26.3.2023 | Svátek má Emanuel


Diskuse k článku

SVĚT: Migranti a stabilita západní společnosti

Věřme, že nápadný počet mladých mužů mezi uprchlíky nechce nic jiného než vydělávat peníze a posílat je domů. Avšak migranti mohou představovat problém i tehdy, když nechtějí nic jiného než lepší podmínky pro život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šimek 14.8.2015 10:40

Re: Teď už to jsou bláboly.

Vy jo?

K. Janyška 14.8.2015 9:10

Bez použití teorie spontánního řádu, zejména spontánního

řádu lidské interakce, nejste schopen vysvětlit problematiku posunů v něm ani vy, pane Robejšku.   Kdo neví, že národní státy jsou obranyhodné a musejí být obranyschopné proti cizím příchozím, je asi na hlavu. Proč by jinak samovolně vznikaly, proč by jinak měly neosobní, ale neoddikuskutovatelnou, schopnost rozmlátit  SSSR, Jugoslávii, Československo, Rakousko- Uhersko a další příklady se mi ani nechce omílat. Například národně osvobozencký boj kolonií za samostatnost. Kdo řekne, že se to nestalo, je vůl. Kdo řekne, že se to stát nemělo je vůl korunovaný. Kdo neví proč se to stalo je prostě nevzdělaný, to je ještě horší... Dzp.

P. Čech 14.8.2015 8:52

Jen elity v některých zemích třetího světa?

Nikoliv. všechny nepřirozené a tedy umělé "elity" se na tom podepisují. I u nás. jedinou skutečnou a tedy i přirozenou elitou je ten, koho za elitu považuje většina občanů. Může jí být i politik (vzácně), nemůže jí však být modelka, politik obecně, sportovec či stálý účastník všelijakých rautů, lidé, novináři jako elity vyrobení. A o tom to je, o systému.

Z. Rychlý 14.8.2015 9:28

Re: Jen elity v některých zemích třetího světa?

Z vás by byl senzační misionář. Měl byste odjet šířit myšlenky švýcarké demokracie třeba do Péšávaru. Tam jsou po tom přímo lační.

Jsem i jist, že bychom o vás hodně slyšeli a četli i ve světoých médiích.

P. Čech 14.8.2015 11:00

Re: Jen elity v některých zemích třetího světa?

Proč zrovna do Péšávaru? Já je chci šířit zde v ČR. Pákistán je mi ukradený. Rád bych, abychom se měli dobře zde, v České republice.  Jsem totiž přesvědčen o tom, že v současném českém systému se nikdy dobře mít nebudeme.

Z. Rychlý 14.8.2015 12:04

Zajímavé !!

Třeba já se v něm mám dobře už teď. Sice sleduji s obavami snahy některých reformátorů směrem k "lepší" demokracii, či přímo k vládě "lidu", ale zatím to jde. Evoluce, jen žádné revoluce.

P. Čech 14.8.2015 13:02

Re: Zajímavé !!

Demokracie neexistuje lepší a horší. Demokracie buď je a nebo není.Vše, co je mezi tím, není skutečná demokracie. Vláda lidu je nesmysl. Ani ve  Athénách ve Starém Řecku nebyla demokracie vládou lidu, ale vládou občanů Athén. S tou evolucí s Vámi souhlasím, nicméně vidím, že všechno spěje k revoluci.

J. Šimek 14.8.2015 13:42

Re: Zajímavé !!

To jste jak novej Lenin :o)

Z. Švrček 14.8.2015 8:03

Oč se jedná!

Toto není běžná imigrace. Jedná se o nájezd, stejný jako byly nájezdy vikingů, či avarů v minulosti. Jde o bohatství, otroky, půdu, lepší život. Jen my si stále představujeme nájezdníky jako bandu vylodivší se z plavidel, nebo rajtující  na zakrslých konících a po zuby ozbrojenou. Nepochopili jsme, že nájeznická válka se může také vést jinými prostředky. A to, že EU je naprosto levicově popletená a neschopná - tedy impotentní k jakékoliv smysluplné akci, je již jasné. Pro nájezdníky jsme cílem a oběťmi a to, že se jim nebráníme nás v jejich očích nečiní lepšími a úctyhodnějšími, ale slabšími a zhýčkanějšími a proto zavrženíhodnějšími. Pokud přistoupíme na myšlanku, že se jedná o klasický nájezd vedený neklasickými prostředky, snad nás taky trkne, že je třeba se začít bránit, nechceme-li postupně přijít o všechno. 

