3.8.2020 | Svátek má MilušeDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Cílem je zničit židovský Stát IzraelVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 4, poslední: 15.9.2011 15:16, přehled diskusí

Výborný článek plný faktů, včetně těch o odpůrcích Izraele:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.9.2011 1:58

Palestincům budu ochotna "fandit" jedině tehdy, zasednou-li s Izraelci k jednacímu stolu a budou OPRAVDU  stát o dohodu, ne mluvit na každou stranu jinak a pořád hrát na ublíženeckou strunu. 

A jiní odpůrci Izraele? O peníze jde vždy až v první řadě, proto není nenávist k Židům podložena rozdílným myšlením, ale obyčejnou závistí. I když píšu o penězích v první řadě, tak závist a nenávist vzbuzují VEŠKERÉ úspěchy Židů, protože jsou a vždy byli na špičce ve vzdělávání. 

Židovský národ... nemám toho o tomto zas až tak načteno, ale nějak pro sebe jsem došla k závěru, že ta závist a nenávist pramení jednak z onoho "vyvolení", ale po přečtení hlavně Johnsona mám pocit, že ta "vyvolenost" je ve skutečnosti jen pro komunikaci s Jahvem. A že se Jahve s nimi nemazlí, plno příkazů a zákazů.. ..

Ta náboženská tradice natolik přešla do jejich kultury a tradic, že se podle toho podvědomě chovají i ti, co už dávno nejsou ortodoxní... především důraz na vzdělanost.. Druhá věc je důsledkem toho, že jim bylo v okolním společenství zakazováno kde co, s výjimkou půjčování peněz - takže z nich jsou dobří bankéři i obchodníci, a to se stávalo záminkou k pogromům (vyrabovat, co se dá - když jste nám ukřižovali Ježíše !!!). Ale obecně, nenávist se ještě dá pochopit (pokud je důsledkem agresivního útoku), závist už ne.... to je spíš vztek nad vlastní neschopností, přenesena jako bezdůvodná nenávist na ty, kteří byli schopnější.

Držím Izraeli palce a doufám, že to stále větší ohrožení ustojí.... v zdravý rozum polit. korektníků, kteří  fandí Palestincům, bohužel nevěřím..

Asi nikdo moc neví..:
Autor: J. Kanioková Datum: 14.9.2011 2:50

... že obě intifády vpodstatě způsobily hospodářský kolaps jak na West Bank, tak v Gaza Strip. Izraelské firmy dávno získaly pracovní sílu jinde, tam kde dříve pracovali Palestinci z Gazy nebo Předjordánska, tam jsou dnes Pákistánci nebo automatizované stroje. Vyhlášením samostatného státu se nic nezmění, ekonomicky budou stále v piheli a celkem reálně hrozí, že USA a EU omezí financování palestinské samosprávy (vyhlášením palestinského státu totiž padají dohody z Osla, včetně té o financování palestinské samosprávy). A arabské země už dnes neplní objemy podpory, ke kterým se zavázaly (letos zatím o cca 10%), takže případné navýšení objemu (tak, aby pokryly výpadek Západu) je nereálný.

A na koho tu vinu Abbás bude potom svalovat?

Možný scénář -

1.Palestina vyhlásí nezávislost    2.Požádá spřátelené státy (Egypt, Tuirecko) o pomoc a o ochranu    3.Na pomoc Palestině vyjede "humanitární" konvoj doprovázenýá celým tureckým loďstvem    4.Izrael ho nenechá projet

5.Turecko to bude považovat za agresi a vyhlásí Izraeli válku

Re: Asi nikdo moc neví..:
Autor: S. Netzer Datum: 14.9.2011 7:10

Ano, Israelci si budou dozajista táhat zrovna Pakistánce jako Gastarbeitery do země. A na stavbách, v zemědělství, v gastronomii, nebo ve zdravotnické péči je zastanou "automatizované stroje".

V roce 2007 se zdržovalo v Israeli legálně kolem 85000 osob, pocházejících především z Číny, Filipín, Thajska a Rumunska, a neznámý počet ilegálů, kteří buďto přijeli do země s turistickým vízem, nebo kteří zůstali v zemi po vypršení pracovního povolení, které je omezeno na 5 let.

http://www.kavlaoved.org.il/default_eng.asp

Re: Výborný článek plný faktů, včetně těch o odpůrcích Izraele:
Autor: T. Kočí Datum: 14.9.2011 8:26

Jsem s vámi.