20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

SVĚT: Durban 2

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kopretina 22.4.2009 13:03

Re: Legálním způsobem ? To je jakým ? Podle jakého "lex" ?

Ale odpovězte proč by měli mít větší nárok na Eretz Jisrael Arabové? Eretz Jisrael je židovská země.

Schumacher 22.4.2009 14:18

Eretz Jisrael je židovská země.

Zajisté. Protože ji Židé ovládají. Ovládají ji proto, že mají vůli a sílu ji ovládat. Kdyby ji ovládal někdo jiný, patřila by jemu. Tak jak to bylo po mnoho staletí před tím. Tam jako jinde a jindy. Je to o vůli a o moci. Nikoli o předurčenosti z vyššího vůle.

kopretina 22.4.2009 14:39

Re: Eretz Jisrael je židovská země.

Ale já se s Vámi nehádám. Jen tvrdím, že mají Židé větší nárok na Izrael než Arabové.

Schumacher 22.4.2009 11:48

Aha.

A jak legálně má vzniknout stát ? Jaká nadřízená autorita  mu potvrdí legalitu ? ;-)

5P 22.4.2009 13:49

Re: konference o rasismu

Co je to deklinace? Něco z arabštiny?:-)

5P 22.4.2009 13:51

Re: konference o rasismu

To je ale problém Arabů, že vznik Izraele umožnili svou vojenskou nechopností, která ostatně trvá dodnes.:-)

kopretina 22.4.2009 11:42

Re: konference o rasismu

Izrael není rasistický stát. Rasistické jsou jen muslimské státy. Nemuslimové nemají stejná práva s muslimy a postavení žen je úděsné.

Izrael má hodně co nabídnout, Izrael je vyspělý, demokratický stát. To muslimské primitivní atáty nám nemají co nabídnout.

Schumacher 22.4.2009 11:59

Ale jo, tak čtrnáct dní se to tam dá vydržet.

Pak rychle zpátky do hnusné  Evropy.

Jakub S. 22.4.2009 11:54

Re: konference o rasismu

Ilegální původ státu... velice zajímavé sousloví. Vynalézavé. Inspirující. A legální? Prosím o obšírný výklad, pane profesore. - Historik

Standa (nebolševik) 22.4.2009 13:20

Re: konference o rasismu

To je zajímavé, že píšete pod zoroastrickým nickem a vychvalujete muslimského extrémistu. Zkuste si přečíst názor Peršana z USA:

http://www.rightsidenews.com/200904194436/editorial/countdown-to-disaster-who-says.html

mechis 22.4.2009 13:36

Re: konference o rasismu

Ale prosím vás, kampak na něj se zoroastriánstvím... on  má nick dle modelu osobního vozu japonské firmy ;-D

Historik -Amatér 22.4.2009 13:47

Víte o tom, že když Arabové v 7 století dobyli Persii,

zmizela perština z psaných památek na dobu 300 let? Víte o tom, že Židé byli celá staletí věrní spojenci Peršanů, protože perský král Kuruš (Kýros) Veliký jim dal svobodu vrátit se do Jeruzaléma. Toto přátelství přetrvalo celou dobu trvání Římské říše až do jejího rozdělení na říši Západořímskou a Východořímskou. Židé i Peršané se stali obětmi arabské agrese, ještě kolem roku 600 byla postavena nová synagoga.v Jerichu.

Kolombo 22.4.2009 14:07

Re: konference o rasismu

A co ruzne "islamske" republiky ci monarchie - v nich nehraje hlavni roli nabozenstvi, ahuro toyoto? Co takove Saudi Arabia, Libya, Pakistan, Iran? Jestlipak se tam muze usadit Zid se vsemi pravy obcana, he?

fg 22.4.2009 16:54

Re: konference o rasismu

ty a Šůmachr si pletete pojmy a dojmy. A mně unavuje bavit se s blbci

hoki 22.4.2009 21:35

Re: konference o rasismu

Motorko mazdo Jsi imbecilní kreten

Schumacher 22.4.2009 11:00

Přestavme si, že Evropa je plně islamizována.

