18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


UKRAJINA: Rádio Jerevan se přemístilo na ZápadŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 13.3.2014 14:20, přehled diskusí

Něco už je jasné:
Autor: B. Rybák Datum: 13.3.2014 14:20

Podíváme-li se na to, jakou nabídku dala EU Janukovičovi ve světle nynějších znalostí (cca 1 miliardu Eur rozložených do několika let, spojenou s naprostou předběžnou politickou kapitulací) nemůžeme nedojít k závěru, že Janukovič jí odmítnout musel (i Číňané mu nabízeli mnohem víc), pokud nechtěl být zanedlouho souzen jako vlastizrádce!

Takže máme na výběr pouze mezi tím, že vůdcové "západu" jsou političtí idioti, nebo tím, že tuto nebezpečnou eskalaci studené války vyvolali úmyslně (aby se jim jejich zóna nerozpadla na prach).

Jisté také je to, že sliby, které Gorbačovovi dal "západ", ohledně toho, že "perestrojku" nevyužije k zvýšení své strategické vojenské převahy nad Ruskem ani ke zmocnění se jeho surovinového bohatství západ už v Jelcynově éře naprosto porušil (tato éra skončila bombardováním Srbska a přijetím postsovětských zemí Estonska, Litvy a Lotyšska do NATO a co např. Ázerbájdžán, není západem zkorumpovaný?).

Pokud se někdo diví, že Putin nespáchá politickou sebevraždu a nezničí Rusko tím, že by připustil návrat k této "politice", tak je lhář a nebo politický hlupák!

http://petrjurcik.blog.idnes.cz/c/383707/O-co-jde-ve-veci-asociacni-dohody-s-Ukrajinou-aneb-1-10.html

Shoda:
Autor: j. Simecek Datum: 11.3.2014 23:02

Je až do očí bijící, jak si pan autor notuje s komunisty...

Re: Shoda:
Autor: B. Rybák Datum: 13.3.2014 13:37

Ten, kdo používá rozum, se nestará o to, co je do "očí bijící", co mu před oči kdosi podstrkuje. K odpovědi "Ano", stejně jako k odpovědi "Ne", mohou být momentálně úplně opačné důvody (komunisté přece slibovali i demokracii)!

Otázka na definici "ruské rozpínavosti":
Autor: T. Petrovič Datum: 11.3.2014 22:19

"Americké vojenské základny se nacházejí na území 130 států světa, počet

ruských základen za hranicemi Ruska dosahuje pouhých jedenácti, přičemž s

výjimkou Sýrie se jedná jen o státy bývalého Sovětského svazu. Proč je v

tomto kontextu třeba strašit rozpínavostí ruského medvěda?"

Přesně :
Autor: J. Sládeček 703 Datum: 11.3.2014 21:20

tak, krásně napsané.

Mnoho lidí, zvláště starobolševiků a havlobolševiků...:
Autor: B. Graf Datum: 11.3.2014 15:56

...si ještě nestačilo všimnout, že báťuška Putin je mnohem méně zasažen komunistickým a protikřesťanským myšlením než soudruzi Barroso, Schulz, Ashtonová, Obama, ...

Díky americkým základnám:
Autor: J. Marek 602 Datum: 11.3.2014 15:11

může autor psát svobodně svoje spekulace a samozřejmě i ostatní autoři.

Výborný článek:
Autor: V. Venc Datum: 11.3.2014 13:10

a proto vzbuzuje nesouhlas u těch diskutérů, kteří si nechtějí všimnout toho, že se v zásadě jedná o velmocenský spor USA a Ruska.

Spor je o tom, kdo bude mít rozhodující vliv na politiku a hospodářství Evropy. Jestli "nám" bude rozkazovat ten nebo onen je v tomto případě podružnou otázkou. My to prostě nebudeme!

