15.11.2019 | Svátek má LeopoldDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Patálie s islámemŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 132, poslední: 1.5. 2019 10:44, přehled diskusí

Hrdina :
Autor: J. Kraus Datum: 29.4.2019 20:55

zajisté nebojuje proto, aby něčeho dosáhl, to snad až v druhé řadě, ale bojuje proto, že mu nelze jinak. Mimochodem znalec koránu, tedy toho v překladu I.Hrbka, má jistou potíž identifikovat některé zde uvedené súry a verše, nikoli co do slovosledu, ale co do názvů súr a číslování veršů. Ale k podstatnému. "Nejste to vy, kdo je zabili, ale Bůh je zabil; a nevrhals ty, když jsi vrhal, nýbrž byl to Bůh, kdo vrhal, aby vyzkoušel věřící zkouškou dobrou, od Něho přicházející ..." Kdybychom nahradili slovo "zabít" nějakým méně negativním, rázem se ocitáme ve světě všech velkých i menších náboženství. Neboť nikoli člověk koná, ale vyšší moc koná skrze něho. Ale to se prostému lidu neříkalo, to víme až teď po zpřístupnění starých textů všem. Protože je velké umění poznat pozadí lidského, tedy svého, konání. Když starý sedlák, spjatý s přírodou, musel zabít prase, předcházel tomu obřad, jedno zda veřejný nebo mentální, odpuštění a usmíření. Podobně i dnes se při plení záhonu rostlinkám mentálně říká "musí to bejt, musí to bejt". Mohli bychom zde napsat něco o morfogenetických polích, shlucích oblaků stejných frekvencí a jak to kdo jmenuje, ale každý je napojen k tomu, s čím souzní svým nitrem. Ani bratr Žižka nezabíjel za sebe, ale ve službě síly jemu nadřazené. A že ti pyšní bohorovní břicháči propadlí světské marnosti si nějakou výchovnou facku asi zasloužili. Počátky byly jistě plné dobrých úmyslů, ale positivní zpětná vazba to roztočila ke všeobecné zkáze. Proto pro nerozlišujícího člověka není dobré považovat se za výkonný orgán vyšší moci, ale držet se písem a vyzkoušených pravd. Korán v tomhle nechává člověku příliš velkou volnost, na druhou stranu Západ by si nějakou výchovnou facku zasloužil. Možná právě proto, že zbavuje jedince odpovědnosti i svědomí, mohl se islám tolik rozšířit na úkor vyšších náboženství. A možná právě to je příčinou jeho málo už skrývané popularity mezi liberálními vůdci západního světa.

Muslimové ovšem nenávidí a vraždí DNESKA,:
Autor: F. Houžňák Datum: 29.4.2019 21:46

ne před pětisty lety jako v těch vašich příkladech.

Nástroj k ovládnutí světa pro NWO:
Autor: J. Novak Datum: 29.4.2019 20:04

Islám je dobrým nástrojem k ovládnutí světa, protože jeho vyznavači poslušně vykonávají zadané pokyny, aniž by o nich směli byť jenom přemýšlet nebo pochybovat. Rovněž hierarchii ve společnosti mají přesně danou bez možnosti se nad ní jakkoliv zamyslet nebo ji změnit. Co si více mohou vyznavači NWO (Nového Světového Řádu) přát.

Teroristi se neshlížejí jen v islámu.:
Autor: D. Mach Datum: 29.4.2019 20:00

Já fakt netuším, co mají islámobijci v hlavách a co je vlastně jejich cílem. Opominu,že ETA, Rudé Brigády, Brigáda Bader Meinhof, Irští separatisté, Aders Breivík a ten australský pomatenec, co střílel v Christchurch nebyli muslimové, a jsou jaksi opomíjeni. Když do textu autor dává odkaz na Korán, proč stále kopíruje ten trapný odkaz na několik vytržených vět a neověří si, že súra Kořist neexistuje a text je zkopírován ze súry 9 Pokání. To, že je to na straně 2 ještě neznamená, že 29 je to pravé číslo.

No a islamofóbové hned nasednou na vlnu lží, aniž by přemýšleli o tom, co sem vkládají. Nepřipadáte si jako tupé ovce? Předpokládám, že ne.

