4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

SVĚT: Komu patří USA?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
novak 2.11.2008 22:20

Řešení je dluhopisy srovnat reparacemi za mír

Mír nastolí mírotvůrce po válce většího rozsahu tam, kde je pár mld.lidí a dobré surovinové zdroje. Proto ty velké objednávky 180 leteckých tankerů, obnova US Navy, a další výdaje na výzbroj. Staré zbraň systémi je nejvýhodnější zlikvidovat na aktivním bojišti a zaplatit válečnou kořistí. To je smutná a děsivá perspektiva světa, který si nechal vnutit nesmyslný konzumní živ.styl a ještě žití na dluh. Židovina ve své kruté nahotě - i New World Order již zahájili k redukci obyvatel Země přes biopaliva

Zaujme svět  proti takovému krutému cíli nějaké účinné postoje? Jaké Fištejne jsou možné??

Krutý, ale jediný možný je odmítnutí nákupu dluhopisů, zbožová výměna a  recese, ekonomická suverenita, každý bude žít ze svého a tlak na nastolení nového důkladného světového pořádku s vyrovnanou spotřebou bez dluhů - ty slouží k lstivému ovládnutí věřitelů. Dlužník se za peníze věřitelů vyzbrojí a pak věřitele zmydlí a nastolením míru se s věřitelem vypořádají. Předem ještě zinscenují nějaké národostní nepokoje, co přerostou ve vál. konflikt, např. v Gruzii a jinde. Chápeme tu zvrhlost jenom popisovat nebo i něco prospěšného vykonat?

Dan 1.11.2008 13:33

Neuritelne pitomosti

Takovou snusku nesmyslu jsem uz dlouho necetl. Proc nekdo pise o necem, cemu vubec, ale ani za mak, nerozumi?

Monte Christo 31.10.2008 7:50

America

America je poslednim statem na zemi,kde je svoboda a demokracie...Kde slusny a pracovity clovek muze dosahnout nevidanych moznosti....Pravo a spravedlnost v teto zemi je samozrejmosti a ne pouhou papirovou zalezitosti jak je tomu v Cechach...Mnohe bychom,se mohly ucit od jejich systemu a zdokonalit samy pro sebe...Ovsem na prvnim miste je pravo a spravedlnost a pak samozrejme to ostatni...Nektere firmi v CR i na Slovensku uz pochopily system fungovani sveta a podle toho se i chovaji a jsem rad,ze existuji....Protoze s takovychto firem jednou vznikne narodni bohatstvi a opet ten cesky pekar bude peci s ceske mouky...

Monte Christo Washington DC Illegality (Prague)Ma zeme Me srdce

Ludva 31.10.2008 16:51

Re: America

Je snadné, být přitažlivou zemí, když jejích necelých 5% obyvatel Země má k dispozici čtvrtinu až třetinu světových zdrojů surovin a energií. Prostě si žijí na úkor zbytku světa. A současná krize to jen potvrdila. A jestli myslíte tím fungováním světa zbraně a sílu, tak je to o to horší.

Antonín Kofroň 31.10.2008 22:27

Re: America

Ludvo, píšete "jejích necelých 5% obyvatel Země má k dispozici čtvrtinu až třetinu světových zdrojů surovin a energií."  Neplatí to náhodou o bývalém Sovětském svazu, nyní opět Rusku,  ještě více? Nějak se tam ale lidé nehrnou.  Že by za úspěchem USA bylo ještě něco jiného?

Ludva 2.11.2008 9:21

Re: America

Rusové používají vlastní zdroje. To je dost velký rozdíl. A dělí se o ně.

Mahout 2.11.2008 17:56

Re: America

Tak jak jste to napsal, to vyzniva, ze Rusove se temer zadarmo deli o sve suroviny, oni se nedeli o sve suroviny, oni je celkem draho prodavaji :-) A v tom je setsakramentsky rozdil !

My jeste spadame do skupiny byvalych kolonii a proto mame plyn i ropu levnejsi nez treba zapadni staty (ktere taky mohou platit vice). A myslite si, ze Rusko nebude pouzivat surovinovy tlak na okolni zeme ve svuj prospech ? Myslim tim vydirani ? Uz letos nam jednou ,,omylem priskriply'' kohoutky. Ze na to maji pravo ? Jak se to veme, existuje urcita dohoda a normy v obchodech, ktera se musi dodrzovat, jinak se to vyvine ve vydirani. A vydirani jakekoliv formy neni v poradku.

patrick 1.11.2008 21:30

Re: America

????????????????????????????;-D

patrick 1.11.2008 21:31

Re: America

:-P

5P 27.10.2008 22:25

uff uff

Jefime jestli je to tak jak píšete, tak to amíci vymysleli přímo dábelsky dobře. Pro ně. Klobouk dolů. A to bez nadsázky. Nic se v tomto světě neděje náhodně a bez, alespoň, malé přípravy.

Vodička-sapér 27.10.2008 21:29

Kdy se má panu Fištejnovi věřit?

