2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

SVĚT: Islámské jaro?

Je to zločinný akt, prohlásil Jusuf al-Karadáví, nejznámější islámský televizní kazatel dneška a obvykle muž velmi radikálních názorů. Nemá to nic společného s islámem, upozorňují zástupci univerzity al-Azhar, nejvýznamnější náboženské instituce sunnitských muslimů. Boko Haram je teroristická organizace, varuje Organizace islámské spolupráce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vlach 24.5.2014 7:35

Re: . . . co si myslíte, je to správná cesta?

EU?

Rozpustit, tečka.

J. Babička 24.5.2014 6:16

Re: Vážený autore, také je mně ze všeho smutno

No a proto nekteri mladi lide na zapade konvertuji k islamu. Tam najednou najdou to co jim chybelo. kazen , odrikani, moznost nekam nalezet a ideologii, ktera jim slibuje, ze jim urci napln zivota, vychovu k sebeobetovani za obevenou viru. Myslim, ze jste tu cestu k vecne blazenosti s pannami obevil, Ted se jen rozhodnout ji nasledovat.

P. Dvořák 24.5.2014 6:32

Re: Vážený autore, také je mně ze všeho smutno

Zavést si kázeň, odříkat si, najít si nějakou práci mimo městský ruch (t.j. "někam zalézt"), najít si ideologii a náplň života v sebeobětování. Dobrá.

Jen si nejsem jist, jestli je zrovna toto cestou islámské víry a cílem muslimů. Ať už to odůvodní jakýmkoliv počtem panen.

Z. Baldova 24.5.2014 7:31

Re: Vážený autore, také je mně ze všeho smutno

Blahobyt  je krasny a spokojeny zivot a k nemu porebujeme mit penize. Je to tak jednoduche  a nas zivot je moc kratky abychom ho prosle  v nouzi tak, jak ho ziji nekteri lide  treba v tom muslimskem svete kde pro nekoho znamena mit kukuricni placek a  kozu prepych

V. Vlach 24.5.2014 7:40

Re: Vážený autore, také je mně ze všeho smutno

Lidé v chýších a na rýžových políčkách jsou šťastnější než ti v "blahobytu" za vysokými zdmi a v ponurých kamenných a cihlových megadomech obklopeni bohatstvím!

Život je krátký - to je argument k egoismu????? Co je krátký? Co dlouhý? Milá paní Baldová, je mi Vás líto, Vaše parametry krásy jsou asi tvořeny konzumem a bulvárem - to je úhlavní příčina úpadku euroatlantické civilizace.

Přeji hezký den.

Z. Baldova 24.5.2014 8:10

Re: Vážený autore, také je mně ze všeho smutno

Pane Vlach Nestojim o politovani od Vas a vubec necitim potrebu se nekym nechat litovat Ja osobne se mam dobre a jsem se zivotem spokojena Nevim jak zijete Vy ,ale jsem presvedcena ze jako kazdy shanite penize  jak praci ,tak snad vyhrou  ve sportce aby jste si zivot vylepsil a jsme u toho....To znamena ze kdyz budete mit vice penez  budete mit vice blahobytu  Ti co ziji na ryzovych polickach? Kdyby meli moznost ziskat vetsi sumu penez ,tak podle Vas by se tech penez zreklo a zili dal tak proste?? tuuuudle  snad jen nekteri,ale to Vy ani ja nemuzeme posoudit ,protoze ryzove policka nemame nebo Vy snad ano?:):)

J. Jurax 25.5.2014 0:58

Re: Vážený autore, také je mně ze všeho smutno

"Lidé v chýších a na rýžových políčkách jsou šťastnější než ti v "blahobytu" za vysokými zdmi a v ponurých kamenných a cihlových megadomech obklopeni bohatstvím!"

Z čeho tak soudíte?

A jak vysvětlíte, že ti šťastní lidé z chýší a rýžových políček masově odcházejí do zemí s ponurými kamennými a cihlovými megadomy?