Otázka zní : Jak moc jsou spokojeni evropští muslimové ? Jak se naplnily jejich představy o životě se kterými přicházeli jejich předkové do Evropy ? Nakolik je civilizace založená na islámu schopna uspokojovat potřeby obyvatel v podmínkách mírného a studeného podnebného pásma ? Z jakých důvodů přicházejí muslimové do Evropy ? Z jakých důvodů odcházejí ze zemí, kde se narodili ? Co je příčinou tamních poměrů ? Co je příčinou zdejších poměrů ? Jak a proč se poměry liší ? Jsou příchodí schopni a ochotni udržovat a rozvíjet kulturu, která je zdrojem zdejšího relativního blahobytu, za kterým sem přišli ? Nebo zdejší kultura je méně výhodná než kultura importovaná příchozími ? Je islám přínosný pro evropany ? Pokud ano, nebylo by správné zavést islám s co největší rychlostí a důsledností ?

Standa (nebolševik) 22.4.2009 13:14

Re: Přestavme si, že Evropa je plně islamizována.

Odpovědi zní: 1) Nejsou-li spokojeni, nikdo je tady nedrží. 2) Asi dost dobře, když tady pořád zůstávají a tahají si sem množství příbuzných. 3) To bych jen velmi nerad zjišťoval v praxi, stejně jako většina původních obyvatel EU. 4) Sociální politika umožňující velmi slušnou životní úroveň při minimálním pracovním nasazení. 5) Neschopnost států založených na islámu ekonomicky zajistit základní životní potřeby svých obyvatel. 6) Dominance netolerantního dogmatického náboženství. 7) Liberální prostředí, založené na protestantismu, částečně přebírané i v katolických oblastech. 8) Jedno ze zmíněných prostředí nedostatečně podporuje ekonomickou aktivitu jednotlivců. 9) Pouze pod dostatečným tlakem, který momentálně jaksi chybí. 10) Díky zneužívání multi-kulti nesmyslů momentálně ano. 11) Pouze jako objekt teoretického studia nebo jako negativní příklad. 12) Tato otázka hraničí s vlastizradou.

Schumacher 22.4.2009 14:51

Důsledné zavedení islámu do všech oblastí zdejšího života by mělo zásadní přednosti.

Vedlo by to k takové změně zdejších poměrů, že by se pro příliv dalších muslimů staly neatraktivními. Zdejší prosperita je postavena na jiném hodnotovém systému, na vysoké míře vzdělanosti obou pohlaví. Třebaže aktuálně prosazovaná "výchova k evropanství zahrnující i pozitivní vztah k islámu" na úkor matematiky, fyziky a podobně, asi k vyšší kvalifikaci nepřispěje. Co s mnohými z dosavadního  nemuslimského obyvatelstva ?  No, velké experimenty žádají oběti... Otázka co dál. Půl roku zima, udržování a obnova energetických zdrojů jsou náročné na kvalifikovanou pracovní sílu, výroba zboží prodatelného v cizině také. Velbloudinci se železo ve vysoké peci nevytaví.Zemědělství také náročné. Čili bída a snaha jít zas o dům dál, někam kde je lépe. A přinášet tam svoji kulturu a domáhat se tolerance, respektu, podílu na moci. A zavedení islámu...Pochybuji o tom, že Rusko a Čína projeví stejnou míru porozumění....

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:21

Re: Důsledné zavedení islámu do všech oblastí zdejšího života by mělo zásadní přednosti.

Smím se zeptat, žil jste někdy v islámské zemi? Dovedete si představit třeba ekonomické dopady Ramadánu? A když se třeba trefí do období sklizně? Zcela otevřeně říkám, než islamizaci Evropy, to raději nástup nového vůdce (a že tyhle hochy zrovna dvakrát v lásce nemám!).

Trochu odlehčeme, připomněl jste mi vtip z rádia Jerevan: dotaz: "Bylo by možné vybudovat ve Švýcarsku socialismus?" - odpověď rádia Jerevan: "Ano, ale proč ničit tak krásnou zemi!". Tak takhle nějak to vidím s tou islamizací Evropy.

Kanuk 22.4.2009 19:22

Re: Důsledné zavedení islámu do všech oblastí zdejšího života by mělo zásadní přednosti.

