18.5.2022 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SVĚT: Vřelé sympatie?

„Vřelé sympatie“ mezi Trumpem a Putinem asi nebudou stačit ke zlepšení vztahů Ruska a Spojených států.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 14.11.2017 22:47

McCain je pro mě už dávno paranoidní cvok

Hlavně, že on sám objížděl Blízký východ a sjednával pomoc a podporu "Arabskému jaru". Syčák jeden !

On má velkou "zásluhu" na tom, co se tam už roky děje! Nemám pro něj slušného slova !

V. Novák 14.11.2017 18:05

Re: Země vždy byla malá pro agresivní národy,

Španělsko a Portugalsko měly "něco hodbě", ne něco málo. Španělsku patřila celá střední a jižní Amerika včetně Texasu a Kalifornie kromě Brazílie, která zase patřila Portugalsku.

J. Fridrich 14.11.2017 15:44

Re: Trump se Velikého Putina bojí, normálně!

Jen pro nebystrého Bystrého :

Teorie her je disciplína aplikované matematiky, která analyzuje konfliktní rozhodovací situace, které mohou nastat kdekoliv, kde dochází ke střetu zájmů. Snaží tyto konfliktní situace nejen analyzovat, ale i nalézt co nejlepší strategie pro účastníky takových konfliktů. O teorii her se mluví od roku 1944, kdy vyšlo základní dílo Theory of Games and Economic Behavior Johna von Neumanna a Oskara Morgensterna. Od té doby je teorie her rozsáhle využívána v řadě oborů. Přínos pana Nashe je, že v roce 1951 formuloval Nashovu rovnováhy, tj. takovou situace, kdy žádný z hráčů nemůže jednostrannou změnou zvolené strategie vylepšit svoji situaci a současně dokázal, že každá konečná hra má alespoň jedno takové řešení. Jde o zobecnění Cournotovy rovnováhy z roku 1838, která nastává tehdy, když dvě firmy dosahují nejvyššího zisku s ohledem na zvolený objem výroby konkurenta.

Pokud jde o diferenciální rovnice tak jde o disciplinu, která má svůj původ v pracích Newtona a Leibnize. Již v 19. byly diferenciální rovnice rozsáhle používány v popisu fyzikálních a technických problémů a později k tomu přistoupily i další přírodovědně discipliny.

Problémy s exaktní řešitelností některých diferenciálních rovnic byly překonány s rozvojem aproximačních metod, které se po vynálezu počítačů ukázaly jako vysoce efektivní. V současné době se situace obrátila a matematiky navrhovaná "exaktní" řešení se úspěšně prověřují pomocí počítačů.

Bez použití diferenciálních rovnic by nevzniklo ani jedno složitější technické dílo. Horší je to v ekonomii, kde časté pokusy s využitím diferenciálních rovnic a diferenčních modelů byly sice efektní, ale nikoliv efektivní. Klasickým příkladem je tzv. Teorie katastrof, což je disciplina zkoumající stabilitu matematických objektů, která byla později mechanicky přenesena na objekty ekonomické.

R. Brzák 14.11.2017 14:16

Re: .

Ano. S tím pokrocením se to má tak, že velká moc (přirozeně paranoidní) využívá strach ke svému udržení (a tudíž podporuje paranoiu u svého obyvatelstva), takže jestliže chceme zvenčí tento stav nějak ovlivnit, nejde to jinak, než korektním obchodováním a zároveň ostentativní připraveností na všechny eventuality, kterou paranoidnímu oponentu deklarujeme s tvrdou laskavostí.

R. Gramblička 14.11.2017 13:45

Re: McCain se opět projevil - prý když Trump uvěřil

Není on náhodou žákem či příbuzným McCartyho? Ta paranoia by seděla

R. Gramblička 14.11.2017 13:44

Re: Ruské lumpárny na východní Ukrajině,

vidím, že z anexe Krymu se stal pomalu počátek letopočtu. Co tomu předcházelo a vedlo se holt do krámu nehodí, viďte?

R. Gramblička 14.11.2017 13:42

Re: Máte pocit, že kdyby třeba Rusko stavělo v Mexiku

a když už vy v tom myšlení tak excelujete, tak o tom tady napište. Jedovatou slinu umí chrstnout každý, prezentovat vlastní názor už málokdo

R. Gramblička 14.11.2017 13:37

Re: až na to

a kdo tady mluví o sovětské invazi do Afgánistánu? Měl bych snad řešit i třeba zájmy Svaté říše římské během války na Bílé hoře?

