6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

SVĚT: Američané v Afghánistánu umírají pro Čínu

22. dubna 2018 se odpálil terorista ISIS v kanceláři pro evidenci voličů v hlavním městě Afghánistánu Kábulu a zabil nejméně 60 nevinných lidí a dalších 100 lidí zranil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 6.2.2019 16:13

Čína prostě jedná efektivně ale bezzásadově

Je to tak a nic nového. Čína prostě postupuje naprosto pružně a bezzásadově. USA EvrpanRusko umožnili otevřeli trhy a nehlídají si kvalitu tak prodávají. Západ si nehlídal know-how tak okopírovali. Zmínění umožnili skupování nemovitostí tak skupují. Má pro Čínu smysl posílat vojáky platit je a dělat si nepřátele z Arabů třeba boháčů v SA?, nemá. Je lepší tam prodávet?, je. Dá se podplatit Afričany a drancovat suroviny?, dá. Vadí to v Číně, ne. Potřebuje Čína válečné migranty, často Muslimy, ne? Potřebují genderovou agendu, ne? Prostě dělají co je výhodné.

Prostě dělají vše pro sebe, obatství a Čínu. Je to pro ně výhodné, ale pro většinu světa krátkodobě nebo apíš vůbec. Proti bezzásadové politice by se svět měl bránit. Budou se bránit bezzásadoví politici Západu? Ne, zatím jim to vyhovuje.

Přesto, pokud se někdo chová bezzásadově jednou to protistraně dojde a začne reagovat. Ale třeba si do té soby Číňané vzpomenou, že mají i duchovní historii . Možná se k ní jednou vrátí. Pokud ne, bude to špatně.

O. Tůma 7.2.2019 11:06

Re: Čína prostě jedná efektivně ale bezzásadově

Otázka je, kde končí "zásadová politika" a začíná "tankový export fanatických ideologií".

V Afghanistánu vítali NATO jako osvoboditele od tyranie wahhabistických islamistů - dokud jim "zásadoví politici" nezačali vnucovat euroatlantické pojetí centralizované demokracie s nevykazatelným prezidentem a pro ně nepochopitelné normy chování.

Kdybychom místo toho byli bývali Afghanistánu naordinovali federalizaci podle provincií, a namísto centralizované demokracie zavedli mutanta demokracie založené na volbě stařešinů do vesnické rady starších, dodnes by nás všichni milovali a proti Talibanu by za svou svobodu bojovali úplně všichni.

Stejně tak v Iráku vítali Američany jako osvoboditele od diktatury Saddáma, a opozice se zvedla až díky naprosto nekompetentním revolučním změnám požadovaným civilní správou země. Přitom tam už byly USA poučené a formálně Iráku naordinovaly federaci, která by vyřešila všechny sektářské konflikty - ale v praxi tolerovaly premiéry, kteří naopak brutálně potlačovali autonomii a federaci nedovolili.

B. Hamal 6.2.2019 12:48

Američané v Afghánistánu umírají pro Čínu?

V tom případě lze očekávat, že úprk američanů z Afghánistánu mediálně nebude prohra, ale tvrdá sankce uvalená na Čínu.

P. Harabaska 6.2.2019 14:12

Re: Američané v Afghánistánu umírají pro Čínu?

Bingo!

M. Zima 6.2.2019 15:02

U útěku Amis z Afganistanu

se řeší, kdo půjde poslední. Petreus, který by se na to hodil, byl přibližně stejný typ jako Gromov, ale jeho slabina pro femininní pomocný personál ho odvedla od strategických úvah do křoví s nějakou tlumočnicí. Ti ostatní generálové připomínají běžecky spíš Brežněva, nebo dokonce Zemana, to jsou typy u kterých není jisté, jestli by to stihli, protože to může jít jako ve Vietnamu, zase zatraceně rychle.

V. Podracký 6.2.2019 12:06

Číňané se do toho zamotají po krk

jako dnes USA. Stačí, když to převezmou. To je Trumpův plán. Dohoda mezi Čínou a muslimskými fanatiky není možná, stejně jako nebyla možná mezi USA a Talibanem. Trump to dělá dobře. Ať se Čína stará! Zároveň je to ovšem jakýsi ústup a jasný signál, že USA už nejsou vedoucí velmocí a některé části světa už prostě nezvládnou. Uvidíme jak zvládnou alespoň Venezuelu

P. Grigar 6.2.2019 12:46

Re: Číňané se do toho zamotají po krk

.. Venezuelu brzy odepíšou. Drápkem už se tam uchytilo Rusko a Čína, proto ten povyk, halasný, ale marný. V Afghánistánu má Čína větší šance než kdokoli jiný. Mají lidi, mají technologie, mají jiný pohled na lidská práva nebo henten export demográcie. Jiné civilizační základy. Někdo se nejdřív ptá, než začne střílet, někdo to má naopak. Která varianta poskytuje větší šance na přežití v extremních situacích?

M. Zima 6.2.2019 14:39

Na rozdíl od Amis,

jsou Číňané schopni to vyhrát. (BTW : Kdyby Rusové bojovali jenom proti mudžahům, vyhráli by)

O. Tůma 6.2.2019 14:25

Re: Číňané se do toho zamotají po krk

Venezuela vadí USA, podobně jako např. Španělsku, hlavně proto, že z ní od roku 2010 emigrovalo minimálně 1,1 milionu bezprizorních lidí (OSN dokonce udává milion lidí jen mezi roky 2015 a 17) kteří se pak chtějí dostat hlavně za venezuelskou komunitou na Floridě a ve Španělsku.

A Trump přitom pořád nemá svou zeď proti nim.

Zároveň ostatní jihoamerické státy, které řeší obrovskou krizi s těmi miliony venezuelských emigrantů, kteří za minulá desetiletí dál nedošli, tlačí na USA, aby venezuelskou emigraci zastavily vyřešením problému nefunkčního socialistického skanzenu.

Jenže tyhle "přízemní" fakta různí straničtí ideologové nevidí, protože se nejsou schopni povznést nad černobílé brýle "a jak se to dá interpretovat coby souboj amerických imperialistů s Ruskem?"

M. Zima 6.2.2019 9:24

Ten nadpis je špatně,

V Afganistanu se neumírá pro Čínu, ale pro Rusko. (Číňané umírají za sebe sami)

BTW : Rusko čelí dvojí výzvě, jak Číně, tak Islámu. Kdyby se Baškirii podařilo získat přímý kontakt ke Kazachstanu (o což se opakovaně pokoušejí), ztratilo by Rusko schůdné napojení na Sibiř, o kterou má Čína stále živý zájem.

Už při ruské válce v Afganistanu měli Amis dohodu s Rusy, podle které drželi mudžahy na provaze, aby nepůsobili v Rusku. Jenom jednou se nějací horlivci nechali strhnout někde v Uzbekistanu a hned následoval ruský protest, zasedání KGB-CIA v sauně ve Finsku a Amis přitáhli mudžahům špagát.

J. Svoboda 6.2.2019 9:36

Re: Ten nadpis je špatně,

Jenom noticka - ta Čína už značnou část Sibiře dávno ovládá. Potichu, nenápadně a hlavně vytrvale. O tom ale Aeronet, IVK nebo PL nenapíšou nic.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cina-rusko-kaceni-lesu-tajga-ekologicka-katastrofa.A181101_111015_zahranicni_baje ------ https://hlidacipes.org/proda-moskva-sibir-cine-zdroje-prechazeji-do-cinskych-rukou-zustava-jen-pustina/

Z. Mikulášek 6.2.2019 10:16

Re: Ten nadpis je špatně,

Třeba u nás ke kácení lesů a vytváření pustin Číňany vůbec nepotřebujeme :-P

M. Zima 6.2.2019 11:35

Stejně to tam plundrují i Japonci,

ale těch pár klacků nebude Číňanům stačit. Je jenom otázkou času, kdy se to na Usuri zase rozejede. Ten čínský šibal, co tehdy ukořistil Rusům moderní tank je dnes uznávaným hrdinou.

Ostatně, Německo se aktuálně brání čínskému náporu ryzím socialismem, protože jinak ty idioty, kteří totálně přehlédli následky globalisace, nic nenapadá. Teď navrhují vstupování státu a tím blokování do firem, u kterých hrozí převzetí Číňany.

BTW : Sibiř -- Včera ukazovali Norilsk, patrně nejšpinavější město na kontinentě, postavené trestanci za Stalina. Potvrdilo se, že originalita ruského přístupu k problémům dokázala už vždycky vzbudit respekt až strach. Např. : Tenkrát to tam bylo obzvlášť tvrdé a aby trestanci nepředstírali smrt, tak se to ověřovalo rozbitím hlavy ránou kladivem. To bylo pro mě nové.

P. Harabaska 6.2.2019 14:15

Re: Stejně to tam plundrují i Japonci,

Teda, vy máte ale zdroje informací!

M. Zima 6.2.2019 14:34

Mám,

co je na tom, vidíte v tom problém?

P. Klečka 7.2.2019 2:20

Rusko a Čína mají k sobě mimořádnou důvěru. Je úsměvné, jak se v poslední době neustále opakuje tvrzení, že Čína ovládá Sibiř. Naopak, Rusko zve čínské investice do zaostalé Sibiře a dokonce staví pro čínské přistěhovalce celé sídliště, jako např. v Blagověščensku.

K. Janyška 6.2.2019 9:07

Všechno je dočasné. I komunistický režim v Číně.

Vývoj lidského světa nelze zastavit věčnými pokusy o jeho zorganizování. To prostě nejde a hotovo. Jen pod obřím násilím. Viz SSSR a právě Čína a KLDR a Kuba a ČSSR a tak.

Američané v Afgánistánu zarazili pokračování ve výstavbě světové islámské armády. To zatím stačí... Dzp.

J. Kavalír 6.2.2019 9:22

Re: Všechno je dočasné. I komunistický režim v Číně.

Můžete nám prozradit, kam ten "vývoj lidského světa" směřuje?

