8.8.2020 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

SVĚT: Rady paní Vereny

Stává se, že někdo pln dobré vůle si stanoví ideál, jemuž pak všechno podřizuje, ať to dává smysl nebo ne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 13.3.2019 9:48

Re: Zkuste si všichni dnes večer sednout..

Do těch hrůzných představ ještě zhasnout?! Teda je fakt, že zánikem Západní civilizace zanikne i energetika, tak důležitá ekonomická a technická oblast pro civilizaci technologií. Ale je pro mnohé naděje, že Evropa se stočí doleva naplno, začne diktát a nařízením se zabrání vymírání. ;-))

M. Valenta 13.3.2019 9:31

Pozdrav z množírny zvané planeta

Tentokrát neblbnete autore. Už včera v LN tuhle paní rozcupovali na kusy, ale přitom jsou to od ní jen jaksi nekonformní názory, po kterých se tady stále volá, že. No a kdyby byli všichni kritici tak zásadoví jako ta paní, což např. já zdaleka nejsem, bylo by to docela zajímavé nebo ne?

Pz.: Já chtěl z podobných důvodů také jenom jedno, ale žena trvala ještě na holčičce, tak jsem ustoupil, tedy přistoupil.

P. Hlosta 13.3.2019 9:43

Re: Pozdrav z množírny zvané planeta

Dvě děti jsou málo! Pouze jste zachovali počet svého množství do budoucna a to je nic, protože vymírání Evropy je zřetelné. A kdo bude makat na důchody v takovém nemožném důchodovém systému? Osobně bych byl pro to, aby děti garantovaly rodičům důchody. Čím více by odvedly na sociální, tím víc by byl důchod rodičů. Kdyby se to vžilo, pak by se rodily děti u nás ve větším počtu. Po pravdě ale musím přiznat, že i já mám dva potomky, protože se nám přes veškerou snahu v mládí nepodařilo mít třetího potomka. Chtěli jsme holčičku, ale i dalšího kluka bychom brali. Měli jsme začít, jak to bývalo za socíku běžné, že bychom měli rodinu už hned v osmnácti letech a ne až ke třicítce. To ještě ale tehdy nebylo slechu dechu o vymírání. ;-))

M. Valenta 13.3.2019 10:26

Re: Pozdrav z množírny zvané planeta

Vidím to jinak. Já mám rád kromě lidí i přírodu a ta aby mohla fungovat potřebuje prostor - v Čechách bych to viděl optimálně tak na 1 - 2 mil lidí. Dalším důvodem je prostá skutečnost. Čeho je příliš to ztrácí cenu a to platí i pro lidi. A důchody? Halt budeme muset pracovat déle.

J. Schwarz 13.3.2019 12:35

Re: Pozdrav z množírny zvané planeta

Taky by mi to takhle vyhovovalo, to by tu ale museli žít úplně jiní lidé, lidé, co by bránili svá teritoria proti vetřelcům ohněm a mečem! A na důchody byste mohl rovnou zapomenout, starala by se o vás akorát tak širší rodina a přátelé.

J. Svoboda 13.3.2019 15:54

Re: Pozdrav z množírny zvané planeta

Škoda, přeškoda, že si vás Babiš ještě nevšiml. Mohli jsme tam místo Scillerové mít vás a byla by větší sranda.

Vy taky budete déle pracovat? A co až opravdu nebudete moci? Poprosíte někoho o asistovanou sebevraždu?

J. Anděl 13.3.2019 10:07

Re: Pozdrav z množírny zvané planeta

Inu, nekonformní názory na straně jedné, diskuze (kamž spadá i dnešní článek) na straně druhé. Vše je v naprostém pořádku.

Nemáte žádné dítě - je to jedno. Máte jedno dítě - je to jedno. Máte dvě, tři, čtyři - je to jedno. Máte jich šedesát - je to jedno.

Neexistuje korelace mezi počtem dětí a morálkou, hříchem, svědomím, případně, věří-li kdo, hodnocením pána Boha.

Není úplně jedno, mám-li šedesát dětí (nebo jedno) a nedokážu se o ně postarat.

M. Valenta 13.3.2019 11:04

Re: Pozdrav z množírny zvané planeta

Ta poslední věta platí pro značnou část světové populace.

Dnes a hlavně v budoucnu půjde o střet mezi pudem rozmnožovacím a sebezáchovným.

