Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVĚT: Mohou barbaři zachránit civilizaci?

Západní „aliance ke všemu ochotných“, USA, Velká Británie a Francie, vyslala na syrské území přes sto raket, a to v odplatě na cosi, co i moderátor české televize nazval „údajným chemickým útokem“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

P. Szirotný

19. 4. 2018 23:06
Nemůžu se nějak ubránit dojmu,

že v tomto příběhu něco zatraceně "smrdí". Beru si na pomoc jen selský rozum. Bašár Asad je s pomocí Rusů opět na koni a jeho armáda dobývá zpět ztracená území. A najednou mu "rupne v kouli" a použije chemické zbraně proti městu, které by tak jako tak brzy dobyl ? Když může s jistotou předpokládat, že podobná akce by od něho odvrátila i ten zbytek světa, který ho ještě jakž-takž respektuje. A že riskuje nálet západních raket. No řekněte sami, nebyl by v této situaci úplný idiot ? A Rusové se chvástají, že sestřelí všechny rakety a ještě zaútočí na zdroje jejich odpalu. Poté jsou předem informováni o útoku a svůj obranný protiraketový systém ani nezapnou ? Myslím, že se tu hraje nějaká hra velmocí o které nic nevíme a nikdy vědět nebudeme. A potřebujeme to vlastně ? Pojďme na pivko do hospody ve které se nesmí kouřit a zanadávejme si klasicky na trestně stíhaného premiréra v demisi. To je to jediné co s problematikou Sýrie můžeme udělat.

0 0
možnosti
KJ

19. 4. 2018 21:10
Barbaři teprve čekají na zcivilizování a mohou

civilizační vývoj jedině zastavit nebo dokonce vrátit zpět. Spontánní řád lidského světa se rozšiřuje zásadně a jedině od civilizovaných více k civilizovaným méně a obráceně to prostě nejde.

Bohužel, k méně civilizovaným patří i průměrní Rusové... Dzp.

0 0
možnosti
IM

I. Mertl

19. 4. 2018 19:36
Autor je skutečně neskutečný žvanil

jak už zde padlo. Plácání jedno přes druhé: Skripal, Duma, Trump, chemické zbraně v r. 2013 a dnes, zmatečné informace o Radě bezpečnosti, Stropnického zločiny a jeho kastrování, premiér Babiš nečůrá proti větru, otevřený a milý, zakřiknutý oční lékař Assád, ... .

Blábol přes blábol, zakrývající, že svět (a jistě i auto) zná syrskou realitu, mimo jiné z pravidelných reportů Amnesty International: Ten otevřený a milý oční lékař, tvrdě vládnul z dvoumilionové alavitské, tedy šíitské, menšiny pomocí půlmilińu vojáků a policistů osmnáctimiliónovému národu a byl mu skutečně katem. Tisíce politických vězńů, stovky nezvěstných a popravených byly reportovány ještě před vypuknutím povstání v r. 2011. Situace se dále zhoršila následující občanskou válkou. Je v letech 2011 až 2015 bylo oznámeno celkem 13 tisíc popravených ve věznici Saydnaya u Damašku. A celková bilance šestileté války, která po r. 2014 gradovala zásahem vnějších sil, ruské armády, oddílů Daeše, Hisballáhu a jiných šiítských oddílů i Iránu je následující: více než půl miliónů mrtvých, z toho nejméně polovina civilistů, polovina národa bez střechy nad hlavou, 7 miliónu lidí uteklo do zahraničí, do Turecka, Libanonu, Jordánska i Evropy. Asádův režim je prostě krvavá diktatura, podporovaná a nakonec zachráněná Ruskem a Iránem, a tedy nikoli legitimní režim. Na tomto faktu nemění nic to, zda v Dumě došlo k dalšímu chemickému útoku, kdo jej doopravdy vedl, ani spektakulární zákrok USA a jeho spojenců.

0 0
možnosti
VK

19. 4. 2018 19:44
Re: Autor je skutečně neskutečný žvanil

Velká škoda Mertl,že jste mezi těmi nezvěstnými nebyl taky.Byli bychom ušetřeni blábolům idiota.

0 0
možnosti
KJ

19. 4. 2018 19:20
Rusové patří bohužel do skupiny méně civilizovaných

národů. Měli i obří smůlu. Němci u nich civilizaci zastavili Leninem a Sovětským svazem na 70 let. A to je sakra znát.. Dzp.

