30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

SVĚT: Koronavirus je pro Západ novým 11. zářím

Koronavirová pandemie bude mít zřejmě stejný dopad jako 11. září 2001. Před zničením věží Světového obchodního centra byla al-Káida ve válce se Západem už léta. Až teprve tento barbarský akt vyprokoval netečnou oběť k akci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 6.8.2020 11:43

To máte asi pravdu. Vycházím opravdu jen z toho, co od nich vychází tady.

P. Kubáč 6.8.2020 9:09

Japonce jsme v určitém okamžiku začali považovat za rovné partnery a ponechali je jejich osudu a výsledkem je, že typická asijská non-kreativita je svrhla z trůnu technologické velmoci.

Čína není rovný partner ale doopravdy nebezpečný protivník - o to větší důvod nenechat jim ukrást už ani šroubek - ať si zbraně, kterými nás chtějí zabíjet vymyslí vlastní hlavou - ne tou naší.

F. Kusák 6.8.2020 10:15

No, my už jsme se pomalu dostali do pozice, že sami budeme Číňanům krást jejich nápady a patenty. A není to samozřejmě jen o nápadech, ale také o schopnosti, nějakou výrobu zavést a efektivně provozovat. Čína je v mnoha směrech na technologické špici. Jste s slepý, když to nevidíte. A takových je na západě bohužel mnoho, a to je naše smůla. A dopředu se dere téměř stomilionový Vietnam, také komunistický. Tam nyní proudí investice z celého světa včetně těch amerických. A co bude za dvacet třicet let, až Vietnam dosáhne úrovně Japonska nebo Jižní Koree. Budeme jim stále nadávat do "rákosníků". Že ten náš upadající západ se vzchopí? Rád bych věděl jak.

J. Ganaur 6.8.2020 8:49

Tohle se komšukům nebude líbit.Vyrojí se hejno komárů, bude vyzdvihovat Čínu a hanět "západní" demokracie.Ale aspoň je jasné, kdo je kdo!

Š. Hašek 6.8.2020 8:58

A vyrojí se hejna zákazníků, kteří budou kupovat čínské výrobky .....

Zasekla se Vám jehla, Ganaure. Bojovníku proti vyzdvihovačům, komšukům.

Jo, a také je celkem jasné, kdo je kdo. Někdo je neustálý fňukal. Čína to není. Čína vyrábí a prodává. A pohrává si s dlužníky!

D. Mach 6.8.2020 7:56

Zajímavý článek. Překvapuje mě (příjemně), že se tu na NP objevuje i takový názor, navíc podrobně vysvětlený. Čína samozřejmě nebezpečím je. Bohužel zaslepení antiamerikanisté, kteří už zjistili, že Rusko jde do kytek, si Čínu vybrali jako jistotu pro své pomýlené přesvědčení.

Š. Hašek 6.8.2020 8:51

Ale človíčku....

Do kytek jde štrasbrusel a denně pořádá jedno shromáždění za druhým.

1. Co s tou Čínou?

2. Co s tím Ruskem?

Jde se na to přes gender, úsilovným psaním rešerší, rovnostářstvím, klimatem, "výrobou a plány podle ideologických komisí". V Číně na to jdou přes echt vynálezy technické. Ostatně v Rusku také.

J. Ganaur 6.8.2020 8:55

Jo, jo, samé užitečné vynálezy.Nemohl byste, prosím Vás, nám, zaslepeným blbcům, nějaký ten vynález předvést?Nebo aspoň popsat....

Š. Hašek 6.8.2020 9:07

Já jen jen poznamenal, "že velikáni výroby a obchodu neví, co s Čínou". Neprodávají, mají dluhy z obchodů s Čínou, dluhy státní. Tak mi to osvětlete. Možná nějakýn seminářem, nebo delším pojednáním. Pište!!!

Uznávám, že mám náhled přihlouplý. A nemám doma vlajku Tibetu.

D. Mach 6.8.2020 15:57

Psal jste, že v Číně na to jdou přes technické vynálezy. A v Rusku také. Mohl byste nějaký konkrétní popsat? A prosím nějaký neokopčený.

J. Ganaur 6.8.2020 16:13

Takže jako vždy, nic, nic, nic.To i ten Švejk byl chytřejší.

P. Staronový 6.8.2020 9:23

Jste zřejmě toho názoru, že EU (a bohužel i USA) dělá něco blbě (a s tím těžko polemizovat, dělá) a Čína a Rusko dobře. S tím už se polemizovat dá celkem snadno, stačí se podívat na výsledky, taky na směry "hlasování nohama". Možná, že vy osobně byste chtěl žít v Rusku nebo v Číně, ale takových moc není. Chválit zdáli je snažší, konec konců, má to tradici. Na Západě bylo fandů SSSR vždy dost.

Š. Hašek 6.8.2020 9:33

Fascinuje mě, že i jen můj poukaz na "plky mudrátorů, kteří neumí srovnat Čínu konkurencí", vyvolává stále a stále rady ve smyslu, "že bych se tam chtěl odstěhovat".

