.11.2012 8:42

Re: Ano, vyhrála hlavně Obamova mistrovská rétorika ale i nešťastný výběr republikánského kandidáta.

Velmi dobře napsáno.

J. Jurax 15.11.2012 20:41

Re: Ano, vyhrála hlavně Obamova mistrovská rétorika ale i nešťastný výběr republikánského kandidáta.

Obama k dluhům zdatně přispíval už jako právník, který u Nejvyššího soudu vysoudil, že banky nesmí diskriminovat neplatiče při žádostech o další půjčky.

Nevím, jestli mně zdálky přísluší komentovat, když jsem v USA nikdy nebyl, ale - je to vůbec možné? Taková blbost? A prezident s takovou historií ... zapomeňte na angličtinu a učte se čínsky. Obama a jemu podobní dovedou USA mezi rozvojové země ... a bílí odtud budou zdrhat ... tedy pokud tam nedostanou rozum ...

M. Vojtíšek 16.11.2012 1:28

Re: Ano, vyhrála hlavně Obamova mistrovská rétorika ale i nešťastný výběr republikánského kandidáta.

Krachuje kdo co neustále. Podstatná je jen společnost a zdroje. Komunismus, kapitalismus západního střihu jsou jen metody na distribuce hodnoty, která primármě pochází z omezených  zdrojů, který máme.

USA jsou tam kde jsou, právě jen díky překotné spotřebě zdrojů.  Tzn vždycky je něco něčím dotováno nějak. Iluze toho , že pokrok je primárně dán politickým  systémem je chybná.

China s totalitním komunismem dohnala 100 let. A nebyl to komunismus co tomu pomohlo. Bylo to uvědomění si  toho, že si musím urvat a využít zdroje. A když k tomu ještě přidám něco tak se na tom nakapsuju.  Tzn bohatství je na zemi jen jedno a to jsou zdroje v surové podobě. Vše ostatní je jen taková hra, která se neustále mění a bude měnit. Je v důsledku nepodstatná.

T. Pansky 15.11.2012 3:34

Autor clanku ma pravdu. Kde?

Soucasna situace v USA je ukazkou skutecneho rasismu - tedy rasismu naruby.  Vzdy se kricelo na belochy, ze jsou rasiste.  Ale dnes to neni pravda.  Prave cernosske obyvatelstvo je rasisticke - ted tedy dolozeno ve volbach.  Temer 90% volicich cernochu voli "sveho" cloveka.  K tomu se pridala vetsina Hispancu, skoro polovina bileho obyvatelstva (demokrate) a vznikl neporazitelny blok.  Ze Obama (se silnym socialistickym citenim) posle americkou ekonomiku ke dnu na dlouhou dobu, to je volicum celkem jedno.  Prave Obama je uplatil takovymi socialistikymi vymozenostmi, ze za ctyri roky zdvojnasobil americky dluh na uroven nesplatitelnosti.  Jenze to jeho volici nevidi, nebot tato volicska skupina to takto nevnima.  Rozpad statnich financi je jim celkem jedno, nebot veri svemu vudci.  top0625top@live.com

M. Vojtíšek 15.11.2012 1:42

4 roky back

Byl v USA finanční sektor před kolapsem. Nezaměstnanost hupsla na 11% a na budoucnost by si nikdo nevsadil a market podle toho taky vypadal.

Tzn nechápu o čem pan Tomský píše. To, že republikán nedokázal postavit nikoho pořádnýho proti, Neměl co nabídnout. V roce 2008 nabídl pologramotnou mařenu a letos mormona co na lokální úrovni předváděl něco jiného než hlásal v kampani.

No tak to dopadlo jak to dopadlo. Vždycky mi přijde vtipný jak se někdo stará o budoucnost USA nebo Německa. Pokud něco nezvládnou tyle dvě země, nezvládne to nikdo.

Už ten nadpis je pomatenej. To  Evropu zasáhla americká nákaza. Fungující společnost je o konsenzu a motivaci. Strach z boha, o to , že mne někdo zapíchne , nebo pojdu hlady nebo umrznu, už prostě nefunguje. Na to se těch zázraků, vražd, hladomorů děje moc málo. Prostě je třeba hledat motivace nové a pokud má šanci je někdo najít, je to právě USA nebo Německo.  

M. Prokop 15.11.2012 9:10

Re: 4 roky back

Společnost je něco, ne "o něčem".

Ty zbylé nesmysly raději bez komentáře.

M. Vojtíšek 15.11.2012 13:06

Re: 4 roky back

To jste si mohl ušetřit i tyhle dva řádky. Ty především postrádaj smysl.

J. Boleslav 15.11.2012 18:54

Re: 4 roky back

Že nechápete, o čem p. Tomský píše, s tím lze po přečtení Vašeho příspěvku souhlasit. Jedině.

M. Vojtíšek 16.11.2012 1:31

Re: 4 roky back

Prosím o vysvětlení, rád se poučím.

K. Pavlik 15.11.2012 0:24

Anka brzdi

Kazdy pomlouva Obamu (ne ze bych ho ja chvalil) ale skutecnost ze republikanska moznost je tez blba se tak nejak zapomene. Proc v Evrope nikdo nejde do voleb s hesly: zrusime levne zdravotnictvi, at sekretarka milionare plati vetsi dane nez milionar, znasilneni je vule  bozi? Pokuste se nejdrive zamyslet nad touto otazkou pred tim nez delate ukvapene zamery.

Jen tak na okraj: dost mych znamych pri slove mormon reaguji stejne lako byk na cervenou barvu - a to nejsou ani cerni ani chudi.

R. Langer 15.11.2012 15:25

Re: Anka brzdi

Tak pro naše katolíky je mormon v podstatě nečistý...

J. Urban 15.11.2012 0:15

Neznám USA. Ale troufnu si tipnout

(ostatně sám článek to mezi řádky částečně uvádí), že tak jako u nás jde v Americe o problém sociální - nebo chcete-li sociologický. Když vybijete střední vrstvu, oporu demokracie, té zbývající stále se zmenšující její části nic nenabídnete a jen zase něco seberete, tak pravici už prostě nemá kdo volit. Pak klidně může přijít doba, kdy zase všichni budeme mít nic a sjednocená levice (možná se to bude zase jmenovat Národní fronta) obdrží ve volbách svých obligátních 99,99 % hlasů :-(