30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

SVĚT: Děti nosí čáp

To je fakt, o kterém je určitá část občanů v určité fázi rozumového vývoje pevně přesvědčena. Bez čápů nebude dětí. Musíme tedy býti hodní na čápy. Vždyť to říkala babička, a i maminka nám to četla knížek s obrázky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Milan 18.7.2021 17:20

Abych to pochopil podle vás (vaši duševní úroveň ze slušnosti nehodnotím) se komouši snažili dlouhá desetiletí. Neúspěšně a stejně to dopadne s vámi.

Rusáci sice mají i jiné starosti, ale na imperialismus (ruský), mesiášství a paranoiu nikdy nezapomínají.

P. Milan 18.7.2021 17:16

Oni je předělávají (Rusové). Prakticky pořád a vždy lživě.

K. Disman 18.7.2021 16:37

Je tam ovsem jeden podstatný rozdíl. O Rusech to stále platí.

V. Novák 18.7.2021 16:34

Francouzské divize byly schopné obsadit Maginotovu linii a nic víc.

Britské divize byly schopné zejména nechat se evakuovat od Dunkerque.

V. Novák 18.7.2021 16:15

A víte, že hned vedle napsal Havlíček úplně stejný odsudek Poláků?

Citátoři obvykle znají jen co se jim hodí...

V. Novák 18.7.2021 16:12

Jo - a taky blb Jelínek.

J. Zima 18.7.2021 14:33

V roce 1938 ještě pozdě nebylo. Německá generalita se velmi vážně obávala, že útok na ČSR by potřeboval tolik sil, že by Německo nemohlo odolat útoku francouzských divizí ze západu a uvažovala o odstranění Hitlera. Mnichovem Hitler nejen dostal, co chtěl, ale i zavřel generálům hubu a ti se pak už na žádné protesty nezmohli.

J. Zima 18.7.2021 14:20

Tohle není pravda. V poražené Říši proběhla denacifikace, nastolila se demokracie, nikdo nezpívá Horst Wessel Lied a kancléřem není důstojník Sicherheitsdienstu. V Rusku se jen chopila moci jiná věrchuška, imperiální zájmy zůstaly nezměněny i tu sovětskou hymnu si vrátili.

K. Disman 18.7.2021 13:56

Pane Háku , to myslite vážně, co píšete?: ... (Rusové) nevidí nás jako součást Ruska. Nikdy nás tak neviděli. To jim ovšem nebránilo nas v podstatě 40 let okupovat. Po válce u nas nastolili jejich totalitní režim pomocí procesu v padesátých letech, po roce 68 to pokracovalo za pomoci normalizace. Zbaběle a ochotně jsme na tom spolupracovali. A dnes nam začíná poručníkovat EU a situace se začíná opakovat. A zase si do čela volíme zbabělce, lháře a podvodníky.

J. Jelínek 18.7.2021 12:57

Hlavně, abyste vydržel vy, tak je to spravne a tak to ma byť.

M. Pivoda 18.7.2021 12:56

Pro demagoga Š. Haška (nikoliv pro demokrata Karla Šebestu, který není schopen se zde podepsat vlastním jménem):

Já jsem výše napsal, že někdejší stát Československo měl sice strategicky výhodnou pozici (tzv. srdce Evropy), ale byl tak malý, že tehdy nestál žádné světové velmoci za spojenectví.

J. Jelínek 18.7.2021 12:55

Že děti nenosí čáp, vím od svých dětských let, že je pan Vlk starší učiněné kremelské hovádko a komunistické prasátko, to vím jen pár měsíců. A že tady (a nejen zde) na NP je to samej politolog, klimatolog, gynekolog, vlastenec a geolog, o tom se znovu a stále přesvědčuji. Bůh s námi.

P. Černý 18.7.2021 12:08

Kdy už, hlupácku, pochopíte, že svět je už dávno někde jinde. A že i v tom Rusku mají úplně jiné starosti než vymýšlet, jak vás znovu zotročit.

K. Disman 18.7.2021 12:03

Máte pravdu, kdybych žil v Americe, asi bych se Ruska taky nebál. Ten strach je uměrný geografické vzdálenosti a taky velikosti ruskojazyčné menšiny nebo "páté kolony" v tom kterém státě. Státy, které v nějaké době patřily do ruské zóny vlivu, mají ke strachu rozhodně důvod. A měly by si také uvědomit, že Rusové si troufnou jen na slabšího. Hrdinství se v nich probouzí jen v dobách životního ohrožení.

Š. Hašek 18.7.2021 11:23

A proč by Rusové měli předělávat svoje dějiny? Podle koho? Podle Vás nebo podle Pehe s Vystrčilem? Podle Berlína???

Proč bychom měli my předělávat svoje dějiny? Podle koho? Podle Němců? Podle Kolaji? Podle Hermana.

Rusové o sobě vědí dost. O carech, Leninovi, Hitlerovi, Chruščovovi, Putinovi....... .

Asi jste by v Rusku jen na skok. A na takové skoky, jak ten Vystrčil zaskočil do Číny.

Rusko má perspektivu a vydrží. Všechno.

brusele nemá perspektivu a nevydrží. Lepidlo už nedrží.

Nad USA visí miliony otazníků. Snad tedy lepidlo nějaké.

Čína vydrží úplně všechno.