J. Schwarz 14.11.2017 13:03

Je to prosté

"Demokrati" v USA prohráli volby a teď zuří, jejich exponenti, zalezlí ve státních mocenských strukturách hledají viníka a toho objevili v Rusku. Ovšem tak geniální, aby vnukli Hillary používat soukromý mail i pro státní záležitosti a napsat spoustu divných mailů zase nejsou. Pozoruhodné je i počínání našich "mluvících hlav" a "psů demokracie" neb vnímají stejné záležitosti v ČR a v USA diametrálně odlišně. Tak v našem případě není nikdy podstatné, jak se kdo ke kompromitujícím materiálům dostal / Šuman, Prchal a odposlechy /, v případě Babiše je důležitý jen OBSAH! Zato v USA je faktický obsah naprosto vedlejší, důležité je jen způsob, jak se maily demokratů dostaly ven, popřípadě kdo se na tom podílel. Pokud nedej Bože Rusové, pak proti tomuto skandálu by bylo nicotným i kdyby se v mailech Hillary přiznala k vraždě a poskytnutí plánů na sestrojení vodíkové bomby Kimovi.

M. Prokop 14.11.2017 12:42

Re: .

Oboje.

A Rusáci by mohli trochu pokrotit tradiční paranoiu i imperialismus. Jenže to by se pak Rusové mohli začít zajímat o poměry doma.

F. Navrátil 14.11.2017 11:52

Re: Německé kolonie?

Vyhlazení Křováků německou koloniální armádou v jihozápadní Africe nebylo nijak mírumilovné.

K. Potoček 14.11.2017 11:10

.

Pro tento svět by bylo nejidálnější, kdyby se tyto dvě velmoci příliš nehádaly a tak nějak se pokoušely spolu domlutit. Hysterie amerických médií, kdy jakýkoli kontakt se zlotřilým Ruskem, se pomalu stává velezradou, tomu moc nepomáhá.

Tak má Trump začít ostřit Pershingy, nebo komunikovat s tim chlapíkem, co jezdí na Sibiři na koni do půl těla?

R. Langer 14.11.2017 10:40

Re: Rusové Krym a Donbas OSVOBODILI!

Amen!

V. Novák 14.11.2017 10:39

Re: Trump se Velikého Putina bojí, normálně!

Také si myslím, že Trump byl z nějakého důvodu vystrašen Putinem a bojí se něčeho, co ten může udělat, anebo se bojí toho, co vyjde na povrch v důsledku vyšetřování (kauzy „zásahu do voleb" — red.), řekl Brennan v interview pro televizi CNN v odpovědi na žádost novináře o komentář k Trumpovu výroku.

Vy se dovolujete nevěřit bývalému řediteli CIA Johnu Brennanovi, vy kremlobotko?!?

L. Bystrý 14.11.2017 10:21

Rusové Krym a Donbas OSVOBODILI!

A jednoho krásného dne naši starší ruští bratři osvobodí CELÉ Malorusko (nesprávně „Ukrajinu“) od majdanských fašistů a jejich euroamerických pánů.

Ano, jednou bude celé Malorusko opět svobodné, opět pevně spojené s Velikým Ruskem. Samozřejmě: V OSN bude mít pořád své vlastní zastoupení, jako za starých dobrých časů (Ukrajinská SSR), protože my roduvěrní Slovani potřebujeme KAŽDIČKÝ hlas, při hlasovaní v tom „slavném“ OSN.

Každopádně: Po osvobození Maloruska a Pobaltí nadejde čas k osvobození naší vlasti. Ano, jednou uvítáme krásné vojáky + neprůstřelné tanky nepřemožitelné Armády Ruské federace i v naší Matičce stověžaté. Ach, už se vážně NEMŮŽU dočkat!

Tehdy bude v Čechách dobře, až kozák ve Vltavě svůj tank omyje!

Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám krásní ruští lidé vrátí co nejdříve!

V. Novák 14.11.2017 10:06

Re: Ruské lumpárny na východní Ukrajině,

Jo - americký establishment MUSÍ vyhrát na outsiderem - i kdyby cenou za to nová studená válka být měla!

Zrovna vy budete žvanit o demokracii...

Kdo ji smí (dle vás) uplatňovat?

V. Novák 14.11.2017 10:04

McCain se opět projevil - prý když Trump uvěřil

Putinovi, stal se zrádcem vlasti.

To by tak hrálo, aby nějaký outsider, který se opřel o rednecky, nabourával Jedinou Správnou Americkou Politiku! A to je ta, kterou podporují WP, NYT a CNN!

Na věčné časy a nikdy jinak!!

Howgh!!!

Nebo že by se to projevil McCainův nádor na mozku?...

R. Brzák 14.11.2017 10:04

Re: Trump se Velikého Putina bojí, normálně!

Bude zajímavé sledovat, jak dlouho Vám Vaše nadšení pro trolling vydrží. Zatím jen střídáte různé nicky, ale pokud nebudete mít žádnou odezvu (což se dříve nebo později při Vašem stylu stane), Vaše vytrvalost bude vystavena velké zkoušce. Máte mou pozornost, nebojte se - lidé mne zajímají nejen na základě moudrého, ale i na základě vystrašeného útočení (obojí nemá souvislost s Vaší intelektuální kapacitou, o které nepochybuji).