K. Janyška 13.3.2019 9:18

Lidé jsou vinou rudočerných, tedy zejména rudých a černých

socialistů, školskými systémy světa vzděláváni stran principů, na kterých vyrostl a stojí lidský svět zcela irelevantně a pak to tak dopadá. Kompozitivní teorie, tedy špičkové vědění lidstva o sobě samém je totiž naházela do jednoho zločineckého racionalisticko-konstruktivistického pytle. A tak to končí u mnohých bláznovstvím... Dzp.

M. Malovec 13.3.2019 9:15

Dvě připomínky

1. Není u nás málo těch, kteří mají spousty dětí výhradně jako kasičku pro výdělek na živobytí

2. Názor feministek je přece opačný: diskriminované jsou matky v přístupu k práci, měly by se proti kecům té chytré dámy bránit.

P. Lenc 13.3.2019 9:10

No

není náhodou, že toto může vymyslet pouze "vzdělaná" ženská.Nechci napsat že všechny, ale mnohá vysoce "vzdělaná", (viz. u nás třeba Maláčová) opravdu překonávají svou blbostí mnohé kolegy mužského pohlaví.A ano, měla by jít příkladem a oběsit se.Provaz mohou uplést normální matky ať vzdělané a znám jich dost, nebo ty méně vzdělané, které děti považují za štěstí.

F. Navrátil 13.3.2019 9:08

Pochvala pro aktivistku

Vítám rozhodnutí praštěné feministky, že se nebude rozmnožovat. Lidský genofond to jen obohatí. Kéž by její příklad následovala celá její zelenogenderově dezorientovaná komunita.

P. Harabaska 13.3.2019 9:05

S vědomím odpovědnosti vůči stavu životního

prostředí by se Verena Brunschweiger měla odebrat do některé ze zemí, kde je povolena eutanázie a tam se jí podrobit. Jen tak nebude nadále životní prostředí zatěžovat produkty svých životních (a živočišných) funkcí a procesů. Jsou-li naživu ještě její rodiče, což při jejím věku může být dost pravděpodobné, měla by na ně podat žalobu proto, že aktivitami vedoucími k jejímu narození ohrozili rovnováhu životního prostředí. Dotyčnou dámu na světě snadno nahradí nejméně 50 až 100 dětí z rozvojových zemí Afriky a Asie, kteří ovšem žádné zatížení pro životní prostředí nepředstavují, neboť si patrně ani neprdnou.

M. Krčmář 13.3.2019 8:53

Paní či spíše slečnu Verenu bychom měli podpořit,vyslat s jejím poselstvím do Afriky či Asie, jistě tamní obyvatelstvo najde pro ni pochopení!

V. Student 13.3.2019 8:42

Děti se pořizují kvůli penězům?!

Ona opravdu řekla, že lidi mají děti proto, aby měli víc peněz? No, omlouvá jí, že sama děti nemá tak tomu zjevně moc nerozumí. Ale snad byla kdysi dítětem, tak by si měla uvědomit, kolik zážitků si její rodiče museli odpustit, aby jí dopřáli stejný standard, jako měli oni. Kolik luxusních dovolených ve dvou, které jsou ve třech či ve čtyřech už tak drahé, že si je spousta rodičů nedovolí a volí střední cestu.

Existuje ještě někdo na světě, kdo si myslí, že s narůstajícím počtem dětí rodina bohatne? Já tedy neznám nikoho.

J. Schwarz 13.3.2019 8:50

Re: Děti se pořizují kvůli penězům?!

No jo, ale když ona si myslí že děti jsou nejen zbytečné, ale dokonce škodlivé. Pak má její náhled svou logiku. Automobil taky znamená náklady a nikdo jeho majiteli nepřispívá na provoz, právě naopak. Pokud paní Verena tvrdí že lidi mají děti jen pro svou sobeckou potěchu a nedbají potřeb "Planety" , pak se logicky brání tomu aby jim prostřednictvím svých daní na jejich libůstku povinně přispívala.

M. Malovec 13.3.2019 9:17

Re: Děti se pořizují kvůli penězům?!

A co Hnědočeši a dávky

V. Student 13.3.2019 12:09

Re: Děti se pořizují kvůli penězům?!

Výjimka potvrzující pravidlo. Navíc ty peníze, původně určené pro děti, samozřejmě slouží zejména jiným účelům...

