20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

SVĚT: Durban 2

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Tangua 27.4.2009 19:19

Re: Jsme na ústupu?

Mám velmi podobné pocity.

Sigmund 26.4.2009 20:49

Re: Článek

Naopak výstřel z tanku osvěží. :-)

Felix 26.4.2009 13:11

Re: Jsme na ústupu?

Žvaníte, dobrý muži. Íránský prezident ve svém projevu, který mám před sebou, neřekl ani slovo o zničení Izraele.

hafusak2 23.4.2009 12:20

Jsme na ústupu?

Podle arabského vnímání světa, íránský president slavně zvítězil a zahnal na útěk zbabělé, zdegenerované a neschopné demokraty západu. Pronesl líbivé řeči o zničení Izraele atd., takže islamisté mohou být opět na koni. My se však opět utápíme ve žvanění o ničem, obhajujeme Izrael a nejsme schopni nic pořádného udělat. Oni se sjednocují a sílí, západ sice osvobodil Kuvajt, porazil vojensky /jakž.takž/ Irák, plácá se jak ryba v bahně v Afghanistanu. Za pomoci neskonale pitomé americké zahraniční politiky má už islám vybudované v Evropě dvě nástupní plochy v Bosně a Kosovu. Místo toho, abychom byli znepokojeni, ještě nad tím jásáme. Organizace OPEC stanovující ceny ropy diktuje světu a rád bych věděl, kolik USD z každého barelu jde na podporu terorismu. Že jednou dojde k vojenskému střetu mezi demokracií a islámem je jasné, zatím se však zdá, že oni jsou stále před námi v připravenosti, když už ne vojenské, tak po stránce toho, čemu se říká "morálně-politický stav". Stejně jako v Iráku nebo Afghanistanu je možné porazit jejich armádu v poli, ale kolik potencionálních teroristů v civilu tam připadá na jednoho vojáka? V asymetrickém konfiktu je nutno počítat i s ženami a dětmi, stejně tak jako s použitím věcí, které se v běžných válkách k boji neužívají /stačí si vzpomenout na nejrůznější pasti ve Vietnamu/. Jsem přesvědčen, že dějiny se opět začínají opakovat. Kdysi se také říkalo, že Habeš a Španělsko jsou daleko, jako se dnes říká, že daleko je Afghanistan i Irán. Opticky platí, že věc, která se vzdaluje, zdá se být menší a zřejmě i řada politiků pokládá vzdálenost problémových částí světa za zmenšující nebezpečí. Atentáty v NY, Londýně a ve Španělsku by měly probudit k pozornosti odpovědné činitele i v jiných státech včetně nás. Já však kolem sebe nic nevidím, jen ty politické žvásty o ničem musím poslouchat.

Felix 23.4.2009 11:46

Re: Pokud budeme

Otrokářství je zcela evropský prvek, dobrý muži. Ve Švédsku bylo zrušeno v roce 1813, ve Spojeném království a Irsku v roce 1833, ve Francii v roce 1830, v dnešním Rumunsku kolem roku 1850. O otrokářství ve starém Říme jste snad taky něco zaslechl.

Jurajda 22.4.2009 21:55

Re: co je stat

A to pan doktor z Bohnic pustil jen tak?Nebo si řekl že bláznům se nemá odporovat?Doufám že mu dali po chvíli toho blábolení svěrací kazajku a uklidňující inijekci,může se stát že bude jeho zdravotní stav vyžadovat uzavřené hlídané oddělení aby si neublížil!

skrebec 22.4.2009 21:46

Re: co je stat

definic státu je zhruba tolik, kolik je autorů. kupříkladu : organizace/struktura, která má na daném území monopol k použití násilí za účelem prosazení své vůle. pod pojmem násilí je třeba chápat i exekutora který příjde vybrat dlužné daně nebo policistu, který vám na auto nasadí botičku...

hoki 22.4.2009 21:35

Re: konference o rasismu

Motorko mazdo Jsi imbecilní kreten

hoki 22.4.2009 21:33

Re: pitomost jako trám

Sám jsi Idiot

No... 22.4.2009 19:58

Podle Vás pitomcem a jeho žvásty

A případně jaderným podzemním skladem s plombičkami. Ne ?

No... 22.4.2009 19:56

Čtyři dny po téhle schůzce šílenců se stane co ?

Vrtací plomby zneškodní iránský jaderný arzenál dostatečně a totálně? Nebo si Izrael počká, až to na něj pošlou úhledně zabalené .....???

