18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SVĚT: Genderová bitva v CERNu

Italský fyzik Alessandro Strumia prohlásil, že současný svět akademické fyziky je diskriminační vůči mužům – a spustil vřavu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 4.10.2018 11:37

Psychiatři obvykle

žvaní a vymýšlejí si. Neměl byste všemu tak slepě věřit.

J. Vintr 4.10.2018 11:40

Re: Psychiatři obvykle

Já mu slepě neveřím. Uvádím to jen pro legraci.

F. Houžňák 4.10.2018 11:43

Ale jo,

já nakonec s tím věřením taky.

P. Grigar 4.10.2018 16:41

Re: Už zase ? Kašlete na to, vy blbci, muži i ženy !!!

.. současná věda vyspěla neobyčejně, někteří vědci dokážou obhájit cokoli.

K. Janyška 4.10.2018 19:13

Re: Už zase ? Kašlete na to, vy blbci, muži i ženy !!!

No, ale to věda není.... Dzp.

S. Petr 4.10.2018 8:48

Musíme bojovat za práva žen..

Vy si to možná neuvědomujete, což je dáno tím že jste muž a máte vše lehké. Ale mám příklad který vám jednoduše a velice rychle ukáže jak moc jsou ženy znevýhodněné. Zkoušel jste někdy koupit ženskou násadu pro krumpáč??? Taková věc prostě neexistuje, přestože věda jasně prokázala že ženy mají zcela jinou fyziologickou stavbu a mužské násady jsou zcela nevhodné tak ženskou neseženete ani v zahraničí. Pokud toto není diskriminace tak už nevím. A to je ten důvod proč je tak málo žen v Českých výkopech. Měl by jste vidět mou ženu po celodenním štípání dříví, záda ji bolí tak že nemůže ani luxovat, zkuste jít a koupit dámskou sekeru......

A. Alda 4.10.2018 8:59

Svatá pravda.

Ovšem moje maminka, budiž jí země lehká, vždy po návratu z ordinace šla štípat dříví a zbavovala se tak stresu z pacientek. A vůbec jí nevadilo, že je ta sekera mužská, nikoli dámská.

V. Braun 4.10.2018 9:58

Re: Svatá pravda.

Souhlas, ta moje i ve vysokém věku ještě štípe, tedy v jejím případě spíše seká větve na použitelnou palivovou délku.

I. Širůček 4.10.2018 11:07

Re: Svatá pravda.

Vaše matky jsou podlé zrádkyně ženského boje!

Z. Lapil 4.10.2018 9:12

Re: Musíme bojovat za práva žen..

Vono je to fifty fifty. Viděl jste někdy mužskou násadu na kosu?

(Původně jsem chtěl psát o sekyře, ale pan Alda mi ji sebral :-).

J. Hejna 4.10.2018 9:17

Re: Musíme bojovat za práva žen..

Se vám to, pane Lapile, trochu nepovedlo, že.

Z. Lapil 4.10.2018 9:47

Re: Musíme bojovat za práva žen..

Proč? Zkoušel jste někdy takovou věc koupit? Je pravda, že z mé strany se jednalo pouze o pokus myšlenkový.

Pro tu legraci jsem zkusil: vyhledávání na www.obi.cz mi na dotaz "mužský" vrátilo 0 výsledků, ženský 7x, muž nalezen 2x a žena - podržte se - 848x. ŽenskÁ je tam 21x, dál jsem to nezkoušel.

J. Schwarz 4.10.2018 9:55

Re: Musíme bojovat za práva žen..

Protože kosou kosili jen muži, je běžná násada na kosu automaticky "mužská". Hledejte její dámskou variantu...

Z. Lapil 4.10.2018 10:19

Re: Musíme bojovat za práva žen..

Teď bez legrace: že by proto měli Anglosasové Smrtě - chlapa? Tedy protože s kosou vždycky muž.

R. Gramblička 4.10.2018 9:57

Re: Musíme bojovat za práva žen..

nápověda:práce s kosou je snad ženská záležitost, když máte problém sehnat mužskou násadu?

Z. Lapil 4.10.2018 10:25

Re: Musíme bojovat za práva žen..

Uznávám, že v tom naši předkové udělali bordel. Chlap s TOU kosou, ženská s TÍM srpem... Ale v tom bude možná ta moudrost našich předků - genderová vyrovnanost přesahující do neživého světa.

