16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

USA: Afroamerické paběrky z Madisonu

V Madisonu ve státu Wisconsin jsme pobývali devět měsíců. Neměl jsem pocit, že je to zkušenost nějak výjimečná, vždyť do USA se dnes podívá leckdo. Po návratu však začínám mít dojem, že jsme pronikli do života Američanů přeci jen o trochu hlouběji než mnozí jiní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Paul Sulc 12.6.2008 14:34

Re: Re: Kazdy American Dwight Eisenhower

samozrejme ze reguluje, a jak.Skuste rict na verejnosti >mizernej

negre<, skoncite ve vezeni. Senator Moynihan pred lety rekl

nespokojeny, Ameriku kritisujici studentce, nejaky potvore z Jamaici,

ze kdyz se ji tu nelibi, muze tahnout zpatky do sve zeme. A byl to

peknej maler,skoncil  v  Board of Director v te universite.   

Dušan Neumann 8.6.2008 21:03

Re: Kazdy American Dwight Eisenhower

Ústava poskytuje pevný základ, daleko pevnější než podobné dokumenty jiných států A je to živý dokument upravovavný dodatky. I omylnými jakám byl XVIII., Věděli to zakladatelé, které těžko můžete podezřívat z levicového liberalismu (přesněji z toho, co si pod ním představujete) a proto ji svěřili v ochranu Nejvyššího soudu. Právě výmena soudců Nejvyššího soudu je charakteristická tím generačním a politickým posunem. Tento NS je velmi konstruktivistický a výstřelky Distriktních soudů, v podstatě se jedná o 9. apelační v San Francisku, doposud eliminoval. Nehledě na to, že jmenovaní soudci musejí projít schválením senátního výboru, kterému i za Clintona předsedal konzervativní Orrin Hatch - ze 185 Clintonem jmenovaných soudců Hatch oponoval a posleze kritizoval vlastně jen dva - z 3. a 11.distriktu. vaše hypoteza by platila pouze za předpokladu, že za vlády Demkrata by zemřeli, pouze Republikány nominovaní soudci a za vlády Republikána zase naopak. Jenže tom tak není, a proto sám systém pomáhá regulovat váběr. ježto už není možná vláda jednoho presidenta déle než 8 let (Důležitý dodatek živé ústavy) je tato náhodná samoregulace posílena.

Tana Zajicova 8.6.2008 22:04

Re: Re: Kazdy American Dwight Eisenhower

Věděli to zakladatelé, které těžko můžete podezřívat z levicového liberalismu

Otevrena moznost k pridavani dodatku k americke ustave (nesmirne komplikovane jak jiste vite) neni argumentem k tomu, ze americka ustava je 'zivym dokumentem'. Vase tvrzeni, ze zakladatele psali americkou ustavu jako 'zivy dokument' jste si vytahl z rukavu.

za vlády Demkrata by zemřeli, pouze Republikány nominovaní soudci a za vlády Republikána zase naopak.

A to myslite smrtelne vazne?

Dušan Neumann 8.6.2008 23:04

Re: Re: Re: Kazdy American Dwight Eisenhower

stačí zajít do jeffersonova meriálu ve Washingtonu ea přečíst si tohle""I am not an advocate for frequent changes in laws and constitutions, but laws and institutions must go hand in hand with the progress of the human mind. As that becomes more developed, more enlightened, as new discoveries are made, new truths discovered and manners and opinions change, with the change of circumstances, institutions must advance also to keep pace with the times. We might as well require a man to wear still the coat which fitted him when a boy as civilized society to remain ever under the regimen of their barbarous ancestors."

Přestože se mohu pouze odvolávat na výklad jiných, respektovaných historiků,Thomas jefferson byl jedním z autorů, kteří chápali ústavu jako "pružný" záměr, "intent". Sama existence možnosti dodatků už je důkazem "živosti" či adaptibility americké ústavy.

Tana Zajicova 8.6.2008 23:23

Vice expertu prosim

Přestože se mohu pouze odvolávat na výklad jiných, respektovaných historiků

Please do.

Thomas Jefferson nebyl pri vytvareni ustavy v Americe pritomen. Stejne Adams.

Dušan Neumann 8.6.2008 23:44

Re: Vice expertu prosim

tím pádem je nepovažujete za otce zakladatele - s touto formou politické korektnosti jsemse ještě nesešel.