Re: Teroristi se neshlížejí jen v islámu.:
Autor: J. Kombercová Datum: 29.4.2019 20:27

Píšete o minulosti (byť nedávné), ale bavíme se o současnosti. Breivik i ten cvok z Christchurchu byli osamělí běžci, muslimští teroristé mají společné jedno - islám a jeho šíření. Pokud o tom přemýšlím, tak spíš jako ovce čekající na halal porážku mi přijdete vy.

Re: Teroristi se neshlížejí jen v islámu.:
Autor: S. Netzer Datum: 29.4.2019 20:39

Ještě že Česko má tak nepoddajné a bojovné důchodce jako jste vy a Jaromír Balda.

ČR a Evropa ještě nejsou ztracené!

Re: Teroristi se neshlížejí jen v islámu.:
Autor: J. Kombercová Datum: 29.4.2019 20:41

No, spojit mě s Baldou, to vám dalo hodně námahy, že?

Re: Teroristi se neshlížejí jen v islámu.:
Autor: K. Salajka Datum: 1.5.2019 10:44

Už jste si zašla na kávu mezi mírumilovné muslimské soudruhy s minisukní a pejskem, jak jsem Vám doporučil ?

Re: Teroristi se neshlížejí jen v islámu.:
Autor: P. Grigar Datum: 29.4.2019 21:15

... možná vám uniklo, že existuje několik verzí Koránu, lišících se způsobem řazení jednotlivých veršů i skladbou súr. Patálie začaly už tzv.Uthmanskou redakcí. Domnívám se však, že toto víte a spíše se vám zachtělo kopnutí si..

Dobře napsáno!:
Autor: J. Ráž Datum: 29.4.2019 18:52

Islamisté vyznávají kult násilí. Kdo to tak nevnímá, je hlupák!

Re: Dobře napsáno!:
Autor: P. Grigar Datum: 29.4.2019 21:20

.. šetřete odsudky. Jiné vnímání stejné skutečnosti může být také dáno úmyslem, snahou o zamlžení skutečné podstaty a to je daleko nebezpečnější, než nechápavost daná nízkým intelektem. Inteligentní Ransdorf představoval v diskusích velmi nebezpečného protivníka, oproti tomu Semelová je pouze trapná.

:
Autor: J. Jamu Datum: 29.4.2019 17:00

Velmi výstižné, velmi poučné

pro toho kdo korán nečetl včetně mě.

Díky autore, zbláznil se tenhle svět?

Nebo co se to děje, vracíme se do

středověku díky ochraně této šílené ideologie? Nepochopitelné, hrozná doba a mám obavy, že bude hůř.

Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: A. Alda Datum: 29.4.2019 12:46

Ďábelský kult přináší jen ďábelské věci. Smrt a ponížení - nic jiného v islámu není.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: R. Neveselý Datum: 29.4.2019 13:36

Tak tak. Ale vyprávějte tohle Brunhildám.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: K. Janyška Datum: 29.4.2019 14:00

Já to vidím u všech náboženství. Zkuste někomu věřícímu říci, že Bůh je vůl. A máte kulku v hlavě, šlo-li by to... Dzp.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: M. Jandáková Datum: 29.4.2019 17:21

"Jakými slovy soudíte, takovými budete sami souzeni." Víc nic.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: K. Janyška Datum: 29.4.2019 18:54

Jo ? A spadne vám náhodou cihla na hlavu, coby věřícímu aje po vás. Žádným slovem, ale cihlou... Dzp.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: J. Ráž Datum: 29.4.2019 18:39

Já jsem věřící a můžete mi vykládat, že je Bůh vůl od rána do večera. Možná se tomu usměju, jestli budu mít náladu Vás poslouchat, ale jinak to co si myslí každý o Bohu je jeho věc a mně je to jedno.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: K. Janyška Datum: 29.4.2019 18:52

Ale ano, když si to jen myslí je to dobré. Je to jeho věc. Když však podle náboženství nutí žít ostatní už je to zločin. Já si také myslím, že možnost jeho existence je 50 na 50. To by mi věda dala, kdybych tvrdil, že je nebo není na 100 %... Dzp.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: D. Mach Datum: 29.4.2019 20:02

Jste-li věřící, co říkáte na nového papeže a jeho snahu o sbližování křesťanství s islámem? Tolik kontaktů jako v posledních pěti letech vrcholní představitelé obou náboženství nikdy v minulosti neměli.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: P. Grigar Datum: 29.4.2019 21:32

.. ano, pane Machu. Paradoxně raketový nárůst četnosti vámi uváděných kontaktů je přímo úměrný nárůstu množství obětí, především na stranně mírumilovných oveček vrchního pastýře křesťanství.

