2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

SVĚT: Geopolitika dneška

Svět dneška je místem politického válčení, tak jako jím byl vždy od vzniku politiky jako prostoru svobody v podobě svobodného občanství v Řecku 8. století před Kristem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 9.8.2016 9:33

Re: neuvěřitelná propaganda pana "filosofa"

Koukám, že máte nějakou uklízečku i v Moskvě. Nebo je to rovnou od Putina?

K. Frauknecht 9.8.2016 9:21

Nemohu se ubránit dojmu,

že si za ty války můžeme více méně (často spíše více) sami (Západ).

Snad jen s výjimkou čínských pokusů "kam až můžu". Velmi podobně se chovají i ostatní státy trpící velmocenskými komplexy, jo a taky malí haranti :-)).

K. Janyška 9.8.2016 8:41

To demokracie ohrožuje odpradávna svobodu. Má v sobě

zakomponován neuvěřitelný defekt, kdy většiny bez ohedu na to, že lidský svět řídí negativní soukromé právo, většinovým hlasováním nařizují menšinám. A pokaždé jiné a pokaždé jiným... Dzp.

M. Šejna 9.8.2016 8:35

Dramatický odchod Británie z EU?

Jaké drama proboha autor vidí v tom odchodu Británie?

Británie zatím nikam neodešla. Drama se zatím odehrává pouze v samotné Británii, která byla ze svého vlastního referenda natolik zaskočená, že dodnes neví jak se má s výsledkem referenda vyrovnat.

Dodnes nebyli schopni Britové sdělit Evropě, kdy oficiálně ohlásí začátek procesu odchodu z EU. Každopádně pokud Británie opusti EU, tak to dřív, než v roce 2018, nebude. Do té doby proběhnou v Británii volby, ve kterých může zvítězit strana, která půjde do voleb s programem odmítnutí brexitu.

Jinak o důvěře finančních trhů v britskou prosperitu během "odcházení" z EU svědčí aktuální kurz Libry 31,68 Kč (před 2 měsíci to bylo kolem 35 Kč.

F. Kusák 9.8.2016 8:27

Re: Jasně se ukazuje, že jedině křesťanství

fascinuje mě ta Vaše bohorovnost, hodnotit křesťanskou víru, o které evidentně nic nevíte. Bohužel, mnoho lidí si dovoluje hodnotit náboženství z jakýchsi laických pozic, vycházejících zejména z komunistického světonázoru. Už jen tzv. srovnávání vědy a víry svědčí o tom, že ti lidé nechápou vůbec nic. Pak zní velmi "přesvědčivě" jejich volání po křesťansko-židovských kořenech Evropy v souvislosti s atakem víry muslimské.

R. Langer 9.8.2016 8:08

Re: Jasně se ukazuje, že jedině křesťanství

Nesmysl, současná vědeckotechnická, kulturní a politická vyspělost vznikla NAVZDORY křeťanství, a to až tehdy, až do toho církve konečně přestaly kecat. Jinak by Evropa byla dnes tam, kde jsou ti muslimové. Ovšem ty křesťanské církve z toho dnes dělají pozitivum, a mluví o "reformě". Ve skutečnosti to byla ztráta vlivu. Naštěstí. :-P

P. Princ 9.8.2016 8:07

Re: Jasně se ukazuje, že jedině křesťanství

1.Historie nezná "kdyby".

2. Teprve poté, co jsme se v 18. století zbavili křesťanství, mohli jsme vědeckotechnicky, kulturně a politicky vyspět.

M. Šejna 9.8.2016 7:33

neuvěřitelná propaganda pana "filosofa"

Opakované lži o ruské agresi vůči Ukrajině. Autor zapomněl, jak to na Ukrajině probíhalo. Nejprve protistátní puč zvaný "Majdan", při kterém se američtí a evropští "demokraté" jezdili na Majdan fotit s pučisty, což byla nejspíš ta ruská agrese. Následovaly ataky vůči ruskojazyčnému obyvatelstvu (Odessa, jihovýchodní Ukrajina) a pokus o zákaz ruštiny. Vše bez ruské agrese. Teprve ve chvíli, kdy se žačalo ruskojazyčné obyvatelstvo bouřit a vyhlašovalo nezávislost od Kyjeva, začalo se Rusko angažovat.

Autor asi zapomněl, jak se NATO angažovalo, když si chtěl udělat na svém srbském území pořádek Bělehrad. Jenže to nebyla podle českých pravdoláskařů a "humanistů" americká a eurounijní agrese, to bylo humanitarní bombardování Srbska.

Škoda, že to Rusko nedotáhlo s tím napodobením eurounijního a amerického humanismu stejně daleko. Humanitární bombardování Kyjeva ruským letectvem by bylo dotažením kouzla nechtěného precedentu do absolutní dokonalosti.

D. Polanský 9.8.2016 7:05

Jasně se ukazuje, že jedině křesťanství

je náboženství, které je sto zajistit mírumilovný a současně dynamický rozvoj světové civilizace. Kdyby nebylo křesťanství, nebylo by současné vědeckotechnické, kulturní a politické vyspělosti. R. Kipling to dobře věděl, a proto mluvil o těžkém údělu bílého muže. Čeká nás hodně práce.