2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

SVĚT: Asylanti

Jsou asylum seekers, tedy hledači asylu, těmi, za které se vydávají, a hledají v té které zemi skutečně asyl? Podle jejich chování o tom osobně silně pochybuji. To proto, že mám informace, jak se říká, z první ruky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 16.12.2016 8:48

Re: Totální blbost

No, vcelku víme že nic nevíme ale teď už tutově víme že pan Rudolf je opravdu, ale opravdu idiot.

R. Gramblička 16.12.2016 13:12

Re: Totální blbost

:-D :-))))))

D. Polanský 16.12.2016 9:34

Re: Totální blbost

Asi zcela ne. Ale autor popisuje to, co všichni jaksi známe. Takových článků již na NP bylo. Problém je napsat, jak problém řešit. Přes svátky k tomu něco napíšu, tedy B. V každém případě autor popisuje zcela jinou situaci.

A. Nový 16.12.2016 10:52

Re: Totální blbost

Řešení je jednoduché. Dodržovat zákony EU a vlastních zemí. To znamená nař. ostraha hranic EU a pokud někdo proklouzne a nemá doklady, tak šup zpět odkud přišel. Výmluva, že doklady ztratil a nebo o ně bůh ví jak přišel, je neudržitelná. Mobil neztratil žádný imigrant!

P. Vaňura 16.12.2016 12:37

Prostě, emigranti z Československa byli téměř plně

kompatibilní se společností, do které se chtěli začlenit. A POZOR, opravdu si nic nevynucovali, zůstali v "první bezpečné zemi" a dále už cestovali s platnými doklady.

Přemnožení primitivovíé z třetího světa jsou často plně nekompatibilní, lezou tam, kde je nikdo nechce a dopoučtějí se hromadně tresné činnosti. Myslí si, že mají nárok na kde co bez jakéhokoliv pracovního úsilí.

V lepším případě představují přítěž ale v reálnějším horším případě přímé OHROŽENÍ.

I. Mertl 16.12.2016 16:50

Re: Prostě, emigranti z Československa byli téměř plně

Milý pane Vaňuro, mluví z Vás nesmyslná žluč a taky moc neumíte psát (nebo možná po sobě číst). Argumentovat s Vámi asi nemá moc smysl, jen s tou kompatibilitou: není třetí svět jako třetí svět (západní Syrie vers. Afrika), ti Afričani ostatně zpravidla nebudou mít nárok na přijetí. Levantinci jsou určitě Evropě kompatibilnější než třeba Vietnamci nebo Turci, způsobem života i vzděláním - a vida jak se Vietnamcům daří, kde by bez nich byl venkovský obchod. A Turci v Německu tím spíš! A ohrožení? Jaké proboha, když jste zatím nejspíš žádného neviděl - já v Praze vzpomínám na 3 rodiny, z toho nejméně dvě turistické, fotící starožitnosti, a na Turka kebabáře z naší ulice. Chce se mi říci, že jste obětí propagandy, leč vím, že ji sám vytváříte.

J. Jurax 16.12.2016 22:05

Re: Prostě, emigranti z Československa byli téměř plně

No, to víte - já zase vylezl z metra v Pařiži na Avenue du Général Leclerc a čuměl jsem - arabská čtvrt. Tohle bych doma mít nechtěl ...

P. Vaňura 16.12.2016 23:26

Poté, co mě ve Francii v noci přepadli o žádnou další

zkušenost opravdu, ale opravdu nestojím. Mnozí Levantinci by byli kompatibilní, kdyby sem nepřicházeli ilegálně a nevytvářeli pátou kolonu! A také, pokud by jich NEBYLO MOC aby se asimilovali!

P. Vaňura 16.12.2016 23:31

Mimochodem, jak ty imigranty, kteří nebudou mít nárok

na přijetí dokážete odeslat do země původu? Nejmenujete se přece Lavrentij Berija, pro toho by to problém nebyl..

S. Moc 16.12.2016 5:58

cesta zadarmo nebyla

Tak s tou cestou zadarmo do Austrálie to nebylo úplně tak, jak Jirka líčí. Také jsem přijel do Austrálie v roce 68, ale já už uměl anglicky takže jsem porozuměl (australský přízvuk mi dělal tehdá potíže)už ve Vídni, že pokud v Austrálii vydržím dva roky nemusím za cestu platit. Pokud bych však chtěl opustit Austrálii dřive, musím eráru cestu zaplatit nazpět. Erár správně předpokládal, že si za ty dva roky člověk na Austrálii zvykne, což dokládá jak Švehlova tak i má přítomnost na tomto kontinentě po 48 letech...

Že však erár nijak odlety v realitě nekontroloval je jiná věc. Znal jsem asi tři, co Austrálii opustili drive a nemuseli nic platit. Mimochodem, dodnes toho litují...

P. Khail 16.12.2016 15:26

Re: cesta zadarmo nebyla

Takže vlastně zadarmo byla?

K. Novák 16.12.2016 5:07

Imigranti nepřicházejí do EU

protože sami chtějí, ale protože jsou nalákáni. Evropa jim musí ustupovat a přizpůsobovat se, protože jinak by sem třeba nechtěli přijít a zůstali by raději doma. A lákáni sem jsou, aby spotřebovávali. Na práci nejsou potřeba, tu zastanou Číňané. Imigranti naletí na propagandu, že tady létají pečení holubi do úst. Musí si je ovšem zaplatit. Buď svými penězi, nebo ze sociálních dávek. Ale peníze nakonec buď přes imigranty nebo i přímo dorazí do kapes toho 1%, kterému tady skoro všechno patří. Peníze, to je celý důvod imigrace. Růst, růst, zvýšení DPH spotřebou, extenzivní rozvoj ekonomiky. Řeči o válce, Ruské propagandě atd. jsou jen propaganda.

J. Chaloupka 16.12.2016 9:37

Musíme jen zemřít, jinak nic.

..

P. Sulc 16.12.2016 4:17

Take vzpominam:

na jare 67 povoleni do Vidne na 3 dny. Prijel jsem v sobotu a hned v pondeli do prace, nacerno, ovsem. Tak to slo par mesicu, zatim se vyridily formality i pravovni povoleni a ted prace legalne: pomocny elektrikar ve Wiener molkerei. Za 15 mesicu, ted i s manzelkou, do USA. Za 4 dny do prace, uklizet v hotelu Mont Airy Lodge. A uz to slo dalsich skoro 50 let, do pense jsem sel ve svych 71.. A zadne socialni davky.

M. Krátký 16.12.2016 4:09

Pane Švehlo, napsal jste to vše i za mě

děkuji a obdivuji vaši češtinu - dobré ráno

M. Málek 16.12.2016 10:11

Re: Pane Švehlo, napsal jste to vše i za mě

Také se hlásím se souhlasem, do práce co nejdřív. V Rakousku a pak v USA. Ani nás nenapadlo něco vyždovat.