P. Grigar 13.3.2019 10:20

Re: Děti se pořizují kvůli penězům?!

.. tvrzení paní Vereny má reálný základ. Pokud 10 let marně sháněla místo učitelky, zřejmě žila z německého sociálního systému a jako matka by měla určitě vyšší dávky(sociální transfer..) než jako bezdětná. Matematika Hnědočechů..

J. Schwarz 13.3.2019 8:30

Obávám se,

že i na stará kolena v domově důchodců najde, minimálně v německu, paní Verena dost stejných krav na "pokec", takže i bez vlastních dětí citově strádat nebude.

P. Hlosta 13.3.2019 8:14

Když vona Verena chce být in!

To teď taková doba, že každý si může do sociálních sítí vylít srdéčko ze svých názorů. Madam Verena není myslitelka a koneckonců ani já ne. Leč doporučoval bych rád, aby se nenaslouchalo tolik blbství. Ona ta Verena by ráda totiž podle mně byla IN. Kdo dostatečně nemá zelené, levicové nápady, jakoby ani nebyl. Případně i ujetost sexuální se hodí pro to, aby byla in. Rozhodně není už in taková žena, která doma navaří, chlapa potěší i pohlazením, o děti se postará, s penězi vyjde a přes tu všechnu dřinu i stále je pěkná, upravená, spokojená, usměvavá - to je náramně těžké totiž a proto to není in!

J. Nový 13.3.2019 8:13

Počítejme

"Za doklad toho uvádí paní Brunschweiger, že každý lidský tvor zatíží každoročně světovou atmosféru 58,6 tunami kysličníku uhličitého, co si jen tak nezodpovědně vydýchává do povětří; "

.

Pojďme se zkusit dopočítat A zkuste to nezávisle na mě, ať se k něčemu dobereme. Tkaže začnme s těmi tunami CO2 na den (58,6/365=0,16t = 160kg na den). Hledal jsem, kolik člověk vydýchá vzduchu za den. Moc informací není (zkuste googlovat), našel jsem nezaručenou informaci, že by to mohlo být průměrně 10 - 12 tis. litrů za 24h. Tak a teďe je potřeba zjistit, kolik váží litr vzduchu. Já našel že hmotnost 1L vzduch je 1,3g. Takže vynásobíme 12000 x 1,3 = 15600 g a jelikož má 1 kg tisíc gramů, vychází mně, že člověk za 24h vydýchá 15,6 kg vzduchu, což je za rok 15,6 x 365 = 5694 kg vzduchu. No a kolik je v tom vydýchaném vzduchu CO2? Opět jsem vygoogloval, že ve vydechovaném vzduchu je ho 4,5%. Tzn. že 4,5% z 5694 kg = 256 kg, což je zcela jiné číslo, než těch 56,8 tun "nezodpovědně vydýchaných do prostředí".

Další věcí je, jestli ten CO2 při dýchání tělo vyrábí nebo ho jen odebráním kyslíku při dýchání více koncentruje. Ale to už nechám na další dohledání někoho z vás. Pokud mám nějakou chybu ve výpočtu, tak na to upozorněte. Jo a pro případné šťouraly, můj výpočet nebere v úvahu prdy, protože ty neberu jaklo "vydýchané" :)))

J. Kraus 13.3.2019 10:20

Re: Počítejme

Výpočet se zdá být přesný, jediná sporná hodnota je objem vzduchu vydýchaný za den. Uvádí se 0,5l na jeden nádech, ale počet nádechů za minutu kolísá od nějakých pěti (jogíni) do nějakých třiceti. Wikipedie uvádí 16/min. Ostatní hodnoty sedí a pro 16/min. vychází tedy 5466 kg vzduchu/rok a 246 kg CO2/rok. Horší je to s tou výrobou CO2 v organismu. Doktoři a chemici by to asi dokázali z uváděných vzorců odvodit, já ne. Jediný konkrétní údaj jsem zachytil na http://www.unium.cz/materialy/uk/lfp/transport-co2-m18387-p2.html a je to dost děsivé. Jsou to stránky zřejmě samotné Karlovy university a stojí tam mimo jiné psáno, že "1 litr arteriální krve(oxygenované) obsahuje 500ml CO2, 1 litr venózní krve obsahuje 540-550ml CO2". Kupodivu nepíšou, že takový člověk okamžitě exploduje. Dále tam píšou, že "efekt vyplívá ze skutečnosti". Dalšího zkoumání jsem se neodvážil.

