16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
BU 22.5.2007 23:45

ČECH alias KANAĎAN či NAOPAK ,???

     Dvojí občanství by nemělo existovat.  Člověku, který se chce vrátit domů je možné občanství vrátit. Vlastnit dvoje doklady to svádí k navěře.  Schýza to je v každám případě.

komantsch 22.5.2007 23:48

Re: ČECH alias KANAĎAN či NAOPAK ,???

Blbost, komousi v CSSR meli ceskoslovenske obcanstvi a vetsich zradcu ceskeho naroda asi dosud nebylo.

BU 23.5.2007 20:29

Re: Re: ČECH alias KANAĎAN či NAOPAK ,???

     Byl bys dobrým kandidátem na ministra zahraničí.

Magor Milda, Dr.Sc. 22.5.2007 22:18

Občanství má důležité funkce

pokud někdo má ta občanství dvě, je důležité, aby se rozhodl pro to aktivní (tm, kde chce volit, platit daně atd.) a to v klidu, které mu zajišťuje jeho práva, nabytá v minulosti.

Jestliže občan ČR třeba čtyřicet let pracoval v cizině, získal tam důchod a občanství, je logicky platičem daně v zemi, ve které má příjmy. Tamtéž by měl i volit.

Nevidím ale důvod, proč mu upírat právo užívat dědictví, zejména nemovitosti po svých příbuzných v Čechách. Takže ani zde nemusí být cizincem, vydáváním svých zahraničních příjmů přispívá i k naší ekonomice. Jediný etický problém je, zda má užívat volební právo na obou místech, kde je občanem. V EU je ten problém už vyřešen, zatím se ale o něm mnoho nemluví, také v obcích ještě o tom nevědí podrobnosti.

Konflikt lze očekávat u občanů mimo EU, zejména z arabských a asijských zemí, tam mohou být zájmy Čech a zájmy nedemokratických zemí silně konfliktní.

BERD 23.5.2007 8:52

Re: Občanství má důležité funkce

Placeni dani nesouvisi se statnim obcanstvim, ale s 'prevaznym mistem pobytu' (byva formulovano i jinak). Kdyz napriklad nemec Boris Becker bydli pres pul roku v Monacu, plati dane tam a pokud po nem Nemecko neco chce, musi to dokazat monackemu statu a nejspis pak dostane svuj podil.

Junák 22.5.2007 11:10

Přísaha

Pan Ulč se zmiňuje také o přísahách. V životě jsem dvakrát skládal přísahu. Poprve jako dvanáctiletý skautík, a dodnes si text přísahy pamatuji - také si nemyslím, že bych ji kdy porušil. Podruhé to byla vojenská přísaha - tento text jsem nikdy přesně neznal, o její dodržování jsem se nikdy moc nestaral. Považuji za hovadinu a zločin, pokud "poddaný" ještě navíc musí skládat přísahu, aby dobře sloužil a třeba i za "věrnost vlasti" položil (Y). Něco jiného je u dobrovolné vojny. Také mne zajímá následujíci otázka. "Dobrovolnou" přísahu skládají také vysocí státní úředníci, včetně presidenta. Slyšel někdo, že by tito lidé byli kdy postiženi za porušení přísahy? Nebo k porušení nikdy nedochází?

J.G. Pašek 22.5.2007 14:48

Re: Přísaha

To je pro poddané . . . Vrchnost, šlechta a politici? Jó junáku, to je jiná . . .  

BERD 22.5.2007 10:55

Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

zejmena pokud se tyce Svycarska a Liechtensteinu.

Ve Svajci musi byt pred obcanstvim bezpodminecne 6-12-lety bezuhonny povoleny pobyt, casto jeste zpestreny trvalym pobytem po dobu nekolika let v obci, kde pak zadam.

komantsch 22.5.2007 11:03

Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

Je to 12 let. Pouze leta stravena ve Svycarsku mezi 10 az 20 se pocitaji dvakrat. Ja jsem prisel do Svycarska v 7 ale zazadat se mohlo az v 16.

BERD 22.5.2007 11:09

Re: Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

zalezi na kantonu a casto i na obci. Ve Welschlandu je to zpravidla o par let mene.

Take leta stravena v manzelstvi s domorodcem/domorodkyni se pocitaji dvojnasobne. Vyridte to Ulcovym.

komantsch 22.5.2007 11:12

Re: Re: Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

V Solothurnu to byly tri roky v Zürichu asi pet let.

BERD 22.5.2007 11:24

Re: Re: Re: Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

Jo. 12 let ve Svajci, z toho napriklad 5 let v obci, kde se chci nechat zestatnit, z toho napriklad 2 posledni roky nepretrzite.

