2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

SVĚT: Obama znovuzvolen? Moc bych nejásal

Přiznám se, že jsem si přál, aby byl zvolen Mitt Romney, byť ve mně žádné velké nadšení nevyvolával. Kdybych byl Američan, volil bych ho jako menší zlo. Zvolen byl ovšem Barrack Obama, což znamená, že Spojené státy budou pokračovat po trajektorii nastoupené před čtyřmi lety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Vůjta 12.11.2012 10:41

Re: S tím napjatým rozpočtem nemáte pravdu

... poslyšte, já to s tím Norimberkem myslel jako nadsázku. Toto se samozřejmě nedá srovnávat, čímž ale nechci říci, že při korupci o nic nejde, neboť ono to také třeba korupcí může začít a kdoví čím skončit ! Nemysleme si, že všechny maléry jsou už za námi a že jsme dnes již dost mazaní na to, abychom to k nějakým velkým malérům nechali dojít !

A co se týče výše korupčního objemu - nejsem žádný finanční odborník (proto opakuji to "prý"), jen jsem cosi o těchto výších již párkrát v různých novinových článcích zaznamenal.

Ale co se týče mravního základu krize, to si fakt myslím, že platí !

J. Boleslav 12.11.2012 10:39

Re: Rekl bych, ze dnes vsude

Stokrát raději bych volil nevyhraněného Romneyho než vyhraněného opáleného žvanila, napůl mohamedána Obamu.

J. Boleslav 12.11.2012 10:37

Re: Zde je namístě položit otázku

Taky si myslím.

J. Boleslav 12.11.2012 10:35

Re: Socialismus je velice nakažlivá a jen drasticky léčitelná choroba

Moc jich ovšem třeba v Senátu, voleném většinovým způsobem, není. Dva z 81. 

J. Boleslav 12.11.2012 10:33

Re: A Bůh se na to dívá a nic nedělá. Jak je tedy možné,

V tom případě nás Bůh ochraňuj, ovšem nějaký jiný.

J. Boleslav 12.11.2012 10:32

Re: S tím napjatým rozpočtem nemáte pravdu

Opravdu si myslíte, že nacisté odsouzení v Norimberku, škodili míň než naši současní korupčníci? Korupce je jistě sviňstvo, ale existuje všude ve světě a úplně ji vyhubit nelze. Jde o to ji minimalizovat. Oněch Vámi uváděných 100 miliard je pouhý odhad, IMHO velmi nadsazený. Pokud je nemandatorních výdajů rozpočtu 20%, musela by se míra korupce blížit 50%, což je jistě nesmysl.

E. Heusinger 12.11.2012 10:30

Re: Socialismus je velice nakažlivá a jen drasticky léčitelná choroba

Ve volebním obvodu 5 komunistický senátor vítězí. Zvítězili i v jiných obvodech.

Už to konečně pochopte.

J. Boleslav 12.11.2012 10:26

Naprosto souhlasím

Vidím to zcela stejně.

T. Vůjta 12.11.2012 10:26

Re: S tím napjatým rozpočtem nemáte pravdu

Údajně se na mandatorní a další výdaje vybere tak akorát. Máme však roční schodek přes 100 miliard Kč a to prý je prakticky tentýž objem financí, který se za rok rozkrade korupcí. Řečeno jinak - nemít korupci, máme vyrovnaný státní rozpočet a žádné dluhy (prý je toto pravda !). Korupce prý už u nás sežrala více, než kolik byly materiální škody způsobené ČSR během WW2 (toto je prý také pravda !!). Vezměte si, že s osobami, které byly seznány odpovědnými za WW2 (i když ne se všemi, to by byla další diskuse) se u norimberského tribunálu a jinde naložilo docela tvrdě, tresty smrti počínaje. Nám tady někdo ve finanční oblasti škodí ještě více, než ti tehdy tehdy stíhaní a celkem vzato se nic neděje (i když v posledních měsících se již trochu děje).

Krize má kořeny mravní (spíše nemravní), vše ostatní potom jsou už jen následky. Toto tvrdil J.A.Baťa a mám dojem, že i TGM. Odtud se musí začít s nápravou, rozhodně ne tištěním nekrytých bankovek !

J. Vintr 12.11.2012 10:22

Re: A Bůh se na to dívá a nic nedělá. Jak je tedy možné,

Bůh je jenom jeden. Je to jasně řečeno i v prvním z Desatera přikázání. Představa, že může existovat víc "konkurenčních" vševědoucích a všemohoucích stvořitelů Vesmíru, nemá absolutně žádnou logiku. Je úplně lhostejné, jak mu lidé říkají a jakými způsoby se mu snaží vlichotit. To že právě tato formalita rozděluje lidi a je někdy i příčinou vražedné nenávisti, je jen hloupé nepochopení výš zmíněné skutečnosti.

D. Drápal 12.11.2012 10:17

Re: A Bůh se na to dívá a nic nedělá. Jak je tedy možné,

A pane Chaloupko, řídí Bůh Vás? Nechává Vám svobodu, že? Jistě by se Vám nelíbilo, kdyby Vás řídil proti Vaší vůli.

J. Vintr 12.11.2012 9:46

S tím napjatým rozpočtem nemáte pravdu

Na mandatorní výdaje se mezi občany zatím vybere dost a dost. Vybere se taky dost na státní administrativu, zdravotnictví, policii, justici a i dokonce na tu poněkud hypertrofovanou sociální politiku. Peníze, které v erární kase chybí, jsou peníze, které se vyhazují za absurdně přebujelý státní byrokratický aparát a především jsou UKRADENY!. Z každé koruny, které erár vydá za nákup čehokoliv - od kancelářských potřeb po stavbu dálnic, si někdo něco přikrade. Někde 20% a někde taky 500%. Navíc se často utrácí ne proto, že by to bylo potřeba, ale protože je to dobrá záminka ke kradení. Toto kradení se stalo normální součástí fungování státního aparátu a ti, co kradou, si asi ani nejsou někdy vědomi, že by dělali něco špatného (protože to přece dělá každý). Samozřejmě, že čím výš postavený úředník a nebo jiný veřejný činitel, tím větší příležitost ke kradení (eufemicky označovaném jako korupce). A v tom je základní kámen úrazu - není zde nikdo kompetentní, kdo by měl zájem tento jev nějak omezit. Je signifikantní, že politici vymýšlejí způsoby, jak vyždímat z lidí další peníze (a říkají tomu úspory), obírají o peníze ty nejpotřebnější, ale ani slovíčkem se nikdo z nich nezmíní, že by se třeba taky mohlo míň krást ...

I. Lyčka 12.11.2012 9:46

Re: A Bůh se na to dívá a nic nedělá. Jak je tedy možné,

A co když je to tak, že se Alláh rozhodl pohlédnout příznivým okem na nás, nevěřící západoevropské a americké psy, a rozhodl se pojmout nás pod svoji ochranu?

P. Novák 12.11.2012 9:42

Věřím,

že Bůh není, ale přesto souhlasím.

P. Čech 12.11.2012 9:27

Re: Socialismus je velice nakažlivá a jen drasticky léčitelná choroba

V případě většinových dvoukolových voleb by komunista nikdy nebyl zvolen. Už to konečně pochopte.

J. Chaloupka 12.11.2012 9:26

A Bůh se na to dívá a nic nedělá. Jak je tedy možné,

že všechno řídí? Není to tak, že Bůh se odvrátil od lidí? A který je to Bůh? Muslimský, křesťanský, budhistický, hiduistický, Matka Země, Perun .......

L. Šarina 12.11.2012 9:20

Přijde doba

a s ní dilema a už tu asi je, že rotačky na tištění peněz nebudou stačít rychlostí a dojde s nadsázkou i papír na peníze,jak ufinancovat všeobjímající socialní potažmo socialistiský stát se statisící emigranty a národostní menšiny chovjicí se jako sarančata.

P. Schuster 12.11.2012 9:11

Re: Socialismus je velice nakažlivá a jen drasticky léčitelná choroba

Svědčí o tom i volby do krajských zastupitelstev, například v Ústeckém kraji, kde se prvním hejtmanem vůbec pravděpodobně stane člen KSČM. Domnívám se, že lidé z oblastí z vysokou nezaměstnaností tíhnou pragmaticky k levici, protože za socializmu byla téměř nulová nezaměstnanost.

P. Čech 12.11.2012 9:08

Re: Levicový politik - důvod krize

Dávat cokoliv do veřejného, neznamená dávat pouze peníze (daně). Dávat lze i nehmotné statky a ty jsou někdy důležitější (ne vždy) než ony peníze.

M. Prokop 12.11.2012 8:58

Re: Levicový politik - důvod krize

Jo, celkem souhlas. Problém je, že když je většina daní zaplacena prostřednictvím DPH, nikdy pořádně nespočítáte bilanci jednotlivce.

M. Prokop 12.11.2012 8:56

Re: Socialismus je velice nakažlivá a jen drasticky léčitelná choroba

Občané holt mají (jen) to, co si sami vydupou a co jsou schopni konzumovat.

P. Čech 12.11.2012 8:50

Re: Socialismus je velice nakažlivá a jen drasticky léčitelná choroba

A co je na celé věci nejhorší? Je léčen opět socialismem, by''t stříknutým jako úlitba anarchií a nikoliv demokracií - vládou občanů. Přímou vládou občanů, která jedině může nastolit pravý vnitřní význam pojmu demokracie. Žádný jiný systém, zejména nikoliv ten, v němž vládnou nějaké někým vyvolené (nikoliv svobodně a demokraticky zvolené) skupiny lidí (politické strany) nemůže býti demokracií nazýván. Demokracie znamená vládu a moc většinové vůle občanů toho kterého státu. Tuto většinovou vůli občanů nelze nastolit, ani zjistit volbami podle zásad poměrného zastoupení. Takovéto volby generují vždy vládu a moc menšiny nad většinou, čili diktaturu menšiny.

