18.5.2021 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SVĚT: Odkud jsou žoldáci na Ukrajině?

Německý bulvární deník Bild am Sonntag zveřejnil informaci, že ukrajinská vláda používá v boji proti proruským separatistům námezdní síly ze zahraničí. Má jít o několik set ozbrojenců americké soukromé bezpečnostně vojenské firmy Academi (dříve Xe Services, ještě dříve Blackwater).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Babička 20.5.2014 20:24

ach jo

To je zajimave. Na jednu stranu vime, ze ze EU zadna vojenska mocnost neni, staty EU nevydavani na zbrojeni ani to co by udrzelo jejich armady pojeschopne, NATO  je bez USA bezzube, pouhy debatni klub. Obama se snazil neustale snizovat vojensky rozpocet USA, zatim co Putin vydaje na zbrojeni zvedal.

No a svet zbor se, najednou nam tady nejacii agitatori vykladaji, ze ohromna vojenska sila EU a NATO ohrozuje Rusko, ze by tyto militantni kolosy vnutit vnutit svoji politiku slabemu Rusku, ze touzi vyvolat konflikt ci dokonce valku a podrobit si Rusko a kdyz ne tak alespon obsadit Ukrajinu.

Proc nenapisi neco, aby se to alespon rymovalo?

J. Krásenský 20.5.2014 21:24

Víte, někteří diskutující poukazují na to,

že Rusko nemá HDP vyšší než Itálie a proto... No takže s rozpočtem Itálie může těžko konkurovat ve zbrojení USA nebo EU či celému NATO včetně Itálie.

P. Mach 20.5.2014 22:13

sssr byl tak ekonomicky mnohem méně

výkonnější než USA nebo i Německo, přesto si byl sto pořídit pár desítek tisíc jaderných hlavic a obrovské množství konvenčních zbraní. Proto se mu taky zcela po právu říkalo Horní Volta s raketama. Ekonomická slabost mu taky nebránila rozesrat půlku Asie, Evropy a Afriky. Rusko pod vládou putina se chová přesně podle tohoto vzoru. Utrácí obrovské prostředky na hraní si na vojáčky a agresorské eskapády. Putin ovšem zapomíná, že díky této politice  sssr totálně zkrachoval a rusko od rytí držkou v zemi zachraňoval právě západ. Pokud se putin nevzpamatuje, tak rusko čeká to samé co sssr.

J. Krásenský 20.5.2014 22:51

Nebylo by tedy lépe čekat, než se putinovské rusko zhroutí?

Jo jo, když Itálii nestačí HDP větší než Ruska, aby pokryla své vlastní náklady a ani v EU není státu, kterému by vlastní prostředky stačily ke krytí socialisticky tržního hospodářství a nestačí to ani Obamystánu USA a proto tisknou šedesát miliard dolarů měsíčně, aby pokryly vlastní spotřebu. To pak opravdu Rusku nestačí ani rozpočet Itálie, aby pokrylo náklady na svou vlastní bezpečnost. Divné je, že Rusko považujete za stálé nebezpečí. Nebojujete jen minulé války? Divné je, že nás strašíte Ruskem, ačkoli na zbrojení dává řádově méně než EU a USA?

J. Babička 21.5.2014 1:04

Re: Nebylo by tedy lépe čekat, než se putinovské rusko zhroutí?

No podle vas je sila EU ohromna, kdyz Francie a Italie nestacili ani na Lybii, protoze nemeli dost bomb a nemeli ani dost letadel, ani zadny navadeci system, tak museli honem zadat Obamu o pomoc..No pochybuji, ze presvecite rozume uvazujici lidi, ze Rusko neni imperialisticka zeme vedena meglomaniakem, ktery povazuje mezinarodni dohody za car papiru. Doopravdy verite, ze By chel zapad Rusko napadnout, nebo se nas jen o tom snazite presvedcit, abyste omluvil Putinovo chovani

J. Kostelanský 20.5.2014 19:39

Vynikajúca analýza

Vynikajúce zhrnutie doterajších známych poznatkov.