Kanuk 22.4.2009 19:30

Re: Pokud budeme

Spirite, " Chcem zpátky v nevolnictví a k egyptské své tmě" - Z Kiplingovy básně To bělochů je břímě.

Kanuk 22.4.2009 19:22

Re: Důsledné zavedení islámu do všech oblastí zdejšího života by mělo zásadní přednosti.

Vážení dispuntéři. Na otázku ohledně islamizece Evropy je jediná odpověď : Machometáni se množejí jako krysy, zatím co bílí vymírají. To je jediný fakt, mající nějakou váhu. Bohužel. Bylo by možné to obrátit, zavedením ekonomického systemu, ve kterém by děti nebyly ekonomickou zátěží, ale výhodou. V současné době to je utopie. Sice není vyloučeno, že by to mohlo dopadnout jako s Daliborem (co ho nouze naučila housti), ale jsem dost skeptický.

ahura mazda 22.4.2009 18:35

Re: pitomost jako trám

Idiote. Jak je podle vas statni moc demonstrovana?

ahura mazda 22.4.2009 18:31

Re: co je stat

Existuje 195 statu, takze skutecne nekolik desitek statu.

Pokud mate jinou definici suverenity, sem s ni. Pochybuji, ze bude takove kvality jako ta moje.

skrebec 22.4.2009 18:04

Proč čte Kohn antisemitské noviny?

...protože když mu je blbě, má světabol, nic se mu nedaří a má pocit, že ho všichni nenávidí, přečte si ten plátek a zjistí, že jakožto žid všechno vlastní a ze zákulisí ovládá...a hned je mu líp :-) a ještě jeden na podobné téma : proč všechno ovládají a vlastní židé ? protože gójové jsou líní a pitomí :-D

skrebec 22.4.2009 17:56

pitomost jako trám

Stát je představován státní mocí, která nepotřebuje uznání - buďto je anebo není. Toť vše.

Za druhé : hranice Indie (Kašmír), Číny (Tibet) nebo Kuvajtu (Irácký vpád 1991) taky nejsou tak docela nesporné - a navzdory tomu jsou všechny jmenované považovány za stát. Co se týče obyvatelstva, kupříkladu zakladatelé USA by se aší definici zajisté pobavili. Co rozumíte pod "několik generací"? Tři (Izrael splňuje), nebo dvacet (Austrálie nesplňuje)? O ekonomické aktivitě atd. by zajisté poutavě uměl promluvit kupříkladu Mugabe - prezident mezinárodně uznávaného Zimbabwe.

Hobo 22.4.2009 17:12

Re: Neruda

To byla dobová realita. Vyplývala z vypjatého českého nacionalismu - Češi reagovali na to, že se Židé, žijící v Česku, všeobecně rozhodli pro němčinu. Obdobné výroky mohu doložit i u Palackého.

Sledoval jsem teď reprizované Sňatky z rozumu, kde se sice nemluví o Židech, ale ve stejném smyslu všechno špatné pochází od Rakouska, které nemá jiný zájem než zašlapat český národ do země. Je to poněkud úsměvné, ale vyčítejme jim to, když naše generace dělá zase jiné blbosti!

;-) 22.4.2009 17:02

Re: Na tohle téma je x teorií,ale přitom jde o jedno,

co máte, prosím, protí oblibě mladých dívek (holek), že tu vytahujete pedofilii? a uměl byste se naučit to jejich šílené písmo? psané zprava doleva a umí to vůbec Win Vista? není ten svět jednoduchý!

Harpyje 22.4.2009 17:01

Re: co je stat

Pitomost od prvního do posledního písmene. Rv

fg 22.4.2009 16:56

Re: Prostě to židočeští rasisté vedete od 10 k 5

a ty patříš do (Y)

fg 22.4.2009 16:54

Re: konference o rasismu

ty a Šůmachr si pletete pojmy a dojmy. A mně unavuje bavit se s blbci

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:58

Re: Mýlíte se, bílí platí za ZRUŠENÍ Apartheitu. protože

Dalším klasickým příkladem budiž Haiti, již od roku 1804.

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:55

Re: no, nějak mi není vůbec jasné

Mám pocit, že nemluvil o oficiálních stycích, nýbrž o náladě ulice v Sowetu. Dnes je to samozřejmě jiné (alespoň oficiálně).

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:52

Re: co je stat

Krásný příklad jste si vybral, Zarathuštro, Portoriko i Bermuda by mohly být samostatné ze dne na den, jenže k tomu právě nemají tu vůli, protože by přišly o tučné dotace z ústředí...