Vážení dispuntéři. Na otázku ohledně islamizece Evropy je jediná odpověď : Machometáni se množejí jako krysy, zatím co bílí vymírají. To je jediný fakt, mající nějakou váhu. Bohužel. Bylo by možné to obrátit, zavedením ekonomického systemu, ve kterém by děti nebyly ekonomickou zátěží, ale výhodou. V současné době to je utopie. Sice není vyloučeno, že by to mohlo dopadnout jako s Daliborem (co ho nouze naučila housti), ale jsem dost skeptický.

MF 22.4.2009 10:17

Nechápu.

Nechápu dost dobře logiku židobijců. Jestliže hlásají, že pár milionů židů ovládá celou zeměkouli, pak je jasné, že židé svými schopnostmi o několik řádů převyšují ostatní lidstvo. Potom je asi lepší, když nám vládnou ti schopní než neschopní pitomci a je nesmysl proti nim být zaujatý.

skrebec 22.4.2009 18:04

Proč čte Kohn antisemitské noviny?

...protože když mu je blbě, má světabol, nic se mu nedaří a má pocit, že ho všichni nenávidí, přečte si ten plátek a zjistí, že jakožto žid všechno vlastní a ze zákulisí ovládá...a hned je mu líp :-) a ještě jeden na podobné téma : proč všechno ovládají a vlastní židé ? protože gójové jsou líní a pitomí :-D

dhimmi 22.4.2009 9:51

Na tohle téma je x teorií,ale přitom jde o jedno,

evropská civilizace a její odnože USA,KANADA,AUSTRÁLIE  ve všem převyšují zaostalé islámské země a jejich obyvatele prostě zuří,že nejsou schopni dobýt svět i když si myslí,že ten jejich islám je nejgeniálnější ideologie světa.Auta,počítače,telefony,letadla-to všechno jsou vynálezy naší civilizace,kterou tak nenávidí.Islám nám nabízí jen tupé uctívání jakéhosi pouštního démona,kterého si vymyslel pedofilní a negramotný podvodník,aby mohl ovládat své stoupence a určitě by se divil,jak se toto primitivní "náboženství" dnes rozlézá po světě jako rakovina.Po staletí se muslimové pokoušeli dobýt Evropu,ale nikdy si ji celou nepodrobili,dnes se jí snaží islamizovat zevnitř pomocí islámské páté kolony a tato nová strategie dnes bohužel slaví úspěch a jestli se tomu nepostavíme,tak jednou bude evropská civilizace zničena.

JaS 22.4.2009 10:57

Re: Na tohle téma je x teorií,ale přitom jde o jedno,

Vzpomeňte si, jak to bylo u nás za bolševika: všechno nejlepší bylo vždycky ze Sovětského Svazu, západ byl v úpadku. Proč? Udržování prostých lidí v blbosti, pěstování nenávisti, vymýšlení nepřátel - to je nejjednodušší způsob pro papaláše, jak držet lidi v poslušnosti, nemuset se o ně starat a žít si v blahobytu. Akorát se to časem rozpadne - jen aby to už bylo!

Schumacher 22.4.2009 11:12

Auta,počítače,telefony,letadla-to všechno jsou vynálezy naší civilizace

Kdybychom jim to nevnucovali, tak by nás s tím neohrožovali. Drandili by na velbloudech a navzájem se klackama mlátili po hlavách. My jsme jim to všechno vnutili a vnucujeme kvůli momentálnímu obchodnímu zisku a proto jim pod nos strkáme naše plné výkladní skříně. Proto se snažíme změnit jejich kulturu a způsob života. Ne pro jejich blaho, to je nám lhostejné, ale z obchodních důvodů, aby lačně koncumovali zboží, které jim nabízíme a prodávali nám za ně ropu a plyn, bez kterých se neumíme obejít a na kterých jsme udržování v závislosti těmi, kteří s nimi obchodují. Pošetile se snažíme změnit jejich kulturu, která přirozeně omezuje jejich schopnost nám konkurovat a nás ohrožovat. Nebylo by bývalo výhodnější nechat je ve tmě jejich způsobu života  než jim přinášet světlo, kterým mohou zapalovat naše příbytky ?

Emil XX 22.4.2009 12:56

Re: Auta,počítače,telefony,letadla-to všechno jsou vynálezy naší civilizace

On jim to nikdo nevnucuje, oni to chtějí sami. Jsou tam ale mocní lidé, kteří "potřebují" vládnout a umějí to pouze na základě despocie. Tím vznikají konflikty. Uvědomte si, my jim např. Internet nenutíme, oni jej ale svým poddaným ZAKAZUJÍ stejně, jako mnoho jiného.