P. Hák 18.7.2021 11:01

Ekonomika? No super, ti, co nenávidí vše ruské do morku kostí nás dostali do větší závislosti na Rusku, jen aby naštvali hradního čučkaře. Jistě jsou šťastní... no, jsou. Oni si to zatím neuvědomují, a někteří si to neuvědomí nikdy.

Politicky jsme součást NATO a EU.

P. Hák 18.7.2021 10:59

Jistě, ovládali nás. Ale to, že někoho ovládáte, neznamená nutně, že jej považujete za svoji součást.

"Kolonie" je nepřesné označení - v kolonii vždy byla nižší životní úroveň, než v nadřazené zemi.

Asi nejvíc mne rozesmál výrok jedné paní, když nějakým nedopatřením došlo k neformálnímu rozhovoru s členy jakési exkurze. "Nojo, u vás na západě si můžete hodně dovolit" - za Husáka ;-D

M. Pivoda 18.7.2021 10:40

V současné době jaksi už není vhodná doba na ideologické kádrování, ale na vyřešení již vzniklého, velkého mezinárodního problému. To je hlavní téma, ostatní jsou (v dané situaci) jen ptákoviny.

Ideální situace v historii vznikají výjimečně, většinou je třeba volit menší zlo, nikoliv ideologickou čistotu politických rozhodnutí.

Nejde jen o poučení z účelového spojení států během 2. světové války (aby byl poražen Hitler), ale i poučení z historicky bližší české Sametové revoluce 1989. Vzpomenete si na onen "zázrak", kdy ti nejkovanější z kovaných českých komunistů v Parlamentu zvolili jednomyslně prezidentem republiky Československo disidenta Havla, po kterém před tím celá desetiletí veřejně plivali?

Vězte Pepíci, že děti opravdu nenosí čáp!

P. Milan 18.7.2021 9:47

Nejde o tanky, ale o ekonomiku a politiku, viz třeba hradního čučkaře.

A mají nás za odtrženou kolonii. Lidi ne, ale jejich vláda jo.

L. Beneš 18.7.2021 9:45

Jsem již stará škola. Učili nás to tak, byť to bylo ve škole dnes s odporem označované za socialistickou. Nesnáším prznění rodného jazyka (asi proto, že něco znám také z jazyků cizích) stejně jako lidi, kteří si okusují nehty. Představte si krasavici s nehty ohryzanými až ke kotníkům. Fuj!

P. Milan 18.7.2021 9:44

Kdo, "my"? Pište za sebe.

L. Beneš 18.7.2021 9:42

Přečetl jsem. Tip Top.

P. Hák 18.7.2021 9:27

Já myslím, že Česká republika nevěří jako celek ničemu. Část zmasírovaná propagandou věří všemu, co se píše a část aspoň něčemu, co se jim hodí do obrazu světa. Část naopak odmítá v principu vše včetně kulatosti Země.

Pak jsou lidé, kteří kriticky zkoumají a nejsou ani fanoušky, ani antifanoušky. V mé bublině je jich cca polovina, ale bude se to lišit.

J. Ganaur 18.7.2021 9:22

Jasně, Vrbětice jsme si odpálili sami, abychom mohli RuSSáky provokovat!Jak jednoduché!;-D;-D;-DPro ty mozkuprosté....

J. Ganaur 18.7.2021 9:20

A vůbec, viděl jste to?Těch 178mld. malčik z nuzné rodiny našel jen tak na ulici.No vypracoval se!Drží se vlády jako lejno košile!V normálním státě se dodržují (ústavní!!!) pravidla (zákony) a po vypršení mandátu se odchází.Ne tak carPudin!Obvyklé " na věčné časy" nebo až do smrti.Demokracie jak řemen, na ruský způsob.Tak s tím jděte...víte kam!:-P:-P:-P

M. Hoblík 18.7.2021 9:15

Měl jsem kdysi kamaráda, který chodil provokovat cikány a často přišel s modřinami. Říkal, že za cikány chodí, protože ho baví sledovat, jak jsou naštvaní! Mysleli jsme si tenkrát, že je hloupý. Jsme moudří, když ve snaze zalíbit se USA, provokujeme Rusy? Nebo, jsme stejně pitomí, jako ten můj bývalý kamarád?

J. Ganaur 18.7.2021 9:12

Takže jste to neviděl....To se agáwám stává denně!:-P:-PRussáci používám jen pro "věrchušku.Co jsem viděl pořad o Putinovi, tak si velkého množství Rusů vážím.Nemají to pod mafiánským carem jednoduché.:-(:-(

J. Ganaur 18.7.2021 9:07

Rádo se stalo.:-P

D. Stirsky 18.7.2021 9:03

V Rusku jsem byl 4x. Hodní, milí lidé, ale "s námi to budete mít lepší, jsme přece Slované" atd., toť často slýchané úvahy. Leninovy sochy stojí, Komsomolské, Velkoříjnové atd. ulice jsou v každém městě, silný vliv vysokopřeosvíceností z pravoslavné církve, ... Snaha o sebereflexi vlastních dějin zde je, ale není příliš slyšet, vázané spisy Stalina v knihkupectvích (spisy typu "Stalin - masový vrah" jsou jen brožované a ne všude)... Na Solovkách je muzeum gulagu kdesi zastrčené, v jakési boudě...

P. Hák 18.7.2021 8:41

Jinak krásnou ukázku oné posedlosti lidí, co si z nenávisti udělali životní program, dal pan Ganaur v příspěvku z 8:18 dnešního dne. Tímto mu děkuji, takhle dokonale bych to nevymyslel :-)