3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

SVĚT: Bojkot olympiády

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka 9.4.2008 22:50

... (2)

5. Co některým mocenským strukturám Západu vadí více? Chování Číny v Tibetu nebo fakt, že komunistická země může být hospodářsky úspěšnější, než všechny kapitalistické dohromady? Není náhodou nutné oslabit argumenty komunistických stran nan Západě?

6. Po ukončení komunismu v SSSR, Východní Evropě a v Jugoslávii vzrostla zločinnost na celém světě a vznikly válečné konflikty s dopadem na celý svět. Pokud na Kubě, padne režim, ještě uslyšíme o kubánských mafiích. Čína má miliardu lidí. Opravdu v ní chcete odstranit režim, který nezpůsobuje okolinímu světu problémy uvedeného druhu?

Jirka 9.4.2008 22:49

Zprostředkované informace

Co jsou prokazatelná fakta v otázkách Tibetu:

1. Téměř každý stát na světě se brání tomu, když z jeho území chce někdo kus odtrhnout nebo když by na části jeho území měla platit jiná pravidla

2. "Svobodný" Tibet by rozhodně nebyla demokracie, ale autoritativnější režim, než Čínská lidová republika. Podporou Tibetu tedy nehájíme demokracii.

3. Kde jsou důvěryhodné a nezmanipulované informace. Jsou vůbec nějaké?

4. Kdo z nás zná optimální politický režim pro miliardu Číňanů, jejichž mentalitu nezná nikdo z nás? Pokud o export demokracie do Iráku způsobil utrpení. Demokracie není úspěšná ani leckde ve východní Evropě, bývalém SSSR či v blízké Asii. Co by způsobil tento experiment v miliardové Číně? Nebylo by to nezodpovědné?

Pametnik starejch dob 9.4.2008 21:26

Pan autore, Váš příspěvek je v NAPROSTÉM ROZPORU s původním posláním

novodobých olympijských her, tam se profesionalismus odmítal. Dokonce ještě před WW2 byla z tohoto důvodu jednomu z účastníků odebrána olympijská medaile, přišlo se na to, že bral peníze a nebyl tudíž čistým amatérem. A amatérismus se ctil ještě řadu.let po WW2, kdy se ovšem ignoroval nevalně skrývaný profesionalismus reprezentantů komunistických zemí.

Pavel 9.4.2008 19:33

Nesouhlas

Také nesouhlasím s bojkotem her.Hry jsou hry.Kdyby se bojkotoval vstup komunistů do svobodných zemí to bych bral.Ale hry?Ať žije sport!

Blaho>-

Karel 9.4.2008 21:22

Re: Nesouhlas

Jenže strana, která nechce hry bojkotovat, říká jedněmi ústy, že hry nejsou politika a týmiž ústy, že hry přinesou do Číny POLITICKÉ změny.

Pro-amnesty 9.4.2008 19:23

Do tváří čínských "estébáků"...

se můžete podívat zde. Agenti na obrázku uzavírají v domácím vězení manželku uvězněného disidenta Hu Jia (Chu Ťia). O akcích brněnské skupiny AI za lidská práva v Číně i jinde si přečtěte zde. Můžete se i zapojit, alespoň přes e-mail.

Karel 9.4.2008 18:17

sport

Vrcholový sport a OH je byznys jako každý jiný. Je zbytečné si ho idealizovat. Stejně tak, jako je zbytečné se na něj koukat (nebo snad stejně zapáleně sledujete přímé přenosy z burzy?).

Kurt 9.4.2008 18:00

Bojkot olympiády.

Ať tam sportovci jedou, ale země by měly bojkotovat OH tím, že nekoupí TV přenosy z OH v Číně a je vymalováno.

. 9.4.2008 16:03

Autore,

nenakupujte cinske vyrobky.

jozka 9.4.2008 17:24

Re: Autore,

Podle mne to spolu nesouvisi,  u nas v hospode je kuchar, ktery vyborne vari, ale jinak je to vul. Na jidlo do hospody chodim rad, ale rozhodne k nemu domu na navstevu nepujdu, ani volit ho nebudu..

Ruda 9.4.2008 18:17

Re: Re: Autore,

potom ti nemuzu jinak rict nez : jsi bezpaterni vul a takovi lidi za vsechno zlo na svete muzou, protoze nedokazou rozlisovat zvanec od principu!