F. Vítek 12.11.2012 8:36

Socialismus je velice nakažlivá a jen drasticky léčitelná choroba

:-(

P. Čech 12.11.2012 8:24

Re: Levicový politik - důvod krize

Rozhodovat v demokracii může jen ten, kdo do veřejného víc dává, než si bere. Tato teze je hezká, ale poprvé ji čtu od Vás. Nenašel jsem ji ani v Sókratovi, ani v Aristotelovi. Každopádně z ní vyplývá, že rozhodovat nemůže a nesmí žádná politická strana, protože každá z nich pouze bere a nic nedává.Pojmy "levice" a "pravice" a dále "střed", "levý střed" a "pravý střed" jsou uměle, opět politiky a politickými stranami, vytvořené škatulky, aby se oni a ony mohli vůbec nějak vymezovat. Vnitřní obsah těchto pojmů již dnes nemá valného významu. Chceme-li vytvořit fungující demokracii, musíme od těchto škatulek zcela odejít a vytvořit přísně občanský stát. Začít hovořit o občanech a jejich většinové vůli a neutápět se  ve vůli nějakých spolků - politických stran. Jejich vůle, i podpořená jejich voliči, není a nemůže být nikdy většinovou vůlí občanskou. A tak, do veřejného vždy víc dává občanská většina. Menšina vždy pouze více bere a o tom to je.

P. Čech 12.11.2012 8:12

Zásadní chyba

Volby ve většině zemí t.zv. západní civilizace nejsou svobodné a demokratické. Tam, kde nemají občané možnost přímo ovlivňovat důležité věci pomocí referenda tak, aby mohlo být hovořeno o vládě občanů, nelze vůbec hovořit o demokracii.Tam, kde jsou občanům nadiktováni politickými stranami kandidáti, kteří nemají kandidující občanský protějšek a kde nějaké zákony diktují, jakým způsobem volit (způsobů je mnoho, demokratický a svobodný způsob pouze jeden) jak a koho volit, nelze hovořit o demokracii, ale ani o svobodných volbách. Tedy ani v USA. Mnoho lidí by tam rádo volilo např. Rona Paula, republikánská strana to však nedovolí. Je to diktát, nic jiného. Za svobodné volby lze označit pouze většinové, dvoukolové. Kandidovat má právo každý občan. Je nutno si uvědomit, že lidí, kteří by chtěli být prezidenty je málo. Rozhodně jich není tolik, aby to technicky neumožňovalo první kolo, ze kterého vzejdou stejně jen dva kendidáti. Ovšem na základě občanské volby a ne diktátu politické strany. Žádný občan, chce-li kandidovat na prezidenta (ale i poslance) nesmí být jakkoliv systémem v tomto právu omezován. Omezen může být pouze výsledkem prvního kola voleb. je to o té tolik vzývané demokracii, která ani v USA neexistuje.

K. Kužel 12.11.2012 7:32

Re: Zde je namístě položit otázku

Americký prezident stále ještě přísahá na Bibli.

Až bude "In God we trust" nahrazeno "Allahu akbar", bude v Evropě už dávno po otázkách.

P. Maleček 12.11.2012 6:18

Levicový politik - důvod krize

Už staří Řekové dobře věděli, že demokracie je dobrá věc, ale za jedné zásadní podmínky. Rozhodovat v demokracii může jen ten, kdo do veřejného víc dává než si bere. Obnovit dnes tohle jednoduché pravidlo a je po krizi.

Protože ta je způsobená tím, že levicoví politici zneužívají sociálních systémů k uplácení voličů a dokonce si navážejí voliče u třetích zemí. Tohle prostě nemůže žádný jinak potřebný sociální systém vydržet. Kdyby ti, co jsou na dávkách volební právo neměli tenhle problém by neexistoval.

A pro vyjasnění českých reálií - ODS ani TOP-09 pravicové strany nejsou. Protože skutečný pravičák by si raději usekl ruku než by se ponížil k rozkrádání z veřejného.

M. Hanko 12.11.2012 6:04

jediná věta

S výjimkou snad jediné věty souhlasím se vším. Pěkný článek!

H. Grúbr 12.11.2012 5:59

Zde je namístě položit otázku

nakolik je USA ještě součástí západní civilizace, vezmeme-li v potaz složení obyvatelstva USA.

B. Volarik 12.11.2012 4:55

Re:Kombinace muslima a marxisty muze mit jen jeden vysledek.

Souhlas. S autorem článku souhlasím, jen bych podotkl, že se ten spratek celým jmém nazývá Barack HUSSEIN Obama.

Nicméně, teď už si nebude moci stžovat, že všechno zavinil Bush. Teď je ekonomika jeho!