 

Standa (nebolševik) 22.4.2009 13:29

Re: Auta,počítače,telefony,letadla-to všechno jsou vynálezy naší civilizace

Miluju levicové intelektuály a jejich neustálé požadavky na sebebičování naší civilizace! Nikomu naší kulturu nevnucujeme, jenom je prostě pro primitivnější civilizace přitažlivá. Máme ji kvůli tomu zrušit a klesnout na úroveň primitivů? Těžko můžete chtít v dnešní době striktně oddělit dva nebo více světů, průniky tady budou vždycky. BTW: Prudké zvýšení zdravotní úrovně, ke kterému došlo v období koloniální expanze v těch nejzaostalejších koutech planety, proběhlo také z obchodních důvodů?

Schumacher 22.4.2009 14:30

Prudké zvýšení zdravotní úrovně...

Potřeba výkonnější pracovní síly. Přitažlivost není sama o sobě. Zdejší tam furt lezli a vnucovali korálky, zrcátka, flintičky, raketky. A podněcovali chtivost zdejšího zboží. Vychovali jsme si Mloky, vzdělali, dodali jim technologie a vyzbrojili. Teď sklízíme co jsme zaseli. Pokud jde o sebebičování a o skvělost naší civilizace, pravda, že lidé vedou války a vraždí se. Tak tomu bylo je a bude. Genocida, vyhlazování rodů a kmenů není ničím neobvyklým. Ale postavit dokonalou průmyslovou mašinérii fabrik na smrt dokázala jen evropská civilizace. Arbeit  macht Frei....

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:41

Re: Prudké zvýšení zdravotní úrovně...

Co se týče obchodu, asi si pletete Turky, Araby a Peršany s poněkud zaostalejšími národy. Tady ten obchod probíhal poněkud jinak a dost dobře nešel zastavit. Pořád máme náskok ve výzbroji a vůbec neškodí to hochům občas ukázat (obsazení Iráku byl učebnicový příklad, měl by co nejdříve následovat Írán).

Co se týče genocidy, v případě civilizace islámské se tak nestalo, ne ovšem z důvodů morálních, alébrž čistě technologických. Taková pyramida z asi 5000 lebek španělských osadníků, zdobící ještě v 19. století hlavní přístav na Djerbě, byl asi tak vrchol jejich technologických schopností. Rovněž Turci se ukázali býti poměrně zdatnými likvidátory, Arméni by mohli vyprávět. Souhlasím, na německou preciznost se nezmohli.

A jiné civilizace? Třeba Cortéz mohl dobýt aztéckou říši právě díky mimořádné popularitě, jíž se Aztékové těšili u svých sousedů, denně obětovávaných na hlavní pyramidě...

Nedivte se, že už má občas někdo toho módního sebebičování plné zuby. Nevím, proč bych se měl stydět za to, že předkové mojí rasy dokázali šířit civilizaci po celém světě. Každý dnes poukazuje na negativní důsledky, ale pozitiva převažovala - nebýt železnice, dodnes by byly v Indii pravidelné hladomory s miliony obětí, nebýt Angličanů a Američanů, dodnes by vesele kvetl obchod s otroky, nebýt kolonizace Afriky, dodnes by tam lidé umírali na banální nemoci v mnohem větší míře, než dnes... A především, kdyby tu expanzi nedělala naše civilizace, dělali by jí ty ostatní (jak ji ostatně i dělali v rámci svých možností).

Kolombo 22.4.2009 14:17

Re: Auta,počítače,telefony,letadla-to všechno jsou vynálezy naší civilizace

S kazdym je treba jednat po jeho zpusobu. Mohammed, blahe pameti, kdyz neco potreboval tak vytahl do pole aby dobyl. Nemusel obchodovat aby mel. Je jen nase chyba, ze vuci muslimum neuzivame muslimskych principu. Maji ropu, my ji potrebujeme, tak bysme ji meli po vzoru mohammedove dobyt a muslimy, pokud se nepodrobi, vybit. To je muslimske a podle zakona Boziho, samotni muslimove by tento zpusob jiste ocenili zatimco pro nasi zmekcilost maji jen pohrdani. Opravnene. Blbost je na nasi strane.