23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

UKRAJINA: Rádio Jerevan se přemístilo na Západ

Jistě nejsem sám, kdo si všímá podezřele uniformního stanoviska mediálního mainstreamu k hodnocení událostí na Ukrajině i nad výběrem informací, od nějž se následná interpretace odvíjí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 13.3.2014 14:20

Něco už je jasné

Podíváme-li se na to, jakou nabídku dala EU Janukovičovi ve světle nynějších znalostí (cca 1 miliardu Eur rozložených do několika let, spojenou s naprostou předběžnou politickou kapitulací) nemůžeme nedojít k závěru, že Janukovič jí odmítnout musel (i Číňané mu nabízeli mnohem víc), pokud nechtěl být zanedlouho souzen jako vlastizrádce!

Takže máme na výběr pouze mezi tím, že vůdcové "západu" jsou političtí idioti, nebo tím, že tuto nebezpečnou eskalaci studené války vyvolali úmyslně (aby se jim jejich zóna nerozpadla na prach).

Jisté také je to, že sliby, které Gorbačovovi dal "západ", ohledně toho, že "perestrojku" nevyužije k zvýšení své strategické vojenské převahy nad Ruskem ani ke zmocnění se jeho surovinového bohatství západ už v Jelcynově éře naprosto porušil (tato éra skončila bombardováním Srbska a přijetím postsovětských zemí Estonska, Litvy a Lotyšska do NATO a co např. Ázerbájdžán, není západem zkorumpovaný?).

Pokud se někdo diví, že Putin nespáchá politickou sebevraždu a nezničí Rusko tím, že by připustil návrat k této "politice", tak je lhář a nebo politický hlupák!

http://petrjurcik.blog.idnes.cz/c/383707/O-co-jde-ve-veci-asociacni-dohody-s-Ukrajinou-aneb-1-10.html

j. Simecek 11.3.2014 23:02

Shoda

Je až do očí bijící, jak si pan autor notuje s komunisty...

B. Rybák 13.3.2014 13:37

Re: Shoda

Ten, kdo používá rozum, se nestará o to, co je do "očí bijící", co mu před oči kdosi podstrkuje. K odpovědi "Ano", stejně jako k odpovědi "Ne", mohou být momentálně úplně opačné důvody (komunisté přece slibovali i demokracii)!

T. Petrovič 11.3.2014 22:19

Otázka na definici "ruské rozpínavosti"

"Americké vojenské základny se nacházejí na území 130 států světa, počet

ruských základen za hranicemi Ruska dosahuje pouhých jedenácti, přičemž s

výjimkou Sýrie se jedná jen o státy bývalého Sovětského svazu. Proč je v

tomto kontextu třeba strašit rozpínavostí ruského medvěda?"

J. Sládeček 11.3.2014 21:20

Přesně

tak, krásně napsané.

B. Graf 11.3.2014 15:56

Mnoho lidí, zvláště starobolševiků a havlobolševiků...

...si ještě nestačilo všimnout, že báťuška Putin je mnohem méně zasažen komunistickým a protikřesťanským myšlením než soudruzi Barroso, Schulz, Ashtonová, Obama, ...

J. Marek 11.3.2014 15:11

Díky americkým základnám

může autor psát svobodně svoje spekulace a samozřejmě i ostatní autoři.

V. Venc 11.3.2014 13:10

Výborný článek

a proto vzbuzuje nesouhlas u těch diskutérů, kteří si nechtějí všimnout toho, že se v zásadě jedná o velmocenský spor USA a Ruska.

Spor je o tom, kdo bude mít rozhodující vliv na politiku a hospodářství Evropy. Jestli "nám" bude rozkazovat ten nebo onen je v tomto případě podružnou otázkou. My to prostě nebudeme!

J. Matuška 11.3.2014 14:27

Great = skvělý.

Ano, článek z kategorie gr8! /VV, za svými názory si stojím, ale je posilující, když se mohu "zařadit" do houfu..., ne stáda!/

J. Kanioková 11.3.2014 18:25

Ano, souhlasím.

je to boj o sféry vlivu. Lidi jsou v tom, jako vždy, nepodstatní.

Za souhlas se sjednocením Německa a jeho vstupem do NATO slibovali Rusku, že NATO se k jeho hranicím neposune.

http://www.swp-berlin.org/fileadmin/contents/products/arbeitspapiere/Consent_to_Nato_ks.pdf

Porušil Západ své sliby vůči Rusku? - http://jdem.cz/badvt4

J. Schwarz 11.3.2014 12:21

příslušníci Tea party

na Bílý Dům molotovovovy koktejly nemetají, ale možná by začali kdyby Obama podepsal "smlouvu" podřizující USA třeba Venezuele za slib slevy z ceny ropy... A i v té Francii by začali leccos metat, kdyby Hollande chtěl odevzdat francouzské jaderné zbraně Íránu...

M. Šejna 11.3.2014 12:41

pane Schwarzi

nějak jste to pomotal.

Na Ukrajině začaly létat molotovy poté, co Janukovyč odmítl podepsat smlouvu a nikoli poté, co smlouvzu poepsal. Takže když už chcete porovnávat, tak je to podobné, jako kdyby Obama odmítl podepsat podřízení USA jiné velmoci. Nebo kdyby ve Francii začaly létat koktejly poté, co by Hollande odmitl podepsat smlouvu o odevzdání jaderných zbraní Íránu.

