21.10.2020 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

SVĚT: Geopolitika včera, dnes a zítra

Zhroucení komunistických totalitních diktatur středovýchodní Evropy jako úspěšný výsledek rozhodné velmocenské ofenzívy amerického prezidenta Ronalda Reagana proti Sovětskému svazu a jeho následná přeměna.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 19.11.2019 7:23

Ano, máte pravdu, EU obecně se to až tak netýká, z EU leze zatím nejvíc do pr**** Rusku Merkelbába, která na něm postavila budoucí energetickou závislost Německa, a Číně leze do zadku gerontofil Macron, který s úsměvem za drobnou úplatu bude Čínu zásobovat Airbusy, což vypadá jako skvělý kšeft, dokud to po pár kusech ťamani nezkopirují a se zbytkem objednávky toho génia pošlou někam. Oni si to mohou v klidu dovolit. Zbytek EU jsou proti tomu čučkaři. :-P

J. Sušeň 19.11.2019 9:06

No já bych neřekl, že V4 je primárně obhájce politiky USA. V4 je spíše malý ostrůvek zdravého rozumu ve světě drceném idiocií vzešlou právě z USA a Evropskou Unií úspěšně implementovanou. Jediné co V4 s USA jakžtakž spojuje je odpor k tomu zaneřádit si vlastní zemi nebezpečnými násilnickými migranty s nataženou rukou a rozepnutými kalhotami.

J. Kanioková 19.11.2019 17:04

Ano, souhlas

Z. Vydra 19.11.2019 23:38

Má to jeden háček, pane Šušni, v téhle opozici V4 panuje asi taková svornost a schopnost domluvy jako v opozici v našem parlamentu.

V. Chrastina 19.11.2019 10:18

A co vám, pane Polaku, napovídá více než deset státních návštěv mamá Merkel v Číně, která počtem těchto návštěv překonává i našeho rekordmana Zemana, který má čich na to, kdo s kým a pro koho. Tož tak !!