16.1.2022 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

SVĚT: O jedné opravdové odvaze

Jsou rozhodnutí, která vyžadují obrovskou odvahu a stejně velkou vnitřní sílu. Zejména se to týká lidí žijících v diktaturách, kteří se nebojí říkat svobodně pravdu nepohodlnou vládnoucím mocipánům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Žůrek 2.2.2021 20:59

Děkuji za tento text. Je nutné odtraňovat nepřátelství mezi národy a potažmo i mezi lidmi. Jen tady je budoucnost.

K. Křivan 2.2.2021 8:32

Jedna vyjímka. Hrásná vyjímka. Ale jen jedna a VYJÍMKA ! Nemůžeme a nesmíme posuzovat islám podle JEDNÉ vyjímky !!!

J. Nový 2.2.2021 17:35

Já si taky pamatuji na Deana Reada. Taky jedna výjimka ;-D

K. Křivan 2.2.2021 18:38

Dean Read byl na západě propadák, tak alespoň v NDR byl jako jednooký mezi slepými králem. Nic mu nehrozilo, a měl se mnohem lépe než ostatní "dederoni".

Abdol Hamid Masoumi-Tehrani žije i na západě v ohrožení života. Takže té odvahy potřebuje obrovské množství.

V. Církva 2.2.2021 21:47

Tak určitě byl Read blázen (v době kdy se v USA žilo jít do NDR) a nic mu nehrozilo. Ale z dětství si pamatuju indiánku s Readem a ta byla celkem fajn. I když možná spíš pro to, že americké filmy se k nám nedostaly.

Jinak samozřejmě před Abdol Hamid Masoumi-Tehrani smekám. Kdyby taková byla většina lidí, diktatury by neměly šanci.

J. Zima 2.2.2021 21:28

Dean Reed (ne Read) utekl do bývalé NDR z prostého dlvodu, že mu v USA hrozilo vězení pro neplacení alimentů. Komunistická propaganda se ho okamžitě chytla jako h*no košile a on toho uměl dokonale využít. Naprosto bezcharakterní chlap. Srovnávat ho s oním klerikem je naprosto mimo.

A. Pakosta 2.2.2021 23:34

Naučte se česky, Křivane. Podstatné jméno od slovesa "vyjímat" je výjimka, stejně jako od "vyšívat" je výšivka.

A ještě vám připomenu, že starozákonní Bůh byl ochoten ušetřit Sodomu od zkázy i kvůli jednomu jedinému slušnému člověku.

V. Církva 2.2.2021 8:11

No jo, ono když se v politice nedaří nastupují represe, a pak se nedaří ještě víc.

I když každý extrém je škodlivý. V Iránu se dařilo tak na půl a přišla "revoluce". A teď je otázka, jestli se měl režim víc bránit, jestli neměli zavčas potlačovat Islám... Celkem by mne zajímalo jak se na to tehdejší pamětníci co tomu napomohli dívají, jestli se opravdu radují ze správné cesty islámské.

V každém případě, na Evropu je Islám zaostalý a dobyvačný a máme svoje náboženství. Takže vymezení Islámu tu dává smysl. Nakonec by možná stačilo méně tolerance k porušování evropských zákonů Muslimy a preference bezpečnosti nad mezinárodní dohody. Na facebooku novinky.cz, twitteru.cz se dávají bany, ruší konta, soudy soudí nenávist proti přistěhovalcům, ale imigranti a Islám jsou jako nedotknutelní. Jednak kvůli zvrhlosti podporující zdánlivé menšiny, a jednak proto, že už se jich soudci a politici bojí.

Co je to za kulturu která si se.. do vlastního hnízda a podporuje zaostalce, kteří jí vyhrožují? Lidé, kteří tyto "slabé menšiny" (ve skutečnosti agresivní dobavatelskou kulturu) podporují, si nezadají se zrádci ve středověku co trávili studny a otvírali brány dobyvatelům. Jenže když je chytili, skončili špatně. dnes dostávají Templetonovy ceny. Takže to dopadne hodně špatně.

K. Křivan 2.2.2021 8:35

Zrádci musí umírat ! Bez vyjímky a bez pardonu ! Umírat musí všichni, kdo zrádce jakkoliv podporují.

K. Křivan 2.2.2021 8:51

" že už se jich soudci a politici bojí."