Není to tak dlouho, co  nám zde vyprávěl  svoje rozumy,  věštil  katastrofu Číny, její křehké porcelánové  ekonomiky,bylo to v době  konání OH  Pekinu a teď uvádí pravdu o astromickém dluhu USA , právě v té  zemi, státu  Čína, která by podle  něj, vlastně, nyní, už skoro neměla vůbec existovat.Já, pokud si přečtu publicistické výtvory p. Fištejna z poslední doby, tak na ně reaguji s posměšným mávnutím  ruky, když  napíše vlastní názor je  to skandál,  zbytek  jsou vesměs opsané  blafy. Pro Nev. psa je to jako  dělané.

Ivan Nový 27.10.2008 18:16

No ono to platí i naopak,

USA poskytují na úvěr spotřebu ostatním státům, pokud poklesne spotřeba v USA, exportéři do USA budou mít velké problémy. USA import může regulovat cly, a tím podporovat vlastní produkci. Dolar je krytý americkou spotřebou, nikoliv americkou produkcí.

Investor 27.10.2008 16:33

Nejspíš Arabům ....

hank bukowsky 27.10.2008 14:59

Kapitalismus a skepticismus

V době, kdy každý další den přináší zprávy o ještě kolosálnějších potížích na Wall Streetu, stále více se vnucuje otázka: Proč si americké hospodářství za prezidentů z řad Republikánů vede tak špatně, ptá se Christopher Carroll, profesor ekonomie na Johns Hopkins University v Baltimore.

Fakta lze těžko zpochybnit. Za období, kdy jsou k dispozici moderní statistiky, překonali Demokraté Republikány takřka ve všech tradičních ukazatelích ekonomické výkonnosti (HDP na jednoho obyvatele, míra nezaměstnanosti, inflace, rozpočtové deficity).

Demokratům se dokonce podařilo porazit Republikány na jejich vlastním hřišti. Díky rozhazovačnosti nynější Bushovy administrativy (a opatrnosti Clintonovy) průměrné federální výdaje vyjádřené jako podíl z HDP za Republikánů dosahují vyšších hodnot než za Demokratů. Výnosy na burze byly za Republikánských vlád v průměru o šestnáct procent nižší. blisty.cz

Marat 27.10.2008 16:55

Re: Kapitalismus a skepticismus

A máte tušení,jak si USA vedlo za presidentování  bitce za chudé Cartera? Nezaměstnanost dosahovala 20%.Úroky na půjčky i na kredit karty 18%.Nezaměstnaní museli začít platit daně už i z podpory nezaměstnanosti a další příjemnosti.A na burze stoky klesly pod tisíc bodu.

Tak to dopadne vždy,když se k moci dostanou bitci za blahobit chudých a vždy na takové bitce doplatí  chudí  a dělňasové především.

A jak to dopadlos blahobitem,když se v ČSR zmocnil vlády"Předvoj dělnické třídy? To jste už zapoměli?

Minutus 27.10.2008 19:31

Re: Kapitalismus a skepticismus

Jako v období 2. ropného šoku? ten způsobil on?

J.G. Pašek 27.10.2008 14:52

Patří židům . . .

!!

hank bukowsky 27.10.2008 14:48

Thomas Jefferson - komunista?

"Jsem přesvědčen, že bankovní instituce jsou pro naše svobody nebezpečnější než trvalá armáda. Jestliže američtí občané někdy dovolí soukromým bankám kontrolovat otázku své měny, nejdříve inflací a potom deflací, banky a korporace, které kolem nich vyrostou, je připraví o veškerý majetek, až se jejich děti na kontinentu, který si jejich otcové podmanili, probudí jako bezdomovci."

Thomas Jefferson (1743 - 1826), jeden z tzv. Otců zakladatelů, hlavní autor americké Deklarace nezávislosti a třetí prezident Spojených států amerických, v roce 1802.

Petr p 27.10.2008 16:30

Re: Thomas Jefferson - komunista?

Kouzlo nechtěného je v tom, že si postavili domečky na hypoteční úvěr, který nikdy nemínili splatit a solidarita Clintonovy vlády se všemi vyloučenými neznala mezí. Být vyloučeným není legrace, ale řešit to nesplatitelným dluhem je více než dementní....

Kolemjdoucí (J.Š.) 27.10.2008 17:06

Re: Thomas Jefferson - komunista?

Podle jiných problém byl v tom, že si ty úvěry brali i ti "nevyloučení", co bydleli, ale chtěli si přivydělat na růstu cen nemovitostí. Když zjistili, že ceny neporostou tak, jak si mysleli, přestali splácet a nemovitosti klidně nechali bankám a ty je teď nemají komu nabídnout.

Takže nemá smysl diskutovat, dokud nebudeme vědět, kolik bylo těch od počátku platebně neschopných, kolik bylo těch, co si pouze chtěli pomocí hypoték přivydělat a kolik bylo těch, co původně spláceli, ale přestali splácet, protože v důsledku zhoršení ekonomické situace USA přišli o zaměstnání nebo jim byl snížen příjem.

