5.7.2022 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Diskuse k článku

UKRAJINA: Jaderná energetika

V podmínkách mimořádně nestabilní politické a ekonomické situace na Ukrajině se stává bezpečnost objektů atomové energetiky nejen vnitřním, ale i mezinárodním problémem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 9.8.2014 16:04

Autor má pravdu

jen by se slušelo dodat, že takto nebezpečné jsou i některé chemičky a jiná technická zařízení. Masivní únik chlóru či dioxinu nebo jen čpavku (chladírenská zařízení) není nic záviděníhodného.

P. Mach 10.8.2014 10:38

Re: Autor má pravdu

Slušelo by se především dodat, že úroveň zabezpečení těchto nejaderných při tom vysoce nebezpečných provozů je mnohem nižší než u té nejstarší JE. To samé platí o normách, které byly platné při výstavbě podobných zařízení a JE a provozování toho samého. Také by se slušelo dodat, že při experimentu s Černobylskou JE byla násilně odpojena všechna zabezpečení JE, které by havárii byly sto zabránit a také to, že po havárii byla úroveň zabezpečení a bezpečnost provozu zbylých JE výrazně zvýšena. Pravděpodobnost, že "pokojní účastníci mítinků" přivedou nějakou JE k havárii je ve srovnání s tím, že rusáci ostřelující Ukrajinu z poza hranic nebo takzvaní seperatisti střílející rakety kam je napadne (s všeobecně známými důsledky) zasáhnou nějakou chemičku a způsobí další katastrofu je naprosto mizivá.