A sem tam pohovor, dotaznicek, publikaci rodinnych dat v obecnim vestniku, ... . I policie atd. se vyjadruje.

komantsch 22.5.2007 11:32

Re: Re: Re: Re: Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

Na Gemeindeversammlung vzdy hlasuji proti Einbürgerung Cechu.;-D

BERD 23.5.2007 9:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

O mne jsi nehlasoval, ja mel v ZH 'erleichterte Einbürgerung'. Stalo znamku, dva podpisy a 200 franku.

komantsch 22.5.2007 11:35

Re: Re: Re: Re: Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

Kdyz si vemes domorodkyni dostanes okamzite Bewilligung C (rozvedes-li se tak zi ji pochopitelne vemou) a po ca. 5 letech mas pravo na Einbürgerung. Musis to ale nejmin 5 let s tou svycarskou kacou vydrzet.

komantsch 22.5.2007 11:14

Re: Re: Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

Malo znamy fakt: Cizinec narozeny v Kantonu Zürich ma pravo na Einbürgerung.

BERD 22.5.2007 11:26

Re: Re: Re: Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

Ve ktere partaji jsi tu, kdyz tu komance pod timhle nazvem nevedeme?

komantsch 22.5.2007 11:31

Re: Re: Re: Re: Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

Samozrejme u Schweizerdemokraten.(Y)

komantsch 22.5.2007 11:10

Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

Hlavne je dulezite nemit balkanske jmeno a nezadat v Emmenbrücke nebo Beromünsteru. Pro Svycary jsme stejne Rusaci (mnozi si pletou Cechy s Cecnou) cili vychodoevropani nebo zapadocinani.

Jednou se mne jedna Svycarka zeptala jestli jezdim do Prahy pres Dubrovnik.

NevericiTomas 22.5.2007 12:02

Re: Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

No hlavne, ze se k nam jezdili ucit vyrabet hodiny....:-(

komantsch 22.5.2007 12:26

Re: Re: Re: Autor si plete obcanstvi a povoleni k pobytu

To snad asi ne.

Jarin 22.5.2007 10:08

Kanada, pane Ulc

Kanada, pane Ulc, je ale take zemi, ktera zamestnava na svych konzulatech lidi, kteri uplatnuji kolektivni vinu na ceskych neromskych obcanech, za to, ze par ceskych romu v se v kanade chovalo 'jako doma'.  Mam s tim osobni zkusenost, mimo zkusenosti zivota mimo CR, kterou jsem 'zradil' podobne jako vy.  Nebude to tedy  v Canade s tou pravdou, zase pravdou a nic nez pravdou az tak horke. Proste takovy bordylek a smaradlavy rybnicek po severoamericku.Rv

komantsch 22.5.2007 10:57

Re: Kanada, pane Ulc

Tak musite udelat dvoji obcanstvi pro bile Cechy a hnede Cechy. ;-D

Saša 22.5.2007 8:48

Pouze obec má občany.

Stát nemá občany - stát má poddané, v případě některých států můžeme hovořit o příslušnících (státní příslušnost). Občany má ale pouze a výhradně obec. Slovem občan se označuje člen korporace jménem obec. Jako akciovka má akcionáře, tak obec má občany. Občanství je členství v obci. To, že stát "ukradl" termín občan, aby méně znalí a méně přemýšliví lidé byli uvedeni v omyl a nedocházelo jim, že jsou i nadále jen poddanými státu, nemůže na celé té věci ničeho změnit. Vrcholu úmyslného lživého matení lidí dosáhl stát za éry sociálismu, kdy slovem občan byl nahrazen právní pojem fysická osoba.

Nahradí-li se nesprávné "občan" správným "poddanstvím", bude hned zjevné, že dvojí poddanství je nesmysl. Státy, které mají poddané (jako např. ČR nebo Katar), se těžko mohou o své poddané dělit s jinými státy. Je-li kdo poddán jedné státní moci, nemůže být současně poddán jiné státní moci. Jako nikdy nebylo dvojí otroctví, nemůže být ani dvojí poddanství.

U států, které mají státní příslušníky a nikoli poddané (např. Švýcarské spříseženectvo nebo USA - oba tyto státy vznikly vítězným vzbouřením poddaných proti je vlastnící moci), je možné, aby stát akceptovatl dvojí státní příslušnost svých příslušníků. Pokud si státní příslušníci splní své povinnosti vůči státu, nebrání jim, aby plnili i povinnosti z přislušnosti vůči jinému státu.

Obojí - poddanství i státní příslušnost - jsou o povinnostech. Práva vůči státu jsou vždy podmíněná a nikdy absolutní, povinnosti vůči státu jsou nepodmíněné a jen výjimečně a podmíněně promíjitelné.

Jura Jurax 22.5.2007 11:44

Re: Pouze obec má občany.

Tenhle text - nebo aspoň hodně podobný - tu už jednou byl. A tak jako tehdy se ptám: jak velká  může býti ona obec, aby zůstala obcí?

