2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

SVĚT: K vídeňské epizodě bolívijského prezidenta

Nejsem fandou obskurního levičáckého bolívijského režimu, a tudíž ani jeho indiánského prezidenta Moralese. A už vůbec ne Edwarda Snowdena, mediální hvězdy těchto dnů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vyhnalík 8.7.2013 13:53

Re: Velký souhlas

Ačkoliv s panem Stejskalem v podstatě souhlasím, žádný lepší způsob, jak zjistit zda je Snowden na palubě není. Buďto by museli Snowdena internovat v Moskvě, nebo monitorovat bolivijské presidentské letadlo a to ještě tak, že by o tom Bolivijci nevěděli.

Je otázkou, zda by nebylo čistší nechat Moralese odletět i se Snowdenem.

Všechno je to důsledek ubohého pokrytectví politiků, kteří na jednu stranu nechávají tajné služby shromažďovat data a v případě podezření i odposlouchávat, aby chránily jejich země proti terorismu. Vzhledem k tomu, že nikdy není předem jasné, kam se teroristům podařilo proniknout, musejí tajné služby sledovat jak podezřelé, tak nevinné, jak nepřátelské režimy, tak režimy neutrální, nebo dokonce spřátelené. Samozřejmou součástí práce tajných služeb je utajení a proto o nich politici nemluví a veřejnost nic neví. Je otázkou do jaké míry jsou mediální kampaně v okamžiku odhalení činnosti tajných služeb dílem naivity a hlouposti novinářů a do jaké míry jde o hyenismus novinářů, kterým jde o rozdmychávání emocí a vytváření senzací zajišťujících jim sledovanost.

V této atmosféře si žádný politik netroufne přiznat, že o situaci v podstatě věděl, a že jeho země dělá to samé.

Za zadržením letadla tak může být strach evropských politiků, že Snowden "odhalí" to, že o řadě věcí, které je tak na činnosti NSA "překvapily", vlastně dobře věděli, a že vlastně pouze hrají zbabělé divadlo pro voliče a média. Pro politiku v mediální době přestává být důležitá pravda, ale převládá hodnocení PR dopadu konkrétních kroků a výroků. Politici prostě dělají a říkají pouze to, o čem věří, že jim přinese zisk preferencí, bez ohledu na reálný dopad. Proto EU podporuje OZE a utlumuje JE. Ne proto, že by to bylo rozumné, ale proto, že to přináší hlasy bez práce.

P. Janáček 8.7.2013 1:40

děkuji

je potěšitelné číst něco se zásadami a bez pokrytectví. ale budou vás nenávidět bojovníci proti třídnímu nepříteli. tam účel světí prostředky, jak se tito lidé naučili již za čtyřicet let bolševismu. jen přehodili kabát. morálka u nás umřela

J. Sinnreich 8.7.2013 0:31

Ponizeni prezidenta

Pokud jde o prezidenta Moralese, tak mu ze srdce preji nezakonne jednani, a "ponizeni", jehoz se sam ve sve zemi hojne dopousti. Pokud jde o rakouske (EU) urady, nedelam si nejmensi iluze o jejich zbabelosti. Cinske, nebo ruske letadlo by k pristani nedonutily.

Š. Strojmír 8.7.2013 14:17

Re: Ponizeni prezidenta

Jaké nezákonné jednání Moralese máte namysli?

J. Sinnreich 8.7.2013 16:56

Re: Ponizeni prezidenta

Negramotny odborar se dostal k prezidentovani nasilnym svrzenim predchozi vlady. (zablokovani dopravy , bombove atentaty). Nasleduje nacionalizace vsech odvetvi hospodarstvi a ekonomicky bankrot zeme. Nyni i odborarsti hornici, kteri ho dostrkali k moci bojuji nasilnymi stavkami proti Moralesove levicove (Venezuelou sponzorovane) vlade. Demokraticky je to ale v poradku, protoze ma v parlamentu solidni vetsinu stejne negramotnych indianskych poslancu.