EU mi připomíná Anglického krále Ethelreda z přelomu prvního a druhého tisíciletí, který vysílal k vylodivším se vikingům poselstva s dary a k bohu motlitby za to, aby vikingové prohlédli, složili zbraně a přestoupili na křesťanství, místo aby vyslal svoji silnou armádu a vytřel s nimi útesy doverské. Vikingové se smáli, vítali je, dál však rabovali a proslavili Anglické břehy ve svých domovských končinách jako dobrou destinaci k plundrování a nakonec i ke kolonizaci.  Historie se tak zase už po p´kolikáté opakuje, dnes v celoevropských rozměrech.

M. Prokop 14.8.2015 8:40

"Jen my si stále představujeme nájezdníky ...."

Vy, a kdo ještě?

Z. Švrček 14.8.2015 9:08

Re: "Jen my si stále představujeme nájezdníky ...."

Jste slepý? přece celá EU očima svých šéfíků.

P. Lenc 14.8.2015 8:02

Dík pane Robejšku !

J. Plzák 14.8.2015 7:56

Stejná práva pro všechny.

Pro cizince, jako pro Čechy.

Někteří se přizpůsobí, jiní odejdou a vše se v dobré obrátí.

Poblíž Poděbrad má pumpu Libanonec. Říkají mu Arafat a lidé k němu rádí jezdí. Na rozdíl od mnohých českých obchodníků je docela normální.

J. Kombercová 14.8.2015 12:32

Re: Stejná práva pro všechny.

Pokud vyžadujete práva, musíte také plnit povinnosti. Na to uřvanci po svých právech zapomínají.

K. Vyšata 14.8.2015 7:39

Nemám rád novináře, politology a analytiky

kteří píší povrchně a zaujatě. Pan Robejšek je světlá vyjímka a to mě těší že takové osobnosti ještě jsou. Díky za článek.

B. Hamáček 14.8.2015 7:27

S panem autorem souhlasím,

S panem autorem souhlasím . Zajímavé je , že většina uprchlíků přichází z míst , která nějakým způsobem minulá desetiletí ovlivňoval SSSR , přímou politickou , vojenskou i finanční podporou i podporou místních teroristických band v rámci boje proti kolonialismu. To zřejmě trvá dodnes, ta podpora Ruska je dnes ovšem dobře skrytá. Nápor migrantů je skrytá forma ruského boje proti západu.

T. Kočí 14.8.2015 7:52

Re: S panem autorem souhlasím,

Ano, to je zřejmé.

Včera v TV v reportáži z Kosu jeden skoro černej řekl. Řekli nám, že tady bude ráj a ono je to peklo. Kdo jim to řekl??? Tuto otázku ještě nikdo nepoložil.

E. Erat 14.8.2015 8:01

Re: S panem autorem souhlasím,

Vladimír Vladímirovič ve svém poselství k lidu Afriky a BV.Ne, řekl jim to ten komu zaplatili za transfer.Jako když šmejdi prodávají ty nekvalitní předražené výrobky.Zboží se musí vždy vychválit a v tomto případě je zbožím EU.

M. Prokop 14.8.2015 8:41

Re: S panem autorem souhlasím,

Převaděči. Aby jim kšeft kvetl.

V. Běhal 14.8.2015 7:53

Re: S panem autorem souhlasím,

Jistě, za všechnio, podle Hamáčka, můžou Rusové. Já vidím, že migranti utíkají do Evropy ze zemí které rozvrátily USA svojí agresivní politikou: Lybie Irák, Syrie, kde USA vyzbrojily dnešní Islámský stát. Než USA a Francie napadly Lybii a rozvrátily ekonomicky fungující a politicky stabilní stát, tak do Evropy od tud nikdo neutíkal Ať se teď o ně postarají a nás do toho nevtahují.

R. Tesařík 14.8.2015 8:39

Re: S panem autorem souhlasím,

Bordel ve světě nadělali sovětští komouši.

R. Gramblička 14.8.2015 8:54

Re: S panem autorem souhlasím,

Bordel dělají jak Rusáci, tak i Evropané a Amíci, jedni v rámci své podvratné bezohledné politiky, druzí spíše z blbosti a touhy po šíření dobra. Jelikož se zásahy obou stran v dotčených regionech překrývají, je často dost těžké, kdo má jaký podíl a na čem, viz Ukrajina

R. Gramblička 14.8.2015 8:57

Re: S panem autorem souhlasím,

...dost těžké určit...

