30.3.2023 | Svátek má Arnošt


Diskuse k článku

SVĚT: Migranti a stabilita západní společnosti

Věřme, že nápadný počet mladých mužů mezi uprchlíky nechce nic jiného než vydělávat peníze a posílat je domů. Avšak migranti mohou představovat problém i tehdy, když nechtějí nic jiného než lepší podmínky pro život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 14.8.2015 11:53

Re: S panem autorem souhlasím,

Pane Hamáčku, neuvědomil jsem si, že vymyslet takovouto věc, může jen hlava pomazaná, nebo snad vymazaná?

B. Hamáček 14.8.2015 19:40

Re: S panem autorem souhlasím,

Vlček, Erat a Běhal jsou zasloužilí bolševici a jiný názor od nich nelze čekat !

T. Pansky 14.8.2015 4:14

My se neumime a nemuzeme vyrovnat ani s romskou ...

... mensinou a ted si zavadime vice uprchliku z Vychodu.  Tohle neni krize humanismu.  Tohle je krize spolecnosti, ktera podlehla levicovemu videni sveta.  Tohle plati pro Evropu stejne jako pro Ameriku.  Na prikladu imigrace se profiluje zcela odlisne pristup levice a pravice.  Pravice se chova konzervativne a chce zabezpecit pomoc lidem, kteri ji skutecne potrebuji (pronasledovani diky odlisne vire, utek z autoritarskych systemu).  Levice vidi v imigrantech sve budouci volice a v ramci utuzeji sve moci je ochotna zcela rozvratit spolecnost a privest hory nekompatibilnich lidi.  To se ted deje v Evrope, ktera se rozpada diky levicove politicie.

J. David 14.8.2015 1:53

Trefné

Ta "duševní porucha, zvaná multikulturalismus". Jen přiblblý filantrop či altruista se tetelí blahem, když má moly v almaře, štěnice v otomanu, komáry v ložnici, rybenky v koupelně a na hajzlíku, kroužkatce ve střevech, myši ve špajzu, tchoře v kurníku, Dienstbiera ve vládě, Bendu v parlamentu, Šabatovou ombudsmankou... Nyní ještě africká a musulmanská "náplava". Docela solidní "konkláve" a obohacení, navíc hlavně i berní (nové rozpočtové kapitoly pro parazity a symbionty), a bezpečnostní (bez bambitky s "ostrou municí nikam ani ránu"), Pomahači a chrániči jsou totiž pouze na ozdobu a buzeraci, nikolivěk na relevantní ostrahu občana. Známý mi nedávno řekl (je katolík): "Bože, chraň mne od přátel a dobrodefekátorů, nepříteli se ochráním sám". A něco na tom bude, ale ti dobrodefekátoři mají bohužel pod palcem i legislativu, což je docela na průjem dle teorie Fekalismu ( http://www.logix.cz/michal/humornik/fekal.xp ). Nu a otázka migrace a imigrace? Introdukovat akademické chasníky RGB(0,0,0)? Já to vnímám jako silné riziko, nějak mým majestátem lomcuje pud sebezáchovy, nejenom můj, ale i korelačně k mým potomkům a bližním. Nějak postrádám v této cause imigrace účinnou a nekompromisní prevenci. Můj názor.

J. Vintr 14.8.2015 1:09

Evropští politici budou problém tak dlouho přehlížet,

až jediným možným řešením situace bude vypsání odměny za skalp imigranta ....

O. Zuckerová 14.8.2015 9:43

Re: Evropští politici budou problém tak dlouho přehlížet,

Ale kdepak přehlížet! Se zálibou si ho pěstují, zalévají a hýčkají. Naše sdělovací prostředky, zabývající se v poslední době zejména našimi zářnými zítřky a rostoucí prosperitou, nám jen opomněly sdělit, že jsme se přiřadili k "nížepodepsaným členským státům RE", že budeme prosazovat co nejintenzivnější integraci přistěhovalců... čl. 3: právo na svobodu pokojného (chacha) shromažďování, sdružování, zakládání odborů a místních sdružení za účelem zachovávání jejich kult. svébytnosti, čl. 6: právo VOLIT a BÝT VOLEN do místních samospráv... Čímpak to, že to nikde nebylo?? A nedalo by se tam ještě přidat, že také my si zachováme "nějakou svébytnost"?