Jinak mě překvapuje, že jste dosud nezaregistroval, že Stát Izrael je mezinárodně uznán celou řadou zemí (mimo jiné i Českem) a dokonce je členem OSN. Další perlou je vaše definice "suverenitou, tzn., ze jiny stat si necini uzemni naroky na jmenovany stat" - v tom případě existuje států skutečně velmi málo, pokud vůbec nějaký... Naštěstí suverenita je poněkud něco jiného, takže pár desítek států přeci jen může existovat :-D.

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:44

Re: Pokud budeme

Dobrý muži, právě kolonialismus otrokářství, tento zcela neevropský prvek, zarazil. Jinak by vesele kvetlo dodnes. Ale klidně se za "vinu bílého muže" bičujte, jestli vám to činí dobře, já to ovšem dělat nehodlám!

ahura mazda 22.4.2009 15:42

co je stat

Zjistuji, ze nekteri zde diskutujici maji problemy s definici statu. Domnivaji se, ze samotna vule existovat je postacujici.

Stat je definovan: uzemim, ktere ma mezinarodne uznane hranice(neplati v pripade Izraele), dale ma obyvatele, kteri na tomto uzemi ziji po nekolik generaci (neplati v pripade Izraele, nebot puvodni obyvatelstvo, arabove, maji nemaji status obyvatel), stat je definovan suverenitou, tzn., ze jiny stat si necini uzemni naroky na jmenovany stat (neplati v pripade izraele),  stat ma externi uznani, tzn. uznan jinymi staty (opet neplati v pripade Izraele). Dale ekonomicka aktivita, organizovane hospodarstvi, schopnost vzdelavat, transportovat zbozi a obyvatelstvo, atd. atd.

Bermudy ci Portoriko maji jiste vuli existovat, nejsou vsak povazovany za staty (dva z nekolika mala prikladu).

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:41

Re: Prudké zvýšení zdravotní úrovně...

Co se týče obchodu, asi si pletete Turky, Araby a Peršany s poněkud zaostalejšími národy. Tady ten obchod probíhal poněkud jinak a dost dobře nešel zastavit. Pořád máme náskok ve výzbroji a vůbec neškodí to hochům občas ukázat (obsazení Iráku byl učebnicový příklad, měl by co nejdříve následovat Írán).

Co se týče genocidy, v případě civilizace islámské se tak nestalo, ne ovšem z důvodů morálních, alébrž čistě technologických. Taková pyramida z asi 5000 lebek španělských osadníků, zdobící ještě v 19. století hlavní přístav na Djerbě, byl asi tak vrchol jejich technologických schopností. Rovněž Turci se ukázali býti poměrně zdatnými likvidátory, Arméni by mohli vyprávět. Souhlasím, na německou preciznost se nezmohli.

A jiné civilizace? Třeba Cortéz mohl dobýt aztéckou říši právě díky mimořádné popularitě, jíž se Aztékové těšili u svých sousedů, denně obětovávaných na hlavní pyramidě...

Nedivte se, že už má občas někdo toho módního sebebičování plné zuby. Nevím, proč bych se měl stydět za to, že předkové mojí rasy dokázali šířit civilizaci po celém světě. Každý dnes poukazuje na negativní důsledky, ale pozitiva převažovala - nebýt železnice, dodnes by byly v Indii pravidelné hladomory s miliony obětí, nebýt Angličanů a Američanů, dodnes by vesele kvetl obchod s otroky, nebýt kolonizace Afriky, dodnes by tam lidé umírali na banální nemoci v mnohem větší míře, než dnes... A především, kdyby tu expanzi nedělala naše civilizace, dělali by jí ty ostatní (jak ji ostatně i dělali v rámci svých možností).

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:25

Re: Auta,počítače,telefony,letadla-to všechno jsou vynálezy naší civilizace

Drsné, ale pravdivé :-/.

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:21

Re: Důsledné zavedení islámu do všech oblastí zdejšího života by mělo zásadní přednosti.

Smím se zeptat, žil jste někdy v islámské zemi? Dovedete si představit třeba ekonomické dopady Ramadánu? A když se třeba trefí do období sklizně? Zcela otevřeně říkám, než islamizaci Evropy, to raději nástup nového vůdce (a že tyhle hochy zrovna dvakrát v lásce nemám!).

Trochu odlehčeme, připomněl jste mi vtip z rádia Jerevan: dotaz: "Bylo by možné vybudovat ve Švýcarsku socialismus?" - odpověď rádia Jerevan: "Ano, ale proč ničit tak krásnou zemi!". Tak takhle nějak to vidím s tou islamizací Evropy.