Great = skvělý.:
Autor: J. Matuška Datum: 11.3.2014 14:27

Ano, článek z kategorie gr8! /VV, za svými názory si stojím, ale je posilující, když se mohu "zařadit" do houfu..., ne stáda!/

Ano, souhlasím.:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.3.2014 18:25

je to boj o sféry vlivu. Lidi jsou v tom, jako vždy, nepodstatní.

Za souhlas se sjednocením Německa a jeho vstupem do NATO slibovali Rusku, že NATO se k jeho hranicím neposune.

http://www.swp-berlin.org/fileadmin/contents/products/arbeitspapiere/Consent_to_Nato_ks.pdf

Porušil Západ své sliby vůči Rusku? - http://jdem.cz/badvt4

příslušníci Tea party:
Autor: J. Schwarz Datum: 11.3.2014 12:21

na Bílý Dům molotovovovy koktejly nemetají, ale možná by začali kdyby Obama podepsal "smlouvu" podřizující USA třeba Venezuele za slib slevy z ceny ropy... A i v té Francii by začali leccos metat, kdyby Hollande chtěl odevzdat francouzské jaderné zbraně Íránu...

pane Schwarzi:
Autor: M. Šejna Datum: 11.3.2014 12:41

nějak jste to pomotal.

Na Ukrajině začaly létat molotovy poté, co Janukovyč odmítl podepsat smlouvu a nikoli poté, co smlouvzu poepsal. Takže když už chcete porovnávat, tak je to podobné, jako kdyby Obama odmítl podepsat podřízení USA jiné velmoci. Nebo kdyby ve Francii začaly létat koktejly poté, co by Hollande odmitl podepsat smlouvu o odevzdání jaderných zbraní Íránu.

Rozkradená a vybrakovaná Ukrajina:
Autor: M. Hoblík Datum: 11.3.2014 11:16

nikoho ve skutečnosti moc nezajímá. Tady jde o princip; musíme porazit Putina, je příliš vzpurný! Co na tom, že na Ukrajině už zbyly jenom vytěžené zdroje a zatím nevytěžené lesy? Co na tom, že Ukrajina je ve své podstatě hospodářsky závislá na Rusku? Musíme je rozhněvat. Je to v našem - velkoamerickém zájmu! Evropa jim trochu půjčí, však ukrajinci to nemohou nikdy vrátit. A máme je v hrsti. A za unijní peníze.

Re: Rozkradená a vybrakovaná Ukrajina:
Autor: J. Schwarz Datum: 11.3.2014 12:23

A v našem zájmu je "silné Rusko"? Proč? Ti si nějakej Hoblík myslí, že tam bude jednou rozkazovat? Nebo spíš dělat "Matesa"?

Re: Rozkradená a vybrakovaná Ukrajina:
Autor: J. Lufinka Datum: 11.3.2014 20:08

Nějak jsem si nevšiml, že by Rusko před Majdanen vznášelo nějaké územní požadavky. Bylo spokojeno se stavem, který byl nastolen.

Nejhorší je srážka s blbcem !!:
Autor: M. Urban Datum: 11.3.2014 9:43

Sice jsem:
Autor: P. Lenc Datum: 11.3.2014 9:14

na Psu několikrát psal o naivním vzhlížení Ukrajinců k EU, ale blábol,který autor napsal je jak z dílny TASSu.Tady vůbec nejde o to, jak Ukrajina dopadne, ale o imperiální politiku Ruska, které dostalo, díky mnohaleté politice Západu a jeho naprosté slabosti šanci znovu expandovat.Pokud je pro Putina Budapešťská dohoda cárem papíru a těmto pisálkům to nevadí, tak by jim neměla vadit ani pošlapaná Mnichovská dohoda.Pan autor, tak rozhořčený "europropagandou" by měl vysvětlit, proč byla na Krymu jako první věc odstřižena Ukrajinská televize a většina telefonních linek.Proč jsou ukrajinským vojákům zabavovány mobilní telefony a novináři napadáni.Mohl bych toho napsat samozřejmně daleko víc, jenom jedno.V době internetu, aspoň zatím necenzurovaného, si kdo chce, pravdivé informace najde.