Z. Lapil 13.3.2019 17:10

Re: Počítejme

Nejsou to stránky Univerzity Karlovy, ale jakési shromaždiště všeho možného - viz http://www.unium.cz/o-unium.html. Velmi rychle mě to navedlo na "Svěřte se do rukou odborníků. Na zakázku vyhotovíme odborné texty i studie pro bakalářskou práci, peníze tak investujete do studia bez starostí."

To, co jste citoval, je zřejmě nějaká studentská práce, nikoliv "poctivé vědecké dílo". Nemám ale dojem, že by člověk měl okamžitě explodovat - co tak vzpomínám na středoškolský přírodopis, tak molekula CO2 je navázaná na červené krvinky a je tak aktuálně jejich součástí, nikoliv rozpuštěná v krvi jako v sodovce. To byste musel ve chvíli, kdy se říznete, začít bublat.

Univerzita Karlova má stránky www.cuni.cz. Sice se to dobře pamatuje, ale není to blbý vtip, je to Carolina Universitae; nebo tak nějak, nepředstírám, že rok nepovinné latiny na mě zanechal zásadní stopy v podobě znalosti tvarosloví.

A. Bocek 13.3.2019 7:42

Proč místo zbytečných keců

nespáchá ta nebohá osoba sebevraždu, ulevila by tak životnímu prostředí.

V. Novák 13.3.2019 7:20

A ten CO2 děti vypouštějí poté, co se napily ropy

nebo zblajzly nějaké to uhlí?

Ale chtějte od ekofašistky, aby tušila něco o chemii...

P. Burda 13.3.2019 6:53

Verena si nevšimla

že počet dětí je často nepřímo úměrný bohatství. I v Německu, podobně jako v Africe i jinde, bylo zvykem mít do staré chaloupky o jediném pokoji nové dítě tak nějak každý rok a půl. Dospělosti se dožil pouhý zlomek z nich.

Zato zámecký pán měl v potu tváře jedno, někdy i dvě. Tedy až na výjimky typu Marie Terezie.

A to, že Verena neví, že onen prokletý CO2 potřebují rostliny k růstu... hanba mluvit.

Jestli ona Verena není stižena nějakou vener...ickou chorobou.

J. Fridrich 13.3.2019 6:44

Nejvíce se divím tomu, že tato dáme ještě není v péči nějaké

Nejvíce se divím tomu, že tato dáme ještě není v péči nějakého silného ošetřovatele na psychiatrické klinice. Tam už snad na ni čeká ta její kolegyně bojující za Atlantikem ještě výrazněji - ta chce zakázat-zrušit v celé Americe automobilovou a leteckou dopravu a zbořit všechny dnes stojící budovy v USA - a postavit nové, čistě ekologické..

P. Harabaska 13.3.2019 9:08

Re: Nejvíce se divím tomu, že tato dáme ještě není v péči nějaké

Divení se je zbytečné, protože dáma žije v zemi, kde psychiatrické léčení by potřebovalo dost vysoké procento lidí, mezi něž patří také řada vedoucích politiků.

J. Fridrich 13.3.2019 9:29

Re: Nejvíce se divím tomu, že tato dáme ještě není v péči nějaké

Ono se to v naší době týká mnoha zemí celého světa a jejich občanů.. 9. listopadu 2016 jsem napsal po vítězství Trumpa -

Skvěle, Amerika, Evropa a Svět dostává šanci na to " být dán do pořádku ".. Americká, ale i naše media, která jsou prolezlá levičáckými demokraty manipulovala celé měsíce průzkumy v Americe směrem ke Clintonce - ale nic jim to nepomohlo. Američané ukázali u těchto voleb, že ještě neztratili zdravý lidský rozum.

V jakém stavu je nyní Svět a také úpadek vedoucí role Ameriky ve světě - to je výsledek práce islámského černouška OBAMY za 8 roků devastace jeho vlády a ztráty významu USA ve světě.... a Clintonka by to dílo zkázy dokončila.. Je skvělé, že svět nebude POTRESTÁN dvěma šílenými ženami.. Jedna již nyní ničí naši krásnou Evropu, druhá by zničila krásnou a zatím ještě silnou Ameriku a celý svět..