Snad se časem dozvíme konkrétní čísla.

hank bukowsky 27.10.2008 13:47

Jak hlavy pravověrné objevují Ameriku v kohoutku s teplou vodou

Když tohle tvrdí neideolog a před drahnou dobou, tak jsou to levičácké výkřiky. Teď, když škody nejde zvalit na mandelinku bramborovou, případně na socialisty, tak je to najednou moudro.

Kolik ovšem mezi tím a ještě zcela nedávno bylo Fischsteinem a jinými propagčíky naspíláno těm, co uvažovali realisticky a nikoliv v propagandistickém rámečku tzv. expertů, kteří dnes říkají opačné věci a to zcela bez uzardění nad svými včerejšími žvásty.

Myslím, že sníst tištenou verzí svých lží a ekonomických blábolů by bylo tím nejmírnějším trestem za dlouhodobé lhaní o jedině správné pravdě a ničím neomezovaném "zodpovědném" chování správců cizích majetků.

Nebojme se, oni pookřejí až to poplatíme a znova tady budou se svojí pravdou.

hank bukowsky 27.10.2008 13:37

přece jenom Fischsteinovi povídky z Izraele

jsou moudřejším počtením, než jeho geniální ekonomické postřehy. Neb v Izraeli koukal oběma očima, kdežto v Česku vidí jen na to "správné" oko.

Kolemjdoucí (J.Š.) 27.10.2008 13:14

Pan Fištejn se obává geopolitických dopadů …

to je ovšem něco, s čím si naši tržní utopisté starosti nedělají. Mezinárodní politika je nezajímá, stačí prý vzývat volný trh a na světě hned bude lépe. Obávám se, že (nejen pro ČR) opak může být pravdou: lehkomyslná politika laissez faire  místo k svobodě a prosperitě povede s větší pravděpodobností k poklesu životní úrovně a ke ztrátě politické svobody. Nejen silný stát může znamenat cestu do chudoby a nevolnictví, ale i stát slabý a nemoudrý, neschopný brát mezinárodní politiku dostatečně realisticky, tj. také jako nelítostný boj o moc,  stále znova se vynořující snahu jedněch zemí podmaňovat si země jiné.

jhm 27.10.2008 13:42

Re: Pan Fištejn se obává geopolitických dopadů …

Jo nezbývá než souhlasit. Volný obchod se zemí která nedbá svobod a životních jistot svých obyvatel je ekonomickou sebevraždou pro každou zemi která nejedná stejně.

Kolemjdoucí (J.Š.) 27.10.2008 13:53

Re: Pan Fištejn se obává geopolitických dopadů …

Nejde jen o obchod, na Západě nejedna firma kvůli levnější prac.síle přesouvá výrobu na Východ a na Západě si ponechává jen kaceláře. Svoje továrny stavějí v Číně a sami se tak vydávají na milost a nemilost svému konkurentu! To mi připadá úplně iracionální.

Kolemjdoucí (J.Š.) 27.10.2008 14:04

Re: Pan Fištejn se obává geopolitických dopadů …

Chtěl jsem říct, že si tím přímo koledují o to, aby jim Asiati ty moderní továrny jednou pod nějakou záminkou zabrali, a nebo je aspoň vidírali hrozbou záboru.

Kolemjdoucí (J.Š.) 27.10.2008 17:15

Re: Pan Fištejn se obává geopolitických dopadů …

Oprava: vydírali.

jhm 27.10.2008 14:44

Re: Pan Fištejn se obává geopolitických dopadů …

Stačí že je naučí navrhovat a vyrábět ty výrobky. Ve velké většině případů se totiž konstrukce přesouvá alespoň částečně za výrobou.

jhm 27.10.2008 14:49

Re: Pan Fištejn se obává geopolitických dopadů …

Teda vono je positivní asiaty vytáhnout z bídy, ale:

1. stejně je nezaplatí.

2. kdo bude nakonec kupovat výrobky mezinárodních korporací. To by mě fakt zajímalo.

Bohužel toto jsou názory které neodpovídají "ideálům volného trhu", ale taky se ve smlouvě o mezinárodním obchodu nikdy nemluvilo o tom že jedna strana bude využívat nezaplacenou pracovní sílu a ničit svoje životní prostředí, jen proto aby získala tu pochybnou výhodu vlastnit dolary (samozřejmě si je chce proto aby mohla kupovat zdroje surovin a energie).

jhm 27.10.2008 12:19

problémem je tlak velkých společností a zákazníků na cenu zboží

Všichni chceme levné zboží a chceme ho hodně. Platí to pro nás, platí to pro USA, dokud bude to levné zboží vyráběno v cizině zatímco doma si ho budou kupovat nezaměstnaní (za co?) tak to s naší (USA) ekonomikou bude vypadat tak jak to vypadá. Pokud v Německu propustí 10 000 dělníků a jejich produkci nahradí dovozem z ciziny, logicky v Německu buď klesne koupěschopná poptávka nebo stoupne zadlužení státu. Teď nás zachrání jen růst životní úrovně v Číně a dalších asijských zemích, a "pokles" životní úrovně v západních zemích. Samozřejmě že problém je složitější, ale v zásadě to tak je.