M. Hoblík 11.3.2014 11:16

Rozkradená a vybrakovaná Ukrajina

nikoho ve skutečnosti moc nezajímá. Tady jde o princip; musíme porazit Putina, je příliš vzpurný! Co na tom, že na Ukrajině už zbyly jenom vytěžené zdroje a zatím nevytěžené lesy? Co na tom, že Ukrajina je ve své podstatě hospodářsky závislá na Rusku? Musíme je rozhněvat. Je to v našem - velkoamerickém zájmu! Evropa jim trochu půjčí, však ukrajinci to nemohou nikdy vrátit. A máme je v hrsti. A za unijní peníze.

J. Schwarz 11.3.2014 12:23

Re: Rozkradená a vybrakovaná Ukrajina

A v našem zájmu je "silné Rusko"? Proč? Ti si nějakej Hoblík myslí, že tam bude jednou rozkazovat? Nebo spíš dělat "Matesa"?

J. Lufinka 11.3.2014 20:08

Re: Rozkradená a vybrakovaná Ukrajina

Nějak jsem si nevšiml, že by Rusko před Majdanen vznášelo nějaké územní požadavky. Bylo spokojeno se stavem, který byl nastolen.

M. Urban 11.3.2014 9:43

Nejhorší je srážka s blbcem !!

P. Lenc 11.3.2014 9:14

Sice jsem

na Psu několikrát psal o naivním vzhlížení Ukrajinců k EU, ale blábol,který autor napsal je jak z dílny TASSu.Tady vůbec nejde o to, jak Ukrajina dopadne, ale o imperiální politiku Ruska, které dostalo, díky mnohaleté politice Západu a jeho naprosté slabosti šanci znovu expandovat.Pokud je pro Putina Budapešťská dohoda cárem papíru a těmto pisálkům to nevadí, tak by jim neměla vadit ani pošlapaná Mnichovská dohoda.Pan autor, tak rozhořčený "europropagandou" by měl vysvětlit, proč byla na Krymu jako první věc odstřižena Ukrajinská televize a většina telefonních linek.Proč jsou ukrajinským vojákům zabavovány mobilní telefony a novináři napadáni.Mohl bych toho napsat samozřejmně daleko víc, jenom jedno.V době internetu, aspoň zatím necenzurovaného, si kdo chce, pravdivé informace najde.

R. Langer 11.3.2014 12:36

Re: Sice jsem

To jsou ovšem odporné fašisticko-benderovské pomluvy, kterým žádný slušný bolševik a komunista nemůže nikdy uvěřit! To by přece soudruh Putin nikdy neudělal! :-D

R. Langer 11.3.2014 12:36

Re: Sice jsem

Hm, i když ono to vlastně k smíchu vůbec není. :-(

P. Lenc 11.3.2014 14:00

Re: Sice jsem

No právě.

M. Šejna 11.3.2014 12:52

pane Lenci

a jak byste si to představoval? Pokud by Ukrajina vstoupila do EU, už by nebyla svrchovanou republikou. Jak by se tedy mělo Rusko postavit ke svému závazku respektovat svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny, kdyby se ukrajinská vláda rozhodla vstoupit do EU a tím by se tedy sama své svrchovanosti vzdala? Janukovič odmítl integraci s EU a naopak majdanští radikálové požadují připojení Ukrajiny k EU.

P. Lenc 11.3.2014 13:59

Re: pane Lenci

Pane Šejno, bylo by dobře, kdyby jste si ještě jednou přečetl, co jsem napsal.Nemluvě o tom, že ke vstupu Ukrajiny do EU je opravdu dost daleko.

M. Kosejk 11.3.2014 9:10

:)))

Západ je mocensky a vojensky impotentní - a tutíž směšný. Ale ještě směšnější jsou ti, kteří Západu připisují moc svrhnout vládu v Ukrajině. I když si myslím, že zrovna panu Semínovi imponuje Putinovo autoritářství a kremelské bití homosexuálů.

Vlastě tyto druhy úvah, jaké předvádí pan Semín, vnímám jako strach z entropie, který v dotyčných způsobuje, že raději věří, že Západ skutečně ovládá svět. Svět ale už dávno ví, jak je Západ neschopný se odhodlat k jakékoliv akci.

M. Šejna 11.3.2014 12:45

pane Kosejku

mě připadá velmi komické, že našimi největšími obhájci práv ruských homosexuálů jsou ti, kteří by nejradši české homosexuály poslali do ústavů pro devianty.

M. Kosejk 11.3.2014 15:19

Re: pane Kosejku

Můžete být konkrétnější? Myslím, že tohle si prostě vymýšlíte. A možná tomu i věříte... :)

F. Vítek 11.3.2014 6:38

Plně souhlasím

Nechápu, jak té jednostranné europropagandě může ještě někdo věřit. Už jen to, že všechny noviny píší podle jediného povoleného mustru jako v dobách Rudého práva by mělo být lidem podezřelé.

B. Hamáček 11.3.2014 6:52

Re: Plně souhlasím

Další vynikající absolvent VUMLu .

F. Vítek 11.3.2014 6:56

Re: Plně souhlasím

Nemusíte nám zde sdělovat Vaše "vzdělání".

K. Frauknecht 11.3.2014 8:31

Přidávám se :-)

K mediální manipulaci jsme velmi náchylní (viz oboje poslední volby).

Některým nedošlo, že v Ukrajině probíhá prostý boj o pozice. Žádný z "bojovníků" nemá mé sympatie a netroufnu si tvrdit, že je jeden lepší nebo horší - bohužel. O Ukrajince moc nejde - bohužel. A podpora demokracie? Ale jo, ale jen takové jakou chceme MY (nebo ONI).

F. Vítek 11.3.2014 8:42

Re: Přidávám se :-)

Ano, také si myslím, že na Ukrajině proti sobě pouze bojují místní mafie, které využívá Rusko i EU s USA ke svým mocenským choutkám. A odnesou to obyčejní Ukrajinci ať už to dopadne jakkoli :-(