Veľmi sa čudujem tomu, kto to spochybňuje. Ak tam tá americká bezpečnostná služba je, tak dôvod môže byť len jediný: urobiť špinavú prácu tak, aby americká vláda mohla povedať: "My nič, my muzikanti".

Americká administratíva je veľmi vynaliezavá v tom, ako niečo robiť a súčasne aj nerobiť. Stačí si spomenúť na "Contras" v Nikaragui koncom 80 rokov. Či na aféru Irangate.

Hovorím to od samého začiatku: na Ukrajine ide, resp. išlo o ruskú námornú základňu v Sevastopole na Kryme. Keď ju Amíkom Rusi vyfúkli spred nosa, Ukrajina pre Amíkov stratila čaro.

P. Mach 20.5.2014 19:48

Bláboly antiami psychotika

založené na blábolu německého bulváru může brát vážně jen magor jako ty.

J. Kostelanský 20.5.2014 19:55

Re: Bláboly antiami psychotika

Typický hopsa-hejsa-do-Brandejsa. Argumenty žiadne, len osobné invektívy. Vrať se do hrobu, cipe.

P. Mach 20.5.2014 21:12

Re: Bláboly antiami psychotika

Až si přečtu nějaký argument bIbečku, tak na něj budu adekvátně reagovat. Jediné co jsi prozatím vyplodil byl mentálně retardovaný žvást, takže nemůžeš čekat, že tím zahájíš intelektuální diskuzi.

J. Krásenský 20.5.2014 21:30

Inu nedostatek argumentů

nahrazujete hrubostí. A jinak se cítíte dobře?

P. Mach 20.5.2014 21:56

Díky za optání,

Pokus dvou bIbečků podsunout mi jejich vlastní argumentační nouzi mi opravdu nečiní žádné potíže.

J. Krásenský 20.5.2014 22:22

Jo jo, zase máte pravdu,

hrubost a arogance - to je ten nejvěrohodnější důkaz. (Jen mi přinde divné, že jsem  od Vás žádný argument nečetl.)

P. Mach 21.5.2014 20:07

Důkaz čeho?

Toho, že blábolíš o argumentech ale žádný jsi nepředložil. Ano to je pravda.

L. Novák 20.5.2014 18:08

Vlivová agentura Schneider?

Podle blábolů, které psal na začátku ukrajinské krize v České pozici, mám čím dál tím větší dojem, že to není jen tak. Dezinformace jako od Putina.

P. Mach 20.5.2014 18:12

Re: Vlivová agentura Schneider?

Domnívám se, že je to typický rusofil trpící patologickým odporem k USA.

J. Krásenský 20.5.2014 21:45

Třeba ne k USA,

ale k jejich marxistickému prezidentu muslimovi Babráku Obamovi.

P. Mach 20.5.2014 22:18

Obávám se, že nikoliv

to by totiž tak vehementně nelez putinovi do prdeIe.

J. Krásenský 20.5.2014 22:53

Kdo?

Hrubost - toť nejsilnější argument!

P. Mach 21.5.2014 20:08

Fakta jsou fakta.

Nemusí se ti to líbit, nemusíš s tím souhlasit ale to je tak jediné co s tím můžeš dělat.

A. Hrbek 20.5.2014 17:20

Fakta

V listopadu 2013 bylo pro připojení k EU jen 44% Ukrajinců. EU žádá, aby Rusko stáhla své vojska od ukrajinských hranic. Současně NATO pořádá v Lotyšsku velké manévry těsně u ruských hranic. Ruská agentura RIA oznámila 18.5., že na jižní Ukrajině byli zastřeleni prokazatelně cizí žoldáci, jenomže to se z našich medií nedovíme.Informace o 400 žoldácích privátní USA organizace na Ukrajině byla zveřejněna již 9.5. Kdy se dostala do českých médií?

Na oslavy vylodění v Normandii přijedou jak Putin, tak Obama a Merkelova. Proč nejsou sankce na Putina? Francie dodá Rusku Mistraly. Kšeft je kšeft.

P. Mach 20.5.2014 18:09

Bláboly

Chybí tomu hlava i pata.

