9.8.2020 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

SVĚT: Vpád do Sýrie je na spadnutí

Západ se skutečně musel zbláznit. Už poněkolikáté je připraven vtrhnout do cizí, suverénní země, učinit přítrž "chaosu" a přinést "omezeným" domorodcům "svobodu" a "demokracii". Další takovou šťastnou zemí bude – zdá se – Sýrie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Petrovič 29.8.2013 23:52

SAA vs FSA

Syrská arabská armáda vs. Syrská osvobozenecká armáda - 2 obrázky, bez komentáře

http://www.outsidermedia.cz/Syrska-armada-vs-Syrska-osvobozenecka-armada-1.aspx

J. Urban 29.8.2013 22:23

Re: Ze strany USA je to velmi nebezpečná

Je to nejspíš stejný scénář, jako podpálený Reichstag, přepadení vysílače Gliwice nebo vymlácená kancelář Aeroflotu v Praze.

J. Urban 29.8.2013 22:19

Proti Asadovi bojuje muslimská Al-Kajda

a křesťanští potažmo židovští amíci. Dojemné, až bych plakal. Ještě větší rozvrat, chaos, terorismus - to budou jediné důsledky.

K. Frejlach 29.8.2013 19:23

Válka jako podnikatelský záměr

Od útoku na Jugoslávii přes Afganistán, Irák a Libyi se neustále opakuje stejný motiv západních států k válčení. Oživení zbrojařského průmyslu u nich přináší i oživení ekonomiky a politická, územní a surovinová kořist získaná v těchto válkách je vysoká. To, že nyní západní státy nyní v Sýrii spolupracují s teroristy, povětšinou spojenými s Al-Kajdou, není také novinka, vždyť už Talibán v Afganistánu vlastně vytvořili Američané. Asadův režim neměl v současné době žádný důvod použít chemické zbraně, vždyť na celé čáře vítězil nad "opozicí", složenou převážně ze zahraničních žoldáků. Použití chemických zbraní Asadovým režimem v této době je naprosto nelogické a přicházelo by v úvahu pouze tehdy, pokud by Asadův tým byl sestaven ze sebevrahů. Což určitě není. Odkud tedy mohli získat chemické zbraně zcela pravděpodobní pachatelé z řad některých teroristů z tzv. opozice? Nejpravděpodobnější je jejich převoz ze zahraničí, dále je možné, že se zmocnili jakéhosi tajného skladu přímo v Sýrii anebo přichází v úvahu prakticky domácká výroba, i když zrovna o tom jeden z britských politiků vyzývající k válce, pochybuje. Měl by si zajet do Česka na exkurzi v domácích výrobnách pervitinu ale ani to by zřejmě jeho postoj nezměnilo. Vždyť cílem rozhodujících amerických, britských a francouzských politiků je další válka jako nový podnikatelský záměr. Velice smutné a dokonce i úděsné by bylo, kdyby ve spolupráci s teroristy operujícími v Sýrii, předem připravili mystifikaci s použitím chemických zbraní Asadovým režimem západní státy nebo jejich tajné služby. Zatím věřím tomu, že za touto kamufláží stojí arabské státy z Ligy arabských států, pro něž je Sýrie nežádoucím politickým a hospodářským konkurentem  Ale člověk nikdy neví, dá se představitelům tří západních států, kteří neresoektují Radu bezpečnosti, vůbec něco věřit? Je dobře, že se neexistující "důkazy" prozatím nesetkaly s pochopením politiků a veřejnosti z řady ostatních zemí. 

T. Petřek 29.8.2013 14:59

Re: širší perspektiva

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2624-cina-se-pridava-k-rusku-s-varovanim-ze-uder-na-syrii-by-mel-katastroficke-nasledky

T. Petřek 29.8.2013 14:43

Re: širší perspektiva

Nevím proč jsou někteří lidé tak naivní, neexistuje žádné přátelství mezi národy. USA nedělá toho tzv. policajta z čistých pohnutek, ale sledují své mocenské zájmy (tak jako Rusko nebo Čína). V afganistánu vycvičili mudžahedýny (Brzezinski), z těchto se potom rekrutovala základna pro Taliban. Se Sadámem se také nějakou dobu bratříčkovali.... Stejně tak Itálie a Francie cca posledních 10 let měly docela přátelské vztahy s plukovníkem Kaddáfim, víme jak to dopadlo. Inu ta demokracie se těm "barbarům" vnucuje nebo taky ne, záleží jak se to právě hodí. A třeba v té Lybii, po zásahu NATO, mají fakt "demokracii, mír a prosperitu".

http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/libye_doporuceni_k_cestam.html

J. Novotný 28.8.2013 21:54

Takhle nějak

vypadaly svého času úderné úvodníky "Rudého práva". Jenom, samozřejmě, namísto tehdy pejorativního "Rusko" se psávalo "Sovětský Svaz".

