Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVĚT: Potřební nepřátelé

Na samý začátek musím říci, že Ruskou federaci nepovažuji za příliš demokratický stát a Vladimíra Putina za nějakého lidumila. Právě naopak. Jde o politika schopného (a nejspíš i všehoschopného), který bezohledně kráčí za svými cíli.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FH

F. Houžňák

3. 4. 2018 20:57
Před pár lety jsem v Istanbulu hovořil s profesorkou

chemie, středních let, původem z Kazachstánu, Kazaškou, pracující v Istanbulu a trávící každý rok pár měsíců v Rusku, na různých universitách. Říkala přesně to, co stojí v článku, proč Rusové velkou většinou volí Putina: zastavil a zvrátil jelcinovský rozvrat, kdy prostého Rusa okrádali horem dolem a říkali mu, že je poslední špína, postavil do latě miliardáře a přinutil je převést část nakradeného a dalších zisků do státní pokladny, a především vrátil Rusům hrdost a ruskému státu funkčnost, přičemž životní úroveň všech vrstev společnosti značně stoupla. Takže takové ty EU-kecy o tom, jak Putin falšuje volby a jak vede Rusko od deseti k pěti, jsou prostě a jednoduše lži.

0 0
možnosti
FH

F. Houžňák

3. 4. 2018 20:44
Teda já nevím, ale co je to "největší státnost světa"?

Jinak má ale autor samozřejmě pravdu. Ovšem takovéto názory, ještě ke všemu veřejně vyslovené, jsou dneska v ranku protisocialistických rejdů za časů bolševika.

0 0
možnosti
RF

3. 4. 2018 16:09
Zveřejněním takového stoprocentně pravdivého

článku si dělá Neff alibi, ale pro jistotu ho zařadí až po MF Dnes.

0 0
možnosti
DN

D. Novak

3. 4. 2018 17:21
Re: Zveřejněním takového stoprocentně pravdivého

No, dobrovolně to jistě neudělal. Buď na něj někdo něco ví a nebo se dozvěděl, že Novičok už se z Anglicka veze.

0 0
možnosti
JU

J. Urban 043

3. 4. 2018 15:06
hm, ještě ten Krym bych chtěl od autora vysvětlit,

nejdřív že prej sami obyvatelé Krymu, pak jim trochu pomohli "dobrovolníci" z russké armiji, co byli zrovna s tanky a minomety na Krymu na dovče a nakonec Putin přiznal, že to Rusko a jeho armáda... Ale věřím, že mi to autor srozumitelně vysvětlí, marxistická dialektika by mu měla být vlastní.

0 0
možnosti
LK

3. 4. 2018 14:00
Autor je docela obyčejný kremelský trol

A těch pár jeho podporovatelů v diskusi nezbývá než politovat. Pamatují si toho dost, abych neskočil na komoušské kecy !

0 0
možnosti
MP

3. 4. 2018 10:24
Věrohodnější scénář je,

že Putin potřebuje vnějšího nepřítele, k zakrytí chyb a slabostí Ruska.

Konec konců, má to v Rusku, SSSR, opět Rusku, tradici i zázemí v paranoidním uvažování Rusů.

0 0
možnosti
AT

3. 4. 2018 11:09
O čemž svědčí

výsledky volby Putina. V Rusku si ještě pamatují na Jelcinův bordel a chudobu.

Prokope, sundejte klapky!

0 0
možnosti
VP

V. Pokorný

3. 4. 2018 9:46
Zdegenerovaná

tzv. demokratická Evropa padá hlouběji a hlouběji do s.aček. Sebranka, která si myslí, že sežrala moudrost světa, jen vykonává povely páníčka a přitom se vydává za spásu civilizace. Společný nepřítel? EU drží s Velkou Británií, která z EU vystupuje? K smíchu. Vazalové a posluhové EU, včetně Česka, u nás jsou kolaboranti známí, jdou proti Rusku, ale muslimská verbež je nezajímá.

0 0
možnosti
KJ

3. 4. 2018 9:54
Re: Zdegenerovaná

Všechno tkví v hrozné nevzdělanosti jak evropských politiků, tak bohužel samozřejmě občanů evropských států. O tom, že liský svět v Evropě, ostatně jako všude na zemi je epontánním řádem, a že to něco nepřekročitelného znamená neví nikdo. Obávám se, že ani vy ne... Dzp.

0 0
možnosti
VS

V. Student

3. 4. 2018 9:01
Potřební nepřátelé!

Připomněl jste mi výrok jednoho člověka, ženská to byla, která doslova rozeštvala skupinu lidí, a když jsme se zamýšleli, co se vlastně stalo, přispěchala s tvrzením, že "jsme přišli o společného nepřítele!". Poukazovala tím na člověka, kterého vyštvala jako prvního.

Tvrdila, že dokud jsme měli "společného nepřítele" - po zralé úvaze tvrdím, že ten člověk se sice choval nestandardně, ale nikomu nic neudělal, na rozdíl od toho pomlouvačného, zlého prevíta - tak jsme údajně fungovali. Zajímavá psychologie.

Na naší obranu uvádím, že ta paní měla psychologické vzdělání, takže nebylo snadné ji prokouknout. Nakonec nás rozeštvala všechny. Jenže to mi došlo až po dost dlouhé době, a některým, což je zajímavé, vůbec!

Takže psychologie společného nepřítele je sice používána, ale je to svinstvo první třídy! Společnost může fungovat i jinak než na základě psychologie "společného nepřítele". Ta zavání starým pravidlem "rozděl a panuj", tedy rozeštvi ostatní a pak nad nimi vládni. Pozor na vyznavače téhle filozofie!

0 0
možnosti
KJ

3. 4. 2018 9:51
Re: Potřební nepřátelé!

Psycholody nebrat. Jsou to ujetí a platně nevzdělaní blázni... Dzp.

0 0
možnosti
KJ

3. 4. 2018 8:57
Ono to tak ovšem vypadá.

Proradnost a necivilizovanost Rusů je pro mne známá a Putina nemohla nepotkat. Vládne pro mne proradnému národu... Dzp.

0 0
možnosti
FN

F. Navr8til

3. 4. 2018 8:56
Fantazie?

Pro Evropu by bylo mnohem lepší, kdyby se místo otevírání se islámskému světu rozhodla pro politiku postupné ekonomické a kulturní integrace s Ruskem. Přineslo by to výhody oběma stranám.

0 0
možnosti
IS

3. 4. 2018 10:14
Re: Fantazie?

:-)))))

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz