7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

SVĚT: Středověk vs. virus

Jižní Korea má poměrně dost nakažených, aktuální číslo zní 1595. Případy nejsou ovšem rovnoměrně rozloženy v populaci. Největší množství je jich koncentrováno ve městě Daegu, centru oné náboženské sekty, ze které se infekce rozšířila (Shincheonji Church of Jesus).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pavelka 28.2.2020 7:09

Kolikrát denně se budou infikovat v mešitách(pětkrát)Alah agbar , to žařídí.

Z. Lapil 28.2.2020 6:16

Proč fialkový olej?

Je to ode mě naprostá spekulace, ale trocha magie ve zdravotnictví nikdy neuškodí. Takže to mám za analogické situaci, kdy pan farář po dohodě s lékařem vydá z kazatelny pokyn "ráno a večer deset otčenášů, deset zdrávasů a jeden penicilin". Ano, vím, že penicilin je na předpis a ne na virus, ale nic lepšího mě nenapadá.

A cibule a jablka rozhodně nejsou coby prevence blbý nápad.

J. Jurax 28.2.2020 10:57

No ale jablka s cibulí ... předpis na takový pokrm jsem nenalezl ... :-)

P. Burda 28.2.2020 14:30

Ale je to chuťově dobré. My to zkoušeli před desetiletími na intru. Jen to okno se pak ráno musí otevřít větší silou, protitlak ho drží.

J. Krynický 28.2.2020 13:15

V tomto případě ovšem spíše bude synovec ctihodného náboženského vůdce prodejcem fialkového oleje s plným skladem.

Z. Lapil 28.2.2020 14:02

To se nevylučuje. Kdyby měl ve skladu olej růžový, bude to olej růžový :-).

P. Boublíková 28.2.2020 5:11

Řekla bych, že Írán netestuje a tedy nemá co uvádět, respektive testuje jen velmi liknavě.

Pokud si Česká republika podrží i nadále svou současnou testovací kapacitu 90 osob denně, budeme na tom časem úplně stejně.

P. Boublíková 28.2.2020 5:13

https://eurozpravy.cz/veda-a-technika/veda/test-na-covid-19-se-pouziva-i-u-chripky-nakaza-v-cr-se-dosud-nepotvrdila.a56dc7fc/

V. Pavelka 28.2.2020 6:37

A klidně nakupujte zásoby dál..

V. Církva 28.2.2020 8:26

?

P. Grigar 28.2.2020 9:19

..osud každého muslima je předem dán, vše co se děje, dobré i špatné, je vůlí Alláhovou.

Až to přijde k nám a ono to přijde, uvidíme, jak jsme na tom. V Těchoníně má AČR utajované Centrum biologické ochrany, 8 lůžek intenzivní péče a 20 běžných, k tomu karanténa pro až desítky lidí. Nás nic nemůže zaskočit.

Neboj se, to dáš.. tož to su klidný.

P. Staronový 28.2.2020 10:26

Těchonín není utajovaný, respektive, už není.

J. Vintr 28.2.2020 9:37

Jak se můžou (kdekoliv) úřady dozvědět, kolik je vlastně nemocných, když každý, komu je nějak zlé, neběží hned k doktorovi. Zvlášť, když se za to musí platit. A také asi většinou neexistuje automatický sběr dat od doktorů. Nejspíš ani u nás ne.