D. Polanský 6.2.2019 9:25

Kam?

To neví ani Hospodin.

K. Janyška 6.2.2019 10:09

Re: Kam?

Ani já ne.

Jen znám vlastnosti spontánního řádu lidského světa a ten vykazuje sebepořádací, sebezáchovné a seberegulační účinky. Z toho je možno vycházet. Takže stále k lepšímu, uspořádaněějšímu... Dzp.

M. Zima 6.2.2019 9:26

Tak to jste neměl dělat,

on už určitě na té tapetě pracuje a přehrabává ten jeho kompost.

J. Jurax 6.2.2019 18:42

Na otázku kam cokoliv směřuje existuje v tuzemsku mnohokrát prověřená odpověď. Ano, přímo tam ...

J. Vocilka 6.2.2019 8:46

Zajímavý článek , napadlo mne jestli i na základě těchto faktů a také proto že současná hospodářská politika americké administrativy není a nebyla pro Evropu příliš vstřícná v souladu s jedním starším výrokem amerického ministra zahraničí že " státy nemají přátele ale své zájmy " nebylo na čase stát se samostatnou a silnou Evropou nezávislou a jednotnou. Evropou , která spolupracuje né jen s Amerikou ale i s Ruskem a Čínou podle svých potřeb a zájmů . Vocilka

O. Tůma 6.2.2019 14:13

Re: Jednotná Evropa? Leda peklo

Jak chcete mít "jednotnou Evropu", když Francie a Německo podporují islámské teroristy z Hamásu aby si naklonily své domácí muslimy, zatímco Vyšehradská 4 podporuje Izrael?

Jak chcete mít "jednotnou Evropu", když Francie a Německo oznámily likvidaci své ekonomiky zavřením elektráren a zákazem spalovacích motorů, na nichž je životně závislá celá logistika a ekonomika, kvůli fanatické zelené ideologii prosazované "polepšenými" bolševiky?

Jak chcete mít "jednotnou Evropu" když Německo a Francie zakazují svým občanům se bránit a trestné jsou dokonce i pepřáky, které hledají v kabelkách ženám na nádražích s koncentrací "muslimských mladíků", kdežto V4 sebeobranu uznává a respektuje jako lidské právo?

Jak chcete mít "jednotnou Evropu" když Německé študáky a tedy elity a učitele, profesory, novináře již 60 let indoktrinují perverzemi Herberta Marcuse, jejichž výsledkem je "pozitivní rasismus", genderová ideologie a vše ostatní co má rozvrátit "zavrženíhodnou euroatlantickou civilizaci", když občané V4 takovou ideologii odmítají?

Každá země v Evropě je unikátní.

Každá země v Evropě má svou vlastní kulturu.

Země v Evropě mohou kooperovat, mohou se prolínat, ale nemohou být unifikovány jinak, než brutální silou a represí!

Jak řekl Erik von Kuehl-Lendit: "Levičácká vize si libuje ve stejnosti, která je sestrou rovnosti. Protože však příroda nabízí pouze rozmanitost, takové stejnosti lze dosáhnout jen násilnou nivelizací: cestou gilotiny, koncentračního tábora, gulagu."

J. Jurax 6.2.2019 18:44

Ano, přesně ...

J. Vocilka 6.2.2019 23:40

Ano máte ve všem celkem pravdu ikdyž používáte hodně velkou zkratku a popisujete současný stav věcí.

Cest k jednotné Evropě je více ale ta nejlepší by byla federace evropských států tak jak to funguje ve Spojených státech , s přihlédnutím k evropským tradicím . Teď to vypadá jako utopie ale v budoucnu to bude jediná volba .

Vocilka

R. Vacek 6.2.2019 6:41

Amerika je moc malá

a má málo zdrojů na to, aby dnes určovala jak má svět fungovat. Nahrazuje ji právě Čína, která svou nenásilnou politikou investic a (zatím) neomezených zdrojů zakotvuje i na americkém kontinentu. USA se tak potřebuje soustředit na své bližší okolí (např. Venezuela), aby tam nevyrůstali hospodářští spojenci Číny.

J. Svoboda 6.2.2019 9:29

Re: Amerika je moc malá

Koukám, že Neználek objevil konečně svoje Sluneční město!! Pardon, stát. Máte pravdu. Určitě byste uvítal čínskou penzi, zdravotnictví, pracovní dobu, mzdu, svobodu, vzduch, vodu, školství, a v neposlední řadě jejich "sociální kredit" každého dvounohého živočicha od jeho narození po rozdělení na náhradní díly. Pokud jste tedy alespoň o některé z těchto čínských vymožeností alespoň kdy zaslechl. :-DDDDD

R. Vacek 6.2.2019 9:31

Re: Amerika je moc malá

Nereagujete na někoho jiného?

J. Svoboda 6.2.2019 13:12

Re: Amerika je moc malá

Ne. Reaguji na příspěvek někoho, kdo je u vytržení z hospodářského růstu Číny. Přál bych ho dotyčnému zažívat na vlastní kůži.