16.10.2021 | Svátek má Havel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
SelskyRozum 2.5.2008 15:57

ideologicky blabol

Aby clovek videl, ze cely clanek je ideologicky blabol, staci si treba precist o tom, co je Tchajwan na strankach Wikipedie anebo skoro kdekoliv jinde. Sam Tchajwan si drzi oficialni nazev "The Republic of China"

http://en.wikipedia.org/wiki/Republic_of_China

Dr. 2.5.2008 15:42

Dotaz:

Co je, prosím,  "displistická dichotomie"??? Umíte taky česky?

richard 2.5.2008 15:20

USA už Taiwan odepsali,

když v 70.letech kývli na to, aby místo ve stálé RB získali pekingští komunisté, aniž protiváhou Západ současně uznal Taiwan jako nezávislý stát, nyní je samozřejmě situace složitější, útok Číny na Taiwan by znamenal výraznější nebezpečí střetu s rudožlutým imperialistickým jaderným strašidlem, než tehdy.

Na druhé straně Taiwanci nejsou zbabělí Češi, mají půlmiliónovou army, snaží si přes zbrojní embargo (Západ jim nedodává moderní zbraně, prý aby Čínu "nevyprovokoval"...) obstarat si, co potřebují (vyvinuli kvalitní vlastní stíhačku, OT, ŘS s plochou dráhou letu, bohužel hlavice jen 250 kg, moc malé na jádro, které je absolutně nezbytné k obraně ostrova), vědí, že na druhé straně úžiny je miliarda fanatiků, co myslí jen na to, jak je vyhladit, že jsou obdobný "frontový" stát jako Israel, Jižní Korea. Těžko říci, jak by se situace v případě bolševické invase vyvinula, Čína po WW2 zaútočila celkem na pět zemí (Tibet 1950, Jižní Korea 1951, Indie 1962, SSSR 1969, Vietnam 1979, pokaždé dostali čínští agresoři nářez, dobyli pouze Tibet), takže Taiwan je otazník, můžou podlehnout, ale můžou zaznamenat i úspěch, otazník je zda by zůstali ticho ostatní Čínou ohrožené státy v regionu, Japonsko, Jižní Korea, možná i Indie, země jihovýchodní Asie), nedávno totiž proběhla zpráva, že se zřítil s F 16kou pilot singapurského letectva, ALE: "...při pravidelném společném cvičení na Taiwanu, jehož tématem byla čínská invase na ostrov...".

Obyvatel HongKongu se v roce 1997 nikdo na nic neptal, prostě byli zrazeni Západem (perfidní Albion) a připojen k rudé Číně. Držím palce, malý statečný Taiwane, stydím se za zbabělost Čechů vůči tobě (i - a hlavně - vůči  sobě, my na obranu své svobody nemyslíme vůbec), buď připraven, že svůj poslední zápas si budeš muset vybojovat i sám. Srabáckým a imperialistickým Číňanům přeji totální  zkázu celé jejich země, celého jejich národa, celé jejich kultury, mor na vás, chátro!!!

www racek 2.5.2008 19:34

Re: USA už Taiwan odepsali,

no, tedy

Vodička-sapér 2.5.2008 22:31

Re: USA už Taiwan odepsali,

Čína  je  země  s  historií  starou  5  tisíc  let.  Těžko říci  co  bude  dál,  když  se  jí,   s   bohatou,  krvavou  pěnou  u  huby, postavil  do  cesty,  na  Nev.  psu , nanejvýš  "svobodumilovný "  humanista  a  velký  demokrat  a  spása  světové   civilizace,   nějaký  český? Richard. Ale  vážně, když  si  normální člověk  přečte poslední  větu  jeho  diskuz.  příspěvku, nutně  si klade  otázku,  jak  je  to  možné,  že se takový  nebezpečný  cvok,  volně  pohybuje  na  svobodě. 

Schumacher 2.5.2008 14:40

Free Tibet !