Standa 9.4.2008 15:53

Opatrně

s Tibetem. Propaganda-dříve tajná nauka o technice psychologie

jazyka, Indové a Tibeťané ji znají více než 2000 let;Evropa poprvé v r.1937-Korzybsky-„Všeobecná

sémantika“;Amerika 1950–prvníškola sémantiky;v současnosti velmi zdokonaleno.1923-umřel učitel Hitlera Eckardt. Naučil ho propagandě a mluvení.Generál Haushoffer , další učitel , vedl při psaní !Main Kampf! Hitlerovi ruku.1926-Tibeťané v Berlině,1930-předpovědi Tibeťanů o počtu hitlerovských poslanců-přesně.1943-pokračování expedicí hitlerovců do Tibetu-výměna informací¨?1945-1000 mrtvých Tibeťanů na straně hitlerovců.Vyvražďování Židů-Tibeťané o tom věděli-tibetská inspirace?Hitlerovi učitele pilně navštěvovali Tibet.Takže podpora Tibetui může být podporou zla. Vyvěšování vlajek Tibetu páchne schvalováním holocaustu a propaganda páchne stejně podobně.To jsou fakta. Uvažujte, přeji hezký den.

Karel 9.4.2008 18:14

Re: Opatrně

K čemu jim byla přesná předpověď počtu prohitlerovských poslanců, když neuměli předpovědět, jak to celé dopadne?;-P

JJ 9.4.2008 15:30

Sportovci at delaji, co uznaji za vhodne

Olympiadu muze bojkotovat kazdy - nemusi to sledovat, muze ucast firem na sponzoringu olympiady povazovat za negativni reklamu a otevrene jim rici, ze maji na rukou krev apod. Rozhodne se vyhybat vyrobkum, ktere maji asociaci s olympijskym logem. Novinari taky nikam jezdit nemusi ...

Malý Aston 9.4.2008 14:13

Jsem pro bojkot ale bojkotkáři!

Je demokracie,každý může bojkotovat co si zamane.Já například bojkotuji vietnamské tržnice a někdo je nebojkotuje,já bojkotuji všechny komouše u komouší a komouše u socanů a někdo je nebojkotuje.Takže kdo hodlá bojkovat olompijské hry může bojkotovat a kdo hodlá sportovat bude sportovat.Je zajímavé,že ti kterým vadí Čína drží hubu u jiných diktátorských režimů.Pokud se někdo domnívá,že Čína nejde pomaloučku v demokracii dopředu nechť si uvědomí kolik mají občanů a jak by to dopadlo,kdyby je nedrželi u huby.Nás je jen 10 mil. což je průměrné čínské městečko a jaký je tady bordel.:-D

jozka 9.4.2008 14:47

Re: Jsem pro bojkot ale bojkotkáři!

Jak jste to myslel? Jako, ze ten, kdo chce bojkotovat , pozada vladu, aby snizila rozpocet na tuto akci?? Nebo chcete rict, ze veskere naklady pokryje zisk z reklamy?

Malý Aston 9.4.2008 16:18

Re: Re: Jsem pro bojkot ale bojkotkáři!

Ten kdo hodlá bojkotovat například po dobu přímých přenosů nebude platit Janečkově televizi poplatky,může sedět celý den na zadku třeba u koně na Václavském náměstí,nebude kupovat nic čínského a nebude požírat rýži,také nemusí chodit na křupavou kačenku k číňanům,prostě každý jak zvolí za nutné.Ale bojkot nemůže být nařízen a nesmí být jako za komančů zakázáno sportovcům aby nemohli k vůli několika tupým hlavám odjet a soutěžit.:-D

jozka 9.4.2008 17:06

Re: Re: Re: Jsem pro bojkot ale bojkotkáři!

Jestli si rozumime, ja to samozrejmne sportovcum nezakazuju, jen nechci, aby se CR financne podilela na prezentaci Cinske vymozenosti.

Takze jestli chtej, at si tam jedou, ale za svoje penize - a v pripade vitezstvi, at jim klidne misto vlajky Ceske Republiky stoupa vlajka s logem NIKE......

Líba 9.4.2008 13:10

OH v Pekingu jsou pokusem o zviditelnění Číny

a přiznání legitimity "tamního režimu". MOV si zadělala na potíže a ohánět se olympijskými ideály je směšné! Vrcholový sport je bohužel, hlavně obchod. Soupeření sportovců, leckdy na hranici -  lidských možností pomocí dopingu - to jsou velmi trapná vítězství.  Lidským vítězem je člověk, který se dovede např. postarat o postiženou, nemocnou  osobu, pomoci potřebnému i bez bobulí.