Re: Sice jsem:
Autor: R. Langer Datum: 11.3.2014 12:36

To jsou ovšem odporné fašisticko-benderovské pomluvy, kterým žádný slušný bolševik a komunista nemůže nikdy uvěřit! To by přece soudruh Putin nikdy neudělal! :-D

Re: Sice jsem:
Autor: R. Langer Datum: 11.3.2014 12:36

Hm, i když ono to vlastně k smíchu vůbec není. :-(

Re: Sice jsem:
Autor: P. Lenc Datum: 11.3.2014 14:00

No právě.

pane Lenci:
Autor: M. Šejna Datum: 11.3.2014 12:52

a jak byste si to představoval? Pokud by Ukrajina vstoupila do EU, už by nebyla svrchovanou republikou. Jak by se tedy mělo Rusko postavit ke svému závazku respektovat svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny, kdyby se ukrajinská vláda rozhodla vstoupit do EU a tím by se tedy sama své svrchovanosti vzdala? Janukovič odmítl integraci s EU a naopak majdanští radikálové požadují připojení Ukrajiny k EU.

Re: pane Lenci:
Autor: P. Lenc Datum: 11.3.2014 13:59

Pane Šejno, bylo by dobře, kdyby jste si ještě jednou přečetl, co jsem napsal.Nemluvě o tom, že ke vstupu Ukrajiny do EU je opravdu dost daleko.

:))):
Autor: M. Kosejk Datum: 11.3.2014 9:10

Západ je mocensky a vojensky impotentní - a tutíž směšný. Ale ještě směšnější jsou ti, kteří Západu připisují moc svrhnout vládu v Ukrajině. I když si myslím, že zrovna panu Semínovi imponuje Putinovo autoritářství a kremelské bití homosexuálů.

Vlastě tyto druhy úvah, jaké předvádí pan Semín, vnímám jako strach z entropie, který v dotyčných způsobuje, že raději věří, že Západ skutečně ovládá svět. Svět ale už dávno ví, jak je Západ neschopný se odhodlat k jakékoliv akci.

pane Kosejku:
Autor: M. Šejna Datum: 11.3.2014 12:45

mě připadá velmi komické, že našimi největšími obhájci práv ruských homosexuálů jsou ti, kteří by nejradši české homosexuály poslali do ústavů pro devianty.

Re: pane Kosejku:
Autor: M. Kosejk Datum: 11.3.2014 15:19

Můžete být konkrétnější? Myslím, že tohle si prostě vymýšlíte. A možná tomu i věříte... :)

Plně souhlasím:
Autor: F. Vítek Datum: 11.3.2014 6:38

Nechápu, jak té jednostranné europropagandě může ještě někdo věřit. Už jen to, že všechny noviny píší podle jediného povoleného mustru jako v dobách Rudého práva by mělo být lidem podezřelé.

Re: Plně souhlasím:
Autor: B. Hamáček Datum: 11.3.2014 6:52

Další vynikající absolvent VUMLu .

Re: Plně souhlasím:
Autor: F. Vítek Datum: 11.3.2014 6:56

Nemusíte nám zde sdělovat Vaše "vzdělání".

Přidávám se :-):
Autor: K. Frauknecht Datum: 11.3.2014 8:31

K mediální manipulaci jsme velmi náchylní (viz oboje poslední volby).

Některým nedošlo, že v Ukrajině probíhá prostý boj o pozice. Žádný z "bojovníků" nemá mé sympatie a netroufnu si tvrdit, že je jeden lepší nebo horší - bohužel. O Ukrajince moc nejde - bohužel. A podpora demokracie? Ale jo, ale jen takové jakou chceme MY (nebo ONI).

Re: Přidávám se :-):
Autor: F. Vítek Datum: 11.3.2014 8:42

Ano, také si myslím, že na Ukrajině proti sobě pouze bojují místní mafie, které využívá Rusko i EU s USA ke svým mocenským choutkám. A odnesou to obyčejní Ukrajinci ať už to dopadne jakkoli :-(