Já myslel, že takhle mluví jen domovnice. A Langšádková s Gazdíkem.

A jen upozorním, že SSSR je dávno pryč a proběhl tam experiment, ve kterém má prsty "západní intelektuálno". A německé prachy. Na Sibiři to nevzniklo. Takže vlastně jsem fanda Ruska, co?

P. Staronový 6.8.2020 9:46

Zda byste se tam chtěl či nechtěl odstěhovat je jeden z mnoha ukazatelů poměrů v dotyčných zemích. Jak souvisí s pí. Langšádlovou a panem Gazdíkem, to víte jen vy a já to luštit nebudu.

Děkuji za upozornění, ač je úplně mimo to, co jsem napsal.

S. Novák 6.8.2020 9:56

Š. Hašek .....velký souhlas ! R^R^R^

K. Křivan 6.8.2020 7:52

Corona je jednoznačně výrobek Číny. Corona silně poškodila hospodářství Evropy a USA. Spousta firem je teď k mání za babku i s jejich knowhow. Kdo je nakupuje ? Potichu a bez keců ?

J. Nevrkla 6.8.2020 8:20

Existují k té jednoznacnosti důkazy?

D. Mach 6.8.2020 8:38

A odkud podle vás ten virus pochází? Ve Wuchanu jsou dvě laboratoře a obě pracovaly s pokusy na úpravě virů podobných SARS a MERS, což COVID 19 je.

J. Nevrkla 6.8.2020 10:37

Jako důkaz to asi stačit nebude, laboratoří je mnoho v různých státech, o dřívějším výskytu jinde se taky píše. Vzpomínám, jak Američané ze začátku vehementně popírali, že by to bylo z laboratoře, že to je z netopýrů a luskounu.

D. Mach 6.8.2020 16:00

Američané popírali, že je to z laboratoře? O tom nic nevím.

J. Nevrkla 6.8.2020 16:36

Prvně to u nás zaznělo od virolozky Pekove někdy v březnu, Američané to odsuzovali jako konspirační teorie. Někteří totiž mluvili o amerických laboratořích. Pak se toho chytli politikove a obvinili ty čínské. Snadno ten vývoj vygooglujete.

S. Rádl 6.8.2020 8:40

Myslíte firmu TikTok, kterou chce donutit, aby se prodala pod cenou Microsoftu? A to je také v souladu s mezinárodními obchodními praktikami, že v případě dohodnutého obchodu bude chtít od Microsoftu pro US vládu provizi, protože bez pohrůžek zákazu by byla cena TikToku mnohem vyšší?

Čína je nebezpečí, ale z úplně jiného důvodu, než píše autor článku. Ona je totiž mnohem výkonnější než my a my místo abychom se snažili být efektivnější, tak Čínu podceňujeme (vyrábí jen šunty, nic nevymyslí, krade nám patenty, ...).

Š. Hašek 6.8.2020 8:43

Značný souhlas.

V. Kún 6.8.2020 9:20

!!pro S.Rádla: Děkuji za příspěvek. Síla Číny spočívá v její stále se zvyšující výkonnosti, a to po desítky let. Jedním z důvodů je i vpravdě nenasytná touha Číňanů po vzdělání. Čínské střední a vysoké školy praskají ve švech, a to i ty technického směru. Ostatně kdo z Čechů ví, že čínští studenti povinně maturují z matematiky (vedle čínštiny, angličtiny a jednoho volitelného předmětu), přičemž výuka matematiky je natolik moderní, že se o ni pedagogům ve zbytku světu jen zdá. A to nemluvím naopak o Česku, kde jsou studenti dokonce šťastni, že z matematiky nemusí a nebudou maturovat.

P. Staronový 6.8.2020 9:25

Konec konců, i Německo dbalo na vzdělání a jeho ekonomika byla vysoce výkonná. Jen se svobodou to nebyla žádná sláva a následky jsou známé, dokonce 2x.

Š. Hašek 6.8.2020 8:46

Ehm ....

Řekl bych, že podstatnější je "zmáknout" ten vir, tedy odborně. Pro lékaře a společnost.

Nevím, zda je nejdůležitější, kde a jak vznikl. Pro politiky a pisálky tedy určitě.

J. Ganaur 6.8.2020 8:53

Tak makejte, makejte.Při Vaší intelektuální kapacitě to bude hračka.A až "úspěšně" skončíte, tak můžete začít znovu, Čína má zásobu různých virů.

Š. Hašek 6.8.2020 9:09

Neříkejte! Vážně!?

R. Vacek 6.8.2020 7:29

To je jak z Rudého Práva. A ukazuje to, že Čína se skutečně stává a pravděpodobně i stane světovým hráčem číslo jedna, když se proti ní rozjela taková propagandistická mašinérie.

Š. Hašek 6.8.2020 8:42

Přesně!

Ten pán "burcuje"!!!! Já bych řekl, že prázdně plká. Skoro bych řekl, že jak mládežníci s vlajkami Tibetu.