1.10.2020 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

USA: A co bílá chudina?

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 16.8.2020 16:17

Amerika potřebuje vyčistit. Repatriaci všech černých do Ghany,... Ve věznicích zavést 3x a dost, zločince rozebírat na náhradní díly, žádné přídavky pro nemanželské děti,.... neplacení výživného prohlásit za hrdelní zločin.

P. Zinga 16.8.2020 11:07

Ruský časopis LGBT „Parni plus“ hlásí, že většina Rusů věří na zpřisahání LGBT proti Rusku. Jsou Rusové šiblí - anebo něco na tom je?

Dnes platí obzvláště identitární politika ve spojení s LGBT a sexuální identitou jako levicová. To je v určitém smyslu překvapivé, neboť identitární politika nemá v žádném případě své kořeny v emancipačních hnutích, protože je původně reakcí na osvícenství a je ve svém duchu reakční. Identitární politika byla v počátcích zaměřena proti universalismu osvícenství.

Takže houby levicová. „Levice“ uloupila velké skupině lidí politickou representaci. Obyčejní dělníci, nižší úředníci a lidé s menšími příjmy všeobecně nemají najednou v parlamentech žádný hlas, zatím co je současně s LGBT k smrti objímána skupina, doposud politicky sotva zaznamenatelná a rovněž početně neskonale menší. . Gert Ewen Ungar

Můj dodatek:

LGBT je dítětem neoliberalismu, definovaném především sobectvím.

F. Žůrek 15.8.2020 19:18

Pan Církva uvažuje dosti dobře. U západní civilizace vládnou "peníze" a když je přitom otupena morálka, potažmo potom také spravedlnost. Neznal jsem západní společnost do pádu komunismu, protože jsem nevytáhl paty na "západ." Komunisté nás tam opravdu nepouštěli a doprošovat se na příslib jsem nechtěl a v KSČ jsem nebyl. Byl jsem (za komunismu) jen otrokem či poskokem komunistů, tak tomu tehdy bylo. A nyní udiveně hledím, v jakém stavu je západní společnost. Jde zde o to: sebevědomě (někdy až drze) se hnát za penězi a to je tak již všechno. A snad bez známostí s vlivnými lidmi člověk nemá žádnou cenu, což je druhý problém kromě těch peněz. V západní společnosti samotná morálka velkou cenu nemá.

Říkala mně jednou kolegyně učitelka, že přijel dřívější český občan k nám z Kanady a někdo se ho otázal: "Tož jak tam žijete?" A on odpověděl:" Stejně jako vy tady. Jeden podvádíme druhého úplně stejně jako vy nyní u vás."

Všechno je v lidech a je pouze otázkou, jak se lidé chovají. A mám takovou zkušenost: "Být slušný značí velice často být blbý". Neboť "Za dobrotu na žebrotu" se také říká.

P. Milan 16.8.2020 0:46

Peníze vládnou všude, pokud v nějakém státě nejsou zavedeny, tak barter.

Aby nevládly mně, na to je třeba mé osobní rozhodnutí.

I. Spálený 15.8.2020 16:10

USA. To byla západoevropská kultura přistěhovalců, protestantská víra, volný trh a svoboda slova. Nic z toho už nemají. Nefunkční stát poznáte podle rostoucího státního dluhu. Ono slovo pokrok zní skvěle. Ale opravdoví první průzkumníci většinou nedopadají dobře. Z USA zbude model, jak to rozhodně nedělat. Buď se rozpadnou a jednotlivé části půjdou různou cestou, nebo jako celek přejdou k jednodušší politice typu Mexiko nebo dokonce Venezuela. Vracet se není kam.

I. Mertl 15.8.2020 16:42

Herdek, Vy jste to zhurta vyřešil, pane Spálený!

I. Spálený 16.8.2020 0:43

Tak Američané, co se narodili v době přistání na Měsíci, prostě nemají děti. Každé druhé dítě je imigrantů a za každé narozené dítě dorazí imigrant, nejvíce z Mexika. Jak Mexiko bohatne, lidi tam mohou dostat dobrou práci a každá další migrační vlna do USA je méně vzdělaná. Oficiální politika Mexika je budoucí sloučení s USA. Alespoň to říká jejich prezident.