M. Prokop 14.8.2015 8:41

Re: S panem autorem souhlasím,

To vám říkali na VUMLu, že?

J. Vintr 14.8.2015 12:04

Re: S panem autorem souhlasím,

Omyl, Linie a i ty ostatní státy nikdy nebyly fungující a stabilní. Byly to diktatury, kde byl klid udržován represemi a zdání ekonomické prosperity se udržovalo vývozem surovin. Každý diktátor jednou padne a pokud není nahrazen jiným diktátorem, země zákonitě upadne do chaosu, protože diktatura nevytvořila institucionální základy normálně fungujícího státu. Samozřejmě lze diktauru rozvrátit zásahem zvenčí a nemusí to být vždy zásah vojenský. A mistři na intriky a podvratné akce jsou právě Rusáci, kteří vždycky měli a určitě dodnes mají zájem na tom, aby byl ve světě chaos ..

J. Vlček 14.8.2015 8:05

Re: S panem autorem souhlasím,

Pane Hamáčku, takže SSSR naočkoval obyvatele středního východu a Afriky nenávistí k západu a ti se teď vydali, hlavně pak ty teroristické banby, na pochod právě na ten nenáviděný západ aby ho zničili. Tak jste to myslel? A jelikož s tou podporou těch band pokračuje teď Rusko místo SSSR, je třeba v první řadě zničit Rusko a pak ustane i příliv uprchlíků. Klobouk dolů, na to bych nepřišel.

B. Hamáček 14.8.2015 10:08

Re: S panem autorem souhlasím,

Jako bolševik na to přijít samozřejmě nemůžete.

E. Erat 14.8.2015 10:41

Re: S panem autorem souhlasím,

Na to může přijít pouze Hamáček.

J. Slanina 14.8.2015 10:49

Re: S panem autorem souhlasím,

Už zase sesráte-richtře howno děláš a jenom "odhaduješ???

Autor: E. Sevrát Datum: 13.9.2013 16:58

... vzhledem k mému druhu práce ,soudní znalec v oboru ekonomika a ceny stavebních prací je spousta klientů,kteří se mi i třeba po deseti letech vrací,nehledě k soudním procesům,které se táhnou ještě více přes deset let.I z tohoto osobního důvodu jsem amnestii presidenta V.Klause uvítal. Pro pana Smetku jsem v té době pracoval,oceňoval nemovitosti a pozemky,ale vždy v souladu se zákonem.Ovšem i tak jsem byl zcela zbytečně vláčen soudními procesy ,než jsem byl v roce 2006 zcela zbaven obvinění.Leč těch několik let nervů mi nikdo nevrátí,a ani mi stát nechce proplatit vzniklé náklady na advokáta tj. cca 450 000,-Kč.Takže se musím opět soudit se státem.Pakárna,že.

"Vedle Smetky, který už vyšší trest dostat nemůže, stojí před soudem bývalí náměstci ředitele pobočky KB, Oldřich Machalický a Vladimír Gulla. Obvinění odmítli. Původně byl obviněn i bývalý ředitel pobočky banky Miloslav Novák, který se ale zastřelil. Obvinění z podvodu čelí i manažeři H-Systemu Ladislav Tůma a Jaroslav Vítek, Smetkův spolupracovník Karel Mazánek, znalec Jan Richter se podle obžaloby dopustil pomoci k tomuto trestnému činu. Podle spisu šlo o organizovanou skupinu, jejíž hlavou byl Smetka.

Richter podle policie nadhodnotil posudky na pozemky, které sloužily jako zástava k úvěrům. Podle obžaloby jejich celkovou cenu odhadl na částku převyšující 1,2 miliardy korun. Firmy je ale podle Havla koupily za 82 milionů korun a jejich skutečná cena podle vypracovaných znaleckých posudků nepřesahovala 200 milionů korun." http://www.konkursni-noviny.cz/clanek/kauza-h-system-nekonci-mizi-majetek-bankeri-celi-obvineni

E. Erat 14.8.2015 11:01

Re: S panem autorem souhlasím,

Ano,močůvkáři Slanino.Jenom odhaduji, ale za pěkné prachy. Ty si nikdy nevyděláš, i kdybys vysával žumpy se svým zánovním hovnocucem celých 24 hod. a celý rok.