Nejlépe se demonstruje v trikách made in China, kapsáčích made in China, keckách made in China, mptrojkách na krku made in china. Možná, že i ta vlajka je made in China ;-D

richard 2.5.2008 15:24

Re: Free Tibet !

Ve kterých made in china, china ROC (Taiwan), nebo PRC (ťvoji kamarádi), to je toitž zásadní rozdíl, víš?

V taiwanském výrobku demontrovat proti Pekingu nevadí, to je jako se pomalovat tibetskou vlajkou, k tomu také nemusím být Tibeťan, navíc já si pekingský rudý šunt nekupuji...

P.P. 2.5.2008 11:20

Kosovo může a TajWan ne?

Jak říkal Putin, Kosovo je nebezpečný precedens. Teď vyskakují provincie Bolívie (dnešní tisk), Abcházie a Jižní Osetie, jak vidíme i Tchaj Wan. Jak vidět, mezinárodní právo je o tom, kdo má větší klacek (pardón raketu). Všechny řeči o demokracii, právu a spravedlnosti jsou kydy, které mají zakrýt tu jedinou pravdu o velkém klacku.

Schumacher 2.5.2008 10:58

Ekonomický tlak Číny ? Zajisté. Bude Hůř !

protože my školení marxisté víme, a každodenní praxe to potvrzuje,  že politika je koncentrovanou ekonomikou. A pak že marxák k ničemu nebyl ;-D

vita 2.5.2008 12:35

Re: Ekonomický tlak Číny ? Zajisté. Bude Hůř !

R^

xtl 2.5.2008 9:07

samostatnost Formosy

Článek je napsán ideologicky zaujatě bez zřejmé znalosti dávnější i nedávné historie, proto je jeho informační hodnota mizivá. Na samostatnost ostrova, kterou Čankajšek a jeho strana Kuomintang zásadně odmítali, neboť usilovali o sjednocení ostrova s kontinentální Čínou pod svým vedením, autor usuzuje pouze z vítězství jedné politické strany (DPP) v předchozích volbách. Stanné právo na ostrově platilo až do roku 1987 a za demokratickou lze zemi považovat od roku 1990, do té doby zde vládl totalitní režim. Vývoj v časovém horizontu desítek let je obtížné předvídat a další pokusy o získání podpory většiny obyvatel v referendu budou nejspíše pokračovat. Považuji za pravděpodobné, že během dalších 3 tisíc let trvání Říše středu bude ostrov v nějaké podobě stále její součástí.

Kolombo 2.5.2008 8:55

Princip nedělitelnosti

prostě nechápu. Proč by neměla mít jakákoli skupina, definovaná nejen etnicky, právo na samostatnou cestu, pokud se jí zdá, že je v rámci většího celku znevýhodňovaná? V čem je výhoda většího celku? Vždyť existuje Monako a Lichtenštejnsko stejně jako třeba Čína. Přesto budou čínští vládcové žvanit o "nedělitelnosti" a nárokovat si vládu nejen nad všemi Číňany, ale i nad všemi kterým Číňan kdy v historii vládl. Komunisti i nacionalisti jsou stejná kolektivistická banda. Doufám, že se jednou vymlátí navzájem.

ignorant 2.5.2008 11:42

Re: Princip nedělitelnosti

Fajn, a nyní se na to zkusím podívat Vaším pohledem: Irové, Baskové - mají taky právo na to, aby se španělští a angličtí nacionalisté vymlátili navzájem? A co třeba Moravané, Slezané- to kdyby našli nějakého "vůdce" který by je zblbl- budou mít taky právo si přát, aby se Čechové, ti nacionalisti, vymlátili navzájem? A maďarská menšina na Slovensku, nebo Varnsdorfsko- víte že bylo součástí Velké Moravy? A co třeba takový Chebský městský stát- to byl také samostatný útvar. Tak takhle bych musel uvažovat, pokud bych Vám dal za pravdu.