V. Novák 14.11.2017 10:00

Re: Trump se Velikého Putina bojí, normálně!

Dělá vám dobře krmit trolly?

V. Novák 14.11.2017 9:59

Re: až na to

Což se samozřejmě netýká IS, že...

V. Novák 14.11.2017 9:58

A to jsme si naivně mysleli, že Trump se s Putinem domluví

USA a "země svobody" zase bojkotovaly Olympiádu v Moskvě a Tallinnu 1980.

Bojkot LA 1984 byla odpověď.

M. Prokop 14.11.2017 9:29

Re: až na to

Dtto pro Rusko, pro to a pro Asada byl hlavní nepřítel vzbouřenci proti němu.

M. Prokop 14.11.2017 9:28

Re: Máte pocit, že kdyby třeba Rusko stavělo v Mexiku

Zkuste popřemýšlet, proč nestaví .... je-li přemýšlení ve vašich silách.

M. Prokop 14.11.2017 9:27

Re: A to jsme si naivně mysleli, že Trump se s Putinem domluví

A co teprve ruská paranoia k celému světu, nejen k USA ...

Olympiáda byla v Los Angeles.

Kdyby jen naše média, většinou i média v USA.

J. Chaloupka 14.11.2017 9:26

Máte pocit, že kdyby třeba Rusko stavělo v Mexiku

základnu, že by to USA nechalo tak? A neobsadilo zejména severní část Mexika? Ostatně nepište o demokracii, když se jedná o byrokracii.

L. Bystrý 14.11.2017 9:25

Re: Trump se Velikého Putina bojí, normálně!

Trapáku Fridrichu, když nechceš číst tak leninsky pravdivé sajty jako je Sputnik nebo Neviditelný pes, tak sem nelez.

Čti si raději nějakou euroamerickou propagandu, nějaké pravdoláskařské žvanění, nebo poslouchej štvavé vysílačky typu „Svobodné Evropy“, ano?

Servus!

J. Chaloupka 14.11.2017 9:24

A to jsme si naivně mysleli, že Trump se s Putinem domluví

a válka v Sýrii skončí. Bohužel nedošlo nám, jak silný odpor k Rusům je v americké byrokracii, která brání, aby se ti dva domluvili. Máme zkušenosti z let 80. min. století, kdy jsme žili v zahraničí a nechali jsme si posílat i česko-slovenský tisk. U nás o Olympiádě tuším v Atlantě, kterou "země socialismu" bojkotovaly, psali tak, jako by otiskovali jen černou kroniku. Měli jsme srovnání s místním tiskem. A dnes ohledně Trumpa se domnívám, že jde o totéž. Naše tzv. média prostě pustí jen černou kroniku.

M. Valenta 14.11.2017 9:22

Ruské lumpárny na východní Ukrajině,

anexe Krymu, řádění na sociálních sítích autorce evidentně nic neříkají. Americká demokracie je naštěstí dost silná, aby bratříčkování Donalda s Voloďou zatrhla, což se u nás bohužel nedaří.

L. Bystrý 14.11.2017 9:21

Německé kolonie!

Ubožáček „A. Alda“ se opět ztrapňuje: Prý Veliký Stalin „prováděl teror proti Slovanům“ ... Taková oslovina, euroamerická, pravdoláskařská!

Takže pro tvoji informaci, hlupáčku „A. Aldo“: Veliký Stalin byl sice rodem pouhý Gruzín, ale svým vlastním dlouholetým úsilím se stal Rusem. Rozmnožil Ruskou Vlast krásným, ÚŽASNÝM způsobem, osvobodil OHROMNÉ MNOŽSTVÍ Slovanů od fašismu, od evropského jha, od evropských hodnot.Proto Ho Rusové dodnes milují, dodnes ctí jako jednoho z největší RUSŮ všech věků.

Mimochodem: Našim starším ruským bratřím je tahle planeta skutečně malá. Buďme proto hrdi na skutečnost, že náš soudruh Remek pomohl Rusům v dobývání kosmu, pro dobro nás roduvěrných Slovanů, pro věčnou slávu Sovětského svazu a komunismu.

Co se týče chování Germánů k nepřizpůsobivým v mimoevropských koloniích: Stačí si do imperialisticko-sionistického internetového vyhledávače zadat „Herero wars“. Ano, Němci, jako praví Evropani, se v nedávné minulosti už dvakrát nepřizpůsobivým omluvili za údajnou „genocidu“. Prostě HNUS.

Mupy mup!

J. Fridrich 14.11.2017 9:13

Re: Trump se Velikého Putina bojí, normálně!

Opět vám Chocholoušek půjčil za dobře uklizené záchody počítač ? Tak moc nezlobte, at' vám ho ošetřovatel neodebere..