Tana Zajicova 9.6.2008 0:54

Rather wimpish ending Sir

Jefferson, je universalne vyzdvihovan mezi otci zakladateli vzhledem ke svym literarnim schopnostem. Ve skutecnosti na ustavu Spojenych Statu nemel takovy vliv, ktery se mu pripisuje. K podpore Vaseho tvrzeni, by pak byla jiste vhodna Vami pilne vyhledana pasaz s Hamiltona ci Madisona. Federalist Papers you know. To jsou ty papiry, ktere se pouzijvaji jako reference k inpterpretaci americke ustavy.

brána 8.6.2008 18:05

Re: dokončení

Jednoho se ale pane Neuman neobávám. Ztráty kritického myšlení. To je v americkém podvědomí velmi hluboce zakořeněno a obvzláště v posledním volebním období pozvednuto republikány na obdivuhodnou úroveň. Svobodný americký občan byl vždy, a je dnes ještě více, dostatečně kritický vůči destruktivní kritice kapitalismu! I Obama nebude jiný.

Magor Milda Mgr. etc. 8.6.2008 7:55

Kde je ten problém?

Afroameričané mají dost spolešného s některými odlišnými etniky v Evropě. Problémy začínají sdružováním, usidlováním blízko sebe. To vypudí zase starousedlíky, ti chtějí bydlet v klidné čtvrti. Tak vznikají nejen černošské, ale i cikánské nebo muslimské čtvrti. Proces se stupňuje, uvolněný byt nelze pronajmout normálnímu nájemníkovi, je tedy pronajat zase příslušníku onoho nepřizpůsobivého etnika. Ve středověku to bylo dokonce uzákoněno pro Židy, ti ze svého ghetta směli jenom na povolení vrchnosti. Naopak zase ti ostatní tam raději ani nevkročili. To je životní zkušenost Poláků a Němců, v USA jim tato tradice ještě dlouho přežívala.

Řešení je vždy prosté, rozehnat je, dosáhnout co nejrovnoměrnějšího promíšení obyvatelstva. Sociální vyrovnání pak zpravidla následuje. Problém zůstává u těch, kteří se integrovat nechtějí. Poslat je někam domů nelze a trpět paralelní společnosti také ne. S tímto problémem zápasí celá západní Evropa.

expat 8.6.2008 15:39

Re: Kde je ten problém?

.............nutno Mildo dodat, ze se stejnym problem se potyka i Australie, a pak to tedy vypada na cely svet, ze? S Tvym resenim souhlasim, ale je bohuzel v dobe politicke korektnosti spolecensky neprijatelne. Nikdo si netroufne narizovat nekomu, kde ma zit. Levicove media, by takovou snahu roznesly na kopytech.

V 8.6.2008 17:39

Re: Kde je ten problém?

resenim je jedine nulove zvyhodnovani v jakemkoliv ohledu, ale skoda byla jiz ucinena a nepujde lehce odstranit i kdyby nakrasne k tomu nulovemu zvyhodnovani doslo, jako ze nedojde, na to se da vzit jed

to uz komunisti se snazili rozprasit slovenske cikany do Cech a vlastni zkusenosti z obce mych rodicu, kde jsem samozrejme vyrostl, nejsou moc valne, i kdyz tito lide jsou rozpraseni i v te obci, zakladni problem totiz zustava, je na ne pohlizeno jako na objekt pomoci a je to pohled uzakoneny odveky statem

Dušan Neumann 8.6.2008 7:45

V Americe rasismus stále existuje stejně jako jinde ve světě

ale jeho tvář se mění. Dnes rasismus dominuje černošskou komunitou a sebevražedně multikulturalistická media a přeřilé zákony ho jen podporují. Pro Jesse jacksona a Al Sharptona je nastupující generace přirozených vůdců jakým je třebama Obama, nebezpečná. Připravuje je o dobře vyhřátý pelíšek a plné korýtko. Úspěšnost Ameriky formulovala nepsaná politika tavícího kadlubu. Nikdy to nebylo bezbolestné, ale vždy účinné. Stěžovat by si mohli především Číňané, irové, Italové i Slované, ale jediní kdo si stěžují jsou černoští levicoví vyžírkové. Obama je míšenec, normální Američan, jen media o něm referují jako o Afro-Američonovi, což je na rozdíl od černocha kategorie umělá. tato společnost se v minulosti těžce provinila na menšinách. Zimigrantů asi nejvíce na Čínanech, kteří prakticky vybudovali síť amerických železnic. Na rozdíl od otrokářů, kteří se o "svůj majetek" většinou slušně starali, historii amerických železnic lemují desetitisíce koster kuliů. Černé otroky prodávali jejich domácí náčelníci nebo arabští otrokáři. Odporné a nepřijatelné, a pokání hodné, ale po 150 letech se s tím lze pouze vyrovnat, ale nelze to kompenzovat. Skuteční Američané afrického původu to vědí a mluví o tom, jenže sociální dobrodějové nenaslouchají. Pokud bych měl možnost volit člověka, který zcela odpovídá mímu vidění rasového problému, byl by to Bill Cosby i kdyby byl žlutě puntíkovanej. Obama tím, že přijímá nálepku Afro-Američana, ač je míšenec, tedy normální Američan, hraje s rasovou kartou a to samo už mu ubírá na kredibilitě. Kdykoliv v nějaké besedě mi někdo naznačuje, že bych měl tmavého Američana rámovat jako AfroAmeričana odpovídám, že kdyby mne někdo charakterizoval jako EuroAmeričana, budu si o něm myslet, že je blb. Nastane ticho a mám pokoj. ve srovnání s takovým Colinem Powellem je Obama velké zklamání. Ačkoliv bych neměl být překvapen. je to právník - a jak dávno tvrdím jedinou ekologickou katastrofou, která postihla USA je přemnožení právníků.