Protiproud říkáte, pane Zemánku? Velmi dobře, tam patříte.

K. Krbálek 28.8.2013 21:52

širší perspektiva

civilizační okruhy mívají ve svém středu velký silný stát, který ve svém okolí zjednává pořádek a když někde vznikne bordel, rázně zakročí. A není vinou Západu či USA, že islámské země takového kápa nemají a platí mezi nimi zákony mafiánského klanu, kde se do jejich čela vždy tlačí nejhorší výrostek. Posledních 50 let, kdy probíhá vnitroislámská občanská válka, jim takového kápa chtě nechtě dělala Amerika, vděku se za to nedočkala. Bez jejího vlivu by dodnes ovládali islámský svět Husajn nebo Kaddáfí, nejhorší z nejhorších. Teď je zde aspoň pohyb, změna, a nic už nebude jako dřív. Říká se, že vybudovat skutečnou demokracii trvá 7 generací, než se napraví hříchy despocie. Islámský svět je v chaosu, ale už aspoň ta změna začala, nejsou v bodě nula, ale ke klidu zbývá 170 let.

K. Krbálek 28.8.2013 21:36

Re: Účel světí prostředky?

podle holubic přeci chudinka Husajn žádné chemické zbraně neměl

H. Lukešová 28.8.2013 18:20

Re: Karl a Vladimir ?

Je to možné, ale studentský život není jen a jen o povinnostech a učení. Bez mučení musím říci, že ne vždycky jsem byla na zkoušku dokonale připravená, ne pokaždé to jde. :-)

S. Netzer 28.8.2013 17:37

Re: Karl a Vladimir ?

Kopretino, to patří k všeobecnému vzdělání.

H. Lukešová 28.8.2013 17:02

Re: Karl a Vladimir ?

Děkuji. Mrknu se na to. Jak víte,já čtu jinou literaturu, ale není na škodu rozšířit si přehled.

S. Netzer 28.8.2013 16:28

Re: Karl a Vladimir ?

Za domácí úkol máte povinnou četbu Švejka, pro kterého nemusíte vůbec chodit do knihovny, protože je celý na netu. Zde začátek: http://kcjl2.upol.cz/jakubicek/hasek1.pdf

Diskutér Křivan citoval nepřesně.

Ten jeden byl sluhou u drogisty Průši  a ten druhý, Kokoška, sbíral psí hovínka.

H. Lukešová 28.8.2013 15:44

Re: Karl a Vladimir ?

Který Karl sbíral "hovínka toho nepovedeného žida" :-) ?

H. Lukešová 28.8.2013 15:43

Re: Rozumný příspěvek.

Nevím o tom, že by v Bibli bylo psáno, z jakého kmene vzejde Antikrist. Antikrist je zpodobňován k šelmě s několika rohy a drápy, ke kterému se budou klanět mnohé národy a budou přijímat jeho cejch 666. Nikde jsem nevyčetla, že Antikrist vzejde z pokolení Dan, byť to někteří lidé tvrdí. Nicméně se touto tématikou, tématikou Antikrista doopravdy nezabývám, nepovažuji ji za podstatnou. Zajímají mě jiné věci, než-li tématika Antikrista. :-)

L. Křivan 28.8.2013 15:07

Re: Karl a Vladimir ?

Karl, myslíte toho, co sbíral psí hovínka nebo toho nepovedenýho žida ?

Vladimír, to by mohl být ten syfilitik ?

T. Petřek 28.8.2013 15:01

Ze strany USA je to velmi nebezpečná

"hra". Invazí do Sýrie, by byl do kjonfliktu přímo zatažen Írán, neboť má dohodu se Sýrií o společné obraně. Nepřímo do konfliktu bude zataženo Rusko a Čína jakožto spojenci Sýrie - co by bylo dál?!