Jako Horní Dolní pod Středním s 54 stálými obyvateli včetně kojence a dvou batolat, jak Olomouc s cca 80000 obyvateli, jako Praha s cca jedním miliónem, jako New York s cca deseti milióny, jako Česká republika taky s deseti milióny ... v obci New Yorku mají občany, v Olomouci taky, v České republice už ne ... :-D:-(

Saša 22.5.2007 14:12

Žádné takové hranice samozřejmě nejsou.

Nicméně historie ukazuje, že velká obec má tendenci změnit se ve stát - začíná usilovat o mocenskou expansi vnější (podmanění sousedů) i vnitřní (podmanění občanů). To je téma na přednášku, nikoli na internetový diskusní příspěvek.

sociolog 22.5.2007 18:40

Re: Žádné takové hranice samozřejmě nejsou.

Mily Saso. Je to prave naopak. Svycari az do navstevy Giula Horna kratce po revoluci neodolali jeho zadosti o dvoji obcanstvi pro Madary a povolili ho az v r. 1991. Skoro ve stejnou dobu Cesi dvoji obcanstvi zakazali. Pokud je pro Tebe Cesko poddanska a Svycarsko opravdu obcanska zalezitost a mnohe mluvi pro to (napr. porovnej vztah uredniku k ceskemu ci svycarskemu obcanu), tak by to preci muselo dle Tve logiky byt naopak!

Ale tak jak to je, je spravne. Tva uvaha je pouze nespravna.Prave proto, ze se Cesko chova stale vice vrchnostensky, nemuze uz 3 roky po revoluci tolerovat dvoji obcanstvi, aby si jeho obcane nahodou nevsimli, ze to jinde muze byt i jinak a tento vztah statu k obcanum treba zacit vyzadovat (napr. referendum, ktere je pro vetsinu: od pana prezidenta az po posledniho ODS-ptaka nocni murou) . Svycari tento problem nemaji a tak dvoji obcanstvi toleruji, nebot ti inteligentnejsi z nich dbre vedi, ze stejne vse co je povazovano za "ur"svycarske, vytvorili prevazne emigranti (banky, chemie, St. Moritz, Davos atd. atd.)... a ze jim tzv. Auslandschweizer mohou v zahranici byt velmi napomocni...

To, co Ulc tvrdi o koupi obcanstvi ve Svycarsku, ci Liechtensteinsku je holy nesmysl, jen jedna z jeho dalsich nehoraznosti. Vsude byl, vsechno vi... Bez prokazanych 12 let pobyu ani ranu, pokud nejsou vyhody manzelstvi c neplnoletosti. Je zajimave jak cesky se Ulc chova pri svem bezbrehem chvastani i pri tak dlouhem manzelstvi, spojujici ho s Cinankou... Asi se v cinske kulture moc neasimiloval...

komantsch 22.5.2007 19:35

Re: Re: Žádné takové hranice samozřejmě nejsou.

Sociologu, typicky cesky vsevede. Tve informace jsou samozrejme nespravne. Rodily Svycar smel mit obcanstvi kolik chtel. Do konce 80 let si ale vlada neprala mit naturalizovane Svycary s dvojim obcanstvim, eingebürgeerte Doppelbürger, weisch?).

Pritom ani to dvojite obcanstvi nebylo vyslovene zakazane. Moji rodice po nabyti svycarskeho obcanstvi prohlasili ze odmitaji vstoupit na pudu CSSR (ambasada v Bernu) a jednat s komunistickym rezimem (udelalo to mnoho cechu, ja ne). Bylo jim dovoleno ponechat si dvoji obcanstvi.

Ohledne koupe svycarskeho obcanstvi ma Uhl pravdu da se koupit. Obcanstvi udeluji obce, Kanton a nakonec konfederace. Kdyz obec obcanstvi udeli, dostanes kantonalni a konfederacni obcanstvi automaticky. Napriklad miliardar Gunter Sachs (exmanzel B. Bardotove) daroval jedne horske obci v Graubündenu asi 200 000 sFr. na renovaci kostela a stal se velmi rychle svycarskym obcanem (stalo se aso 1980).

Cesky vsevede nejdrive se informuj a potom kecej!

komantsch 22.5.2007 19:41

Re: Re: Žádné takové hranice samozřejmě nejsou.

Ta Berggemeinde je jmenuje Surcuolm, byl eingebürgert 1977.

BERD 23.5.2007 9:50

Re: Re: Re: Žádné takové hranice samozřejmě nejsou.

Dostal za ty prachy Niederlassung (neco jako Green-Card) a slib (soudne neprosaditelny, ale presto prakticky fungujici, protoze by se mel cim mstit) statniho obcanstvi. Lhuty si musel odsedet.

Ono to statni obcanstvi na sebe nebali tolik vedlejsich vlastnosti, jako v poddanskych, centralistickych zemich. Uz s Niederlassungem muzes 'skoro vsechno' a nekdy se klonim k nazoru, ze statni obcanstvi je spise nevyhodou (stoji to prachy a povinnosti navic), kdyz netrvas na uplatneni pasivniho volebniho prava.