Magor Milda Mgr. etc. 8.6.2008 8:06

Právníci se množí jako králíci

pokud to takhle půjde dál, bude co Čech, to právník. Opuštění poctivého řemesla, třeba strojvůdce a získání právnického diplomu je cestou k miliónovému majetku, takové příklady táhnou.

Už označení paragrafu § symbolizuje, jak lze právo zkroutit a přizpůsobit potřebám zákazníka. Dobře platí majetní, t.j. podnikatelé, úspěšní zločinci, takže právo patří jim.

Podvodné konkurzy, úplatné rozsudky, nevinní v kriminálech, zločinci na Bahamách jsou i dílem těch, kdo volí místo náročného studia studium jury.

Kecal 8.6.2008 8:59

Re: V Americe rasismus stále existuje stejně jako jinde ve světě

Souhlas.

J.G. Pašek 7.6.2008 18:41

Pane Drápale, doufám, že jste žil studoval a coural po USA za svoje peníze

VV

Hana W 7.6.2008 18:57

Re: Pane Drápale, doufám, že jste žil studoval a coural po USA za svoje peníze

Pane Pasek, Amerika je lepsi a komplikovanejsi zeme, nez jak ji vy podavate.

J.G. Pašek 7.6.2008 20:21

Otázka není otázkou, když vím odpověď . . . .

Kapíš? VV

68 7.6.2008 21:29

Re: Re: Pane Drápale, doufám, že jste žil studoval a coural po USA za svoje peníze

Ano, tak jak říkáte.  Je velmi komplikovaná ta Amerika. A komplikace už zase v Americe nastávají. A jak podobné těm komplikacím před čtyřiceti lety!  Kdy takový Leoš Bernsteinů, slavný to dirigent, po práci ve filharmonii dirigoval doma na party svou spřízněnou klaku intelektuálů z Upper East Side Manhattan a spolu s ostaními vůdci pomatených “baby boomers”, kteří své vlasaté a tupé hlavy měli k prasknutí nacpané  drogou, hudbou, volnou láskou a revolucí, pracoval pilně na komplikacích.  A řeklo by se, jen blbý dirigent, že? - No a dnes?  Všichni ti stejní jsou zpět! Stejná klaka, tatáž galerka, zase jsou na scéně:  Bilionář Soros, ústřední media, “radical chic” z Houlivůdu,  zástupy levicových liberálů z universit, včetně t.zv. profesorů, všichni milí reverendi (Wright) a  “otcové” (Pfleger), terorista Bill Ayers a ovšem známá čísla Sharpton a Jackson… A ta Upper East Side, ovšem.  Prostě, stále ti stejní   A stále jen komplikace. Jen dnes nekomplikují věci voláním  “power to people”, dnes se řadí za pouhým, ubohým, nic neříkajícím (což potřebují)  “YES, WE CAN” jistého  Husseina B. Obamy.  (Pak že věci nemohou být jednoduché, nekomplikované!) Takže ano, věci jsou zřejmě někdy poněkud komplikované, ale ne díky panu Paškovi. Ale přeci ani díky vám ne! Ne?

Hana W. 8.6.2008 6:06

Re: Re: Re: Pane Drápale, doufám, že jste žil studoval a coural po USA za svoje peníze

Ale ja miluji komplikace. Proto volim Obamu, i kdyz jsem vahala pred Clinton. Manzel je "Jizan" a ja se za chude cernosske obyvatele  biji. Jsme levicovy liberalove. Nestezujte si doma na komunisty, my jsme daleko silnejsi a schopnejsi!

Buh, ochranuj Ameriku!

Hana W 8.6.2008 8:32

Re: Re: Re: Re: Pane Drápale, doufám, že jste žil studoval a coural po USA za svoje peníze

TAK TOHLE JSEM TEDA NEPSALA JA - NENI TO MOJE IP. Kdyz uz chcete neco rict, tak se pod to podepiste.