Tak se musí víc bát svého národa ! Heydrich se taky nebál svých poddaných a jak krásně dopadl !

V. Církva 2.2.2021 21:49

Souhlas, to je ten problém, že se bojí migrantů a měli by se bát těch proti kterým jednají. Vlastních spoluobčanů.

A. Pakosta 2.2.2021 23:39

Mně se líbí, jak tu všichni tepete do islámu, a přitom ho jak idioti píšete s velkým I. Zatímco slovo "křesťanství" byste s velkým Ká nikdy nenapsali.

P. Dvořák 2.2.2021 7:58

Jaképak hrdinství. Pravé hrdinky jsou členky feministické švédské vlády, když si v r. 2017 do "uličky hanby" strčily na palicu jenom šátky. Svůj nekompromisní postoj ke zrovnoprávnění žen by se jim jistě mnohem lépe prezentoval v burce.

Pro idioty: To je ironie.

H. Lukešová 2.2.2021 8:49

Zatímco íránské feministky-pravé hrdinky proti šátkům bojují, chtějí se osvobodit, mít prostou ničím nezatíženou hlavu, dávat na odiv své krásné vlasy, jak je normální na Západě, tak západní feministky založili Den hidžábu, kdy mají západní ženy a dívky povinnost si hidžáb (šátek) nasazovat, symbol největšího otroctví a ponížení ženy.

Dát si šátek na hlavu? To už je lepší si hlavu nechat srazit na zem! Takové ponížení kdysi našeho způsobu života. Dnešní Západ je o neomarxismu a podrobování se islámu.

Pro méně chápavé, tím, že nemám ráda neomarxistický Západ, neznamená, že velebím Putinovo Rusko, to zcela jistě ne. Putinské Rusko rozhodně nepovažuji za něco, kde bych chtěla žít. Zahraniční politika Ruska-podpora Asada, Hizballáhu rozhodně nepovažuji za dobrou, nicméně s neomaxistickými eurounijními politiky si můžou podat ruce.

P. Dvořák 2.2.2021 9:39

Tímto jste jasná. Tím, že nemáte ráda neomarxistický Západ, skrytě velebíte Putinovo Rusko, kde byste chtěla žít.

Bohužel v tomto případě nepomůže idiotům napsat, že je to ironie, protože jsou o tom přesvědčeni.

V. Církva 2.2.2021 21:58

Tak jasně, obvyklá mantra progresivistických lhářů je: "Štve Tě progresivistický Západ co nevěří v Boha, jsi proruský troll"

Nevím nakolik je to jejich doktrína jak shodit důvěryhodnost oponenta (pravděpodobněji) a nakolik tomu sami věří (ti hloupější určitšě) ale tvrdí to.

R. Tichý 2.2.2021 7:47

Pred nastupem nabozenskeho tmarstvi Izraelci postavili zaostalym Irancum vodovodni sit.

D. Zítko 2.2.2021 7:24

Pane Stejskale, děkuji za informaci a sledujte, prosím, osud tohoto odvážného muže.

H. Lukešová 2.2.2021 0:17

I podle některých výkladů koránských textů vyplývá, že Země izraelská patří Lidu izraelskému. Jsou i takové výklady Koránu, které Židům právo na Zemi izraelskou potvrzují, nejenom biblické texty dokládají tuto pravdu. Právě takto Korán interpretoval jeden šítský klerik, možná to byl tento pán, o kterém pan Stejskal píše, množná někdo jiný. Jméno klerika mi vypadlo.

L. Stejskal 2.2.2021 7:30

REAKCE AUTORA--- Je to pákistánský klerik Maulana Muhammad Khan Sherani. To on řekl, že Země izraelská patří Židům, je to zpráva z prosince 2020. Sice si spletl Davida s Šalomounem jako stavitelem Prvního chrámu, nicméně správě konstatoval, že Dům Boží byl v Jeruzalémě postaven pro Izraelce, nikoli Palestince. Děkuji.

H. Lukešová 2.2.2021 8:39

I já Vám děkuji za odpověď.

K. Křivan 2.2.2021 8:48

Především děkujeme my čtenáři Vám, pane Stejskale, za to že reagujete na naše reakce. Tak by to mělo být, každý zveřejněný autor by měl mít povinnost, tu morální už má, odpovídat slušným a rozumným reakcím čtenářů. I když to stojí čas. Určitě by to zdvihlo úroveň diskuzí.

