5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

SVĚT: Smrtonosné dětičky

Vesměs je to záležitost chlapečků, ale předpokládám, že se už občas uplatnily i příslušnice něžného pohlaví, odloživší oblíbené panenky ve prospěch výstroje s pořádně explozivním materiálem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sinnreich 2.5.2017 17:31

Film

Jako instruktaz by mohla slouzit uvodni scena z filmu "American sniper" (2014). Zastrelit dite utocici s granatem proti postupujici jednotce armady muze pro strelce znamenat valecny tribunal.

J. Babička 2.5.2017 17:52

Re: Film

Slavným se stala scena s Vietnamu, kde bylo zastřeleno na ulici dítě, které zabilo policajta. Tato surovost zabití nevinněho chlapce otřásla celým světem. Jesli si dobře vzpomínám, ta to vyfotil reportér CNN

V. Novák 2.5.2017 15:42

Obávám se, že bych měl problém se zjišťováním věku u osoby,

která by na mě mířila kalachem nebo vrhala granát. A problém bych s tím měl stejný jako se zabitím dospělého.

Jestli mám přežít já nebo ty - tak tadši já...

A. Alda 2.5.2017 12:57

Pane profesore,

u nás je plná trestní odpovědnost od 15 let a je zde velké hnutí za to, aby se snížila. Osoby od 15 let do zletilosti mají výhodu jen při stanovování trestu: je poloviční než u zletilého a nesmí přesáhnout deset let. Ovšem ani to se místním "spravedlivým" nelíbí.

Pro mne osobně je jediné akceptovatelné řešení to, že volební právo bude spjato s trestní zodpovědností. Kdo je trestně zodpovědný, má právo volit ty, kdo určují, kdo bude trrestné zodpovědný a jaké budou tresty.

Něco úplně jiného je přímý střet, tedy i problém dětských vojáků. Každý má právo se bránit, tedy i dospělý před dítětem. Disponuje-li dítě možností dospělého zabít, může se dospělý chránit tím, že dítě zabije. To samozřejmě neodstraňuje otázku, proč se ten dospělý v takové situaci, zejména v cizí zemi, ocitl.

J. Kanioková 2.5.2017 14:32

Věřím vám,

je v tom logika, přesto trpím přesvědčením, že volební právo by měli mít lidi až ve vyšším věku, protože dnes už dávno neplatí, že osmnáctník má po pubertě. Bohužel. Mají akorát silácké černobílé názory a životní zkušenosti plus odpovědnost.. mini.

Ovšem s těmi dětskými vojáky... to je šílené..

A. Alda 2.5.2017 14:37

Docela nedávno jsme to zažili i v Evropě.

Když byl Hitler zjevně v prd..., nařídil, aby rukovali na frontu nejprve chlapci od 18 let, pak od 17 let, pak od 17,5 roku, pak od 16 let a nakonec od 14 let. Žádná Afrika - v Evropě jsme tu hrůzu docela nedávno zažili.

Tak mladí chlapci byli dokonce dle práva i popravováni.

Volit nesměli, ale popravováni byli.

V. Novák 2.5.2017 15:50

Re: Docela nedávno jsme to zažili i v Evropě.

Kdo v tehdejším Německu mohl volit?

Platil Zmocňovací zákon, celé Německo bylo podřízeno Vůdci a plnilo jeho vůli - kdo by kam měl volit?

J. Babička 2.5.2017 17:47

Re: Docela nedávno jsme to zažili i v Evropě.

Rusové jsou na to hrdi, že v bitvě u Stalingradu bojovali i děti. Ve škole jsme měli povinnost číst knihu Syn Pluku o 12 letém rudoarmějci. že za Stalina, trest smrti mohl být vykonán i na 12 letem se nelíbilo ani mnohým tvrdým maxistům.

J. Kanioková 2.5.2017 20:53

Ano, nedávno jsem se dívala na dokument

o dění na konci války hlavně oblast Berlína. Mluvili tam pánové, kteří takto, jako v podstatě děti, byli tehdy odveleni.. Děs..Tehdy jim vymývali mozky, že musí zachraňovat vlast, po válce zas naopak, a o to šíleněji. Nedivím se, že slovo vlast všichni zavrhli. Což je opačný extrém... takže vlast je pro Němce sprosté slovo..

J. Fridrich 2.5.2017 12:25

Pan Ulč opět výborně, diskuzi k jeho článku raději

Pan Ulč opět výborně, diskuzi k jeho článku raději ani nehodnotit a s ní ani nepolemizovat......

P. Dvořák 2.5.2017 2:35

Malá oprava. V článku je uvedeno:

"Omezená trestní odpovědnost začínala patnáctými narozeninami, touto kategorií „věku blízkému mladistvým“, což mohlo takového pachatele přivést do vězení, ale nikoliv na šibenici."

"Věk blízký věku mladistvého" není období mezi patnáctým a osmnáctým rokem. V tomto věku se jedná o nezletilce (mladistvého), neboť zletilým se člověk stává dosažením 18. roku. Za "věk blízký věku mladistvého" je považováno období mezi osmnáctým a jednadvacátým rokem.

Je tedy zcela mimo věta: "Ohleduplný stát tehdy pár měsíců či dokonce roků posečkal na dosažení věku legální dospělosti takových provinilců a teprve pak je předal katovi k připravené šibenici." To za prvé. (!)

A za druhé (!): Ani v padesátých letech nebylo možno čekat s vykonáním rozsudku trestu smrti na dosažení věku osmnácti let, neboť osobu mladší osmnácti let nebylo možno odsoudit k trestu smrti.

J. Babička 2.5.2017 17:41

Re: Malá oprava. V článku je uvedeno:

Po revoluci v madarsku se v případě nezletilkých čekalo, až jim bude 18 a pak je pověsili. Madarskou vládu odvezli rusove do rumunska a tam ji pověsili. Nepohodlné madary odvezli na Sibiř, odkud se vratili az po par letech. Celkem rusové v tě době zavraždili kolem 40 000 madaru.

Je hloupost to popírat v době, kdy ještě žijí lidé, kteří si to pamatují. Na to je třeba počkat ještě jednu generaci. Pak bude ovšem možné tvrdit, že se ani invase do československa nestala,

F. Žůrek 2.5.2017 2:32

Chválím: jde o velmi závažný proglém

Jde ve své podstatě o zneužívání dětí. Zvrhlíci zneužívají děti. Na místo výchovy nevýchova.

Zneužít se dá všechno na tomto lidském světě. Ale co s tím?

K. Křivan 2.5.2017 5:53

Re: Chválím: jde o velmi závažný proglém

Co s tím ? Odstraňovat ! Likvidovat ! Kdo je dost starej na to aby zabíjel, je i dost starej pro kulku.

J. Farda 2.5.2017 10:02

Re: Chválím: jde o velmi závažný proglém

Kdysi kdesi jsem četl literární výrok amerického vojáka hodnotícího hitlerjugendovské fanatické vojáčky na frontě v situaci "zabít nebo být zabit" slovy "zabít a počkat na lepší úrodu!". Platí dodnes i pro situace popsané panem Vlkem.