Imigranti volí jako v původní zemi. Každé volby v USA poslední dobou vyhrává na počet hlasů levice. Brzdí ji jen většinový systém dvou stran, který zvýhodňuje silnou skupinu více rozptýlených voličů. Levice je koncentrovaná ve městech a hlasy jí tak propadají. Ale pravicová blokační menšina se zmenšuje a mizí. V některých státech federace levice vyhrává desítky let a už v nich ani nedělá kampaň. Z 50 států USA jsou vlastně volby jen ve 12 a ten počet stále klesá. Až budou malé, většinově pravicové státy pod trvalou nadvládou federální levice, těžko se s tím smíří. Trend je jasný.

E. Pribijl 16.8.2020 12:58

Statisiky o demografii mluví o budoucnosti jasně. Představa života v Americe v 19. a 20. století dnes není pravda. Tehdy vytvořené zákony byly v té době solidní až revoluční. Třeba to že každý kdo se narodí na půdě Ameriky je Američan. Chudáci ženy z Mexika tam jezdí rodit, ikdyž tam nikdy nežili a neznají jazyk. Vyčůránkové všeho druhu tam emigrační zákony zneužívá kde můžou. Právo a advokacie se stává pouze finanční záležitostí. Tento úpadek je dnes v mnoha oblastech. Tamní elity, hlavně demokrati, se dívají raděj jinam a přinejlepším věci bagatelizují. Tento generační vývoj nemůže dopadnout dobře.

I. Mertl 15.8.2020 15:23

Nemají to tito konzervativci snadné! Pan Zrno celkem pravdivě popisuje problémy relativně malé části americké společnosti, alespoň jak já je znám z literatury, filmu i svědectví mých amerických příbuzných a kolegů, žijících tam odedávna (příbuzní) či dlouhá desetiletí (kolegové). Problémy pramenící především z individuálního i obecně zdůrazňovaného pocitu prvořadosti svobody a nezávislosti, často přecházejícího až do pohrdání společností a jejími zásadami, třeba i humanitou, jak to v extrému demonstruje občas např. Cormac McCarthy nebo Tarantino. Pan Zrno nechává své líčení bez jakéhokoli náznaku řešení, spíš jako strašák, co nás taky může čekat, jestliže ... . Nemyslím, Evropě obecně je kovbojská mentalita dost cizí. A naopak, silnější obecně sociální cítění většiny Evropanů alespoň částečně eliminuje nejhorší projevy chudoby a sociální nerovnosti. Na Zrnově líčení je spíš komická skutečnost, že právě republikánská administrativa, tradičně podporující klasické americké lpění na svobodě a nezávislosti, jak je dnes učebnicově reprezentována Donaldem Trumpem, přivádí společenské problémy USA do léta nevídaných extrémů. Jakpak si to konzervativec Zrno vysvětluje, nám nesděluje.

P. Milan 15.8.2020 15:27

Evropě obecně je kovbojská mentalita dost cizí, takže má své vlastní problémy, ne menší, než ty americké.

Extrémy v USA byly dávno před Trumpem. Jeden z nich byl a je třeba Obama.

I. Mertl 15.8.2020 16:44

Extrémy vždycky ano, ale takový polybordel je novinka. Nejméně od občanské války.

P. Milan 16.8.2020 0:47

To se stává, pokud se lidé mají příliš dobře.

V. Církva 15.8.2020 15:11

Tak konečně to někdo vzal z celkem správné strany. Problém černochů v USA dnes už není že jsou černoši. Problémy tam mají všichni, kdo se dostanou na dno. To ekonomické bohužel souvisí s tím morálním. Amerika je nastavená tak, že z toho není snadno ven.

Problém vidím v bezlimitním liberalismu. Socialistické dávky a práva bez povinností jim nepomohou. Bohužel i pravicové extrémní pojetí liberalismu znamená sobecké dělej si co chceš i když na to nemáš (nejen inteligenci, ale ani výchovu a zvyky)

Proto americký liberalismus fungoval jen když tam byla nejen vlastenecká vzájemnost ale hlavně jakás křesťanská kultura. Pokud to vylijí do kanálu nebuvidím budoucnost USA dobře.

R. Langer 15.8.2020 15:13

S "kresťanskou" kulturou to nemá zhola nic do činění... :-P

J. Kanioková 15.8.2020 15:57

Bolí paranoia ?

P. Milan 15.8.2020 15:21

Belimitní liberalismus by znamenal, že máte bezlimitní svobodu a s ní spojenou bezlimitní zodpovědnost. Nic jiného totiž liberalismus není, nejen svoboda, i zodpovědnost.

Všechno ostatní si na liberalismus jen hraje nebo krade pojem. A v USA je liberalismus označení pro tvrdé levičáctví.

