26.6.2024 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

SVĚT: Co pudí špiony – 2

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
xy 15.10.2009 10:49

Re: Americke moralni dilema

Každý kdo emigoval z bývalé ČSSR byl pod důkladnou kontrolou kontrašpionáže hostitelské země. Mnozí z nich byli vysláni StB nebo KGB aby se infiltrovali do západních tajných služeb nebo zaujali pozice v zajímavých pozicích. Do toho izraelský Mossad pracoval se sajany, t.j. židy, žijícími v diaspoře, t.j. po celém světě. Řada emigrantů z ČSSR bylo přitom sajany Mossadu. Řada československých emigrantů se stala agenty hostitelské země proti své bývalé vlasti a po revoluci se vrátili podporováni zahraničními agenturami, aby dosáhli významných pozic. V každém případě je to špatně pro všechny ty, co zde zůstali, nejdřív vysáváni komunistickým režimem a pak novými kapitalisty, jimž mnohdy dělali cestu naši slavní navrátilci. Rozdělování občanů na komunisty a konzervativce, levičáky nebo pravičáky je mimo mísu. To je jen kvůli tomu, aby se odvedla pozornost od důležitějších problémů.

xy 15.10.2009 10:41

Co v článku postrádám

Kdo si chce udělat ucelený názor na špionážní činnost, musí se oprostit od ideologického balastu, kterým je článek páně Ulče zavalen. Podle něho to vypadá, že špionáž provozuje pouze Rusko (původně SSSR), zatímco Amerika a Západ vůbec nikoli. Přitom stačí navštívit např. webové stránky www.agentura.ru a tam můžeme nalézt výroční zprávy FSB, v nichž jsou na rozdíl od vágních a nicneříkajících "analýz" BIS ostrá data o realizovaných případech, t.j. detaily o špionech CIA a BND, které se podařilo chytit při činu. Píše se o Kubě a o jejích špionech v USA. Už se zde nepíše o tom, že celá kulturní sekce USA v Havaně (USA nemá s Kubou diplomatické styky) se skládala ze špionů CIA a DIA, jejichž činnost byla kubánskou kontršpionáží důkladně monitorována (vznikl z toho několikahodinový film, který vysílala kubánská televize). Srbská SDB rozkryla celou síť MI6 na Balkáně včetně jejího rezidenta Moncktona a protože mezitím došlo k svržení Miloševiče a tzv. "demokratizaci" země, spojené s instalací euroatlantických příznivců do čela státu, zbývalo SDB jediné - profláknout anglické rozvědčíky v novinách. Článek působí dojmem, že špionáž je zavrženíhodná a že se jí dopouští pouze jedna strana, ta špatná. Takové nesmysly se nám snaží pan Ulč vštípit a to je skutečným cílem jeho díla.

Hanák 15.10.2009 10:27

ruští špioni

Nepřeslechl jsem se? Medvěděv měl Krausovi potvrdit, že v Česku žádní ruští špioni nefungujou. Tak to špionováni přece jenom skončilo.

Bubeník 15.10.2009 10:13

Čte autor i jiné noviny?

Například American Free Press? Asi ne. To by se podělal strachy. A dost možná by přišel o job. Takto jen oblbuje slepé a hluché čecháčky.

M. Zima 15.10.2009 10:11

Pan Ulč,

nebylo by možné, místo zpráv o tom, kdy se nějaká matka šeti dětí podruhé vdala, napsat, jak jste přelstil české orgány  při Vašem útěku na Západ v době, kdy normálního člověka nepustili ani do Polska, Maďarska, ....

M. Zima 15.10.2009 9:52

Ti Amis,

spec. CIA dělala větší hlouposti, nežli naslouchat zmatenému Ulčovi. To tragické na tom je, že za to zaplatili mnozí idealisté i životem.

astor 15.10.2009 9:44

Re: Americke moralni dilema

Každého emigranta,který prošel utečeneckými tábory v padesátých a šedesátých letech,prověřovala tajná služba,už jenom kvůli infiltraci komunistických agentů.Při té příležitosti docházelo ke zpravodajskému vytěžení prověřovaného a k otypování,zda se službě hodí nebo ne.Každý nebyl agent chodec,byli zapotřebí odborníci,kteří zpravodajcům pomáhali pochopit problematiku dané země.Takovým se třeba nabídlo třeba studium na prestižní škole a posléze stáž,za to tu a tam se poskytla službě drobná úsluha.To přeci nebylo špionství,to byl jen výraz vděku!

Bruno 15.10.2009 5:49

Re: Americke moralni dilema

dobře informovany tvůrce nám zděluje své sny jak ten Jakeš co si pletl že Fidel je politik na Kubě a ne Kuba z politiky jentak dál je třeba rozhadat celý národ ty nevím jestlí jsi zakompeksovaný spisovatel a nebo špion jedno ti  nejde upřit  tva píle s kterou nám vysvětluješ jak to vlasně na tom světě chodi čest tvé práci>-

Dotor Watson 15.10.2009 4:22

Re: Americke moralni dilema

Uz prvni fraze ze Ulc je "velice blizko profesionalniho spiona" je nesmysl na kvadrat a svedci o dusevni a myslitelske urovni pisatele. Jako pravnik Ulc kdyz poznal jakemu rezimu by slouzil proto opustil vlast a "nezahynul" ani neustrnul mentalne jako "Sherlock Holmes" - a "Politruk a kapitalista"??? Jaky to nesmyslny a nelogicky zvast!

Dalsi Sherlocku Holmesi je zmateny popis niceho a jenom svedci zmatku va vasem nelogickem mozku

Ulc se jiste nepotrebuje "prodavat" za "cenu" na Psu. Spis Holmes potrebuje ukazovat sve mindraky a nedosazene cile produkovanim nelogickych a smesnych pomluv.

Neco divneho je ve vasem zpusobu mysleni - ctenar vaseho prispevku musi uvazovat o "cognitive defect" coz jiste vite co je kdyz se podpisujete anglickym jmenem!

Sherlock Holmes 15.10.2009 3:55

Americke moralni dilema

Pane  Ulci, vy jste podle meho nazoru velice  blizko profesionalniho  spiona , jakozto byvaly soudce komunista, nyni politruk kapitalista.... taky se prodavate za nejlepsi cenu. Kdyz si predstavim, ze dnesni system nici!!!! stredni americke vrstvy a to velice brutalne a senatori se prodavaji  a nechavaji je krast horem dolem, antitrustovy zakon neexistuje a Reagan a jini zatahli Ameriku do drog az po krk, jak muze nekdo povidat Americkemu spionovi nekdo o moralnich hodnotach a lasce k vlasti a riskoval svuj krk pro lidi, kteri prodavaji jeho vlast Ameriku Cine. Neni tady neco divne???

Muki 15.10.2009 0:58

poznamka

Jen jsem chtel podotknout pane Ulc, ze ten polsky spion, jak o nem pisete ktery napriklad prozradili i datum sovetske invase do Afganistanu, sice utekl s celou rodinou do USA ale po rozpadu SSSR a po pocitu, ze je nove Polsko, kde vadnou jini lide,  je zapadnim statem, vysel  ilegality a dokonce poskytnul rozhovory noinarum. Doplatil na podceneni nepritele. Jednoho jeho syna zabilo nezname auto, druheho neznamy clun pri koupani. Pensista Jaruzelski, co bere stejnou pensi jako Lech Walesa o nem rekl. Jeho existence byla urazkou vsem vlasteneckym polskym dustojnikum.