Ruda 9.4.2008 18:25

Re: OH v Pekingu jsou pokusem o zviditelnění Číny

no jo, presne, ale tyhlety idealy jsou lonskym snehem, dnesni idealy jsou predevsim o financich, cim vic kdo ma, tim vic se uzavira, tim vic je namistrovanejsi a tim vic ostatnimi pohrda a to zpravidla do te doby nez padne na drzku. Pomahat ostatnim se dnes nepestuje, to je kazdemu jaxi cizi a "moderni spolecnost" to povazuje za slabost. :-/ Boze kam to spejem...

Pametnik starejch dob 9.4.2008 21:28

Berlín 1936 - trvalé memento

Kobl 9.4.2008 13:01

Olympijské myšlenky

Čína a lidská práva, to nejde dohromady. A to ještě se ani nepodílí na genocidě v Iráku. Tibet by proto určitě od Číny měl být odtrhnut. Olympiáda je skvělou příležitostí jak celý svět zblbnout natolik, aby pochopil tuto nutnost. Na území svobodného Tibetu (srovnej se svobodnou ČR) by se velmi dobře vyjímala americká raketová základna  s radarem, který by v žádném případě nebyl namířen na Čínu.

P.S. Ta následující olympiáda by se měla rozhodně konat v Rusku, které je taky na štíru s lidskými právy, a to za účelem obdobného odtržení Sibiře, jak to už geniálně naznačila paní Albrightová, které se Rusko právem zdá příliš velké.

VL 9.4.2008 13:13

Re: Olympijské myšlenky

Genocidu v Iráku provádějí sami muslimové, šiitové a suniti, kteří se už 1400 let dohadují o následnictví a o výklad učení Mohameda.

vita 9.4.2008 15:08

Re: Re: Olympijské myšlenky

Ovšem někdo nejmenovaný jim to umožnil.

jirka.s. 9.4.2008 11:17

Ale pane Mačák

"Chtít po sportovci, aby sabotoval olympiádu, je stejné jako požadovat po zemědělci, aby demonstroval proti zahraniční politice vlády tím, že po celoroční dřině, orbě, setbě, vláčení, hnojení a zavlažování nakonec v době žní nevyjede na pole a nechá úrodu shnít."

Ale to přece ten zemědělec vůbec nemusí dělat sám, tu úrodu za něj nechají shnít soudruzi z Evropské unie! ;-(

Kudýš 9.4.2008 10:10

Chcete říct,

že k nespravedlnostem tohoto světa se mají nebo mohou vyjadřovat pouze veřejní činitelé? To je pěkná blbost. OH už dnes nejsou v první řadě o sportu jako spíše o reklamě, byznysu, dopingu, médiích. Díky velké pozornosti médií jsou OH dobrou příležitostí vyjádřit nesouhlas s čínskými praktikami a jestli se jí nějaký sportovec chopí, zvítězí předem a bez medaile.

Yarda 9.4.2008 12:10

Re: Chcete říct,

:-D:-D:-D:-D

Sportovec si IMHO na různých soutěžích zvyšuje svou cenu v profesionálním sportu a může inkasovat větší honoráře za reklamu. A sportovec co se neobjevuje na špičkových soutěžích ztrácí pro reklamu cenu.

Ale možná se mýlím a sportovci sportují jen pro radost ze sportu.

Kudýš 9.4.2008 12:33

Re: Re: Chcete říct,

Většina lidí pracuje kvůli penězům, sportovci nejsou vyjímkou. V některých případech je dobrý nestavět peníze na první místo. Vaše pravidlo by šlo zevšeobecnit : postupem v kariérním žebříčku by se pak dalo omlouvat cokoliv - vstup do strany, shození kolegy ze skály, tolerování totalitního režimu...

doktor 9.4.2008 10:08

Země, která odmítne vpustit novináře na své území v okamžiku politických bouří proti vládě,

Která rozumná země tam novináře kdy pustila? Když, tak s takovými omezeními a cenzurou, že to bylo pravdě spíš na škodu. Co my tady na druhé straně zeměkoule o Číně a Tibetu vůbec víme?

Tomas 9.4.2008 10:21

Re: Země, která odmítne vpustit novináře na své území v okamžiku politických bouří proti vládě,

Novináře by nevpustila jen taková země, která se bojí pravdy. Taková země - politický systém, který má co skrývat.  

Takže nic o Tibetu a Číně nevíme a ostatně je to několik tisíc kilometrů od nás, tak co bychom se vlastně o to zajímali, že ? 

Omyl doktore, žádné politické bouře, ale spíše boj obyvatel okupovaného Tibetu proti okupantům z Číny.