John Kerry je fanatickým zastáncem intervence. Aniž byl poslední útok sarinem prošetřen, on ví.....(Podle mně je to válečný štváč).  V březnu 2013 byl proveden 1. útok chem zbraněmi, nakonec se úkázalo, že to nebyla "práce" Syrské vlády. Ostatně je to proti věškeré logice, aby sarin použila vláda. Vojensky by to Assadovi nepřineslo nic, mimoto je mu jasné jakou by to vyvolalo reakci. Naopak islamistickým extrémistům, jenž si říkají rebelové, se to náramně hodí do karet a také jejich spojencům(NATO)

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2612-unikle-dokumenty-usa-na-syrii-utok-chemickymi-zbranemi-naraficily

http://slovak.ruvr.ru/2013_05_30/V-Turecku-zadrzali-extremistov-ktory-viezli-do-Syrie-sarin/

B. Hamal 28.8.2013 14:16

Účel světí prostředky?

US vláda zvažuje vojenskou akci jako odpověď na chemický útok u Damašku. Avšak o jednu generaci dříve US armáda a tajné služby věděly a nic neudělaly k zastavení série útoků Saddama Husseina proti Íránu s nervovým plynem, s daleko většími devastujícími účinky ve srovnání se vším co se událo v Sýrii. Jak dokazují dokumenty CIA, USA věděly o těchto nejhorších chemických útocích v historii a přesto Hussainovi pomáhaly.

Více, včetně kopií dokumentů CIA, viz: http://www.foreignpolicy.com/articles/2013/08/25/secret_cia_files_prove_america_helped_saddam_as_he_gassed_iran?print=yes&hidecomments=yes&page=full

S. Landa 28.8.2013 14:03

Re: Rozumný příspěvek.

Což není psáno, že Antikrist bude z pokolení Dan, že celý svět si podrobí a z Jeruzaléma bude vládnout?   :-)  

H. Lukešová 28.8.2013 13:10

Re: Rozumný příspěvek.

Pan Zemánek má pravdu v tom, že útok na Sýrii je chybou,o tom bez diskusí (tedy podle mého názoru), s Vámi se v pohledu na Assada a syrskou občanskou válku shodnu na 100%, ale to, že si pan kopl do Izraele ho u mě diskvalifikuje a v jednom ze svých "kouzelných" článcích napsal, že Antikrist bude Žid. Jenže nabízí se otázka, co s takovými lidmi, z jejichž řad vzejde Antikrist?

M. Hoblík 28.8.2013 12:10

Že by ten Karl a Vladimir

měli pravdu - to o tom imperialismu?

S. Netzer 28.8.2013 11:09

Re: Rozumný příspěvek.

A jak rozumně píše o tom, jak al Qaida spolu s izraelskou armádou bojují proti syrskému diktátoru, co?

V. Novák 28.8.2013 10:52

Rozumný příspěvek.

Taky jste za něj po právu dostal od užitečných idiotů co proto...

To víte - "Za dobrý nápady se zabíjí", jak byl pravil JW.

J. Mrázek 28.8.2013 9:21

Nob.cena míru Obamovi,Arafatovi..

I Havel s humanitárním bombardováním Jugoslávie měl nakročeno ... radši nekomentovat...

E. Heusinger 28.8.2013 8:20

Následkem "demokrartizace" v Syrii

bude vznik nějaké "Bel Kajdy".

L. Křivan 28.8.2013 8:11

Re: tady pořád někdo zapomíná, že Obama je sunitský muslim

To je logické.  Husejn Obama je neštěstí Ameriky.

S. Netzer 28.8.2013 8:04

Re: tady pořád někdo zapomíná, že Obama je sunitský muslim

Váš příspěvěk má přibližně stejnou hodnotu jako Zemánkův článek.

L. Orlita 28.8.2013 7:59

tady pořád někdo zapomíná, že Obama je sunitský muslim

takže jeho podpora povstalců v Sýrii má především muslimské a nikoliv americké pozadí. CIA musí dělat to co chce Obama.

V. Hajková 28.8.2013 7:48

Re: Ty voe,

Díky-   není  nic  lepšího  než    se  po  ránu  od  srdce   zasmát  že??

I. Schlägel 28.8.2013 7:30

Ty voe,

tomu říkám přehled. Není nad odborníky.