Zrovna včera jsem četl jakousi scifistickou úvahu: odborník z daleké budoucnosti usuzuje na rovnoprávnost mužů a žen v našich dobách z textu "prastaré lidové písně": Jednou jsi dole, jednou nahoře.

D. Bystriansky 4.10.2018 10:53

Re: Musíme bojovat za práva žen..

Feministky patří mezi ty, co již tuhle píseň nepějí, když jednou si dole, jednou nahoře - nepraktikují.

J. Hajský 4.10.2018 13:49

Re: Musíme bojovat za práva žen..

Z toho plyne, že existují práce vhodné pro muže a práce vhodné pro ženy. Jako žena kopne krumpáčem jen příležitostně a nebude to její hlavní činnost a proto není třeba vyrábět násady pro ženy, tak muž nepotřebuje mužský háček na háčkování deček a mužské háčky se nevyrábí.

J. Jurax 4.10.2018 14:06

To je ovšem špatný, škodlivý a tudíž nepřípustný názor! Ženy jsou ve všem rovny mužům! Obráceně to samozřejmě neplatí ... :-)

J. Hajský 4.10.2018 14:37

Re:

Jasně, do Mišelinky s nima,tahat pneumatiky. :-)

D. Bystriansky 4.10.2018 8:36

Destilace Strumiova sdělení

v bodě: - boje o gender ve vědě jsou projevem politiky, konkrétně kulturního marxismu, který chce indoktrinovat další stoupence.

Nesmyslně se používá slovní obrat "kulturní marxismus", přestože je každému jasné, že marxismus vyprodukoval jen a jen ANTIKULTURU, dostane-li dostatek času, vyprodukuje i ANTICIVILISACI.

R. Gramblička 4.10.2018 9:05

Re: Destilace Strumiova sdělení

označení má naopak smysl a říká nám, že tahle bolševická ideologie se šíří skrze kulturu, přes kterou rozkládá společnost

D. Bystriansky 4.10.2018 9:58

Re: Destilace Strumiova sdělení

Kultura může být dobrá, ale taky zlá, to máte pravdu. Je-li kultura napadena zlem a rozkládá společnost, již to není dobrá/kultura a tudíž mi vychází výstižnější - antikultura.

D. Bystriansky 4.10.2018 10:12

Re: Destilace Strumiova sdělení

Věta by zněla:

boje o gender ve vědě jsou projevem politiky, konkrétně marxistické antikultury, která chce indoktrinovat další stoupence.

R. Meišner 4.10.2018 8:09

ten poslední odstavec

to je paráda. :-) je na něm nádherně vidět, jak rozdílné je myšlení mužů a žen. -popravdě, jeden moudrý člověk kdysi pronesl, že kromě plození a výchovy dětí spolu opravdu nemáme mnoho společného, a vzájemné soužití je v ostatních případech takřka zbytečné a beze smyslu. . něco na tom bude,-bez ohledu na to jak moc mám ženy rád. :-)

Z. Lapil 4.10.2018 9:10

Re: ten poslední odstavec

Snad Shaw, snad někdo jiný: "Muž a žena. Jak ti by si mohli rozumět! Vždyť každý chce něco docela jiného - muž chce ženu, žena chce muže."

P. Grigar 4.10.2018 16:45

Re: ten poslední odstavec

.. ovšem v určitých oblastech konání do sebe perfektně zapadáme.

V. Braun 4.10.2018 10:02

Re: ten poslední odstavec

To myslíte ten odstavec o Baníku? škoda že pan autor nepoužil jako příklad golf, tam handicap automaticky funguje, i když pak ve vrcholové formě již ne, ovšem třeba koňské dostihy jsou handicapové celkem běžně. Takže je to od pana autora jen selektivní volba, stejně jako od autora původní přednášky v řadě jeho argumentů.

D. Bystriansky 4.10.2018 10:25

Re: ten poslední odstavec

Takže na procházky s manželkou budete od zítřka chodit se závažím v kapse?:-)

P. Grigar 4.10.2018 16:49

Re: ten poslední odstavec

.. no, chlap by neměl chodit ven, obzvláště se ženou, bez cca. kila železa u pasu. Zodpovědnost za osobu svěřenou vždy na prvním místě.