Skóre tohoto sbližování si jistě dokážete zjistit sám.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: P. Grigar Datum: 29.4.2019 21:25

.. v dřívějších dobách nebyli věřící křesťané tak tolerantní, jako jste vy dnes. A právě ten potenciál vývoje odlišuje náš civilizační základ od islámu. Za 1400 let své existence se téměř nezměnil k lepšímu. Jenom se naučili používat moderní technologie(naše..) proti nám.

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: J. Pleva Datum: 29.4.2019 22:09

Taky si můžu myslet, že Bůh si to s urážejícím vyřídí sám:

"Bůh je mrtvý."

Nietsche

"Nietsche je mrtvý."

Bůh

Re: Kde muslim, tam nebezpečno.:
Autor: J. Novak Datum: 29.4.2019 20:11

Když to řeknete normálnímu křesťanovi, bude vám maximálně oponovat a dozvíte se, že pro vás asi nebude místa v království Ježíše Krista, i když, protože ten je milosrdný, možná se i tam dostanete. Ole rozhodně vám nebude hrozit zabitím.

Jedinecna argumentace horlivych apologetu vrazedne ideologie:
Autor: J. Lambert Datum: 29.4.2019 12:16

...se to přemnožilo jak plevel jakýsi neužitečný celému lidstvu škodlivý...Ismaela přinesl čáp, nebo tak něco, slyšel jsem to kdesi......CIA World Factbook nemůže samozřejmě přinášet objektivní fakta, protože CIA "je politickou pobočkou mezinárodního neomarxistického hnutí", to se rozumí samo sebou. :-)))) ...Pan Zdeněk Müller je skutečný expert, na rozdíl od různých kritiků-samouků, kteří šíří strach na Psu ...:-))))...Už vidím, jak prováděli transplantace orgánů v podmínkách Islámského státu. :-(((Daily Mail se zřejmě inspiroval Carlou del Ponte....Na suku v v Rakce, inteligente

Ješitnost grafomana.:
Autor: S. Netzer Datum: 29.4.2019 12:22

Uznává jen souhlasné příspěvky.

Re: Jedinecna argumentace horlivych apologetu vrazedne ideologie:
Autor: J. Kombercová Datum: 29.4.2019 13:16

Neskáču na první dobou na tvrzení, které převzaly Novinky, jenže... IS neseděl někde v poušti, ovládal velká města, v těch městech jistě byly (a snad ještě jsou) i nemocnice s patřičným vybavením. Když už káráte jiné, dejte si pozor na to, co sám píšete.

Ti, co vykládají, že existuje islám mírumilovný:
Autor: F. Houžňák Datum: 29.4.2019 11:59

a pak islám násilný, tedy "islám islamistický", prostě a jednoduše lžou. Turecký president Erdogan, nepochybně znalec islámu, to onehdy formuloval jasně: žádný "umírněný islám" neexistuje, je jenom jeden islám. "Umírněný islám" je výmysl Západu, který tím chce nás, muslimy, oslabit.

Re: Ti, co vykládají, že existuje islám mírumilovný:
Autor: M. Krátký Datum: 29.4.2019 15:09

taky to tak vidím i chápu - s jedním muslimem můžete dokonce zajít i na pivo, ale jakmile už budou dva - tak pozor - to už proti vám sedí celý jejich národ - a v tom je jejich síla i nebezpečí !!!

Re: Ti, co vykládají, že existuje islám mírumilovný:
Autor: P. Sinclair Datum: 29.4.2019 16:35

Jejda, muslimové jsou dokonce národ, tady se člověk dozví věci.