3.12.2022 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

UKRAJINA: Úvahy o blízké budoucnosti

Jelikož po úvodní dynamické fázi „speciální operace“ došlo ke zdánlivému útlumu kvůli zpomalení ruského postupu v souvislosti s logistickou situací a přísunem posil, nabízí se příležitost k zamyšlení nad dalším vývojem situace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 9.3.2022 8:29

Dlouhé, místy o ničem. Hodně Ukrajinců tvrdí, že jejich země by měla mít "vlastně tři vlajky".

Ale začínám pozorovat, že radostné, úderné, pravdivé "Wochenschau 1941" nějak polevuje. Asi se politmuzikologové "začali blížit ku Stalingradu". A někteří přeci jen chodili do školy/mají čich.

Zkráceno.

I. Schlägel 9.3.2022 8:27

Mistr slova a znalec poměrů promluvil. Panečku, to je ale výron hodný tesání do kamene. Náhrobního.

J. Nevrkla 9.3.2022 8:25

Rusko už údajně zrušilo karty Visa a MasterCard, jejichž zrušením Amerika tolik vyhrožovala, a přešlo na čínské platební karty. Dohodli se na výstavbě plynovodu přes Afghánistán do Pákistánu a Indie, všechny zúčastněné země se dohodly, že se výstavby nesmí zúčastnit žádné americké a snad i evropské firmy. Ze zvědavosti jsem si spočítal, kolik obyvatel světa reprezentují země, které v OSN neodsoudily ruskou invazi. Zjistil jsem, že přes polovinu. Svět se evidentně mění.

V. Církva 9.3.2022 8:24

Tak lidem co všemu rozumí je hodně. Já myslím, že Rusko nějaké zásoby zboží, hotovosti atd. má. Podle některých ekonomů se sankce, pokud se neuhne a naopak přitvrdí projeví za 3 měsíce.

Možná se mýlím, ale pokud se zastaví plyn, moc se tato doba nezmění. Na úvahy o zastavení plynu je tak čas. Odkud ale vezmeme teplo a jiné energie je třeba uvažovat už hned a za 3 měsíce tyto varianty uvést v praxi. V každém případě to znamená uhlí a pozastavení emisních povolenek.... Nakonec ono by to pomohlo i neúměrným šmelením s nimi. Je válka [UA].

J. Ganaur 9.3.2022 8:21

Putler velkou válku chce, takže bude!Po válce bude nutno zavést v Rusku okupační správu minimálně na čtyři až pět generací! https://1url.cz/NK6UV [>-]EU[UA]

J. Stehlik 9.3.2022 8:18

Já ne . Západu bude vyhovovat čím dál horší renomé ruska a tedy bude chtít takto jej v něm vymáchat . Nevím zda je dobré vytvořit takto tlustou černou linii a sblížit tak logicky rusko a čínu . Ukrajina je pro západ kononefutr. Budou se testovat zbraně , strategie ochotných bojovníku.

J. Ganaur 9.3.2022 8:17

A ve válce se kolaboranti nezavírají, ale popravují![UA][UA][UA]

V. Církva 9.3.2022 8:17

Co udělá česká vláda je pro mrtvého nepodstatné. Důležité je co udělá Bůh. Za vraždění dětí a to platí i pro podporu tohoto pane Nový, je rychlá cesta do pekel.

Za pomoc slabším myslím, že do nebe. Jak je to v případě zabíjení vrahů, to ví jen pán Bůh. Ale myslím že u těch co tím ochrání nevinné to bude taky to nebe.

J. Nevrkla 9.3.2022 8:11

Nejreálnější je neutrální a bezjaderny status Ukrajiny, uznání Donbasu a Krymu. Tak proste a levné to podle mého názoru může být, odpor Ukrajiny a západu proti těmto levným a logickým požadavkům je zásadní příčinou této války. Věřím, že budou splněny a vše brzy skončí.

V. Církva 9.3.2022 8:10

Tak asi takhle. Nejsem příznivcem toho aby jsi za lži a propagandu (ruských) nacistů šel hned do lochu, na to jsem příliš svobodomilovný.

Nicméně si najdi nějaké informace, jak se s kolaboranty po válce vypořádali třeba v Československu nebo i ve Francii.

J. Václavík 9.3.2022 8:05

Nebojte, to rychle skončí. Potentáti celého Československa nás táhnou pod hladinu rukou pevnou a neochvějnou.Rv

J. Václavík 9.3.2022 8:04

Abych to moc nerozváděl, jen dvě poznámky:

1) Terorizmus - především jím bylo bombardování Donbasu - na to jste nějak "zapomněl". A také jste si "nevšiml" toho, že ukrajinská vojska vybírají výpalné jako podmínku evakuace. 7000 hřiven v Mariupolu. I to další vaše žvanění o terorizmu je za hranou morálky. Ostatně pokud liberál začne mluvit o morálce, je to jen druh humanitárního bombardování. Nechcete vysvětlit, proč jste toto vynechal? Proč jste vynechal tisíce mrtvých včetně řady dětí?

2) Máte pravdu, je nutné "čelit" (dnešní oblíbené slovo) představě o zavřených kohoutcích a nenechat se jí ovládnout. Letos už to nějak proklepeme, ale doufám, že příští zimu dostanete šanci prožít v bytě s nulovou teplotou. Vy a vám podobní si to plně zaslouží.

F. Navrátil 9.3.2022 7:35

Eskalace konfliktu vyhovuje USA a Číně. Naopak poškozuje Evropu a Rusko. USA a Čína mají nyní stejný zájmy. Ty ovšem nebudou trvat věčně.

D. Polanský 9.3.2022 6:36

Bude, ako nebolo, jak napsal Fraňo Král. A dodal: když budou mít děti na snídaní chleba s máslem a kakaem bude na světě krásně.

J. Nový 9.3.2022 4:54

Čeští bojovníci na Ukrajině....jestlipak vláda udělá humanitární gesto a doveze padlé hrdiny na vlastní náklady zpět nebo se od nich zcela distancuje?

K. Nový 9.3.2022 0:19

Je to tak.

Jak moc by asi bolelo odpojení ČR od SWIFTu, pokud by do SWITFu zůstala připojena ČSOB a ČS?