T. Vodvářka 2.2.2021 16:12

Dobrý den, pane Křivane, bylo by to fajn. Nicméně i zde na NP existují jedinci, jejichž sportem je trefování se do autorů, nezajímá je téma, ale pouze a jen to, jak co nejvíce urazit. Jedinou možnou reakcí je nereagovat na podobné invektivy, bohužel, nijak to neumenšuje jejich aktivitu.

V. Církva 2.2.2021 22:02

Tak podnětná, slušná kritika a pluralita je v pořádku. A občas je tu i pochvala. Jsou tu ale lidé co plijí na všechno, bez argumentů a bezdůvodu, a převážně jsou z progresivistického spektra (nebo si na něj hrají a trolí)

T. Vodvářka 3.2.2021 5:56

Souhlasím. Jelikož píšu už několik let, vždy mne překvapují jedinci, kteří se mnou nesouhlasí (což je naprosto v pořádku), ale kteří mne vyhledávají na všech možných stránkách a sáhodlouze vysvětlují, co jsem za pitomce. Nenapadne je prostý fakt, že prostě je třeba mne ignorovat, když si myslí, že jsem vedle. I tady na NP čtu jen některé autory, které mám rád a jiné míjím, jakkoli je nadpis lákavý.

Třeba v mém včerejším článku o P. Collinsovi se našli dva, kteří si potřebovali tak nějak vykompensovat špatnou náladu a dělali to u politicky naprosto sterilního článku. To mne vždy překvapí.

H. Lukešová 2.2.2021 8:58

A ještě jedna připomínka, která se netýká tématu Vašeho článku, já považuji také za největší ohavnost a vrchol podlého antisemitismu útok na Starý zákon, útok na základ židovského náboženství. Některá pochybná individua zalykají tím, jak je Starý zákon krutý a takové nesmysly. Také jsem se s těmito výroky setkala na internetových diskusích.

Starý zákon je naopak nádherný, má spoustu krásných a poučných myšlenek a i to milovat Boha a bližního pochází od Mojžíše ne Pána Ježíše. Odmítám učení o tom, že je Starý zákon překonaný Novým zákonem, že je primitivním atd.

Tuto odpornou ideologii zastával Markion, který proti sobě stavěl Starý zákon (jako knihu krutého Demiurga) a učení Nového zákona (jako knihu laskavého Boha). To dokonce i na Katolickou církev, která tehdy Židy, slušně řečeno, nemusela, mnohdy je zabíjela a pronásledovala, "bylo moc" a Markionovo učení prohlásila za heretické.

A. Pakosta 3.2.2021 0:00

Víte, paní Lukešová, když Mohamed začal skládat svůj Korán, sám Židy obdivoval, inspirovali ho, a snažil se k nim vetřít jako jejich prorok či Spasitel, jenž je předpovězen v židovských svatých textech. (To, že je prorok, mu vnukly jeho epileptické záchvaty.) Ale rabíni židovských kmenů v Medíně, které se svou vizí oslovil, jej nepřijali a v podstatě se mu vysmáli, řkouce, že především jejich Spasitel musí být Žid, a nikoli Arab. Mohamed se na ně k smrti naštval, a protože byl psychopat, vzal to doslova, židovské kmeny z Medíny částečně vyhnal, částečně nechal povraždit, čehož se i osobně účastnil. Byla to první důsledná genocida Židů, první holokaust, chcete-li, kterým se ostatně nechal později inspirovat i pan Hitler. A kromě toho se v Koránu od jistého bodu o židech píše už jen jako o nejhorších nepřátelích. Problém porozumět Koránu je bohužel i v tom, že pár set let po Mohamedově smrti jakýsi chytrák - chalífa nechal seřadit súry Koránu podle velikosti - od nejdelší po nejkratší. Výsledek pak prohlásil za jediné pravé znění Božího slova a všechny starší písemné podklady dal spálit. Tím se dokonale zakryla chronologická posloupnost původního textu, a normální člověk, když to zkusí číst, má z toho zakrátko v hlavě guláš. Pravděpodobně to byl záměr dodat celkem prostému textu něco magické tajemnosti.