W Hana 8.6.2008 9:28

Re: Re: Re: Re: Re: Pane Drápale, doufám, že jste žil studoval a coural po USA za svoje peníze

Pani pravnicko, placena statem, Hano W! Sama o sve demo - liberarni, levicove lasce v USA,  pisete na NP, Zviretniku i jinde.  Moc rada o sobe pisete, aby burani v Cesku videli. A muj podpis pro Vas? S radostiRv(Y)  A uz neotravujte - venujte se Vasim soc. demokratum!

Dušan Neumann 8.6.2008 9:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Drápale, doufám, že jste žil studoval a coural po USA za svoje peníze

to jste se, anonyme, vyznamenal. Buď argumentujte, nebo to nečtěte.Zjevně Americe vůbec nerozumíte.

Jakub S. 8.6.2008 16:14

Drzý a povýšený anonyme, paní Hanu W. ponechej laskavě na pokoji.

Kdybys o ní, o jejím životě a aktivitách, věděl víc, bylo by to trapné se o ni otřít byť omylem. Ostatně vyjadřuje te výstižně vulgarita tvého "názoru".

expat 8.6.2008 16:47

Re: Re: Re: Pane Drápale, doufám, že jste žil studoval a coural po USA za svoje peníze

..........mas muj hlas 68, pokracuj v dobre praci, diky!

Magor Milda Mgr. etc. 8.6.2008 8:20

Re: Re: Pane Drápale, doufám, že jste žil studoval a coural po USA za svoje peníze

Pane Pašek, pokud jste dočetl ten článek do konce, je tam zmínka o Fullbrightově stipendiu. Svědčí to pouze o tom, že mnoho přispěvatelů nepovažuje za nutné, číst a promyslet si ten článek až do konce. Nedivím se pak, že jeden píše o koze, odpověď je o voze.

J.G. Pašek 8.6.2008 15:35

Re: Re: Re: Pane Drápale, doufám, že jste žil studoval a coural po USA za svoje peníze

Vašnosto, a ten platí kdo? Český daňový poplatník?

Kolombo 7.6.2008 16:57

Článek plasticky

ukazuje míru degenerace americké společnosti, dokazuje, jak peníze a blahobyt kazí lidi a přivádí je aý na samotnou hranici absurdity. Autor píše, kterak procháueje čtvrtí obydlenou převážně "afroameričany" hmatatelně cítil nevraživost a nepřátelství. Jindy, projížděje na kole kolem lelkujících výrostků snědé  barvy  pleti musel vyslechnout oplzlé nadávky a byl rád že nedošel újmy na zdraví. Tato epizoda jej přiměla jít do sebe, takže při následujícím průjezdu zdravil nalevo napravo jako idiot. Jeho žena,  znalá momverbální komunikace "vycitila" že recepční v hotelu hodlal její afroamerickou kolegyni urazit, kdyý jí na dotaz o otevřené hospodě odpověděl, že před desátou se alkohol nenalévá. Uff! Rád bych věděl, co by se dělo pokud by napětí a nenávist pociťoval černoch při průchodu čtvrtí obydlenou převážně bělochy. Kdyby se na černého cyklistu snesla ze strany hloučku bělochů sprška vulgarit.  Něco takového by snad řešila OSN a zasedla Rada bezpečnosti. Černoch může být rasista, může být násilník a lump, bílý multikulturní debil bude raději zpytovat svědomí a pátrat v minulých životech, co mu mohl provést než by udělal jedinou rozumnou věc - rozbil dotyčnému hubu, bez ohledu na jeho barvu pleti, náboženství a sexuální orientaci. Pomohlo by to oběma stranám. Než tohle, tak zlatej bolševik!

redbiter 7.6.2008 17:33

Re: Článek plasticky

je to blbec,do cernosskych ctvrti v USA zadny beloch dobrovolne nevkroci,aby neutrpel ujmu na zdravi, a tenhle cesky retard tam jezdi na kole,me kliku ze to prezil ze zdravou kuzi.

kopretina 7.6.2008 14:47

O zvýšené pravděpodobnosti amerického útoku na Írán a rizicích nominace Baracka Obamy

http://www.rozhlas.cz/cro6/internet/_zprava/462734

emersonskej 8.6.2008 2:08

Re: O zvýšené pravděpodobnosti amerického útoku na Írán a rizicích nominace Baracka Obamy

Zajímavý článek. S něčím se souhlasit dá, něco nemůžu dost dobře posoudit, ale něco mi připadá jako docela pěkná ptákovina - především to praštěné zdůvodnění trojnásobného zvýšení rychlosti likvidace deštných pralesů v Brazílii. Podle mě za to nemůžou ani tak krávy, pasoucí se na nepovolených pastvinách, jako spíš neustále se rozšiřující pěstování cukrové třtiny na biopaliva !!!