Schumacher 2.5.2008 14:42

Nepochybně.

Oznamte na finanční úřad, že jako státní suverén napříště neplatíte daně ;-D

Standa 2.5.2008 6:41

Pouhá

propaganda. Čína a Tchaj-wan se dohodnou bez nás. Jen  propagandista namlouvá ostatním jak velkou váhu má Česko ve srovnání s Čínou.

ps 2.5.2008 10:20

Re: Pouhá

Jak víš, že se dohodnou. Co když se nedohodnou, a Tchajwan skončí jako Tibet. Nebo zasáhnou američeni, což může skončit jadernou válkou. Ty by jsi bezesporu chtěl připojit k Číně i Česko, co bolševiku?

vita 2.5.2008 12:34

Re: Re: Pouhá

Skončí jako Tibet? To jako že tam vzroste ekonomika, oblast se otevře turismu a investicím a průměrný věk dožití vzroste z nějakých 30 let na více než 60?

I kdepak - Tchaj-wan už ekonomiku i délku dožití vysoké má. A dostupný je taky.

Tchaj-wan JE součástí Číny a taky jí zůstane. O nějakém odtržení nechtěl nic slyšet ani Čankajšek.

ps 2.5.2008 13:26

Re: Re: Re: Pouhá

O tom čeho je součástí Tchajwan si rozhodnou sami Tchajwanci, nikoli čeští bolševici. Každý rozumný člověk, a na Tchajwanu zvlášť ví, že Tchajwan může být součášti pouze Číny demokratické a pluralitní, nikoliv sočástí státu s genocidním režimem, který tam panuje dnes. Protože v opačném případě by se s největší pravděpodobností na Tchajwanu opakovalo to co se stalo v Tibetu na začátku 50.tých let, to co se stalo na náměstí nebeského klidu, nebo to co se v kontinentální Číně, ve skrytu, děje dnes a denně tj. pronásledování opozice a její perzekuce.

ulla 2.5.2008 15:59

Re: Re: Re: Pouhá

škoda, že nejde ten ostrov zapřáhnout za loď a odtáhnout, nejlépe k pobřeží USA nebo Ruska. Tam by mohl být konečně státně samostatný, a to až do okamžiku, kdy bude třeba na něm postavit nějaký americký nebo ruský radar...

zalozak 2.5.2008 6:14

Hele Autore... co takhle se tam zajet podivat...

Tchaj-wan to je demokracie jak poleno.... to teda jo. A tak silene se klepe pred Cinou ze s ni navazuje uz minimalne poslednich 15 let mnohem uzsi vztahy nez mame my se Slovenkem.

Co takhle prestat psat agitacni blabol (ktery mimochodem je poplatny pohledu ktery vas chlebodarce mel pred 10 lety ale ne DNES :-) )).... a radeji se tam zajet podivat;-D;-D

buran 2.5.2008 6:36

debili se skorpili

autor zna jenom DPP a druhej zalozni vosel s klapkama na vocich zase jenom Kuomintang.

A se Slovenkem (tu zemi neznam) na sebe mirime jadernejma raketema pres uzinu, ze sem si nevsim ;-D;-D;-D

To je zase seslost blbcu. Se tam jedte podivat na neco jinyho nez turisticky atrakce, peachusove.

zalozak 2.5.2008 6:50

Re: debili se skorpili

Aha pan je znalec.... 8-o8-o Mozna by to chtelo prestat cist brakovou literaturu (nebo ji alespon cist jako fikci a ne si myslet ze se tam pise o faktech)... Pak by mozna i buran nenapsat takovyhle blabol...

Mimochodem je zde na psu alespon jeden clovek ktery umi neco napsat a pritom neurazet!

buran 2.5.2008 7:17

Co takhle prestat psat agitacni blabol

je zrejme pratelske upozorneni bez urazeni autora. Di se vycpat magore, 您是一个非常愚笨的人 .