14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

SVĚT: Čínský pokrok tancem

Za kulturní revoluce bylo nejhůř – žádné veselé poskakování, národ měl jiné starosti. Když se po letech začal z mnohých, navzájem si uštědřených ran vylízávat, došlo i k prvním krokům směrem k parketu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Alda 23.6.2016 12:43

Pana Ulče si poučovat netroufám,

ale pro ostatní čtenářové sděluji, že jsem se v učebnici čínských dějin dočetl, že Konfucius dal rozsekat meči celou skupinu tanečníků za to, že nedodrželi tradicí předepsané pohyby.

R. Langer 23.6.2016 13:18

Re: Pana Ulče si poučovat netroufám,

No právě, to se za komoušů stát nemohlo. Tam všechny tanečníky pro jejich dobro zavřeli, a bylo to. A nikdo je pro hloupou chybu nerozsekal. ;-)

B. Volarik 23.6.2016 7:21

No vida.....

Čínské komunistické zepsutí jazzu mi silně připomíná výroky těžkozlodějských pakulturních papalášů o rock ́n ́rollu. Taky se občas na čajích nesmělo tancovat "holandsko"...naše varianta na jive (na Lindy Hop jsme neměli). Byl jsem odborníkem na holandsko a twist (twist i se záklony do mostu). Ve věku dospělém jsem pak učil mladší generaci tancovat rock ́n ́roll. Vzpomínám si jak jsem v kobyliské tělocvičně trénoval v tomto skotačení Janu Kratochvílovou. Ona dělala jazz balet u Franka Towena, kterýžto zase dělal choreografie divadlu Dostavník, kde jsem asi deset sezon hrával. Towenovy holčice u nás v divadle tancovaly....bylo to docela originální. Jo, taky nám nějaký čas choreografoval jistý Norodom Sihamoni, jinak korunní princ kambodžský. Myslím, že je v té Kambodži teďka králem. Jeho táta byl Norodom Sihanuk, kromě kralování též schopný saxofonista. Mladej Sihamoni studoval v Praze umění, hlavně balet. ...Svět je malej, žejo, pane Ulč...a všichni lidi se znají...!