J. Krásenský 19.8.2020 5:05

Jenže liberalismus s odpovědností prakticky neexistuje. A je tu ještě jeden háček, pro pro mnohé je svoboda cílem, nikoliv prostředkem a to je zoufale málo. Pak hledají stále nové a nové hranice, které je mají nutkání bořit aniž by chápali čemu zabraňují. A tak tu máme sektu jurodivých revolucionářů - profesionálních aktivistů ve své podstatě následníků zločince trockého. Liberalismus - i ten s odpovědností - vede k destrukci práva a nastolení jediného práva a to práva silnějšího. Uznejte sami, k čemu jsou vám svobody, když nevycházíte z bytu a každý večer se bojíte, zda si k vám svobodní mladí a neklidní nepřijdou pro zdroje, zábavu nebo vybít svou frustraci z prázdnoty.

M. Hoblík 15.8.2020 12:35

Oni ti naši přátelé z USA uvěřili, že jsou dokonalí; až z toho úplně zhloupli.

V. Bok 15.8.2020 13:32

Ale starosti o lidských právech u nás a zemích, které jim odmlovaji mají stále. Už se těším jak nás zase zdrbnou...:-)

R. Langer 15.8.2020 14:57

No, když se nenajde nikdo, kdo by jim patřičně odpověděl, tak to tak holt je...

P. Zinga 16.8.2020 11:14

Jo, ten jejich misionářský zápal...

Ale většinou se za ním skrývá kšeft. Jo, pokrytectví jejdním ze sloupů, na nichž stojí "Amerika".

P. Zinga 15.8.2020 11:31

Řešením je tvrdá diktatura. Stejně lidé nevědí, co se svobodou...

I zde na Psu je řada těch, co upřednostňují penízky z Bruselu a laskavý pohled ze zámoří před suverenitou.

Suverenita? Sprosté slovo, v případě jednotlivce i státu

V. Bok 15.8.2020 13:30

No, na to už přišli Číňané. Za těch více jak 3000 let jeji civilizace už zkusili všechy možné ba i nemožné systémy. Oni mají čas, tam se uvažuje v řádu staletí. Takze se zdá, že na to přišli... A ani tam neni moc tvrdá diktatura...

R. Langer 15.8.2020 14:55

Hm, možná na tom něco bude...

J. Jirka 15.8.2020 11:14

> Úroveň služeb (doprava, školství, zdravotnictví, atd.) je mizerná, obvyklý společenský model je matka s několika dětmi, z nichž každé má jiného otce (kterého stejně neznají), a dostat se odsud po společenském žebříčku nahoru je skoro nemožné. Tady se žije z drog a na drogy (a kulku) se umírá. Hip-hopové velebení kultu násilí, drog a totální promiskuity jen prohlubuje všudypřítomnou beznaděj. Tady neexistují pozitivní vzory – třeba rodina, práce, vzdělání... Tady je jen totální nihilismus. <

===

Co mi to jen připomíná? Severní Čechy, Ostravsko?

J. Nevrkla 15.8.2020 10:17

Smutné čtení. Řešení netuším.

J. Jirka 15.8.2020 11:27

Přestat podporovat, to je řešení sice drsné, ale jediné účinné. Viz povídky Erskine Caldwella z tohoto prostředí.

V. Cícha 15.8.2020 9:42

Pokud by někdo uvázal soše Svobody dokonale těsnící pásku přes oči, vystihlo by to, mylím, celkem dokonale situaci v dnešní Americe rozkládné těmi, kdo se pokládají z demokraty, zatímco to slovo a celou ideu drancují na cucky...či rozmetají na ouhrabky, jak by řekl pan Hrbal Bohumil...

R. Vacek 15.8.2020 8:23

Spousta Američanů - a u těch chudáků to platí zvlášť, je přesvědčených o tom, že být Američanem je skvělé a že všude jinde se mají lidé hůře, než v Americe. Proto ti nejchudší, kteří by jinde už dávno protestovali, v USA žijí v chudobě a vyvěšují si Americkou vlajku.

K. Garfield 15.8.2020 10:03

Vždyť je... lepší než většina světa...

Potřebují zpátky výrobu (aby se uplatnil i někdo jiný, než bakalář umění), zastavit ilegální imigranty (kteří pracují za zlomek peněz) a přehodnotit různé "free dealy", které jsou založeny na využívání levné práce v zahraničí.

Hmmm... něco mi to připomíná... kdo že s tímto programem vyhrál volby???