J. Krásenský 20.5.2014 21:28

Opravdu rozumíte

psanému textu?

P. Mach 20.5.2014 22:16

Pocho, že mě na rozdíl od tebe

chybí rusořiťolezecké školení, takže těm blábolům rozumět prostě nemohu.

L. Kubeš 20.5.2014 15:07

Konspirační bulvár

Autor sice v podstatě vůbec nic neví, ale "tuší"jak se věci mají. Asi toho vykouřil trochu moc =)).

L. Čapatý 20.5.2014 13:19

Fakta

Takže shrňme fakta :

Německý bulvární deník napsal, že na Ukrajině působí americká americká firma Academi, představitelé firmy to dementovali, americký velvyslanec to dementoval a věřím, že kdyby Rusové měli sebenepatrnější důkaz, třeba jenom zahozenou krabičku Lucky Strike, už by tu byly dva odkazy :-).

Na druhou stranu tisíce "zelených mužíků" jsou považovány za obranné ruské reakce jen na pohled vypadající agresivně :-(

Překvapuje mě, že na jedné straně spousta diskutujících varuje před oficiálními informacemi, na stranu druhou jsou nadšeni z tohoto článku, který vyšel v "mainstreamových" médiích, tudíž logicky spadá do kategorie oficiálně "zmanipulovaných" :-)

Navíc skutečně rád bych viděl odkaz na zdroj těch dvou citátů George Friedmana :-)

J. Schneider 24.5.2014 1:14

Re: Fakta

George Friedman: "Příštích sto let" (Argo&Dokořán, Praha 2010)

M. Varadinková 20.5.2014 11:19

Článek je zamyšlení rozumně uvažujícího autora

zato v diskusi je spousta hlupáků, za které myslí mainstreamová média.

J. Kanioková 20.5.2014 12:52

Souhlas,

a zdejší diskuzi ani nemá smysl číst, je plná argumentů stavěných na analogiích z dřívějších historických akcí. Snaží se aplikovat tehdejší pravidla a postupy na zcela nové neobvyklé události.

Všechny tyto analogie jsou dost na nic. Dají se najít skoro ve všem a jen málokdy vedou k pochopení skutečnosti, natož k řešení situace. Třeba že protivníkem "teroristy" v Lugansku je jeho soused "sympatizant Majdanu" taky z Luganska.

První a největší chybou byly a jsou imperiální ambice EU, aniž by na to měla jak intelektuální, tak ekonomické kapacity. Nelze zároveň likvidovat vlastní ekonomiku a pokoušet se dobývat další území.

Tamní problém je ukrajinsko-ukrajinský a neměl se do toho NIKDO míchat !

V. Patkoš 20.5.2014 12:58

Re: Souhlas,

Promiňte, ale pojem imperiální ambice EU je čirá hovadina. To, že se Ukrajina snažila vstoupit do EU je jen čistě jejich věc, nikdo z EU je do toho nenutil. Spíš to naopak vypadalo, že je od toho odrazují, soudě dle podmínek co jim nabídli.. Říkat tomu dobývání je neskutečně hloupé, nic proti. A ano, do Ukrajiny se nikdo míchat neměl. Ani EU, ani Putin na Krymu. O EU si myslím leccos, skoro nic dobrého, ale rozhodně to není žádné rozpínající se impérium typu Rusko.

J. Kanioková 20.5.2014 13:45

Jste naivní,

EU o Ukrajinu dost stála, a to podobně, jako o východní blok po Sametu. Ty téměř zhroucené ekonomiky byly výhodnou příležitostí pro západ - pro jejich investory, pro jejich odbyt, pro získání levných subdodavatelů. Navíc měla Ukrajina výhodný "celní vztah" s Ruskem, a tudíž v tom jistě figurovaly i naděje na možné využití. O ukrajinském exportu do EU se tehdy nijak nejednalo, tudíž by to bylo asi jako s námi - vstup do EU 2004, ale náš volný obchod do zemí EU, to bylo na dlouhé lokte.

Netvrdím, že ze 100 % šlo jen o toto, sympatie EU utopistů jistě byly, ale ekonomické důvody byly hlavním motorem.