1.4.2020 | Svátek má HugoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Zase nám jdou po krku. Pardon, po internetuVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 5, poslední: 10.12.2012 18:53, přehled diskusí

Co je svoboda internetu?:
Autor: J. Hajský Datum: 10.12.2012 11:06

Problém vidím v tom, že na světě existuje asi 200 států a v každém jiné zákony. Dám dva příklady:

Příklad první: Zkuste na webu Saudské Arábie či jiného muslimského státu (kruci, mají tam vůbec internet?) propagovat jedení vepřového, alkohol, rovnoprávnost žen a velebit demokracii v Izraeli. Se zlou se potážete a přitom u nás, v EU, v USA a jinde je to normální.

Příklad druhý: Zkuste na českém webu velebit nacismus, Hitlera a holocaust. Je to trestné. Ano, jsou weby v českém jazyce s touto tematikou, ale jsou na provozovány ze serverů třeba v USA, kde to trestné není.

Ateď si odpovězme: Co je svoboda internetu? Je to svobodné šíření VŠECH názorů včetně psdofílie, rasové a národnostní nenávisti, velebení Izraele nebo naopak výzva k jeho likvidaci, návody na výrobu bomb a jejich nejefektnější použití a doplňte si ad libitum.

S tímto přístupem se divím, že jste vyšel z domu!:
Autor: J. Mrázek Datum: 10.12.2012 13:12

Protože na Vás může holub upustit cosi,sousedka v patře shodit květník, někdo zatroubí a dostanete infarkt, někdo zatroubí na kapesník a dostanete chřipku, sáhnete na zábradlí a máte žloutenku, nesáhnete na nic v tramvaji a máte zlomenou ruku, nebo pokutu od revizora.....že vůbec žijete, když je kolem Vás tolik rizik ????? ŽIJETE VY VŮBEC  ?????

Re: Co je svoboda internetu?:
Autor: P. Podešva Datum: 10.12.2012 13:16

Svoboda je definovaná celkem jednoznačně, je omezená svobodou druhých lidí.

U svobody internetu to chápu tak, že mám svobodu (ale také samozřejmě i zodpovědnost) se bavit s kým chci o čem chci a nikdo mi do toho nemá co kecat. Tím méně nějaký stát.

Re: Co je svoboda internetu?:
Autor: R. Langer Datum: 10.12.2012 15:44

"A teď si odpovězme: Co je svoboda internetu? Je to svobodné šíření VŠECH názorů včetně pedofílie, rasové a národnostní nenávisti, velebení Izraele nebo naopak výzva k jeho likvidaci, návody na výrobu bomb a jejich nejefektnější použití a doplňte si ad libitum."

A podle vás je to dobře nebo špatně?

Re: Co je svoboda internetu?:
Autor: J. Hajský Datum: 10.12.2012 16:03

Můj původní příspěvek byl hlavně reakcí na tuto větu v článku:

"Ale je také zapotřebí přidat boj o uznání svobodného a neomezeného internetu jako základního lidského práva." Zdůraznil bych slovo NEOMEZENÉHO. Proto jsem vybral ty nejkontroverznější názory.