26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

UKRAJINA: Úvahy o blízké budoucnosti

Jelikož po úvodní dynamické fázi „speciální operace“ došlo ke zdánlivému útlumu kvůli zpomalení ruského postupu v souvislosti s logistickou situací a přísunem posil, nabízí se příležitost k zamyšlení nad dalším vývojem situace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Podracký 9.3.2022 15:06

Neuvěřitelná záplava lží nám nedovoluje se orientovat jinak než zdravým rozumem. Rusové nedrží v Mariopolu civilisty, drží je tam ukrajinská armáda, která město okupuje. Nechce je pustit, protže jsou pro ni živými štíty. Bez civilistů jsou zlikvidováni během dne.

Jinak autor si vymýšlí fabulace. Nic neví. Ruská vojska i na levém břehu Dněpru obyvatelé nevítají. Může se odtrhnout pouze Doněck a Luhansk. Dobývání jiných měst není asi z důvodů trvalého držení, ale hledání jaderných zbraní, jejich vývoje, a biologických zbraní.

Putinovi stav vyhovuje, nepotřebuje dobývat další území. Důležitá města jsou bez vody a plynu. Nevím jak je to s potravinami. Lidé nepracují, skrývají se, země v chaosu. Putin neztrácí žádné velké prostředky, kluci dělají základní vojenskou službu jenom na jiném cvičišti. Rusko takto může existovat klidně půl roku a déle. Ukrajina se položí. Je to spíše vydírání než válka.

P. Diviš 9.3.2022 15:24

Tak si někam skočte pro ten zdravý rozum, místo opakování ruských lží.

J. Ganaur 9.3.2022 15:48

To je, co?Takovéhle máme spoluobčany!Jeden ruSSonácek větší než druhý....[UA][UA][UA]

V. Církva 9.3.2022 22:46

Taky se divím. Není třeba hltat cokoliv z TV, ale některá individua si neváží života lidí stejně jak ti primitivní nacisti Rusáci. Nechutné.

J. Karza 9.3.2022 16:48

Jejda, kádrovácká letka je tu:-)

J. Kraus 9.3.2022 22:23

Milý pane Podracký, kdo se chce dozvědět pravdu, ten se ji dozví. Je zbytečné nahrávat na smeč lidem zpracovaným propagandou, kteří nejsou schopni věcně oponovat a k tomu se topících v negaci. Dění na UK ukazuje, kdo je kdo. Topolánek brečel zoufalstvím, mnou podceňovaný Paroubek reaguje věcně a rozumně. Je až stydno poslouchat starého harcovníka J.Jůna, jak je úplně mimo. Podobně lidi v mém okolí. Jak často říkám, každému všechno odkejvám a teprve když už toho mám dost, vytáhnu flintu. Těch věcných, logicky uvažujících, kteří mají informace jen z masmedií a přesto jim některé věci nesedí, je minimum. Tam nemusím být opatrný, ostatním to odkejvám a snažím se spíš bokem něco naznačit, abych je nepopudil. Ale nejhorší mi připadá, jak jsou všichni zdeptaní a negativní. Říkám jim, že o UK se nechci bavit, ale oni to musí ventilovat. Posílají peníze na UK, slzy v očích, ale uvnitř se klepou zlobou. Staré poměry se nevrátí, přichází to, o čem píše V.Cílek v Ruce noci podané a proto se ta zloba bude muset nějak vybít. A mocipáni i masmedia místo aby ji tlumily, ji rozdmychávají pomocí polopravd, poťouchlostí a lží. To mi připadá nejnebezpečnější.