0 0
možnosti
MP

19. 4. 2018 21:20
Re: Rusové patří bohužel do skupiny méně civilizovaných

To je mnohem starší, než Němci a Lenin.

0 0
možnosti
PU

19. 4. 2018 16:41
O argumentech autora se dá přemýšlet

Opravdu si ale myslí, že člověk působící v rozhovoru s novinářem jako mírný a zakřiknutý člověk nemůže být v jiných situacích krvavým diktátorem?

0 0
možnosti
ŠA

Š. Apolen

19. 4. 2018 23:10
Re: O argumentech autora se dá přemýšlet

Každý diktátor nemusí působit jako Benito Musolini, nabubřele a útočně. Může jako Asad působit jako liftboy v hotelu.

0 0
možnosti
IM

I. Mertl

19. 4. 2018 15:50
Ne, autore

ruští barbaři - jak několik málo jsem měl jako lidi rád - skutečně naši civilizaci zachránit nemohou. Snad někdy v budoucnosti, zbaví-li se vůdců s imperiálními choutkami. Zatím se jim to v moderní době nepodařilo.

0 0
možnosti
JT

J. Ticháček

19. 4. 2018 20:27
Re: Ne, autore

A čeští barbaři. Jen několik z nich mám jako lidi rád. Z amerických barbarů jsem měl rád jen jednoho z těch tří, se kterými jsem se potkával, a z filipínských barbarů nemám rád žádného. Nikoho odtamtud jsem nepotkal.

0 0
možnosti
JK

19. 4. 2018 14:19
Když tam Assadovi končí Daesh

a několik dalších teroristickýh skupin, byl by motivován k tomu, aby se zaměřil na civilisty? Dává to smysl? Tento přesný argument učinil bývalý velitel britských sil v Iráku, generál Jonathan Shaw, ve Sky News Proč by vítěz udělal takovou věc, která by mohla zvrátit jeho vítězství? Je to opravdu iracionální a Assad je velmi racionální. Shaw byl okamžitě odříznut Sky News!

Dvouminutové video - https://www.youtube.com/watch?v=AFnbLPQOdrc - pravdivý brit. generálmajor Jonathan Shaw.

# Aleppo Video o bombardování v Sýrii. Jako Francouz se upřímně omlouvám za vše, co jsme udělali proti Syřanům za 7 let války.- https://twitter.com/RenieriArts/status/986273455350960131

0 0
možnosti
ŚS

19. 4. 2018 14:54
Re: Když tam Assadovi končí Daesh

Níže jsem posílala tento odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=lSXwG-901yU

Americký reportér TV OAN v Duma marně hledá oběti chlorového útoku. Všechno je jinak, líčí místní lékař.

0 0
možnosti
JC

19. 4. 2018 13:52
Všimněte si, jak často v tzv. zpravodajství uvádí moderátoři

slova: pravděpodobně, možná, asi, zřejmě apod. Prostě kdyby náhodou se ukázalo, že je to lež, tak je nemohou žalovat pro šíření té lži.

0 0
možnosti
JK

19. 4. 2018 17:26
Už je to fakt trapné

0 0
možnosti
FV

19. 4. 2018 12:42
Nebyl jsem u toho...

Mám z tohoto příspěvku a i z jiných textů pana Schneidera pokaždé pocit, že se snaží o objektivní pohled na věc:

dívá se na každý problém z více stran, hledá argumenty, srovnává srovnatelné, klade si otázku PROČ? a snaží se na ni odpovídat, hledá souvislosti a pátrá po tom, komu a jak věc prospívá.

Jeho texty čtenáře nutí přemýšlet. A to je dobře, moc dobře.

0 0
možnosti
RG

19. 4. 2018 14:01
Re: Nebyl jsem u toho...

jak je patrno z diskuze, zdaleka ne každého. Mnozí už mají jasno při pohledu na jméno autora

0 0
možnosti
JR

J. Růžička 714

19. 4. 2018 12:36
Důvodné pochybnosti o inteligenci autora

Prolhanější a zamlžující prorusácký škvár aby člověk pohledal. O co více toho autorovi narostlo na bradě, o to méně mu matka Příroda nadělila do palice...Komik Schneider a jeho komický, prolhaný, prorusácký svět.

0 0
možnosti
FV

19. 4. 2018 12:47
Důvodné pochybnosti o inteligenci autora

Hrr na Rusko?

Kdo, kdy a jak?

Stůjte na zemi!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz